wldstn 10.02.05, 17:04 __wildstein.info__ czy nie słyszeli w IPNie o pen-drive'ach? co to za problem wyniesc dane jesli ma sie dostep do komputera? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ryszard.sienkiewicz Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 17:14 Nareszcie IPN nazywa czyn Wildsztajna nie komunistycznym "wyniesieniem" lecz współczesnie KRADZIEŻĄ DANYCH. Jak widać samo czytanie tych teczek grozi skażeniem komunizmem. Odpowiedz Link Zgłoś
zxx Straszliwe skutki listy Wildsteina 10.02.05, 17:15 Zebrałem dotychczasowe: 1. Rój meteorytów zboczył w kierunku Ziemi 2. Rodzi sie wiecej rekinow-ludojadów. 3. Olek K. juz nie zatanczy. 4. Wyczerpał sie limit autorytetow moralnych (nawet w Krakowie!). 5. Kury w Sopocie znosza mniej jajek. 6. Condoleeza odnalazła na liscie swgo kuzyna po kądzieli,co spowoduje kryzys w administracji amerykanskiej. 7. Pogarsza sie stan alergików w Bialostockiem. 8. Ministerstwo Edukacji przygotowuje kolejną reformę oswiaty. 9. Powiększa się dziura ozonowa. 10. Podnosi się poziom oceanów. 11. Gwałtownie wzrósł popyt na środki wstrzymujące biegunkę. 12. Gwałtownie zmalała podaż zdrowego rozsądku. 13. Zmazy nocne u meskiej czesci redakcji Gazety Wyborczej 14. halucynacje Boguckiej i wizje nacierajacej swoloczy z forow internetowych 15. dziesiatki eSBekow dzwoniacych do Wyborczej z prosba o moralne wsparcie i 16. Zarkawi polujacy na polskich agentow 17. wszechswiat przestal sie rozszerzac 18. leszek.sopot przestal pisywac glupoty.... 17. Przestały miesiączkować pingwiny na Antarktydzie. 18. Wieloryby teleportowały się w ryby. 19. Wodzowie Indian zakazali używać imienia Dziki Kamień CZY SĄ NASTĘPNE? Odpowiedz Link Zgłoś
seawolfie Re: Straszliwe skutki listy Wildsteina 10.02.05, 17:30 Wszystko sie zgadza, z wyjątkiem pkt 18- nie przestał. Poza tym , słyszałem, że Krzysztof Kozłowski sporządza listę młodych, samotnych matek , które popełniły, lub zamierzają popełnić samobojstwo w obawie przed barbarzynską , dziką lustracją, do której nawołuja dzicy barbarzyńcy do spółki z barbarzyńskimi dzikusami. Odpowiedz Link Zgłoś
pnd Re: Straszliwe skutki listy Wildsteina 10.02.05, 18:06 zxx napisała: > Zebrałem dotychczasowe: > 1. Rój meteorytów zboczył w kierunku Ziemi > 2. Rodzi sie wiecej rekinow-ludojadów. > 3. Olek K. juz nie zatanczy. > 4. Wyczerpał sie limit autorytetow moralnych (nawet w Krakowie!). > 5. Kury w Sopocie znosza mniej jajek. > 6. Condoleeza odnalazła na liscie swgo kuzyna po kądzieli,co spowoduje kryzys > w administracji amerykanskiej. > 7. Pogarsza sie stan alergików w Bialostockiem. > 8. Ministerstwo Edukacji przygotowuje kolejną reformę oswiaty. > 9. Powiększa się dziura ozonowa. > 10. Podnosi się poziom oceanów. > 11. Gwałtownie wzrósł popyt na środki wstrzymujące biegunkę. > 12. Gwałtownie zmalała podaż zdrowego rozsądku. > 13. Zmazy nocne u meskiej czesci redakcji Gazety Wyborczej > 14. halucynacje Boguckiej i wizje nacierajacej swoloczy z forow internetowych > 15. dziesiatki eSBekow dzwoniacych do Wyborczej z prosba o moralne wsparcie i > 16. Zarkawi polujacy na polskich agentow > 17. wszechswiat przestal sie rozszerzac > 18. leszek.sopot przestal pisywac glupoty.... > 17. Przestały miesiączkować pingwiny na Antarktydzie. > 18. Wieloryby teleportowały się w ryby. > 19. Wodzowie Indian zakazali używać imienia Dziki Kamień > > CZY SĄ NASTĘPNE? Tak, wzrosła liczba osob cierpiacych na natrectwa, np. tworzacych z mozołem listy nie powiazanych ze soba zdarzen ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
as31 "Zdobyłem.Sam.Bąd jestem.Dżems Bad.Ani wstrząśnięt 10.02.05, 17:49 -y, ani zmieszany". Prokuratura się złodziejowi bazy danych - Szalonemu Bronkowi do dupy dobierze, jeśli jest prawo w RP. Dowiemy się też, kto mu to wyniósł i ile Bronek mu dał. Ależ będzie jazgot, wrzask i lament. Przecie to bohater narodowy ! ;). Sytuacja fajna, bo jeśli ktoś wyniósł, to Bronek może mówić o ochronie informatora prasy. Ale jeśli sam wyniósł, no to złodziejem jest i do pudła. No to chyba puści farbę... Odpowiedz Link Zgłoś
tenare Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 17:49 Zdaje się, że w każdym urzędzie, instytucie itp. nadzór nad sprawami instytucji sprawuje szef. To on odpowiada za powierzone mu mienie, tajemnice itd. W jego obowiązku jest właściwy nadzór nad wszystkimi sprawami instytucji. Źle jest, gdy zarządca nie rozumie tego i kurczowo trzyma się na siłę stołka, pomimo kompromitacji. Prokuratura winna określić wszystkich winnych zaniedbań i złodziejstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
as31 Tupet i bezczelność Szalonego Bronka spowodowały, 10.02.05, 18:08 e władzę wszelkich szczebli i rodzajów na parę dni zatkało, ale w końcu prokurator,policja,sądy i pierdle będą musiały się zająć tym oszołomem. Niski wymiar, bo pobudki "szlachetne". A ja mam uzasadnione wątpliwości co do tej szlachetności. Myslę, że pod płaszczykiem ideowym Bronek skrywa pobudki zupełnie przyziemne. Ciekawe natomiast, że pareset tysięcy oszołomów dało się na tą sprawę nabrać i zawyje, gdy B. od proroka zaproszonko dostanie... Odpowiedz Link Zgłoś
as31 Winni ci,co źle pilnowali,ale złodziej winien najb 10.02.05, 18:10 ardziej, to chyba oczywiste? Odpowiedz Link Zgłoś
zxx Straszliwe skutki listy Wildsteina 10.02.05, 18:25 Dodaję następny punkt: as zaczął pisać głupoty - módlmy się za nie go niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne as ma w ..... Odpowiedz Link Zgłoś
irini Re: Pen drive 10.02.05, 18:25 Przecież ta lista mieści się na dyskietce, a w Wybiórczej czytałam, że te kompy w IPN mają stację dysków, to co za problem był dla Bronisława? Odpowiedz Link Zgłoś
irini Re: Dyskietka 10.02.05, 18:33 No nie, musiałby mieć dwie dyskietki. Ale jednak to nie wyklucza ... Odpowiedz Link Zgłoś
irini Re: Dyskietka 10.02.05, 18:34 irini napisał: > No nie, musiałby mieć dwie dyskietki. Ale jednak to nie wyklucza ... Oj, nie stację dysków tylko stację dyskietek, co się ze mną dzieje? Odpowiedz Link Zgłoś
maxxim Re: Dyskietka 10.02.05, 18:41 To proste uzywajac e-maila albo ftp(internet explorer moze do tego sluzyc tez) i wyslal do domu. Komputer mogl byc nawet opancerzony. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Dyskietka 10.02.05, 18:49 ftp, lub e-mail: ale komputer musiał by być podpięty do internetu, a niby po co miał by być?? Odpowiedz Link Zgłoś
maxxim Re: Dyskietka 10.02.05, 19:40 > ftp, lub e-mail: ale komputer musiał by być podpięty do internetu, a niby po co > > miał by być?? Ten mogl nie byc, ale najprawdopodobnie byl na LAN. A wystarczy ze jeden dalej by na internecie i znal jego IP. To wszystko co potrzebowal. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Dyskietka 10.02.05, 20:42 W sumie możemy sobie gdybać ;) Równie możliwe jest ustawienie tam jakiegoś starego pentium (cóż więcej potrzeba do obsługi excela), bez dostępu do sieci, bez usb i bez CD ROM'a, jak i wypasionego kompa z wszystkimi bajerami i dostępem do sieci takim że przesłanie kilkumegabajtowego pliku zajmuje sekundę (urzędy państwowe miewają manię przesadzania w wydatkach). Cóż bez wizji lokalnej się nie obędzie ;) (a i tak będzie świadczyć o stanie dzisiejszym, a nie z dnia "wydarzenia") Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Dyskietka 10.02.05, 18:47 Może być też stacja dysków elastycznych - choć to trochę archaicznie brzmi. Przydał by mu sie też jakiś paker umożliwiąjący podział na osobne dyskietki pliku wynikowego i ściąga z wszystkimi przełącznikami... Ciekawe pod jakim systemem chodził ten komp i ile miał lat. Gdzie to można sobie wsadzić pen drive'a jak komp nie ma USB bo liczy sobie już parę ładnych latek, albo i ktoś w BIOSie USB wyłączył i założył na niego hasło. Odpowiedz Link Zgłoś
irini Re: Paker 10.02.05, 19:02 Nie wiem, czy znalazł na dysku plik z listą, czy zapisywał strony tak jak je widział. Jakby kopiował plik, to ja jako laik otworzyłabym plik, zaznaczyłabym wszystko i dała polecenie "wyślij do dyskietki". W momencie, kiedy dyskietka jest pełna, po komunikacie wsadzam drugą i kontynuuję. Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Tak samo byłopby z kopiowaniem stron jako stron. Chyba. Żadna sztuka. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Paker 10.02.05, 19:19 Jakby tu powiedzieć, pomysł genialny ale... Czy komuś to się już udało? Bo ja się niepotrzebnie męcze z pakerami ;). Odpowiedz Link Zgłoś
irini Re: Paker 10.02.05, 21:07 Sądzę, że to takie proste, że niepotrzebnie pytasz. Ale dla eksperymentu zaraz spróbuję czy się da to zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
irini Re: Dyskietka 10.02.05, 21:39 Próbowałam. Na 1 dyskietce zmieściły się 2 literki. Zapomniałam, że folder był skompresowany. Jakiś program do pakowania tam chyba był, to facet musiałby umieć podzielić plik na pół i go wtedy na dwie dyskietki dać. osobiście tego nie potraię zrobić, ale jakbym się szykowała na listę W, to wcześniej bym kogoś poprosiła, żeby mnjie nauczył, jak się to robi. o9 ile to się da zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Dyskietka 11.02.05, 15:18 Jaką miałaś postać listy? W postaci kilku osobnych plików? Jeśli tak to wysyłanie na dyskietkę podziała (przesyła kolejno każden plik, jak zabraknie miejsca to prosi o następną) - jeżeli masz jeden plik o rozmiarach przekraczających pojemność dyskietki to nic z tego ;) Odpowiedz Link Zgłoś
arcone1 Re: Pen drive 11.02.05, 10:03 ale sie usmialem czytajac ten watek... widze ze w polsce obrodzilo ostatnio specjalistami od IT security, tak w kwesti wyjasnienia: 1. Ta list to indeks dokumentacji, wiec najprawdopodobniej pochodzi z jakiegos systemu do zarzadzania archiwami (nie wiem dlaczego komus moze sie wydawac ze to byl plik lezacy sobie od tak na terminalu) 2. Dostep do tego typu danych byl napewno audytowany 3. Inernet, nawet jezeli z terminala byl dostep do net - w co bardzo watpie to po pierwsze na pewno LAN bylby za firewallem (wiec ftp raczej odpada), owszem powiedzmy ze moglby skorzystac z webbased mail clienta, ale taka operacja pozostawila by slady. 4. I nie nie da nagrac sie na nosnik pliku wiekszego niz jego objetosc, a programy do kompresji przewaznie trzeba zainstalowac przed ich urzyciem a do tego trzeba miec odpowiednie prawa a1 Odpowiedz Link Zgłoś
pnd Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 18:34 Nie bylo by problemu, gdyby w tej ich czytelni staly desktopy w stylu kioskow multimedialnych, na ktorych ekranie mozesz tylko przegladac dane i nie zapiszesz nawet screenshota, nie zrzucisz ich na drukarke. Nie bylo by problemu, gdyby rowniez pracownicy IPNu nie mogli sobie tych danych ot tak wyciagac z systemu, wypalic kopie na plytce. Skoro IPN wzywa na pomoc prokuratora, zeby ustalic przeciek, to widac, ze zadnego systemu do zarzadzania danymi osobowymi nie mieli, ze wyniesc te pliki mogl kazdy, moze nawet sprzataczka, goniez z pizza itd. Odpowiedz Link Zgłoś
maxxim A PAN GLEMP CHCE UKARAC WSZYSTKICH Z LISTY 10.02.05, 18:39 niwinnych tez. Zbiorowa odpowiedzialnosc jak za nazistow. Odpowiedz Link Zgłoś
adam.2x Re: A PAN GLEMP CHCE UKARAC WSZYSTKICH Z LISTY 10.02.05, 18:46 Wlaczajac dzieci jak za Heroda Odpowiedz Link Zgłoś
maxxim Re: A PAN GLEMP CHCE UKARAC WSZYSTKICH Z LISTY 10.02.05, 19:45 adam.2x napisał: > Wlaczajac dzieci jak za Heroda dokladnie tak. Ale jako katolik czuje niesmak bo jakim sposobem tacy ludzie sa na gorze kosciola. Nikt go jeszce nie nauczyl przebaczac?. Chrzescianin ma dwa policzki do okladania a Pan Glemp nawet rekawic bokserskich nie zaklada tylko by okladal piesciami wszystkich dookola. Bandziorow z UB i SB trzeba ukarac ale oni juz z teczkami pouciekali. Zostaly tylko kozly ofiarne. Smutne to i zenujace Odpowiedz Link Zgłoś
michal_k1 ***warto przypomniec*** 10.02.05, 18:52 W lustracyjnym szumie warto przypomniec historie trzech krakowskich studentów, którzy w polowie lat 70. tworzyli Studencki Komitet Solidarnosci. Stanislaw Pyjas, Leslaw Maleszka i Bronislaw Wildstein. Pierwszego zabila bezpieka. Drugi okazal sie donosicielem. Trzeci znalazl sie w centrum lustracyjnego zamieszania. To wazne fragmenty historii zwolnionego wczoraj dziennikarza `Rzeczpospolitej'. Rozzalony Wildstein mówi o zabawnym paradoksie: W `Gazecie Wyborczej' pracuje czlowiek, który byl agentem, dlugie lata donosil na przyjaciól. I on pracuje, ja jestem zwolniony. To wlasnie Maleszka, pseudonim Ketman, czolowe pióro `Gazety Wyborczej', przez lata najblizszy przyjaciel Wildsteina. Gdy SB zamordowala Pyjasa, Maleszka juz wówczas za pieniadze donosil sluzbom. I to dzialanie Wildsteina zmusilo Maleszke, by na lamach `Gazety' napisal `bylem Ketmanem'. Dlaczego Maleszka nie zostal wtedy wyrzucony z pracy? Piotr Stasinski, wiceszef `Gazety' twierdzi, ze wazniejszy byl zakaz publikacji i infamia: Ja powiem zwyczajnie, ze mysmy nie znalezli sily na to, zeby poza tym, ze jego spotyka infamia, czyli cos najgorszego, co moze spotkac czlowieka wystepujacego publicznie, zeby jeszcze odbierac mu srodki egzystencji. Tego nie zrobilismy oczywiscie. I to jest kwestia oceny. Niech kazdy ocenia jak uwaza. A ocenia Wildstein: Ciagle `Gazeta Wyborcza' decyduje co wolno, a czego nie wolno robic dziennikarzom i ciagle Michnik nam to dyktuje. Ja musze przyznac, ze mi sie to srednio podoba, ale mam nadzieje, ze to sie zmieni. Odnajdywanie agentów we wlasnych zyciorysach wsród przyjaciól na pewno boli, ale jak pokazuje przyklad Malgorzaty Niezabitowskiej nie ma co liczyc na to, ze byli agenci sami uderza sie w piers. Odpowiedz Link Zgłoś
cozy Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 18:53 >__wildstein.info__ czy nie słyszeli w IPNie o pen-drive'ach? co to za problem > wyniesc dane jesli ma sie dostep do komputera? A wiesz o tym, że aby taki pen drive zadziałał, w komputerze musi być włączony port USB? Nawet ćwierćinteligenty informatyk wie jak skonfigurować system aby nie można było kopiować z niego danych. Możliwe jest takie okrojenie systemu, że zwykły user będzie mógł uruchomić tylko to na co mu pozwolisz. I nie ma przebacz, nawet zwykłego copy nie uruchomisz. Skoro w IPNie twierdzą, że Wildstein nie mógł na pen drivie tego wynieść, wpinająć się do komputera wystwionego dla użytkowników z zewnątrz, to pewnie w jakiś sposób zabezpieczają te komputery. Każdy przytomny administrator na takich komputerach blokuje możliwość podłączania urządzeń czy wkładania dyskietek by mu niczego do systemu nie wgrano. A skoro IPN przetwarza dane, które są danymi osobowymi musi wypełniać wymogi opisane w rozprządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie przetwarzania tych danych w systemach informatycznych. A one jasno określają jakie warunki muszą być spełnione aby takie przetwarzanie mogło w komputerze się odbywać. Odpowiedz Link Zgłoś
krociech I znowu 10.02.05, 19:03 ... ujawnianie prawdy stało się przestępstwem. A Kiszczak uśmiecha się zza grobu... Zaraz, on chyba jeszcze żyje... Odpowiedz Link Zgłoś
maxxim Re: I znowu 10.02.05, 19:52 krociech napisał: > ... ujawnianie prawdy stało się przestępstwem. > > A Kiszczak uśmiecha się zza grobu... > Zaraz, on chyba jeszcze żyje... Czy to znaczy ze ujawnienie prawdy z teczek u ginekologa nie powinno byc przestepstwem?. Tak to dowiedzial bys sie czy sasiadka chorowala na syfilis a moze rzerzaczke juz nie mowiac o AIDS. Tym sposobem uratowal bys niejednego od zakarzenia. Nawet jezeli Kowalska byla by 50 razy na tej liscie bo nikt juz wiecej w zyciu nie mial by ochoty przeleciec Kowalska choc by dawala za darmo. "ALE LUD CHCE IGRZYSKA" a mordercy jak Morel siedza w Izraelu na dobrej polskiej emeryturze (5000zl) i zrywaja boki z malutkich "polaczkow" Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: I znowu 10.02.05, 20:44 Ja bym dodał jeszcze jedną sprawę - ostatecznie TW też ujawniali prawdę ;) i za to się chce dziś skazywać na wykluczenie z zycia publicznego. Odpowiedz Link Zgłoś
jakarta Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 19:37 Długo się Kieresy i Kulesze zastanawiali! Tacy z nich badacze jak z koziej dupy trąba. ZXwykli nieudacznicy i tyle. Zlikwdować IPN a tych domorosłych prokuratorków popędzić do gonienia złodziejaszków! Odpowiedz Link Zgłoś
2berber Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 21:01 jakarta napisał: > Zlikwdować IPN a tych domorosłych > prokuratorków popędzić do gonienia złodziejaszków! Tylko nie to!!! Życie uczciwych ludzi którzy nie chcą mieć nic wspólnego z UB-ekami, konfidentami i IPN-owcami było by w niebezpieczeństwie! Dosłownie nasze życie było by w niebezpieczeństwie. Wolność byśmy mogli stracić przez przypadek tak jak przez przypadek udaje się "prokuratorom IPN" doprowadzić do skazania jakiegoś zbrodniarza z czasów wojny na 8 czy 10 miesięcy więzienia. Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 21:56 "Komisja IPN - ... - ustaliła, że wyniesiono ją prawdopodobnie przy współudziale nieustalonego pracownika IPN". Oni tak na poważnie, czy dla jaj? Dlaczego po prostu nie odczytają z logów systemu kto, kiedy, z jakich zasobów korzystał, co skopiował itd. Odpowiedz Link Zgłoś
jakarta Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 22:11 cyklista napisała: > "Komisja IPN - ... - ustaliła, że wyniesiono ją prawdopodobnie przy współudzial - Sam widzisz drogi "Cyklisto", jakie to "bystrzaki" pracują w tym IPN-e! Te Kieresy, Kulesze i inne Dudki nie potrafią nawet trafić do otworu sedesu nie oblewając deski! Nie wystarczy mieć przy nazwisku skrótu prof.czy dr (w dodatku w Polsce) trzeba jeszcze do myślenia używać głowy a nie dupy! Odpowiedz Link Zgłoś
irini Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 10.02.05, 22:16 mOŻE już odczytali, ale nam nie powiedzą. A może nie wiedzą, co to są logi. Odpowiedz Link Zgłoś
arcone1 Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 11.02.05, 10:07 cyklista napisała: > "Komisja IPN - ... - ustaliła, że wyniesiono ją prawdopodobnie przy współudzial > e > nieustalonego pracownika IPN". > > Oni tak na poważnie, czy dla jaj? Dlaczego po prostu nie odczytają z logów > systemu kto, kiedy, z jakich zasobów korzystał, co skopiował itd. No dobrze odczytasz z logow audytu ze 10 osob kozystalo ze danego zasobu, wszystkie byly do tego uprawnione wiec jeszcze pozostaje pytanie ktora z tych osob przekazala ta liste a1 Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 11.02.05, 10:45 arcone1 napisał: > No dobrze odczytasz z logow audytu ze 10 osob kozystalo ze danego zasobu, > wszystkie byly do tego uprawnione wiec jeszcze pozostaje pytanie ktora z tych > osob przekazala ta liste > 10 osób korzysta z tej samej listy, i kopiuje te same zasoby w krótkim czasie? Bardzo mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę zakres zainteresowań IPN. Ale jeżeli to się zdarzyło, to dopiero jest ciekawe. Odpowiedz Link Zgłoś
pierre_doua Re: IPN zawiadomił prokuraturę o przestępstwie 11.02.05, 10:46 watpliwe, zeby 10 osob zrobilo dokladnie to samo, a to chyba z logu wynika. Najprawdopodobniej tylko jedna osoba z tych dziesieciu dokonala wiekszego kopiowania, a to (kopiowanie) powinno chyba z logu wynikac? Odpowiedz Link Zgłoś
zlepisalem Dlaczego tak pozno! 10.02.05, 22:12 Poprostu trudniej bedzie ustalic prawde!A facet chce zaslynac , ze wyniosl cos czego wynosic nie powinien!I opowiadanie bajek , ze gdyby nie on to by... itd! Tego mogl dokonac ktos , kto nie slyszal o szkole i ma "0" ineligencji!Ale ludzie prosci maja troche kultury i nie zadaja dzikiej slawy! A opowiadanie , jaki to odwarzny facio - to kpina! Przy okazji tej smierdacej sprawy dziesiatki profesorow pluje przy okazji na PRL - i maja do tego prawo! Tyklo najpierw powinni sie pozbyc tych smiesznych komunistycznych tytulow profesorskich! Oddac mieszkania , ktore zdobyli za komuny!Zniszczyc wszystkie fotografie-bo to komunistyczne! Zachowac rzeczy , ktore zdobyli po roku 1989!!! I wtedy zobaczymy kto jest kim! Ja najmiej zdobylem - to teraz najmiej strace! No - odwagi profesorki i nie tylko /pan rokita/! I mozecie pluc na komunke , ktora jest winna! Ja tez nie lubie komuny! Nie moglem otrzymac mieszkania, nie mialem samochodu /asygnaty-to mozna jeszcze dzisiaj odtworzyc - kto je otrzymywal!/- bo sie do PZPR nie zapisalem! Stalem w kolejce po ocet i makaron!Bylo mi ciezko! Ale nie pluje na prace swoich Rodzicow i swoja - bo nie mialem innego wyboru!Teraz tez nic nie mam - ale jestem wolny! I nie pluje na siebie -bo jak to inaczej nazwac?! Odpowiedz Link Zgłoś