Dodaj do ulubionych

Szczepta się!

28.07.22, 14:15
Ponieważ skończyłem już 12 lat, więc postanowiłem zaszczepić się czwartą dawką. Dostałem nawet w tej sprawie SMS-a, w którym podano numer telefonu, pod którym rejestrują. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że żeby się zarejestrować, trzeba się zalogować na właściwym portalu i zdobyć e-skierowanie. Skierowania generowane są raz w tygodniu. Po wysłuchaniu komunikatu w języku polskim i ukraińskim miły głos poinformował, że wszystkie linie są zajęte i nastąpiło rozłączenie.

... [Komentarz nie nadaje się do publikacji]
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Szczepta się! 28.07.22, 14:21
      Ziobro wysyla skonczonych kretynow na front propagandowy......Hmmm,musi byc tragicznie w obozie kartofli
    • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 14:43
      Nie dziw się. W państwie pisich nic nie działa.
      • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 14:50
        pies.na.czarnych napisała:

> Nie dziw się. W państwie pisich nic nie działa.

Nie dziwię się. Jeszcze, choć coraz rzadziej, łudzę się, że nie da się sp... skopać tego, co jako tako działało. Dziękować bogu, że o elektrowni atomowej tylko mówią, bo jak by ją zbudowali to byłaby katastrofa, przy której Czernobyl to Pikuś.
    • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 15:23
      oby.watel napisał:

> Ponieważ skończyłem już 12 lat,

Ale chyba niedawno.
      Gdybyś był bardziej dorosły, zainstalowałbyś aplikację "m.obywatel" (czy to na PC czy na smartfonie, albo i tu i tu) i bez żadnego wydzwaniania a "z automatu" miałbyś skierowanie już pierwszego dnia obowiązywania zarządzenia o 4-tej dawce dla 60+
      Gdybyś nie wiedział to; "m.obywatel" to dużo więcej niż tylko medyczne skierowania.

Zatem w tym przypadku - mimo "psiego" szczekania - w państwie PiS-ich to akurat, zadziałało...
      • no-popis Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:03
        don.kichote napisał:

> oby.watel napisał:
        >
        > > Ponieważ skończyłem już 12 lat,
        >
        > Ale chyba niedawno.
        > Gdybyś był bardziej dorosły, zainstalowałbyś aplikację "m.obywatel" (czy to na
        > PC czy na smartfonie, albo i tu i tu) i bez żadnego wydzwaniania a "z automatu
        > " miałbyś skierowanie już pierwszego dnia obowiązywania zarządzenia o 4-tej daw
        > ce dla 60+
        > Gdybyś nie wiedział to; "m.obywatel" to dużo więcej niż tylko medyczne skierowa
        > nia.
        > Zatem w tym przypadku - mimo "psiego" szczekania - w państwie PiS-ich to akurat
        > , zadziałało...
        Ja dostałem SMS i zadzwoniłem, i ....zero problemów bo szybki termin i bez problemów.
        To tylko okazja, dla frustratów, do POplucia.
    • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 15:23
      oby.watel napisał:

> Ponieważ skończyłem już 12 lat,

Ale chyba niedawno.
      Gdybyś był bardziej dorosły, zainstalowałbyś aplikację "m.obywatel" (czy to na PC czy na smartfonie, albo i tu i tu) i bez żadnego wydzwaniania a "z automatu" miałbyś skierowanie już pierwszego dnia obowiązywania zarządzenia o 4-tej dawce dla 60+
      Gdybyś nie wiedział to; "m.obywatel" to dużo więcej niż tylko medyczne skierowania.

Zatem w tym przypadku - mimo "psiego" szczekania - w państwie PiS-ich to akurat, zadziałało...
      • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 15:29
        > Gdybyś był bardziej dorosły, zainstalowałbyś aplikację

On nie ma "smarfona" i co mu teraz poradzisz?
      • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 15:44
        Wartość powtórzonej aż dwakroć porady wzrasta niepomiernie. Jak będę już duży to na pewno zainstaluję, bo bycie bycie w pisowskiej bazie danych to od dawna moje marzenie. Ostatnio specjalnie na targu kupiłem, to znaczy tata kupił, ale ja mu poradziłem, kozę, żeby móc ją zgłosić do centralnego rejestru. Dzięki temu dostaniemy dodatek jak mniemam, a darmowe mleko też nie do pogardzenia. Dlatego nie mogę się doczekać aż będę duży i dostanę takiego wypasionego smarfona z bajerami. Na razie mam telefon z przyciskami i wyświetlaczem, na którym mieści się aż dziesięć cyfr. Podobno nie da się na nim zainstalować Pegasusa ani innego równie funkcjonalnego programu, ale jakoś nie mam z tego powodu poczucia niedosytu.

Szczerze i z całego serca dziękuje za radę!
        • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 18:26
          oby.watel napisał:

> Wartość powtórzonej aż dwakroć porady wzrasta niepomiernie.

Jak widać nawet dwa razy powtórzona informacja*** dla ciebie i psa może być ilością niewystarczającą.
          W tej - dwukrotnie*** powtórzonej - informacji stoi jak byk:
          zainstalowałbyś aplikację "m.obywatel" (czy to na PC czy na smartfonie, albo i tu i tu)
          Zatem żeby nie było nieporozumień informuję ponownie, że jeśli nie masz smartfona, możesz tę aplikację zainstalować w komputerze z którego właśnie piszesz, iż nie masz smartfona... ;-)

*** od kilku dni jest jakiś problem - tylko na tym forum - że za jednym kliknięciem w "wyślij" - niektóre posty wysyłają mi się podwójnie... :-(
          • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 18:35
            > informuję ponownie, że jeśli nie masz smartfona

Posiadacze "smarfona", czy komputera doskonale o tym wiedza i nie musisz się wysilać, aby wytłumaczyć, ze białe jest białe.
            Gdybys przeczytał ze zrozumieniem pierwszy post to nie brnąłbyś dalej, a tym samym nie wykazałbyś, że jesteś głupszy niż naprawdę jesteś.
            • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 18:55

> > informuję ponownie, że jeśli nie masz smartfona
              >
              > Posiadacze "smarfona", czy komputera doskonale o tym wiedza i nie musisz się wy
              > silać, aby wytłumaczyć, ze białe jest białe.
              > Gdybys przeczytał ze zrozumieniem pierwszy post to nie brnąłbyś dalej, a
              > tym samym nie wykazałbyś, ż

Chcesz powiedzieć, ze z Belgii widać lepiej?! Otóż nie!
              Wychodzi na to, że to ty

> jesteś głupszy niż naprawdę jesteś.

Na dziś, o tej aplikacji - mimo że istnieje już jakiś czas - wie jeszcze bardzo niewiele osób a jeszcze mniej ma ją zainstalowaną. Tłumaczenie, że to z powodu niechęci do bycia w PiS-ej bazie danych, jest bardziej niż dziecinne. Dziś nie ma ludzi, którzy nie są w jakiejś bazie danych...

Oczywiście nie wytłumaczysz mi "geniuszu", czego to nie zrozumiałem w poście założycielskim?!
              • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:04
                > Chcesz powiedzieć, ze z Belgii widać lepiej?!

W Belgii również jest jeszcze wiele osób, które nią posiadają ani smartfona, ani komputera, a ich znajomość komunikowania się przez internet jest bliska zero.

> Na dziś, o tej aplikacji - mimo że istnieje już jakiś czas - wie jeszcze bardzo niewiele osób

Jezelf tak jest to instancje odpowiedzialne za, w tym wypadku szczepienia, powinny zrobić wszystko aby:
                1. Informować o tych aplikacjach.
                2. Zrobić wszystko, aby collcentra działały tak jak powinny.

> Oczywiście nie wytłumaczysz mi "geniuszu", czego to nie zrozumiałem w poście założycielskim?!

Nie zrozumiałeś sedna sprawy jakim jest trudność połączenia się telefonicznie z centrum szczepień.
                • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:29

> Nie zrozumiałeś sedna sprawy jakim jest trudność połączenia się telefonicznie z
                  > centrum szczepień.

Tak?
                  To zacytuj mi gdzie autor wątku uskarża się na "trudność połączenia się telefonicznie z centrum szczepień."?
                  Uskarża się na zawiłość procedur związanych z załatwieniem szczepienia. I na tę zawiłość, dostaje radę, z której woli nie skorzystać. Jego wybór!
                  Kto zatem nie czyta ze zrozumieniem?
                  • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:03
                    > To zacytuj mi gdzie autor wątku uskarża się na "trudność połączenia się telefonicznie z centrum szczepień."?

Potrafiący czytać ze zrozumieniem widzą to bez problemu. Cały wpis przecież o tym traktuje. Dodatkowo spuentowany jest zdaniem: "Po wysłuchaniu komunikatu w języku polskim i ukraińskim:)))) miły głos poinformował, że wszystkie linie są zajęte i nastąpiło rozłączenie".

Więcej ci trzeba?
                    • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:22

Ty na pewno rozumiesz co dla Polaka oznacza: "trudność połączenia się telefonicznie."?

W tej Belgii nie dość że przestałeś myśleć racjonalnie - i to od dawna - to na dodatek, przestałeś rozumieć po polsku...
                • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:29

> Nie zrozumiałeś sedna sprawy jakim jest trudność połączenia się telefonicznie z
                  > centrum szczepień.

Tak?
                  To zacytuj mi gdzie autor wątku uskarża się na "trudność połączenia się telefonicznie z centrum szczepień."?
                  Uskarża się na zawiłość procedur związanych z załatwieniem szczepienia. I na tę zawiłość, dostaje radę, z której woli nie skorzystać. Jego wybór!
                  Kto zatem nie czyta ze zrozumieniem?
                  • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:42
                    don.kichote napisał:

> Tak?
                    > To zacytuj mi gdzie autor wątku uskarża się na "trudność połączenia się telefon
                    > icznie z centrum szczepień."?
                    > Uskarża się na zawiłość procedur związanych z załatwieniem szczepienia. I na tę
                    > zawiłość, dostaje radę, z której woli nie skorzystać. Jego wybór!
                    > Kto zatem nie czyta ze zrozumieniem?

Pogratulować zrozumienia. Starałem się opisać rzecz najprościej jak się dało, ale jak się okazuje i to jest zbyt zawiłe. Z którego zdania, słowa, znaku interpunkcyjnego wywiodłeś myśl i zawiłości czynności wybrania trzycyfrowego numeru? Numeru, który jeszcze niedawno działał normalnie.
                    • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:05
                      Mózgowiec panie.:)
                    • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:11
                      oby.watel napisał:

> Z którego zdania, słowa, znaku interp
                      > unkcyjnego wywiodłeś myśl i
                      (tu jest literówka? Miało być "o"?) zawiłości czynności wybrania trzycyfrowego numeru?

A wywiodłem?
                      Wydawało mi się, że to kol. "pies" sugerował, iż:
                      "Nie zrozumiałeś sedna sprawy jakim jest trudność połączenia się telefonicznie z centrum szczepień."

To w końcu jak było? Problemem było dodzwonienie się, czy dalsze procedury?
                      Moja rada dotyczyła tego jak obejść te procedury, czy czegoś innego?

I na koniec. PiS nie był, nie jest i jeszcze długo nie będzie "moją władzą".
                      • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:29
                        don.kichote napisał:

> A wywiodłem?

A wywiodłeś. I nawet pytaniem kontrolnym wywód zwieńczyłeś"
                        > Uskarża się na zawiłość procedur związanych z załatwieniem szczepienia. I na tę
                        > zawiłość, dostaje radę, z której woli nie skorzystać. Jego wybór!
                        > Kto zatem nie czyta ze zrozumieniem?

> To w końcu jak było? Problemem było dodzwonienie się, czy dalsze procedury?
                        > Moja rada dotyczyła tego jak obejść te procedury, czy czegoś innego?

Problemem było to, że infolinia, która dotąd działała i można było bez żadnego problemu umówić wizytę nie działa, nawet z konsultantem nie łączy. Tyle i tylko tyle. Innymi słowy most jest, ale nieczynny, trzeba iść inną drogą.

> I na koniec. PiS nie był, nie jest i jeszcze długo nie będzie "moją władzą".

Ubolewałaś nad niedorosłością i udzielałeś światłych rad sugerując instalację jakiegoś śmiecia bez gwarancji, że będzie działać lepiej z obywatelskiego obowiązku w czynie społecznym? Ja nie neguję zalet m-obywatela i innych centralnych baz danych dla wszelkiego rodzaju służb (mam na myśli służbę zdrowia oczywiście), ale jeśli da się cel osiągnąć inaczej, to wybieram tę opcję.
                        • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:48
                          oby.watel napisał:

"Daremne żale..."
                          Kończę tę dyskusje, bo od mieszania, herbata i tak słodsza nie będzie - ale to zapewne wiesz.
                          Ustosunkuję się tylko do ostatniego zdania:

> Ja nie neguję zalet m-obywatela i innych centralnych b
                          > az danych dla wszelkiego rodzaju służb (mam na myśli służbę zdrowia oczywiście)
                          > , ale jeśli da się cel osiągnąć inaczej, to wybieram tę opcję.

Otóż powinieneś wiedzieć, że czy chcesz czy nie, w różnych, "centralnych bazach danych dla wszelkiego rodzaju służb" mimo braku "m.obywatela" istniejesz a ta aplikacja ułatwia ci tylko dostęp do dych baz i danych na twój temat tam zgromadzonych.
                          • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:57
                            don.kichote napisał:

> Otóż powinieneś wiedzieć, że czy chcesz czy nie, w różnych, "centralnych baz
                            > ach danych dla wszelkiego rodzaju służb
                            " mimo braku "m.obywatela" istniejes
                            > z a ta aplikacja ułatwia ci tylko dostęp do dych baz i danych na twój temat tam
                            > zgromadzonych.

Wybacz, ale taka sofistyka do mnie nie przemawia. Z tego, że deszcz pada nie wynika, że trzeba się pchać pod rynnę. Innymi słowy z tego, że jestem w 100 bazach nie wynika, że muszę koniecznie być także w 101. Zwłaszcza, że można się obyć bez instalacji aplikacji, jest przecież profil zaufany i konto pacjenta.

Mam nadzieję, że już wszystko jasne?
                            • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 21:08
                              oby.watel napisał:

> Zwłaszcza, że można się obyć
                              > bez instalacji aplikacji, jest przecież profil zaufany i konto pacjenta.

To dlaczego nie załatwiłeś tego szczepienia przy ich pomocy?
                              Co? Nie da się?
                              Z "m.obywatelem" byłby to żaden problem, tym bardziej, że - jak mniemam - profil zaufany już masz?!

> Mam nadzieję, że już wszystko jasne?

Dla mnie od dawna...
                              • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 21:19
                                don.kichote napisał:

> To dlaczego nie załatwiłeś tego szczepienia przy ich pomocy?

Zaspokój moją ciekawość, proszę. Gdybym napisał, że kupiłem bilet na samolot, a lot został odwołany, to sugerowałbyś jazdę pociągiem i dociekałbyś czemu nie skorzystałem z tej możliwości?

> Co? Nie da się?

Ależ da się. Na szczęście nie na wszystko władza ma (jeszcze) wpływ.

> Dla mnie od dawna...

Odniosłem inne wrażenie. Ale widocznie mylne.
                      • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:34
                        Brniesz nadal w coś czego nie potrafisz obronić. Pyskówka ci nie pomoże.
              • x2468 Re: Szczepta się! 29.07.22, 08:22
                Jakiejś to nie znaczy pisiej.
          • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 18:37
            > *** od kilku dni jest jakiś problem - tylko na tym forum - że za jednym kliknięciem w "wyślij" - niektóre posty wysyłają mi się podwójnie...

Poszukaj aplikację leczącą te problemy :)))
          • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:01
            don.kichote napisał:

> Jak widać nawet dwa razy powtórzona informacja*** dla ciebie i psa może być ilo
            > ścią niewystarczającą.
            > W tej - dwukrotnie*** powtórzonej - informacji stoi jak byk:
            > zainstalowałbyś aplikację "m.obywatel" (czy to na PC czy na smartfonie, a
            > lbo i tu i tu)

> Zatem żeby nie było nieporozumień informuję ponownie, że jeśli nie masz smartf
            > ona, możesz tę aplikację zainstalować w komputerze z którego właśnie piszesz, i
            > ż nie masz smartfona... ;-)
            >
            > *** od kilku dni jest jakiś problem - tylko na tym forum - że za jednym kliknię
            > ciem w "wyślij" - niektóre posty wysyłają mi się podwójnie... :-(

No i co z powtórzonej sto razy informacji, że rzekę da się pokonać wpław? SMS brzmi:

UWAGA! Juz mozesz zaszczepic sie kolejna dawaka szepionki przeciw COVID-19. Zapisz się na szczepienie jeszcze dzis. Wiecej: pacjent.gov.pl i pod numerem 989.

Na stronie pacjent.gov.pl jest napisane:

Na szczepienie możesz się umówić:

• przez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl
            • przez aplikację mojeIKP: Dowiedz się jak ściągnąć aplikację mojeIKP na telefon
            • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 w godz. 7.00-18.00
            • w wybranym punkcie szczepień Znajdź punkt szczepień.

Wybrałem trzecią możliwość — się umówienie na szczepienie przez "bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 w godz. 7.00-18.00". Zadzwoniłem, sprawdziłem, że nawet to udało się sp... aprać i podzieliłem się swoimi obserwacjami z zainteresowanymi.

Oczywiście każdy może sobie zainstalować aplikację, zarejestrować się przez e-rejestrację i naocznie przekonać się czy działają równie sprawnie jak infolinia Narodowego Programu Szczepień i ile trzeba poczekać na wygenerowanie e-skierowania. Ale jest to, przyznasz, możliwość, nie przymus. Poza tym są tacy, którzy lubią sobie instalować śmieci jednorazowego użytku na swoich urządzeniach (czy to na PC, laptopie, smartfonie, albo i tu, i tu, i tam) zgadzając się na to, żeby ich dane hulały po internecie, są jednak i tacy, którzy nie lubią. Zwłaszcza, że ta władza nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo nawet własnej korespondencji, a informacje o wyciekach danych pojawiają się zatrważająco często.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wszelkie wątpliwości. Jeszcze raz dziękuję nie tyle za bezużyteczne rady ile za dobre chęci.
            • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:18
              oby.watel napisał:

> No i co z powtórzonej sto razy informacji, że rzekę da się pokonać wpław?

Zacznijmy od tego, że to ty pokonujesz tę rzekę wpław. Ja wskazałem ci bród, z którego możesz skorzystać, ale jak sam piszesz jest to, przyznasz, możliwość, nie przymus..

> Jeszcze raz dziękuję nie tyle za bezużyteczne rady ile za dobre chęci.

Dziękuję za podziękowania, ale z twojego wywodu widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
              Szkoda.
              Ja skorzystałem z brodu...
              • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:48
                don.kichote napisał:

> Zacznijmy od tego, że to ty pokonujesz tę rzekę wpław. Ja wskazałem ci bród, z
                > którego możesz skorzystać, ale jak sam piszesz jest to, przyznasz, możliwość
                > , nie przymus.
                .

Nawet gdyby, to jest to mój wybór. Poza tym opisanie jednej z możliwości pokonania rzeki nie oznacza, że trzeba natychmiast rzucać się z dobrymi radami, bo zwykle jest nimi wybrukowane piekło. Rozumiem, że zapiekle bronisz swojej ukochanej, acz nieudolnej władzy, niewykluczone, że t Twoja praca, ale nie zmienia to faktu, że infolinia jest w przypadku 4 dawki bezużyteczna. I tyle.

> > Jeszcze raz dziękuję nie tyle za bezużyteczne rady ile za dobre chęci.
                >
                > Dziękuję za podziękowania, ale z twojego wywodu widzę, że nie masz pojęcia o cz
                > ym piszesz.
                > Szkoda.
                > Ja skorzystałem z brodu...

Chwali Ci się. Ja przeszedłem po prostu po alternatywnym moście.
                • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:06
                  > Rozumiem, że zapiekle bronisz swojej ukochanej, acz nieudolnej władzy

Idealnie w punkt.
        • no-popis Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:05
          oby.watel napisał:
          Na razie mam telefon z przyciskami i wyświetlaczem, na którym mieści si
          > ę aż dziesięć cyfr. Podobno nie da się na nim zainstalować Pegasusa ani innego
          > równie funkcjonalnego programu, ale jakoś nie mam z tego powodu poczucia niedos
          > ytu.
          A w lodówce nie masz ukrytej kamery szpiegowskiej? Zaraz za nieskuteczną już dla Ciebie Neospasminą.
          • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:17
            no-popis napisała:

> A w lodówce nie masz ukrytej kamery szpiegowskiej? Zaraz za nieskuteczną już dl
            > a Ciebie Neospasminą.

To prosta lodówka bez bajerów na wsad lodowy. Lód kupuję w sklepie. Podrożał mniej niż prąd.
      • horpyna4 Re: Szczepta się! 28.07.22, 18:43
        Nie rozumiem, dlaczego komplikujecie najprostsze sprawy. Ja znalazłam w necie najbliższy punkt szczepień, zadzwoniłam i już jestem zaszczepiona. Nawiasem mówiąc była to apteka Ziko, do której mam spacerkiem ok. 5 min.
        • don.kichote Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:03
          horpyna4 napisała:

> Nie rozumiem, dlaczego komplikujecie najprostsze sprawy.

Tu nie chodzi o komplikowanie najprostszych spraw a o "walenie w PiS" pod byle pozorem.
          Tyle, że take durne/nieprzemyślane "walenie" daje PiS-owi więcej korzyści, niż przynosi szkód, bo obnaża bezkresną głupotę "walących", utożsamianych jednoznacznie z opozycją...
          • no-popis Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:06
            don.kichote napisał:
            > Tu nie chodzi o komplikowanie najprostszych spraw a o "walenie w PiS" pod byle
            > pozorem.
            > Tyle, że take durne/nieprzemyślane "walenie" daje PiS-owi więcej korzyści, niż
            > przynosi szkód, bo obnaża bezkresną głupotę "walących", utożsamianych jednozna
            > cznie z opozycją...
            >
            ...bo to, naśladuję tu lemingi, wina Kaczyńskiego!
          • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:09
            > Tu nie chodzi o komplikowanie najprostszych spraw a o "walenie w PiS" pod byle pozorem.
            Tyle, że take durne/nieprzemyślane "walenie" daje PiS-owi więcej korzyści,

Jakbym ludzikowa czytał.
            • szwampuch58 Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:14
              Hmmmm,belkot zblizony
          • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:09
            don.kichote napisał:

> Tu nie chodzi o komplikowanie najprostszych spraw a o "walenie w PiS" pod byle
            > pozorem.
            > Tyle, że take durne/nieprzemyślane "walenie" daje PiS-owi więcej korzyści, niż
            > przynosi szkód, bo obnaża bezkresną głupotę "walących", utożsamianych jednozna
            > cznie z opozycją...

Gdyby PiS nie było tak potwornie nieudolne, to takie wątki jak ten nigdy by nie powstały i nie byłoby w co walić.
        • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 19:07
          To bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje. Na pewno nie komplikowalibyśmy gdybyśmy byli Tobą. W ogóle by nam do głowy nie przyszło dzwonić na infolinię.
    • pies.na.czarnych Re: Szczepta się! 28.07.22, 17:05
      innpoland.pl/182296,w-polsce-zabraklo-papieru-na-dyplomy-lekarzy?fbclid=IwAR3J9wSjbA8yQU80GdZTAKipXfE1SD2lBPNmdhOk8txgasoOi7mq9bypMkk

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/295914908_2548660201942422_7131344857786671265_n.jpg?stp=cp1_dst-jpg_p843x403&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=cMYrnHBo11gAX-IIYPK&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=00_AT_TqXAti5udnE9SCO0odw9XzpqwV8ZNOwJpd4Z5jjKAYg&oe=62E7C909
    • stalynick3 Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:26
      Zadzwoń sobie do punktu szczepień w swojej wiosce i zapisz się .Robisz zadymę guzik wartą.Szczepienia od sierpnia i wszystko się rozkręca .System narazie nie działa .Ale punkty przyjmują zapisy .
      • oby.watel Re: Szczepta się! 28.07.22, 20:31
        Rozmowa na forum nazywa się teraz zadyma? Dziękuję serdecznie za radę i informację. Zaiste, w mojej wiosce punkty nie tylko przyjmują zapisy, ale i szczepią.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka