Dodaj do ulubionych

Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ...

21.05.26, 12:54
,,jak ona jest
tym samym ułatwiając przenikanie do Polski agentury rosyjskiej
Połączenie autobusowe do Obwodu Kaliningradzkiego
Data wyjazdu
Дата: Gdańsk – Kaliningrad
Гданьск-Калининград
21.05.
Czwartek/Четверг 6:00 PKS
9:00 PKS
Obserwuj wątek
    • opa34 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 13:03
      Jak wspiera?
      • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 13:07
        Jak nie wspiera?
        - jak wspiera
        - to Premier Polski.
        • stasi1 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 14:10
          I w jaki sposób premier wspiera tą linię? Tu kiedyś była rozmowa o trasie do zagrzebia.
          proPiS stwierdził że wiadomość którą chwali się ministerstwo infrastruktury co najwyżej powinna być przekazana przez jakiegoś dyrektora. Myślisz że Tusk wiedział że ta linia będzie otwarta? Cena za bilet od 190 zł.
          • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 15:05
            Tusk wspiera linię komunikacyjna do wrogiego Polsce
            panstwa
            to Rząd rzadzi
            przynajmniej tak byc powinno
            a nie firmy przewozowe decydują
            o kontaktach z Rosją Putina
            - zamknac granicę w cholere i tyle
            • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 17:13
              Tusk jednak- jako historyk powinien sie tym zainteresować..
              - Podczas wizyty gen. Sikorskiego w Moskwie w grudniu 1941 roku, sam Stalin rzucił luźną propozycję, że Prusy Wschodnie powinny przypaść Polsce. Jednak gdy karta wojny się odwróciła, Sowieci zmienili zdanie
            • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 18:32
              " to Rząd rzadzi
              przynajmniej tak byc powinno
              a nie firmy przewozowe decydują
              o kontaktach z Rosją Putina"

              Ale tak nie jest i tak nie było, bo gdyby tak było, to zmieniłby to jeszcze PiS. Skoro PiS tego nie zrobił, to widać nie widział zagrożenia w takich usługach przewozowych.
            • bobislaw.borboje Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:23
              To firmy przewozowe decydują, dokąd chcą jeździć.
              A nie Pan Pedet.
              Ozywasz obrzydliwej nazwy "Kaliningrad", co świadczy o twojej sympatii do ZSRR Putina. W Polsce mówimy "Królewiec". Kalinin był słupem podpisującym rozkaz rozstrzelania polskich żołnierzy w Katyniu i okolicach.

            • stasi1 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 08:29
              Rząd rządzi ale nie powinien we wszystko ingerować. Skoro granica nie zamknięta więc i kursy autobusowe dozwolone.
              Ja bym oddzielnie za wydanie wizy wpisywał w opłatę 50 zł na rzecz walczącej Ukrainy
      • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 13:37
        opa34 napisał(a):

        > Jak wspiera?


        W poście założycielskim autora, jest to napisane. Dziadek, styki ci się zlepiły? Zresetuj się.
        • opa34 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 13:48
          Wnioskuje ze premier Polski osobiscie dozoruje rozklad jazdy,dobrze kombinuje
          • m.c.hrabia Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 14:30
            nie, premier jest osobiście kierowcą i na dokładkę konduktorem
        • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 18:35
          " W poście założycielskim autora, jest to napisane. Dziadek, styki ci się zlepiły? Zresetuj się. "

          W poście założycielskim jest tyle, że jest jakieś połączenie.
          Pytanie mam - jak ta dziennikarka od Stanowskiego pojechała do Kaliningradu robić materiał, to kto wspierał Rosję? Też Tusk czy może sam Stanowski?
          • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 19:01
            sverir napisał:

            > " W poście założycielskim autora, jest to napisane. Dziadek, styki ci się zlepi
            > ły? Zresetuj się. "
            >
            > W poście założycielskim jest tyle, że jest jakieś połączenie.
            > Pytanie mam - jak ta dziennikarka od Stanowskiego pojechała do Kaliningradu rob
            > ić materiał, to kto wspierał Rosję? Też Tusk czy może sam Stanowski?


            Tusk, był zawsze zadeklarowanym przeciwnikem Rosji, podobnie jak kiedyś Adolf Hitler.
            • bobislaw.borboje Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:26
              22.06.1941.
              Za miesiąc rocznica.
            • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 21:06
              " Tusk, był zawsze zadeklarowanym przeciwnikem Rosji, podobnie jak kiedyś Adolf Hitler. "

              A jak już odmienimy Tuska przez wszystkie liczby i przypadki, to jak to będzie z Wiernikowską? Kto wsparł Rosjan - Stanowski?
      • no-popis Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 18:44
        opa34 napisał(a):

        > Jak wspiera?

        Broń, broń tego agenta. Po to tu jesteś.
        • opa34 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 18:55
          Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk
        • bobislaw.borboje Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:26
          Przecież opa34 nie broni tego Batyra.
      • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 27.05.26, 21:48
        Prawie tak jak Tramp. Prawie bo czerwonego dywanu nie rozwija.
    • stefan4 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 14:33
      niegracz:
      > tym samym ułatwiając przenikanie do Polski agentury rosyjskiej

      ... ale przede wszystkim ułatwiając przenikanie do Kaliningradskoj Obłasti agentury polskiej. Jak widzisz, Tusk bierze udział w starciu dwóch przenikań: kto przeniknie skuteczniej. Ale to wszystko tylko przy założeniu, że ten diaboliczny plan pochodzi od Tuska. Bo gdyby jego autorem był na przykład niejaki Kaczyński Jarosław, to sytuacja byłaby kompletnie odmienna.

      No właśnie, to połączenie autobusowe między Gdańskiem a Kaliningradem istnieje od baaardzo dawna. Teraz (jak mówisz) zostało ,,wsparte'' przez Tuska, przedtem przez Morawieckiego, Szydło, Kopacz, Tuska jeszcze raz, Kaczyńskiego, Marcinkiewicza, Belkę, Millera, Buzka, Cimoszewicza, Oleksego, Pawlaka, Suchocką, znowu Pawlaka, Olszewskiego, Bieleckiego, Mazowieckiego i ich poprzedników.

      - Stefan
      • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 15:06

        No właśnie, to połączenie autobusowe między Gdańskiem a Kaliningradem istnieje od baaardzo dawna


        Tak, ale wtedy mieliśmy dobre stosunki z Rosją - no.......może normalne. Dzisiaj nie są ani dobre, ani normalne, dzisiaj Tusk zmienił front, dzisiaj już nie chce dobrych stosunków z Rosją, taką jaka ona jest.
        • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 18:34
          "Tak, ale wtedy mieliśmy dobre stosunki z Rosją - no.......może normalne."

          W 2022 już nie mieliśmy dobrych stosunków, więc był czas zawiesić choćby wówczas, czego nie zrobiono. Ale interesuje mnie, że mieliśmy "dobre stosunku". Znaczy Rosja nie była wcześniej wrogim krajem i dobrze Tusk robił ten reset cały?
          • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 19:16
            sverir napisał:

            > "Tak, ale wtedy mieliśmy dobre stosunki z Rosją - no.......może normalne."
            >
            > W 2022 już nie mieliśmy dobrych stosunków, więc był czas zawiesić choćby wówcza
            > s, czego nie zrobiono. Ale interesuje mnie, że mieliśmy "dobre stosunku". Znacz
            > y Rosja nie była wcześniej wrogim krajem i dobrze Tusk robił ten reset cały?


            W ocenie Tuska - Rosja nie była wówczas wrogim państwem, dlatego chciał dobrych stosunków. Czy Putin myślał podobnie? osobiście wątpię.
            • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 21:07
              "W ocenie Tuska - Rosja nie była wówczas wrogim państwem[...]"

              W Twojej ocenie najwyraźniej również "Tak, ale wtedy mieliśmy dobre stosunki z Rosją - no.......może normalne".
              • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 09:21
                W Twojej ocenie najwyraźniej również "Tak, ale wtedy mieliśmy dobre stosunki z Rosją - no.......może normalne".

                Proszę mi nie imputować Panie kolego forumowiczu, co ja myślę - rozwieję Twoje wątpliwości - w mojej ocenie, czy Rosja carska, czy bolszewicka, czy postkomunistyczna jest zawsze wroga wobec Polski,
      • no-popis Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 18:47
        stefan4 napisał:

        > niegracz:
        > > tym samym ułatwiając przenikanie do Polski agentury rosyjskiej
        >
        > ... ale przede wszystkim ułatwiając przenikanie do Kaliningradskoj Obłas
        > ti agentury polskiej. Jak widzisz, Tusk bierze udział w starciu dwóch p
        > rzenikań: kto przeniknie skuteczniej. Ale to wszystko tylko przy założeniu, że
        > ten diaboliczny plan pochodzi od Tuska. Bo gdyby jego autorem był na przykład
        > niejaki Kaczyński Jarosław, to sytuacja byłaby kompletnie odmienna.
        >
        Sytuacja byłaby wtedu taka sama.
        > No właśnie, to połączenie autobusowe między Gdańskiem a Kaliningradem istnieje
        > od baaardzo dawna. Teraz (jak mówisz) zostało ,,wsparte'' przez Tuska,
        > przedtem przez Morawieckiego, Szydło, Kopacz, Tuska jeszcze raz, Kaczyńskiego,
        > Marcinkiewicza, Belkę, Millera, Buzka, Cimoszewicza, Oleksego, Pawlaka, Suchock
        > ą, znowu Pawlaka, Olszewskiego, Bieleckiego, Mazowieckiego i ich poprzedników.
        >
        Osadź to Stefciu w obecnej rzeczywistości bo zastosowana przez Ciebie demagogia porównawcza ...nie jest mądra.
    • j-k w latach 90.tych jezdzilem tam pociagiem 21.05.26, 15:19
      kursowal 2 x dziennie.

      do Kaliningradu jest "europejski" tor.
      • bobislaw.borboje Chyba paliłem papierosy 21.05.26, 20:28
        które przemycałeś.
        • j-k Chyba paliłes papierosy ? 24.05.26, 16:31
          bobislaw.borboje napisała:
          > które przemycałeś.


          hloopcze, nie mialem finansowej potrzeby zajmowac sie taka "mielocza".

          - jezdzilem tam na Panienki.
    • no-popis Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 15:44
      Jest łączność bo jak z Fajskiem to jest łączność agentury rosyjskiej z niemiecką zgodnie z metalem i programem Tuska i jego emerytowanych eSBeków.
      • opa34 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 16:26
        Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk Tusk
        • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 16:28
          Znowu zwarcie dziadek?
        • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 16:57
          poza tym
          Tusk jako historyk powinien interesować się
          historią Rejonu Królewca i wiedzieć
          że już po zakończeniu wojny stalinowski ZSRR zabrał siła Polsce
          ponad 1000km kwadratowych poza ustalone granice
          • j-k nie tylko... 21.05.26, 17:04
            niegracz napisał:

            > poza tym
            > Tusk jako historyk powinien interesować sięhistorią Rejonu Królewca i wiedzieć
            > że już po zakończeniu wojny stalinowski ZSRR zabrał siła Polsce
            > ponad 1000 km kwadratowych poza ustalone granice


            - to tez.

            ale wczesniej zabral Polsce caly OKreg Kaliningradzki - bo w porozumieniu Sikorski-Majski z roku 1941

            byla mowa o przekazaniu CALYCH Prus Wschodnich dla Polski.
            • niegracz Re: nie tylko... 21.05.26, 17:10
              oczywiscie- wszystkie te ziemie zostały zawłaszczone przez Stalina
              -
              tamto był układ Sikorski-Majski
              a teraz jest Sikorski- Ławrow ,by o tym nie mówić
              • x2468 Re: nie tylko... 21.05.26, 19:12
                Co na to Batyr? Milczy.
    • buldog2 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 17:30
      Nie ma takiej potrzeby. Wszystkich rosyjskich szpiegów zainstalowali już Kaczyński i Macierewicz.
      Właściwie, przede wszystkim Antoni.
      • j-k ale chyba czas... 21.05.26, 19:20
        buldog2 napisał:

        > Nie ma takiej potrzeby. Wszystkich rosyjskich szpiegów zainstalowali już Kaczyń
        > ski i Macierewicz.
        > Właściwie, przede wszystkim Antoni.


        ale chyba czas na rotacje - jesli to nie spiacy agenci ? :)
        • buldog2 Re: ale chyba czas... 21.05.26, 20:21
          Dlatego jest autobus.
    • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 19:36
      za Tuska prężnie rozwija się
      komunikacja autobusowa z eksklawą putinowskiej Rosji
      • buldog2 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:22
        Nie zapominaj, że to bracia i przyjaciele prezesa.
      • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 22:06
        A, to o to Ci chodziło.
        Jestem za. Kiedyś w Królewcu istniała partia, która opowiadała się za oddzieleniem od kacapii i utworzeniem własnego państwa, ale car fiutin zdelegalizował ją. Jak będziemy wpuszczać takie małe grupki kacapków na zakupy to oni w końcu zaczną się zastanawiać, czy warto być sługą cara.
        www.youtube.com/watch?v=l-eaA2yexnQ - na chwile obecną są przekonani, że "Polsza" jest bardzo zaniedbana. Jak przyjadą na wycieczkę, to może zmienią zdanie?
    • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:04
      Batyr i jego kolega z Rady Bezpieczeństwa Narodowego Cenckiewicz z Gdańska i obaj udają ze nic nie wiedzą, czy świadomie " ułatwiają przenikanie do Polski agentury rosyjskiej"? Kiedy patrze na fotografie Batyra z pupilem Putina w Moskwie i czytam to co wypociłeś to mam mieszane uczucia.
      • buldog2 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:23
        Ja od dawna mam jednoznaczne uczucia.
    • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:47
      Tusk wsparł w 2025 w ten sposób:
      zgode na otwarcie nowej linii wydał :
      [b]Główny Inspektor Transportu Drogowego jest centralnym organem administracji rządowej podległym ministrowi właściwemu do spraw transportu zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2201).

      • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 20:59
        Czyli to nie Tusk, tylko GITD!
        • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 21:07
          Główny Inspektor Transportu Drogowego jest centralnym organem administracji rządowej podległym ministrowi właściwemu do spraw transportu
          - Administracja rządowa - czyli odpowiada Tusk
          • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 21:11
            " - Administracja rządowa - czyli odpowiada Tusk"

            Ale to nie znaczy, że siedzi mu nad głową i wydaje polecenia, monitoruje, nadzoruje i rozlicza każdą sprawę. Po to są właśnie te organy, żeby jedna osoba nie musiała tego wszystkiego robić.
            • opa34 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 21:17
              PiS to rzady jednej reki ktora powina sterowac nie tylko atobusami ale cala gospodarka..niegracz to pewno sierota PRL-u
              • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 05:54
                "PiS to rzady jednej reki ktora powina sterowac nie tylko atobusami ale cala gospodarka..niegracz to pewno sierota PRL-u "

                A gdzie tam, jaka sierota. Niegracz jest typowym mędrkiem - Tusk odpowiada za wszystko, Morawiecki z Kaczyńskim za nic:)
                • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 09:24
                  sverir napisał:

                  > "PiS to rzady jednej reki ktora powina sterowac nie tylko atobusami ale cala go
                  > spodarka..niegracz to pewno sierota PRL-u "
                  >
                  > A gdzie tam, jaka sierota. Niegracz jest typowym mędrkiem - Tusk odpowiada za w
                  > szystko, Morawiecki z Kaczyńskim za nic:)


                  Nadinterpretujesz - robisz to często.
                  • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 19:29
                    " Nadinterpretujesz - robisz to często. "

                    Ja wiem, że bronisz kolegi, z którym sympatyzujesz - doceniam lojalność i szanuję. Poza tym się mylisz - nie nadinterpretuję. Niegracz nie prezentuje tzw. symetryzmu, trzeciej drogi, opcji neutralnej, jednoznacznie opowiada się za jedną ze stron. I interpretuje w duchu jak wyżej napisałem.
                    • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 13:16
                      sverir napisał:

                      > " Nadinterpretujesz - robisz to często. "
                      >
                      > Ja wiem, że bronisz kolegi, z którym sympatyzujesz - doceniam lojalność i szanu
                      > ję. Poza tym się mylisz - nie nadinterpretuję. Niegracz nie prezentuje tzw. sym
                      > etryzmu, trzeciej drogi, opcji neutralnej, jednoznacznie opowiada się za jedną
                      > ze stron. I interpretuje w duchu jak wyżej napisałem.


                      Nie sympatyzuję z forumowiczem o nicku niegracz,
                      Pozostańmy przy swoich zdaniach.
            • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 22:06
              Ale to nie znaczy, że siedzi mu nad głową i wydaje polecenia, monitoruje, nadzoruje i rozlicza każdą sprawę. Po to są właśnie te organy, żeby jedna osoba nie musiała tego wszystkiego robić.
              =--
              -
              • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 05:52
                "Genialne Watsonie!!
                napisz jeszcze że Premier Tusk
                nie orientuje się co sie dzieje na granicy z Obwodem Kaliningradzkim putinowskiej Rosji
                i to go nie interesuje"

                Napisz jeszcze, że Tusk zatwierdza decyzję GITD w przerwach pomiędzy ustalaniem tras kolejowych i zatwierdzaniem cenników prądu.
                • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 06:09
                  sverir napisał:


                  >
                  > Napisz jeszcze, że Tusk zatwierdza decyzję GITD w przerwach pomiędzy ustalaniem
                  > tras kolejowych i zatwierdzaniem cenników prądu.
                  --
                  + Genialne Watsonie
                  tu chodzi o bezpieczeństwo Kraju
                  • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 19:28
                    "+ Genialne Watsonie
                    tu chodzi o bezpieczeństwo Kraju"

                    A energetyka nie jest kwestią bezpieczeństwa? No to napisz, że Tusk osobiście własnoręcznie zatwierdza taryfy.
                • rysiek15 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 09:29
                  Napisz jeszcze, że Tusk zatwierdza decyzję GITD w przerwach pomiędzy ustalaniem tras kolejowych i zatwierdzaniem cenników prądu

                  Eeee, tam - nie znajdzie na to czasu w ciągu dnia.
                  Tusk śpi godzinę dłużej - dlaczego? - żeby godzinę dłużej mógł nic nie robić.
                  • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 09:58
                    Dworzec autobusowa w Gdańsku znajduje się kilkaset metrów o meliny Batyra, chcesz powiedzieć ze ten nie zauważył autobusu z Kaliningradu?
                  • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 10:29
                    Straszny śpioch z tego Tuska, przez to jego długie spanie samolot do Smoleńska wystartował z opóźnieniem co spowodowało ze "najwyższy dowódca", chcąc nadgonić stracony przez śpiocha Tuska czas rozkazał natychmiast lądować.
    • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 21:08
      Nie rozumiem, w jaki sposób Tusk wspiera komunikację z kacapią?
      O tym, że pomiędzy Gdańskiem a Królewcem jeżdżą autobusy to wiem, bo one od dawna jeżdżą.
      • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 22:23
        a Premier Tusk
        i minister spraw zagranicznych Sikorski
        warto by postudiowali sobie ten wartosciowy materiał:
        • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 10:35
          Od czasu napisania tej książki upłynęło 30 lat. Obecnie Królewiec jest "niezatapialnym lotniskowcem".
          Jedyna możliwość zmiany to doprowadzenie do buntu mieszkańców i odłączenia się od matuszki rassiji.
          • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 10:58
            to jest opracowanie- analiza - dla sfer rzadowych

            historyk Tusk nie interesuje się historią
            zapewne nic na ten temat nie wie
            • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 21:29
              Ta analiza ma 30 lat. Przez te 30 lat sporo się zmieniło. Polska weszła do NATO, a potem do Unii Europejskiej, obawiam się, że ta analiza nic już dziś nie znaczy. Ma wartość jedynie historyczną.
              • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 22:13
                tapatik napisał:

                > Ta analiza ma 30 lat. Przez te 30 lat sporo się zmieniło. Polska weszła do NATO
                > , a potem do Unii Europejskiej, obawiam się, że ta analiza nic już dziś nie zna
                > czy. Ma wartość jedynie historyczną.

                ??
                ta analiza jest nadal tyle samo warta albo i wiecej
                al;e po pierwsze obecni u władzy
                z Prezydentem włacznie
                nie znają historii
                - a ta wiedza winna byc uzywana w
                dla osłabiania retoryki Moskwy
                przeciez Moskwa wspiera swa propagandę ich wersja II wojny światowej
                gdyby taki minister Sikorski znał historię Krółewca
                to przeciez w rozmowie z Ławrowem mógł im przypomniec
                że w 1945 siła zabrali Polsce dodatkowo 110 km kw. naszego terytorium
                itd.
                • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 22:34
                  W 1990 roku rozpadał się zimnowojenny świat. Na przykład w Polsce stacjonowały radzieckie wojska, ale udało się porozumieć i je pokojowo "zwrócić".
                  Potem kacapia wróciła na wojenne tory. W 1990 roku była jeszcze szansa na wywalenie stamtąd kacapów, obecnie nie ma mowy, bo Królewiec jest ważnym ośrodkiem wojskowym. Musiałoby dojść do buntu mieszkańców. Mieszkańcy Królewca są akurat najbardziej "zeuropeizowani", bo zdarza im się widzieć kraje zachodnie, w tym Polskę.
                  Obejrzyj film Wiaczesława, który wrzuciłem tu do tego wątku, w którym porównuje on Królewiec i Gdańsk.
                  • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 25.05.26, 08:59
                    tapatik napisał:

                    > W 1990 roku rozpadał się zimnowojenny świat. Na przykład w Polsce stacjonowały
                    > radzieckie wojska, ale udało się porozumieć i je pokojowo "zwrócić".
                    > Potem kacapia wróciła na wojenne tory. W 1990 roku była jeszcze szansa na wywal
                    > enie stamtąd kacapów, obecnie nie ma mowy, bo Królewiec jest ważnym ośrodkiem w
                    > ojskowym. Musiałoby dojść do buntu mieszkańców. Mieszkańcy Królewca są akurat n
                    > ajbardziej "zeuropeizowani", bo zdarza im się widzieć kraje zachodnie, w tym Po
                    > lskę.
                    > Obejrzyj film Wiaczesława, który wrzuciłem tu do tego wątku, w którym porównuje
                    > on Królewiec i Gdańsk.
                    >
                    - to ty troche poczytaj na te temat-

                    po pierwsze trzeba by Polska odezwałs ie w tej sprawie
                    a nie milczała
                    - że tak naprawdę status tego Rejonu nie został ustalony
                    przez gremium międzynarodowe0- sa to ziemie siła zajęte przez ZSRR
                    przez zawłaszczenie
    • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 21.05.26, 22:20
      tak ten temat polskie władze traktowały...
      • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 08:53
        WOOOOOOOOOOOOOOOW!
        Niegracz, co to za książka?
    • no-popis Polska jednak leaderem i lepsza od Niemiec 22.05.26, 06:03
      Mam na myśli uniezależnienie się od gazu i ropy z Rosji.
      Niemcy do dzisiaj sprowadzają ruską ropę.
      Polska się uniezależniła i bądźmy z tego dumni.
    • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 06:17
      Tusk wspiera obywateli Federacji Rosyjskiej m,.in w ten sposób:

      - Tranzyt do „dużej” Rosji -Kaliningrad służy Rosjanom jako baza przesiadkowa. Po przekroczeniu granicy autobusem z Gdańska, wsiadają na lotnisku Chrabrowo w krajowy samolot do Moskwy lub Petersburga (co jest tańsze i łatwiejsze niż loty przez Turcję czy Dubaj).
      Taki jest m.in sens utrzymywania tego kanału podróżowania.

      Zamknac to w cholerę.
      • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 06:30
        Co z Cenckiewiczem i Batyrem specami od tropienia ruskich śladów? Dlaczego milczą?
        • no-popis Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 06:38
          x2468 napisał:

          > Co z Cenckiewiczem i Batyrem specami od tropienia ruskich śladów? Dlaczego milc
          > zą?
          >
          Oni nie milczą tylko tego o czym mówią i piszą nie publikują agenturalne media poresetowe , które wyłącznie oglądasz.
          • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 09:14
            Pozbawiony dostępu do tajnych akt Polski i NATO Cenckiewicz stworzył w pocie czoła jakiś raport o działalności moskiewskiej agentury w Polsce i nie zauważył tego kanału przerzutowego? Potrzebny był jakiś dzielny Patryk aby to wykryć?
            • no-popis Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 25.05.26, 09:49
              x2468 napisał:

              > Pozbawiony dostępu do tajnych akt Polski i NATO Cenckiewicz stworzył w pocie cz
              > oła jakiś raport o działalności moskiewskiej agentury w Polsce i nie zauważył t
              > ego kanału przerzutowego? Potrzebny był jakiś dzielny Patryk aby to wykryć?
              W czasach kiedy te dokumenty gromadził nie był pozbawiony (bezprawnie) dostępu. To, że masz obowiązek odezwać się w takich kwestiach to rozumiem ale czy muisz się kompromitować brakiem logiki na poziomie ameby?
      • stefan4 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 09:54
        niegracz:
        > Po przekroczeniu granicy autobusem z Gdańska, wsiadają na lotnisku Chrabrowo

        Aha, więc jednak zdajesz sobie sprawę, że między Gdańskiem a lotniskiem Chrabrowo znajduje się jakaś granica państwowa, którą ten autobus musi przekroczyć. No to teraz ustalmy, gdzie Tusk powinien włożyć swoje wszechmogące łapy: w Gdańsku, w Chrabrowie, czy może na tej granicy?

        Jeśli wiadomo Ci coś o tym, że pogranicznicy w Gronowie nieprawidłowo wypełniają swoje obowiązki, to powinieneś powiadomić o tym odpowiednie władze. Nie Tuska.

        - Stefan
      • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 10:59
        Ale żeby wjechać do Polski potrzebujesz wizy, którą ciężko jest dostać. Mieszkańcy Królewca i okolic kiedyś mogli wjechać na podstawie umowy o małym ruchu granicznym.
        Loty do Petersburga są wykonywane nad Bałtykiem, bo aerofłot nie ma prawa latać nad krajami unijnymi.
        • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 22.05.26, 17:02
          a jakoś kilkanaście autobusów dziennie przekracza granice

          a Tu na Forum Kraj
          większości te bonusy dla mieszkańców wrogiej Polsce Rosji są OK
          • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 11:30
            Z Aresztu na ul Kurkowej w Gdańsku w którym rezydują przyjaciele Batyra jest mniej niż 300m. Batyr często ich odwiedzał z "krużgankiem oświaty" (o czym sam wspominał) i nie zauważył autobusów z Kaliningradu? Nie zauważył bo jest gapą czy nie chcial zauważyć aby nie robić przykrości "braciom Rosjanom" od genseka?
            • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 11:33
              teraz rządzi KOŁalicja
              i ona za to odpowiada
              • stefan4 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 11:16
                x2468:
                > Batyr [...] Nie zauważył bo jest gapą czy nie chcial zauważyć aby nie robić przykrości
                > "braciom Rosjanom" od genseka?

                niegracz:
                > teraz rządzi KOŁalicja

                No, ale Batyr mógł włączyć ten wykryty przez Ciebie hak na rząd do swojej Świętej Wojny antyTuskowej. Co hak, to hak, a cóż innego ma do roboty pan Nawrocki, jak szukanie haków... Ale nie włączył. Być może dlatego, że przyszły instrukcje ze Wschodu w tej sprawie.

                - Stefan
                • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 11:27
                  stefan4 napisał:


                  >
                  > No, ale Batyr mógł włączyć ten wykryty przez Ciebie hak na rząd do swojej Święt
                  > ej Wojny antyTuskowej. Co hak, to hak, a cóż innego ma do roboty pan Nawrocki,
                  > jak szukanie haków... Ale nie włączył. Być może dlatego, że przyszły instruk
                  > cje ze Wschodu w tej sprawie.
                  >
                  > - Stefan-
                  podła insynuacja
                  >
                • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 12:56
                  Mnie się wydaje Stefciu, że te autobusy to cały czas jeździły od wielu lat. Był mały ruch graniczny w latach 2012-2016 i można było bez wizy wjechać do Królewca, a mieszkańcy Królewca mogli wjechać do Polski.
                  Sam spotkałem kiedyś takowych w Szczytnie.
                  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wstrzymaniu transportu autobusowego.
                  • stefan4 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 14:47
                    tapatik:
                    > Mnie się wydaje Stefciu, że te autobusy to cały czas jeździły od wielu lat.

                    Oczywiście, że tak. Nawet zdarzało mi się z takiego kursu skorzystać. Ale dla Niegracza to jest współczesna hiobowa wiadomość, od której teraz (dzięki AI) stanie się specjalistą, żeby nie być cały sprowadzany do jednego wypadku komunikacyjnego gdzieś w Rosji 16 lat temu.

                    - Stefan
          • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 13:08
            niegracz napisał:

            > a jakoś kilkanaście autobusów dziennie przekracza granice

            Według:
            busfor.pl/autobusy/Gda%C5%84sk/Kaliningrad?from_id=3559&to_id=3800&on=2026-05-25&passengers=1&search=true
            jutro będzie ich 7, w tym 2 to PKS Gdańsk.
            Pytanie kto jeździ, skoro jest aż takie zapotrzebowanie. Gdyby nie było pasażerów, to by tych autobusów nie było.

            > a Tu na Forum Kraj
            > większości te bonusy dla mieszkańców wrogiej Polsce Rosji są OK

            Zapewniam Ciebie, że nasze "bonusy" dla kacapii są bardzo bolesne. Na przykład Kraby.
            Autobusy mogą sobie jeździć, ale samochody na kacapskich numerach rejestracyjnych nie mają prawa wjeżdżać do krajów unijnych, a to już boli.
    • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 11:41
      WNIOSEK OBYWATELSKI
      w sprawie podjęcia działań ustawodawczych mających na celu całkowite zawieszenie i likwidację pasażerskich linii autobusowych na trasie Polska – Federacja Rosyjska (Obwód Królewiecki)
      Działając w interesie bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie art. 63 Konstytucji RP, zwracam się z formalnym wnioskiem o podjęcie pilnych działań legislacyjnych oraz kontrolnych ukierunkowanych na całkowite zamknięcie i zakazanie funkcjonowania regularnych oraz nieregularnych pasażerskich linii autobusowych kursujących pomiędzy terytorium RP a Obwodem Królewieckim Federacji Rosyjskiej.
      UZASADNIENIE
      W obliczu pełnoskalowej wojny napastniczej prowadzonej przez Federację Rosyjską oraz eskalacji działań hybrydowych (sabotaże, cyberataki, prowokacje graniczne) wymierzonych bezpośrednio w Polskę i kraje NATO, utrzymywanie regularnej komunikacji zbiorowej z państwem agresorem godzi w bezpieczeństwo obywateli i stoi w sprzeczności z polityką sankcyjną.
      • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 19:27
        Znakomity wniosek.

        Gdzie go wysłałeś?
        • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 23.05.26, 21:45
          sverir napisał:

          > Znakomity wniosek.
          >
          > Gdzie go wysłałeś?
          -
          napisała ogólnie dostępna AI
          - radzi wysłać do
          Komisja do Spraw Petycji (PET) – Główny Adresat
          Komisja Infrastruktury (INF) – Adresat Współodpowiedzialny
          • sverir Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 06:26
            To posłuchaj AI i wyślij "wniosek obywatelski".
      • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 27.05.26, 08:28
        Wniosek Obywatelski o zamknięcie komunikacji z Obwodem Królewieckim
        złożony do Sejmu przez ePuaP - zajęło mi to 10 min.
        • stefan4 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 27.05.26, 08:47
          niegracz:
          > Wniosek Obywatelski o zamknięcie komunikacji z Obwodem Królewieckim
          > złożony do Sejmu przez ePuaP - zajęło mi to 10 min.

          Jak to dobrze, że Polska ma w końcu tak dzielnego i pracowitego zarządcę jak Niegracz...

          Nie wątpię, że nie później niż za 16 lat uzyskasz odpowiedź Sejmu. I wtedy będziesz mógł zatroszczyć  się o to, żeby ziemniaki rosły bulwami do góry, żeby można je było zrywać zamiast wykopywać.

          - Stefan
          • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 27.05.26, 08:53
            stefan4 napisał:

            > niegracz:
            > > Wniosek Obywatelski o zamknięcie komunikacji z Obwodem Królewieckim
            > > złożony do Sejmu przez ePuaP - zajęło mi to 10 min.
            >
            > Jak to dobrze, że Polska ma w końcu tak dzielnego i pracowitego zarządcę jak Ni
            > egracz...
            >
            > Nie wątpię, że nie później niż za 16 lat uzyskasz odpowiedź Sejmu. I wtedy będ
            > ziesz mógł zatroszczyć  się o to, żeby ziemniaki rosły bulwami do góry, żeby mo
            > żna je było zrywać zamiast wykopywać.
            >
            > - Stefan
            >
            - ty byś widać chętnie złożył wniosek aby rozwijać kontakty z Federacja Rosyjską
            prowadzącą wojnę
            -
            korzystam z możliwości jakie daje państwo
            by wpływać na to co sie w państwie dzieje

            a rzadący biorą pieniądze za coś...
        • tapatik Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 27.05.26, 21:18
          Tak jak pisałem w innym miejscu w tym wątku - w ten sposób odcinamy sobie możliwość wpływania na region kacapii, który dałoby radę zbałamucić, aby odeszli od matuszki rassiji i przeszli pod nasze skrzydła.
    • don.kichote A może 24.05.26, 13:27
      pod pozorem "ułatwienia przenikania do Polski agentury rosyjskiej", kursem powrotnym z Gdańska, posyła swoją do Rosji?

      niegracz napisał:

      > ułatwiając przenikanie do Polski agentury rosyjskiej
      > Połączenie autobusowe do Obwodu Kaliningradzkiego
      > Data wyjazdu
      > Дата: Gdańsk – Kaliningrad
      > Гданьск-Калининград
      > 21.05.
      > Czwartek/Четверг 6:00 PKS
      > 9:00 PKS
      >
      • niegracz Re: A może 24.05.26, 14:25
        don.kichote napisał:


        > > Data wyjazdu
        > > Дата: Gdańsk – Kaliningrad
        > > Гданьск-Калининград
        > > 21.05.
        > > Czwartek/Четверг 6:00 PKS
        > > 9:00 PKS
        >---------------------------------------->
        > - po co tam jeździsz?
        >
        >
        >
      • tapatik Re: A może 24.05.26, 21:02
        Wiaczesław popełnił kiedyś film o Królewcu:
        www.youtube.com/watch?v=k1IIDRHeGKg
        Andromeda z kolei o leżącym obok Bałtijsku:
        www.youtube.com/watch?v=kpFRF1QD9iw
        Jeden z komentarzy:
        Chciałem tylko zauważyć, że mieszkańcy Krółewca (i reszty obwodu) są najbardziej "prozachodni" spośród całej populacji FR. Mają też największy odsetek obywateli, któzy kiedykolwiek byli na Zachodzie, choćby u nas, albo na Litwie. Stąd też tam jest najniższe poparcie dla ruskiego bardaka, a wielu z nich chętnie zamieniłoby ichniejszy "mir" na europejski styl życia.
        Widać to było zresztą po wypowiedziach w sondzie ulicznej. Sporo było tych neutralnych, a nawet lekko przyjaznych.

        Czyli mieszkańców Królewca można byłoby przekabacić, że życie we własnym państwie może być lepsze.
        Swoją drogą skoro dziennie jeździ 6-7 par autobusów, to kto nimi jeździ?
    • niegracz Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 24.05.26, 22:09
      Stefan popiera wszystko
      co słuzy Moskwie- jak autobusy z niestety Kaliningradu który powinien byc Królewcem
      sam jest tu przekaźnikiem propagandy putinowskiej
      która o 10.04.2010 mówi jak o zwykłym wypadku komunikacyjnym w Smolensku
      • x2468 Re: Tusk wspiera komunikację PKS z Rosją taką ... 27.05.26, 22:01
        Wszystko? Batyra pis i Konfederacje popiera?
    • no-popis Tusk ma podobne standardy jak Putin 25.05.26, 09:47
      Tusk wypowiedział to , sam o sobie i Putinie, na konferencji prasowej w 2008 roku : "mam intencję naprawy relacji polsko-rosyjskich [...], miałem poczucie, że rozmawiam z politykiem o podobnych standardach, temperamencie i sposobie widzenia świata i rzeczywistości".
      • pies.na.czarnych Re: Tusk ma podobne standardy jak Putin 25.05.26, 10:20
        > na konferencji prasowej w 2008 roku

        Cofnij się do czasów Mieszka I.
      • tapatik Re: Tusk ma podobne standardy jak Putin 27.05.26, 21:21
        Czemu mi Startpage tego cytatu nie znajduje?
        • stasi1 Re: Tusk ma podobne standardy jak Putin 29.05.26, 12:28
          Bo to nie chodziło o Putina.
          ,,Słowa te wypowiedział Donald Tusk 8 lutego 2008 roku. Odnosiły się one do ówczesnego wicepremiera Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, i padły podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Moskwie, które zapoczątkowało tzw. politykę „resetu” w relacjach polsko-rosyjskich."
          Oczywiście proPiS pamięta co powiedział mniej więcej Tusk 20 lat temu ale już nie pamięta że 5 lat temu PiS zrobił konferencje w Warszawie zwolenników Putina i morawiecki o nich: to nasi przyjaciele

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka