Dodaj do ulubionych

Koalicja na zakręcie

26.07.09, 16:00
www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/newsweek_polska/pan-waldek-sie-nie-boi,41734,1

Ja Waldusia lubię. Ale on nigdy nie wytłumaczył dlaczego chciał
wspólnie z Fedakową storpedować reformę emerytur pomostowych. Od
tamtej świni podłożonej Tuskowi love story PO i PSL skończyła się
jak brzytwą urżnąć.

Więc jak są pretensje do platfusów, to może też warto sobie na
brudne rączki popatrzyć. Akurat wyborcy PSL z pomostówkami mało mają
do czynienia.
Obserwuj wątek
    • mak67 Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:06
      Najwyzsza pora aby Dondona i jego bandę nieudaczników oderwać od
      koryta. Nie wolno czekać az zrujnuja kraj do końca. Najwazniejszy
      problem to znalezienie człowieka który stanie na czele koalicji PIS,
      PSL, SLD bi nie moze nim być żaden z liderów partii. Potem
      szybciutko nowe komisje, trybunalik i wyrwanie chwastów na
      najblizsze 20 lat
      • a.adas Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:14
        zdajesz sobie sprawę, że piszesz jak lemingi? Wystarczy zmienić PiS na PO i wpis
        jak z lata 2007. Ciekawe o czym to świadczy?
        • ayran Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:20
          a.adas napisał:

          > zdajesz sobie sprawę, że piszesz jak lemingi? Wystarczy zmienić PiS na PO i wpi
          > s
          > jak z lata 2007. Ciekawe o czym to świadczy?

          Zwolennicy PiS naprawdę lubią SLD. Tam jest mnóstwo takich ludzi jak pisiacy -
          taki na przykład Jasiński mógłby spokojnie być albo w jednej albo w drugiej
          partii. Albo taka Błochowiak.
        • antyprawak Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:42
          > zdajesz sobie sprawę, że piszesz jak lemingi? Wystarczy zmienić
          > PiS na PO i wpis jak z lata 2007. Ciekawe o czym to świadczy?

          Świadczy o tym, że Tusk już dojrzał do sojuszu z PIS. Zresztą taki
          sojusz po cichu istnieje od dawna. Obalenie Karty Praw Podstawowych
          przy kilku butelkach wina z kaczorem, przegłosowanie WC w medialnej
          razem z PIS. Niektórzy dali się zwieść, że potyczki w POPISie
          świdczą o wrogości do siebie, strategiczne projekty przegłosowują
          zawsze jednomyślnie.
          Strszenie PISem już nie działa, to może działało 2 lata temu, ale
          nie dziś. Ludzie właśnie dlatego odchodzą od PO na rzecz lewicy, że
          PO niewiele różni się od PIS.
          Bajdurzennie o koalicji PIS-SLD ma przykryć rzeczywistą koalicję
          POPIS. Gowin ostatnio potwierdził w imieniu Platformy, że będzie
          koalicja POPIS w TVP. Glapiński w innym wywiadzie potwiedził
          koalicję parlamentarną POPIS.
          • ayran Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:48
            antyprawak napisał:

            >> Niektórzy dali się zwieść, że potyczki w POPISie
            > świdczą o wrogości do siebie, strategiczne projekty przegłosowują
            > zawsze jednomyślnie.

            Podaj ze dwa przykłady takich strategicznych projektów.

            > Strszenie PISem już nie działa, to może działało 2 lata temu, ale
            > nie dziś. Ludzie właśnie dlatego odchodzą od PO na rzecz lewicy, że
            > PO niewiele różni się od PIS.

            Odchodzą od PO na rzecz lewicy? Ludzie? To ilu tych ludzi i skąd te rewelacyjne
            informacje?


            > Bajdurzennie o koalicji PIS-SLD ma przykryć rzeczywistą koalicję
            > POPIS. Gowin ostatnio potwierdził w imieniu Platformy, że będzie
            > koalicja POPIS w TVP. Glapiński w innym wywiadzie potwiedził
            > koalicję parlamentarną POPIS.

            Potwierdził, powiadasz? A jakie jest w twoich stronach znaczenie czasownika
            "potwierdzić"?

            >
            • antyprawak Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:21
              Odpowiedzi na 1 pytanie masz w zasadzie w poperzdnim poście.
              SLD rośnie z tygodnia na tydzień i to jest fakt obiektywny, podobnie
              jak to, że te punkty odpływają z PO.
              Bardzo dawno nie widziałem takiego zainteresowania SLD wśród
              Platformersów, cała szala przchyliła się teraz w walenie w SLD. To
              świadczy o tym, że SLD jest na świetnej pozycji i ciągle idzie w
              górę i to zaniepoiło góry Platformy. To rozsiewanie irracjonalnych
              kwiatków, w postaci koalicji SLD-PIS, PO nie ma nic sensownego do
              zaproponowania, oprócz straszenia PISem. To jest już
              przeterminowane.
              Już nawet to, że ostatnio bardzo często Napieralski pojawia się w
              Szkiełku nie pomaga.
              • ayran Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 18:10
                antyprawak napisał:

                > Odpowiedzi na 1 pytanie masz w zasadzie w poperzdnim poście.
                > SLD rośnie z tygodnia na tydzień i to jest fakt obiektywny, podobnie
                > jak to, że te punkty odpływają z PO.

                Jeszcze raz poproszę o źródło tych rewelacji.

                > Bardzo dawno nie widziałem takiego zainteresowania SLD wśród
                > Platformersów, cała szala przchyliła się teraz w walenie w SLD.


                A tu poproszę o przykłady.

                > To
                > świadczy o tym, że SLD jest na świetnej pozycji i ciągle idzie w
                > górę i to zaniepoiło góry Platformy.

                Na czym polega świetność tej pozycji? Skok z 9,5% na 10,3% w sondażach?

                > To rozsiewanie irracjonalnych
                > kwiatków, w postaci koalicji SLD-PIS, PO nie ma nic sensownego do
                > zaproponowania, oprócz straszenia PISem. To jest już
                > przeterminowane.
                > Już nawet to, że ostatnio bardzo często Napieralski pojawia się w
                > Szkiełku nie pomaga.


                Jasne - szkiełko to ekspozytura PO, a Napieralski pojawia się tam niebywale często.
                • etwas-geheimnis Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 18:12
                  widocznie zasługuje że tam się pojawia:-))
                • antyprawak Re: Koalicja na zakręcie 27.07.09, 12:40
                  Ayranu, przeczytaj jeszcze raz pierwszy post to znajdziesz
                  odpowiedzi, jeśli nie znajdziesz to przeczytaj jeszcze 3 razy, ale
                  dokładnie, ze zrozumieniem.
                  A jeśli chodzi o zainteresowanie SLD wsród Platformersów, to
                  najlepiej widać wśród młodzieżówki PO na tym forum.
          • etta2 Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:58
            Bredzisz, lewizno. I robisz to świadomie z pełną premedytacją. Tylko
            skrajny idiota może powiedzieć, że jest POPiS, że PO=PiS, że już,
            już majaczy na horyzoncie koalicja PO-PiS. Gdzie ty widzisz
            podobieństwa, wspólne interesy, wspólnotę działań? Wszystkie
            najważniejsze reformy i ustawy PiSdactwo z pałacowym kaczorem na
            czele blokuje, wetuje, a LSD te weta popiera. To oznacza wspólne
            działanie?
            Celowo piszesz te pierdy, bo powszechnie wiadomo, że PiS to syf z
            malarią i chcesz tym syfem obdzielić PO, by jaśniej nieco niż
            dotychczas zaświeciła twoja lewicowa LSD. Prymitywne to i wręcz
            głupie, ale skoro wierzysz w to, że obrzydzając innych można siebie
            wybielić....wiadomo, że głupota ludzka jest nieskończona....
            • antyprawak Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:52
              Niestety, nic Ci się nie klei. Walduś mówiący o rozwalaniu mediów
              publicznych nie tworzy koalicji z PIS. Już nie ma co wspominać, co o
              pomysłach Tiuska na media sądzą Krauze i Holland,
              per 'farfałofile', 'darmozjady'.
              Potyczki o pietruszkę o niczym nie świadczą. Taktyczne wojenki w
              POPIsie, nie przykryją tego, że POPIS skutecznie działa na
              powstrzymanie ruchów z zewnątrz. POPIS nie dopuści ani SLD ani SD,
              władza zawsze będzie dzielona między POPIS.

              Aż miło patrzeć jak młodzież Platformerska bulgocze, na wieść o
              dobrych wynikach SLD. Naprawdę miło patrzeć, jak polityczny trup
              AWS, czyli dziś POPIS, jak obie młodzieżówki próbują coś zdziałać a
              to nic nie pomaga.
              • etta2 Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 18:28
                > Aż miło patrzeć jak młodzież Platformerska bulgocze, na wieść o
                > dobrych wynikach SLD.

                Hahahahaha, ty trzeźwy jesteś?
      • ayran tak jest... 26.07.09, 16:17
        .... koalicja PiS-SLD istnieje od bardzo dawna, jedyny problem, to czym kupić
        PSL i jakie dać gwarancje, że nie zostanie wyślizgany tak jak samoobrona czy
        lpr. A PiS-owi z SLD trochę do większości brakuje, nawet jeśli głównemu
        sprzymierzeńcowi PiS-u Napieralskiemu udało się ostatnio przewietrzyć klub z
        osób PiS-owi niechętnych jak Zemke czy Olejniczak. Tak że niestety - trzeba
        będzie zrobić premierem Pawlaka, chociaż bardziej pisowski mentalnie i
        intelektualnie wydaje się być Kłopotek.
        • haen1950 Re: tak jest... 26.07.09, 16:36
          Walduś może co najwyżej wystąpić demonstracyjnie z rządu, ale na
          koalicję antytuskową nigdy nie pójdzie. Media by ich wykończyły
          jeszcze przed końcem kadencji. Mają sporo za uszami, panowie chłopy
          z PSL.
      • lepkie.lapki Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:29
        mak67 napisał:

        > problem to znalezienie człowieka który stanie na czele koalicji PIS,
        > PSL, SLD

        He, he. Długo nie trzeba było czekać, aż pisiaki wymyślą wytłumaczenie dla tej
        dziejowej koalicji będącej potrzebą chwili. Było to się drzaźnić z haenem?
        • cymber.gaj Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:40
          > > problem to znalezienie człowieka który stanie na czele koalicji PIS,
          > > PSL, SLD

          Na pewno Nelly Rokita by się podjęła. I nareszcie mielibyśmy tego legendarnego premiera z Krakowa.
    • etwas-geheimnis Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:39
      panie Waldku ,pan sie nie boi ,całe PiS i SLD za panem stoi:-)
      • haen1950 Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:58
        Jeżeli dobrze czytam ten wywiad, to Tusk storpedował koalicję
        medialną PiS - SLD - PSL. Mieliby większość w siedmioosobowej nowej
        radzie. Stąd ten chór oburzenia z braku gwarancji forsy na jej
        finansowanie.

        Ciekawe, jak rozwiążą wspólnie z Napieralskim i Kaczusiem ten
        problem? Uwalenie ustawy zacznie wszystko od nowa, ale platforma
        żadnych rozmów już nie podejmie.
        • fredericus Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:07
          haen1950 napisał:

          > Jeżeli dobrze czytam ten wywiad, to Tusk storpedował koalicję
          > medialną PiS - SLD - PSL. Mieliby większość w siedmioosobowej nowej
          > radzie. Stąd ten chór oburzenia z braku gwarancji forsy na jej
          > finansowanie.
          >
          > Ciekawe, jak rozwiążą wspólnie z Napieralskim i Kaczusiem ten
          > problem? Uwalenie ustawy zacznie wszystko od nowa, ale platforma
          > żadnych rozmów już nie podejmie.

          Pewnie,że nie podejmie rozmów bo nie będzie już z kim. Z PiSem na pewno nie,z
          SLD?,kto będzie chciał z SLD rozmawiać ze zdrajcami z ludźmi,którzy nie
          dotrzymują wcześniejszych ustaleń w ramach stworzonej na chwilę"koalicji" w
          sprawie ustawy medialnej.Wiesz o czym mówię.
          Nową koalicję PO zawarła z faszystą Farfałem i LPRem.Napieralski
          ma rację.
          napieralski.blog.onet.pl/
          • etwas-geheimnis Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:14
            skrzydła intelektu fred rozwinałeś:-)Kasy na tvp nie bedzie ,bo nie potrzeba -
            sama sie utrzyma.Farfal to,, pozyteczny idiota", zrobi redukcje przez co uzdrowi
            finanse.A ze na jakis czas swoim da zarobic ,to tylko koszty okrojenia tego
            molocha.Opłaci się, a jesli do tego rekoma nielubianego ,,faszysty" ,to tym
            bardziej się opłaci.:-)
            • fredericus Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:19
              etwas-geheimnis napisał:

              > skrzydła intelektu fred rozwinałeś:

              Odpowiedz wprost zawarła PO koalicję z neonazistą i LPR czy nie?
              Nie musisz nawet rozwijać skrzydeł intelektu.

              • etwas-geheimnis Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:30
                Nie zawarła ,a jedynie wykorzystuje Farfała do wywalenia kilkuset nierobów dla
                uzdrowienia finansów TVP.Sami sobie jestescie temu winni.Było podpisac ustawę
                ,nawet jesli brak tego finansowania wam nie pasował.Kto płaci ,ten wymaga ,tak
                było i bedzie.Dosć zaklamania w postaci KKRiT czy innych ,,dozorców",co i tak
                prowadziło do uzaleznienia TVP od rzadzacych polityków.Konkretne programy
                ,,misyjne" za konkretne pieniadze,jasne i proste!!!
                • fredericus Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:38
                  etwas-geheimnis napisał:

                  > Nie zawarła ,a jedynie wykorzystuje Farfała do wywalenia kilkuset nierobów dla
                  > uzdrowienia finansów TVP.Sami sobie jestescie temu winni.Było podpisac ustawę
                  > ,nawet jesli brak tego finansowania wam nie pasował



                  Kto jest winny? Kto nie dotrzymał wcześniejszych ustaleń?
                  • etwas-geheimnis Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 18:05
                    Dziecko jestes ? To polityka.Chlebowski negocjowal ,ale ostatnie slowo ma Tusk i
                    on na końcu to powiedział- wszystko pasuje prócz kasy.Nie spodobalo się?To jest
                    co jest- Farfał i zamiatanie w tvp. Dziwie się negocjatorom z SLD, że nie
                    widzieli braku zainteresowani Tuska finansowaniem tego molocha.Dal im wszystko
                    co chcieli ,nawet WC PiSowi.Od kilku miesiecy widać że Tuskowi na TVP mało
                    zalezy,wiec jesli chcieli ponownie mieć w niej troche wladzy, to powinni tez
                    ustapić.Nie chcieli? To olewka ,niech Farfal sprzata dalej.Slepy w karty nie gra.
          • haen1950 Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:23
            On te swoje brednie chyba po pijaku wypisuje. To pretensje faceta
            przejrzanego i wydymanego - jest tak głupio prostacki, że do żadnej
            polityki się nie nadaje.
          • dottore.zabanowany Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 20:29
            fredericus napisał:


            > Nową koalicję PO zawarła z faszystą Farfałem i LPRem.Napieralski
            > ma rację.

            No to Napieralski jest idiota.
            Po co komu koalicja z LPR-em, skoro nie ma z tego
            ani jednego głosu arlamencie?
      • fredericus Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 16:59
        Nigdy nie uwierzę,że SLD wejdzie w koalicję z PiS,ale jednocześnie wiem,że
        nigdy nie powinno się mówić "nigdy"oraz,że w polityce
        również nie powinno się używać słowa nigdy.

        "Szanowni platfusy",obleciał was strach ??? uważacie,że tylko PO może zawierać
        koalicje a inni nie mogą?- cokolwiek by nie powiedzieć o Waldim to w jednym ma
        rację....mianowicie w zarzucie premierowi uprawiania polityki pod dyktando sondaży.
        Ale bez obaw,jeszcze trochę "porządzicie" do czasu aż zmądrzeje nie tylko Pawlak.
        • etta2 Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:14
          Ciężko, bardzo ciężko być tak bezsilnym, ciooo? Co tu zrobić, by ten
          Tusk wreszcie spadł w nicość, by armia pisdactwa i lewactwa, po
          kopach w kupry, mogła dorwać się do żłobu? Moja dobra rada: pójść po
          rozum do głowy i przestać liczyć na tuskowe cuda: jak narzygam na
          tamtego, to znaczy, żem lepszy od niego. Przestańcie kłamać w tak
          prymitywny sposób, jak:

          fredericus napisał:

          > > "Szanowni platfusy",obleciał was strach ??? uważacie,że tylko PO
          może zawierać
          > koalicje a inni nie mogą?- cokolwiek by nie powiedzieć o Waldim to
          w jednym ma
          > rację....mianowicie w zarzucie premierowi uprawiania polityki pod
          dyktando sondaży.

          Podaj przykłady działań rządu pod dyktando sondaży? Czy cięcia
          wydatków, to dla sondaży? Czy ograniczenia w emeryturach
          pomostowych, to też dla sondaży? Czy reforma usług zdrowotnych, to
          też dla sondaży?

          • etwas-geheimnis Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 17:23

            >
            > Podaj przykłady działań rządu pod dyktando sondaży? Czy cięcia
            > wydatków, to dla sondaży? Czy ograniczenia w emeryturach
            > pomostowych, to też dla sondaży? Czy reforma usług zdrowotnych, to
            > też dla sondaży?
            >
            Oczywiście że dla sondazy ,przecież nawet Walduś to potwierdza.:-)Czej ,zaraz
            znajda się tacy z ,,wyzszej półki", którzy wynajda ,afery" czy inne sensacje
            przykrywajace te niepopularne decyzje Tuska,tak aby słupki sondaży nie opadły.:-)
    • bryt.bryt siermiezny cyborg 26.07.09, 18:24
      haen1950 napisał:

      > Ja Waldusia lubię.(...)

      No to gratuluje upodoban. Moim zdaniem Waldus jest modelowym przykladem poliycznego prostaka, cynika, ktoremu nie brakuje przy tym przebieglosci na miare szefa gieldy warzywnej. To zapewnia mu obecnosc przy dzieleniu politycznych lupow, ale tez zmusza do wystepowania w publicznych rolach. A tu Waldus pokazuje, ze jest zwyklym wyrobnikiem bez odrobiny osobowosci. Siermiezny cyborg, ktory idealnie nadawalby sie na aparatczyka w PRL.
      • zapijaczony_ryj_23456789_12345 Z PSLem każdy miał, ma i będzie miał zakręty! 26.07.09, 18:30
        A dodaj sobie jescze tego co ma nazwisko adekwatne do kłopotów
        • bryt.bryt Re: Z PSLem każdy miał, ma i będzie miał zakręty! 26.07.09, 18:37
          zapijaczony_ryj_23456789_12345 napisał:

          > A dodaj sobie jescze tego co ma nazwisko adekwatne do kłopotów

          Klopotek doskonale nadaje sie na zastepce Waldusia. Rubaszny prostak, kolejny wzorcowy przedstawiciel szczesliwie minionej epoki. Wielka szkoda, ze twarza PSL nie jest na przyklad Piechocinski.
        • dottore.zabanowany Ostatni przykład:Cameron i jego Torysi w GB 26.07.09, 20:20
          zapijaczony_ryj_23456789_12345 napisał:

          > A dodaj sobie jescze tego co ma nazwisko adekwatne do kłopotów
      • haen1950 Re: siermiezny cyborg 26.07.09, 18:38
        Lubię go, bo w przeciwieństwie do tej politycznej hałastry dysponuje
        ścisłym wykształceniem z czego skwapliwie korzysta. Stoi na czele
        politycznej półmafii i potrafił tam utrzymać się przez wiele lat
        godząc często sprzeczne interesy. Jest też przewidywalny i są
        granice, których nie przekroczy za żadną cenę.

        Ja sądzę, że po tylu miesiącach zamrożenia koalicji chce na nowo
        rozmówić się z Tuskiem i stąd ten wywiad. Kalinowskiego spławił do
        Brukseli, ma więcej swobody.
        • etwas-geheimnis Re: siermiezny cyborg 26.07.09, 18:47
          Rozmówć się? To znaczy że znów cos wyrwać dla swoich:-)
        • etta2 Re: siermiezny cyborg 26.07.09, 18:47
          "Rozmówić się z Tuskiem"???????
          A więc uważasz, że ktoś, kto balansuje na granicy progu wyborczego
          powinien rozmówić się z tym, który ma ponad 50% poparcie? Ogon macha
          psem, czy pies ogonem? Tusk nie jest takim idiotą, by pozwolić na
          dąsy Waldka. Wszystko ma swoje granice, można ustąpić w imię "dobra
          kraju" i utrzymania koalicji, jednak są granice ustępstw i jeśli
          Walduś je przekroczy, to się przejedzie jak Grzesio, co już liczył
          stołki w KRRiT i cieplutką kaskę.
          P.S. A jak tam planujesz przyspieszone wybory? Wiosną miały być,
          potem jesienią....może na Wigilię?
          • haen1950 Przyśpieszone wybory? 26.07.09, 19:15
            Myślę, że wiosną Tusk będzie żałował rezygnację z tego wariantu.
            Ludzie zaczną być zmęczeni totalną blokadą na wszystko, nawet na
            nadzieję, że ktoś ma lepszy pomysł na przyszłość.

            Trzy lata użerania się z Kaczorami i Napie.rdalskimi bez rezultatu
            to stanowczo za wiele.
    • crotalus1 Re: Koalicja na zakręcie 26.07.09, 20:53
      Te PSL-owskie głąby od początku udają, że to nie ich rząd kiedy trzeba podjąć
      jakąś trudną decyzję. Ale jak był sukces to wspólny. Piechociński nie jest
      lepszy, też udaje, że to nie jego rząd.
      • haen1950 Re: Koalicja na zakręcie 27.07.09, 06:31
        crotalus1 napisał:

        > Te PSL-owskie głąby od początku udają, że to nie ich rząd kiedy
        trzeba podjąć
        > jakąś trudną decyzję. Ale jak był sukces to wspólny. Piechociński
        nie jest
        > lepszy, też udaje, że to nie jego rząd.

        I dlatego, jeżeli Tusk jeszcze ma resztki jaj, platforma powinna
        rozpatrzyć formułę rządu mniejszościowego.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka