Dodaj do ulubionych

Muzeum Dmowskiego

07.01.21, 09:53
esteśmy mu to winni — napisał na Twitterze o przygotowywanym muzeum Dmowskiego wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Dmowski był ideologiem polskiego antysemityzmu — mówi OKO.press prof. Grzegorz Krzywiec, historyk. Publikujemy liczne wypowiedzi Dmowskiego o Żydac najwyższy czas się z tym zmierzyć i wywalić go na śmietnik historii...
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Muzeum Dmowskiego 07.01.21, 10:55
   Ta pisowska menda ukradła nam 2 miliony złotych i wręczyła Pani Jańdzi. Tej samej, która zorganizowała szczepienia lokalnych zdrajczyków, narażając personel medyczny. Pewnie chce się zrehabilitować, ale kradzież nie zostanie mu zapomniana..
  • borrka Gdybym znał tylko oficjalne prace Dmowskiego 07.01.21, 10:58

   Byłbym bardziej skłonny tolerować ten pomysł - dobry analityk i polityk, którego koncepcje totalnie się zawaliły.
   Ale miał swe dobre czasy.
   Dane mi było jednak przeczytać prace publikowane pod pseudonimem i to był już styl "Żydzi na Madagaskar!".
   A tego upamiętniać nie możemy.
   Chyba, że jako nauczkę dla potomnych.
  • borrka Z drugiej strony, warunki nie były łatwe: 07.01.21, 16:04
   "W klinice ginekologicznej na Kopernika dziesięcioletnia Żydówka porodziła diabełka z rogami, kopytkami i ogonem". Niektórzy mówili, że widzieli go na własne oczy, przykutego łańcuchem w parterowej sali kliniki. Kiedy chciano go ochrzcić - mówiono - błyskawica rozdarła obłoki i przeleciała nad kościołem, który zatrząsł się w posadach, a księdzu wypadło kropidło z ręki. Doktorzy próbowali otruć diabła. Na próżno dawali mu najsilniejsze trucizny, one karmiły go, wzmacniały jego siłę. Ludzie biegli ku ulicy Kopernika. Tłumy tarasowały ulicę. Pod wieczór wzrosły do kilku tysięcy. Zaczął się szturm do kliniki. Przyjechała policja, szarżowała, tłumy rozproszyły, się, potem wróciły, czekały do późnej nocy, kiedy rozeszła się wieść, że diabeł został wywieziony do Berlina." (JT)

   Takie się rzeczy działy w Bolandzie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka