Dodaj do ulubionych

Operacja "Uwiązać seniora"

24.10.20, 00:44
No, to unieruchomili nam naszych seniorów na amen!

Wyobraźnie sobie, że wolno im wychodzić wyłącznie: do roboty, do kościoła albo w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Przez chwilę zastanawiałem się, dokąd wobec tego taki dziadek nie może wyjść i nic nie mogłem wymyślić.
"Do burdelu nie może!" - wykrzyknąłem triumfalnie, ale mina szybko mi zrzedła, bo to przecież zaspokajanie niezbędnych potrzeb.

Równie dobrze mogliby sformułować przepis, że senior może wychodzić albo gdy jest widno, albo gdy jest ciemno. A poza tym nie wolno mu wychodzić.
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Operacja "Uwiązać seniora" 24.10.20, 00:49
      Witku. Nie nie może, tylko jest przez pana premiera gezecznie proszony. A prośbie, jak to prośbie, można odmówić :)

Jakby co, zgredy, walcie do mnie, wybronię was, tylko nie przyjmować mi żadnych mandatów 😁
    • matylda1001 Re: Operacja "Uwiązać seniora" 24.10.20, 01:44
      A moja teściowa w listopadzie skończy 90 lat i ma w dudzie wszelkie nakazy, zakazy, prośby i groźby. Zdrowa (jako tako) na ciele i przytomna na umyśle oświadczyła, że długo już żyć nie będzie więc nie ma zamiaru ostatnich dni/tygodni/miesięcy/lat (niepotrzebne skreślić) spędzić w areszcie domowym. Zwłaszcza, że pogoda dopisuje :) Nawet wie co zrobi gdyby jakis policjant chciał jej wlepić mandat - będzie wtedy udawała STARĄ i zramolałą babę, powie, że wyszla po bułkę i zabłądziła. Mieszka sama więc trudno ją zdyscyplinować a w niedziele i tak pobiegnie do kościoła, nic na to nie poradzę ani ja ani Morawiecki. .
    • snajper55 Re: Operacja "Uwiązać seniora" 24.10.20, 02:15
      witek.bis napisał:

> Wyobraźnie sobie, że wolno im wychodzić wyłącznie: do roboty, do kościoł
      > a albo w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami
      > życia codziennego.

Jak widać robotę uważają za rzecz zbędną. Ja się tym nierobom nie dziwię. :D

S.
    • taniarada Re: Operacja "Uwiązać seniora" 24.10.20, 05:11
      Aleś ty głupi witia.Nie ma potrzeby prowokowania manifestacji w celu zwiększenia liczby zakażeń koronawirusem. Polacy to sami załatwią już za tydzień, odwiedzając groby bliskich w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Jak co roku, będzie pięć milionów ludzi w zatłoczonych tramwajach, pociągach i autobusach, tłumy przed cmentarnymi bramami, znicze, wieńce, gałązki choiny, ciu-ciu w oba policzki dawno niewidzianych krewnych przy grobach, 'przywitaj się Jasiu z ciocią, ciocia przyjechała z Wałbrzycha, wujek nie mógł, bo leży w szpitalu', w powietrzu kropelki potu i łez, naturalnie żadnych masek, bo nie będzie wirus urągał majestatowi naszej pamięci. Potem obiad rodzinny, na dworzec i z powrotem do domu, kilka godzin nabitym pociągiem albo autobusem.
    • no-popis Re: Operacja "Uwiązać seniora" 24.10.20, 05:54
      witek.bis napisał:

> No, to unieruchomili nam naszych seniorów na amen!
      >
      > Wyobraźnie sobie, że wolno im wychodzić wyłącznie: do roboty, do kościoł
      > a albo w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami
      > życia codziennego.
      >
      > Przez chwilę zastanawiałem się, dokąd wobec tego taki dziadek nie może wyjść i
      > nic nie mogłem wymyślić.
      > "Do burdelu nie może!" - wykrzyknąłem triumfalnie, ale mina szybko mi zrzedła,
      > bo to przecież zaspokajanie niezbędnych potrzeb.
      >
      > Równie dobrze mogliby sformułować przepis, że senior może wychodzić albo gdy je
      > st widno, albo gdy jest ciemno. A poza tym nie wolno mu wychodzić.
      No ! Wróciłeś do formy :)
      Świetne!
        • horpyna4 Re: Operacja "Uwiązać seniora" 24.10.20, 13:38
          Nie tylko o oznakę życia chodzi. Seniorzy bardzo często mają problemy z krążeniem w nogach, a długie spacery w takich przypadkach okazują się być lekarstwem. Alternatywą bywa nawet amputacja kończyny.

Znam gościa, który z tego powodu zainstalował sobie w smartfonie krokomierz, bo musi robić przynajmniej kilkanaście tysięcy kroków dziennie. I właściwie każdy senior powinien, bo większość jest po prostu niezdiagnozowana i nawet nie wie, że z żyłami długimi ma coś nie halo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka