Dodaj do ulubionych

liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebne

IP: *.cmkp.edu.pl 18.05.07, 12:16
Obserwuj wątek
    • Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 21.05.07, 15:12
      mój syn własnie zdaje tu maturę, ale jeśli masz w planie czegoś się nauczyc to
      nie polecam. Marazm raczej luz i tyle. Atmosfera chyba niezła ale poziom taki
      sobie. Chodził raczej do szkoły ze względów towarzyskich ale zbyt wiele z niej
      nie wyniósł!
      • Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 24.05.07, 11:33
        moja corka sie wybiera na biol-chem ale tez mam mnostwo obaw
        rozmawialam z maturzystka-nie polecala biologiczki
        mozesz cos wiecej napisac o szkole
        • Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 24.05.07, 13:26
          Biologiczka na pierwszy rzut ok w porądku, ale podobno notorycznie spóźniała
          się na lekcje. Mo syn nie był w klasie biologicznej i edukacje z biologii
          zakończył w ubiegłym roku z duża ulgą. Była to jedyna kobieta , która wezwała
          mnie na dzień otwarty(w całej karierze edukacyjnej mojego syna)i przez godzinę
          pouczała mnie jak małe dziecko, bo syn nie powiedział jej dzień dobry na
          korytarzu. Szkoła ogólnie sfeminizowana, ale co trzeba przyznać spokojna i
          bezpieczna. Mnie paraliżował panujący tam marazm i brak inicjatywy dyrekcji,
          która podobno ma się zmienić w tym roku. Młodzieży dokuczała troche ciasnota.
          Trochę męczący był również "wyczuwalny w powietrzu" kult żydów wyraźnie
          lansowany przez jednego z nauczycieli, ale to generalnie dało się jakoś przeżyć.
          Jeśli córka jest zdolna i ma ochote sie czegoś nauczyć to nie polecam. Ale
          jeśli tylko zaliczyc liceum i zdać maturę na przecietnym poziomie to to jest
          właśnie takie miejsce.
          • Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 24.05.07, 14:11
            bardzo dziekuje za opinie i uwagi mysle, ze moje dziecko wezmie to pod uwage
            ale nadal pozostanie przed wyborem liceum
            moze wiesz cos na temat okolicznych szkol licealnych-moze dzieci znajomych cos
            mowia najbardziej interesuje nas okolica bielan, zoliborza lub bliskie centrum
            • Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 24.05.07, 15:07
              pewnie dużo zależy od wybranego profilu klasy i dalszych planów jesli chodzi o
              studia
      • Gość: ponTon Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.07, 21:18
        Polecam Reja, maja przeswietna nauczycielke od biologii-p, Jolanta a nazwiska
        juz nie bede podawal ale to jest osoba ktory w przygotuje do matury z biologii
        w sposob idealny. Na prawde kobieta z pasja i olbrzymia wiedza przy czym z
        talentem pedagogicznym. Nie jest poblazliwa ale nie jest tez wredna. Polecam
        dla tych ktorym zalezy na tym przedmiocie
      • Gość: jestem z Fredry Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.chello.pl 14.06.08, 09:11
        "Marazm raczej luz i tyle" - tak Pani pisze, widać więc, że Pani
        osobiście nie była uczennicą tej szkoły, a Pani pociecha pewnie
        należała do tych raczej mało aktywnych.
        "Marazm" jest chyba ostatnią rzeczą, jaką można powiedzieć o
        Fredrze, ale przekonać o tym można się wtedy, gdy chce się to
        zauważyć, a jeszcze lepiej, gdy chce się coś zrobić.
        Ja nie narzekam, atmosfera świetna, a nauczyć można się wszystkiego,
        czego chcesz się nauczyć.
    • Gość: aga Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 09:44
      Mam pytanie. Moja córka również planuje wybrać się do tego liceum do klasy biol-
      chem, ale dopiero w przyszłym roku. Nie mam żadnych znajomych w tamtych
      okolicach, więc nie mam gdzie „zasięgnąć języka”. Jeśli ta szkoła jest taka
      sobie, to jak tłumaczyć to, że znajduje się w dziesiątce liceów, w których
      maturę zdano w 100% (przynajmniej w zeszłym roku)?
      • Gość: Belfer Zdać tą maturę i małpa potrafi - pytanie jak?;-))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 11:18
      • Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 25.05.07, 11:20
        Zabrzmi to może mało wychowawczo, ale zdanie nowej matury, szczególnie w dobie
        amnestii maturalnej nie jest niestety wielkim wyczynem. Sam fakt, że zdano tu
        maturę w 100% niestety nie pokazuje z jakim wynikiem. Przez 3 lata nauki mojego
        syna w tej szkole nie udało mi się dowiedzieć jaki procent abiturientów dostał
        się na studia (bezpłatne), a to jest raczej miernikiem poziomu wiedzy
        wyniesionego ze szkoły.
        • Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 25.05.07, 12:54
          chyba sie mylisz jesli chodzi o mature-amnestia juz nie obowiazuje
          a poza tym trzeba miec wiedze+troche szczescia zeby zdac jak kazdy egzamin

          przed chwila dzwonilam do szkoly i dane dotyczace abiturientow podaja bez
          problemu-troche malo wiarygodny sygnal
          istotne chyba jest to ze nie ma tam wyscigu szczurow a uczyc sie i tak trzeba
          • Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 25.05.07, 13:08
            co do amnestii to rzeczywiście w kolejnych latach jej nie będzie ale
            obowiązywała w roku ubiegłym i bieżacym. Tym co napisałam nie chciłam nikogo
            zniechęcać, takie sa moje obserwacje jako mamy ucznia. Mam jeszcze młodszą
            córkę i jej tej szkoły z pewnością nie polecę. Fakt, ze nie ma tu wyścigu
            szczurów jest bezsporny. Uczyć rzeczywiście się trzeba, ale sama szkoła tego
            nie ułatwia. Mój syn był w klasie z rozszerzona matematyką, do której w
            większości trafiła zupełnie przypadkowa młodzież w tym wiele osób starających
            się o dostanie do klasy humanistycznej. Przez 3 lata na każdym zebraniu rodzice
            jęczeli, że dzieci sobie nie radzą bo tak szczerze mówiąc to matematyka ich nie
            interesuje. Mój był akurat w tej mniejszości, którą matematyka interesowała
            tylko, że problem polegał na tym, że program relizowany był bardzo opornie bo
            większośc klasy zaniżała poziom.
            Reasumując jeśli szukasz spokojnej szkoły, trochę sennej i na niezbyt wysokim
            poziomie to to jest właśnie to.
    • Gość: karola Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.07, 15:26
      Uczęszczałam do tego liceum [po przeniesieniu sie z lo bedącego od kilku lat w
      ścisłej 3-5 najlepszych szkół] i jestem bardzo zadowolona..Biologiczka fakt-
      lekko zakręcona ale biol-chem nigdy nie narzekał i z tego co wiem matura poszła
      im bardzo dobrze [studia na medycynie,biologii,chemii..].I wbrew pozorom nie
      jest tak łatwo 'przemknąć' się nic się nie ucząc..A wspomniany pan od 'kultu
      żydów' jest osobą może trochę hmm..straszną ale jak się już z nim skończy
      zajęcia to ma sie ciekawe wspomnienia :)I co uważam za bardzo ważne-nikogo tak
      naprawdę nie interesuje jak wyglądasz..[byle nie wulgarnie..]
      • Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 31.05.07, 09:03
        karola- kiedy uczesczalas do tej szkoly to dla mnie wazne
        czy mozesz cos wiecej napisac o szkole i nauczycielach
      • Gość: uczennica Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.chello.pl 17.06.07, 15:02
        Ja takze uczeszczam do tej szkoly(2 klasa) i wbrew temu co pisza niektorzy
        rodzice nie zgadzam sie z ich opiniami! W szkole duzo sie dzieje przynajmniej w
        tym roku, organizowane sa rozne imprezy spotkania z ciekawymi ludzmi, konkursy
        teatralne!Mowienie ze Fredro to przecietna szkola jest bledne gdyz znalazla sie
        ona w 13 szkol warszawskich w ktorych 100% uczniow zdalo mature razem z takimi
        szkolami jak Staszic czy Hoffmanowa, uczyc sie trzeba jak wszedzie i nie jest
        latwo przeslizgiwac sie z klasy do klasy(i nie pisze tutaj jako slaby uczen
        ktory ledwo co sobie radzi), w zadnej szkole bez wlasnego wkladu nie zda sie
        matury!W tym roku mamy tez kilku olimpijczykow z historii i matematyki co tez o
        czyms swiadczy! Pani od biologii chodz ma pare wad dobrze uczy i absolwenci
        naszej szkoly po biol-chemie podostawali sie na wymarzone uczelnie!Co do pana
        od historii jego kolko wiedzy o Zydach jest zwiazane z polozeniem naszej szkoly
        (rejony dawnego Getta) i dlatego chce nam przekazac te ciekawe informacje(nikt
        nie jest do tego zmuszany), dzieki temu mozemy spotykac sie z mlodzieza z
        Izraela i USA z ktora mamy co roku wymiany!
        • Gość: ja Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.chello.pl 29.10.09, 16:35
          Chodzę do tej szkoły już 3 rok i jestem bardzo zadowolona. Mówienie,
          że to szkoła gdzie "krzywdzi" się ucznia, bo jest w jakiejś
          mniejszości której pasją jest matematyka to ansurd. Wiele dzieci
          (niepełnoletnich)skarży się rodzicom i opowiada niestworzone
          historie.... Szkoła ma wysoki poziom z chemii. Nauczycielki są
          bardzo dobre. Uczniowie śietnie zdają maturę z chemii. Każdy dostaje
          się tam gdzie chce. Organizowane są róźńe akcje, często odbywają się
          koncerty. Szkoła jest bardzo tolerancyjna i przyjazna dla każdego.
    • Gość: gancik do karoli IP: *.cmkp.edu.pl 31.05.07, 10:06
      karola- kiedy uczesczalas do tej szkoly to dla mnie wazne
      czy mozesz cos wiecej napisac o szkole i nauczycielach
      atmosferze w szkole-bezpieczenstwie etc.

      • Gość: as Re: do karoli IP: *.cust.tele2.pl 25.02.09, 21:08
        myśle zeby pojsc do klasy dziennikarskiej, jestem w 3 gimn srednia
        bd miala pewnie ok. 4,2 i z 70 pkt z testów. jestem leniwa wiec nie
        po niektorych opiniach nie wiem co sadzic.. zalezy mi bardizej na
        opiniach uczniów fredry- czy to prawda co tam wypisuja? ;) i od ilu
        pkt jest rekrutacja w ogole?
        • Gość: Gość Re: do karoli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 13:32
          Zeszłoroczne i wcześniejsze progi punktowe zobacz sobie tu:
          www.egzaminy.edu.pl/content/view/513/8/
    • Gość: Gość Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 13:23
      Osoby zainteresowane wynikami matur LO warszawskiech niech popatrzą
      tu:
      www.perspektywy.pl/pdfy/rankingi/2009/licea_warszawskie/matura2008.pdf
    • Gość: Gość Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 13:25
      A ranking w/g rekrutacji na studia, wyników matury i olimiad w tym
      roku jest taki:
      www.perspektywy.pl/pdfy/rankingi/2009/licea_warszawskie/najlepszelicea_2009.pdf
    • Gość: ful Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.icpnet.pl 09.05.09, 23:49
      heh
      • Gość: gośćć. Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 13:42
        Chciałam zapytać co możecie mi powiedziec o tym lo, jaka trzeba mieć średnia w
        gim żeby tam mniej więcej wyjść jakoś. ^^ il epoświęcać na nauke ect.
        • Gość: fredzia Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.netservis.com.pl 11.01.10, 21:13
          Jestem świeżo po ukończeniu tego liceum i muszę powiedzieć, że te 3 lata były
          najpiękniejszym okresem w moim życiu. Ta szkoła z pewnością nie stoi na
          przeszkodzie, aby uczeń rozwijał swoje zainteresowania. Szkoła jest mała i jest
          w niej tylko 14klas uczniów, ale ma to swój plus - nauczyciele znają uczniów i
          do każdego podchodzą indywidualnie. Poza tym uczniowie znają się na wzajem, co
          sprawia, że w szkole jest miła atmosfera. Ja akurat przeżyłam zmianę dyrektora
          szkoły i muszę przyznać, że wiele się zmieniło wraz z tą zmianą. Zaostrzyło się
          pilnowanie wagarowania - wcześniej w szkole panował nieco studencki tryb życia,
          czyli trochę pochodzić w semestrze, a potem uczyć się i poprawiać oceny. I wcale
          nie było to takie łatwe, gdyż każdy nauczyciel dba o poziom prowadzonego
          przedmiotu i dużo wymaga. To raczej szkoła dla osób, które są albo leniwe i
          inteligentne, albo pracowite i sumienne. Poza tym szkoła prowadzi bardzo ciekawe
          życie kulturalne. Dni kultury u Fredry to coś, o czym starsi uczniowie
          opowiadają młodszym, są kultowe. Poziom języków raczej przeciętny, chociaż
          szkoła ma świetnych lektorów angielskiego - idealne przygotowanie do matury.
          Ważne jest to, że nauczyciele prowadzą fakultety z każdego przedmiotu. Jeśli
          ktoś chce, to może zdać świetnie maturę i mieć masę pozytywnych wspomnień. Jenak
          to nie jest gimnazjum, że nauczyciele będą pilnowali waszych ocen - trzeba się
          nachodzić za nauczycielem i pilnować swoich spraw. Ucznia traktuje się jak osobę
          dorosłą, odpowiedzialną za siebie. Nikt nie będzie was prosił żebyście się
          uczyli, czy poprawiali oceny.
          Poza tym szkoła to mozaika kulturowa. Każdy znajdzie kącik dla siebie. Polecam
          tę szkołę!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka