Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 21.05.07, 15:12 mój syn własnie zdaje tu maturę, ale jeśli masz w planie czegoś się nauczyc to nie polecam. Marazm raczej luz i tyle. Atmosfera chyba niezła ale poziom taki sobie. Chodził raczej do szkoły ze względów towarzyskich ale zbyt wiele z niej nie wyniósł! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 24.05.07, 11:33 moja corka sie wybiera na biol-chem ale tez mam mnostwo obaw rozmawialam z maturzystka-nie polecala biologiczki mozesz cos wiecej napisac o szkole Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 24.05.07, 13:26 Biologiczka na pierwszy rzut ok w porądku, ale podobno notorycznie spóźniała się na lekcje. Mo syn nie był w klasie biologicznej i edukacje z biologii zakończył w ubiegłym roku z duża ulgą. Była to jedyna kobieta , która wezwała mnie na dzień otwarty(w całej karierze edukacyjnej mojego syna)i przez godzinę pouczała mnie jak małe dziecko, bo syn nie powiedział jej dzień dobry na korytarzu. Szkoła ogólnie sfeminizowana, ale co trzeba przyznać spokojna i bezpieczna. Mnie paraliżował panujący tam marazm i brak inicjatywy dyrekcji, która podobno ma się zmienić w tym roku. Młodzieży dokuczała troche ciasnota. Trochę męczący był również "wyczuwalny w powietrzu" kult żydów wyraźnie lansowany przez jednego z nauczycieli, ale to generalnie dało się jakoś przeżyć. Jeśli córka jest zdolna i ma ochote sie czegoś nauczyć to nie polecam. Ale jeśli tylko zaliczyc liceum i zdać maturę na przecietnym poziomie to to jest właśnie takie miejsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 24.05.07, 14:11 bardzo dziekuje za opinie i uwagi mysle, ze moje dziecko wezmie to pod uwage ale nadal pozostanie przed wyborem liceum moze wiesz cos na temat okolicznych szkol licealnych-moze dzieci znajomych cos mowia najbardziej interesuje nas okolica bielan, zoliborza lub bliskie centrum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 24.05.07, 15:07 pewnie dużo zależy od wybranego profilu klasy i dalszych planów jesli chodzi o studia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ponTon Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.07, 21:18 Polecam Reja, maja przeswietna nauczycielke od biologii-p, Jolanta a nazwiska juz nie bede podawal ale to jest osoba ktory w przygotuje do matury z biologii w sposob idealny. Na prawde kobieta z pasja i olbrzymia wiedza przy czym z talentem pedagogicznym. Nie jest poblazliwa ale nie jest tez wredna. Polecam dla tych ktorym zalezy na tym przedmiocie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jestem z Fredry Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.chello.pl 14.06.08, 09:11 "Marazm raczej luz i tyle" - tak Pani pisze, widać więc, że Pani osobiście nie była uczennicą tej szkoły, a Pani pociecha pewnie należała do tych raczej mało aktywnych. "Marazm" jest chyba ostatnią rzeczą, jaką można powiedzieć o Fredrze, ale przekonać o tym można się wtedy, gdy chce się to zauważyć, a jeszcze lepiej, gdy chce się coś zrobić. Ja nie narzekam, atmosfera świetna, a nauczyć można się wszystkiego, czego chcesz się nauczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 09:44 Mam pytanie. Moja córka również planuje wybrać się do tego liceum do klasy biol- chem, ale dopiero w przyszłym roku. Nie mam żadnych znajomych w tamtych okolicach, więc nie mam gdzie „zasięgnąć języka”. Jeśli ta szkoła jest taka sobie, to jak tłumaczyć to, że znajduje się w dziesiątce liceów, w których maturę zdano w 100% (przynajmniej w zeszłym roku)? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Belfer Zdać tą maturę i małpa potrafi - pytanie jak?;-))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 11:18 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 25.05.07, 11:20 Zabrzmi to może mało wychowawczo, ale zdanie nowej matury, szczególnie w dobie amnestii maturalnej nie jest niestety wielkim wyczynem. Sam fakt, że zdano tu maturę w 100% niestety nie pokazuje z jakim wynikiem. Przez 3 lata nauki mojego syna w tej szkole nie udało mi się dowiedzieć jaki procent abiturientów dostał się na studia (bezpłatne), a to jest raczej miernikiem poziomu wiedzy wyniesionego ze szkoły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 25.05.07, 12:54 chyba sie mylisz jesli chodzi o mature-amnestia juz nie obowiazuje a poza tym trzeba miec wiedze+troche szczescia zeby zdac jak kazdy egzamin przed chwila dzwonilam do szkoly i dane dotyczace abiturientow podaja bez problemu-troche malo wiarygodny sygnal istotne chyba jest to ze nie ma tam wyscigu szczurow a uczyc sie i tak trzeba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewka Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: 80.51.198.* 25.05.07, 13:08 co do amnestii to rzeczywiście w kolejnych latach jej nie będzie ale obowiązywała w roku ubiegłym i bieżacym. Tym co napisałam nie chciłam nikogo zniechęcać, takie sa moje obserwacje jako mamy ucznia. Mam jeszcze młodszą córkę i jej tej szkoły z pewnością nie polecę. Fakt, ze nie ma tu wyścigu szczurów jest bezsporny. Uczyć rzeczywiście się trzeba, ale sama szkoła tego nie ułatwia. Mój syn był w klasie z rozszerzona matematyką, do której w większości trafiła zupełnie przypadkowa młodzież w tym wiele osób starających się o dostanie do klasy humanistycznej. Przez 3 lata na każdym zebraniu rodzice jęczeli, że dzieci sobie nie radzą bo tak szczerze mówiąc to matematyka ich nie interesuje. Mój był akurat w tej mniejszości, którą matematyka interesowała tylko, że problem polegał na tym, że program relizowany był bardzo opornie bo większośc klasy zaniżała poziom. Reasumując jeśli szukasz spokojnej szkoły, trochę sennej i na niezbyt wysokim poziomie to to jest właśnie to. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.07, 15:26 Uczęszczałam do tego liceum [po przeniesieniu sie z lo bedącego od kilku lat w ścisłej 3-5 najlepszych szkół] i jestem bardzo zadowolona..Biologiczka fakt- lekko zakręcona ale biol-chem nigdy nie narzekał i z tego co wiem matura poszła im bardzo dobrze [studia na medycynie,biologii,chemii..].I wbrew pozorom nie jest tak łatwo 'przemknąć' się nic się nie ucząc..A wspomniany pan od 'kultu żydów' jest osobą może trochę hmm..straszną ale jak się już z nim skończy zajęcia to ma sie ciekawe wspomnienia :)I co uważam za bardzo ważne-nikogo tak naprawdę nie interesuje jak wyglądasz..[byle nie wulgarnie..] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gancik Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.cmkp.edu.pl 31.05.07, 09:03 karola- kiedy uczesczalas do tej szkoly to dla mnie wazne czy mozesz cos wiecej napisac o szkole i nauczycielach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uczennica Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.chello.pl 17.06.07, 15:02 Ja takze uczeszczam do tej szkoly(2 klasa) i wbrew temu co pisza niektorzy rodzice nie zgadzam sie z ich opiniami! W szkole duzo sie dzieje przynajmniej w tym roku, organizowane sa rozne imprezy spotkania z ciekawymi ludzmi, konkursy teatralne!Mowienie ze Fredro to przecietna szkola jest bledne gdyz znalazla sie ona w 13 szkol warszawskich w ktorych 100% uczniow zdalo mature razem z takimi szkolami jak Staszic czy Hoffmanowa, uczyc sie trzeba jak wszedzie i nie jest latwo przeslizgiwac sie z klasy do klasy(i nie pisze tutaj jako slaby uczen ktory ledwo co sobie radzi), w zadnej szkole bez wlasnego wkladu nie zda sie matury!W tym roku mamy tez kilku olimpijczykow z historii i matematyki co tez o czyms swiadczy! Pani od biologii chodz ma pare wad dobrze uczy i absolwenci naszej szkoly po biol-chemie podostawali sie na wymarzone uczelnie!Co do pana od historii jego kolko wiedzy o Zydach jest zwiazane z polozeniem naszej szkoly (rejony dawnego Getta) i dlatego chce nam przekazac te ciekawe informacje(nikt nie jest do tego zmuszany), dzieki temu mozemy spotykac sie z mlodzieza z Izraela i USA z ktora mamy co roku wymiany! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.chello.pl 29.10.09, 16:35 Chodzę do tej szkoły już 3 rok i jestem bardzo zadowolona. Mówienie, że to szkoła gdzie "krzywdzi" się ucznia, bo jest w jakiejś mniejszości której pasją jest matematyka to ansurd. Wiele dzieci (niepełnoletnich)skarży się rodzicom i opowiada niestworzone historie.... Szkoła ma wysoki poziom z chemii. Nauczycielki są bardzo dobre. Uczniowie śietnie zdają maturę z chemii. Każdy dostaje się tam gdzie chce. Organizowane są róźńe akcje, często odbywają się koncerty. Szkoła jest bardzo tolerancyjna i przyjazna dla każdego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gancik do karoli IP: *.cmkp.edu.pl 31.05.07, 10:06 karola- kiedy uczesczalas do tej szkoly to dla mnie wazne czy mozesz cos wiecej napisac o szkole i nauczycielach atmosferze w szkole-bezpieczenstwie etc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: do karoli IP: *.cust.tele2.pl 25.02.09, 21:08 myśle zeby pojsc do klasy dziennikarskiej, jestem w 3 gimn srednia bd miala pewnie ok. 4,2 i z 70 pkt z testów. jestem leniwa wiec nie po niektorych opiniach nie wiem co sadzic.. zalezy mi bardizej na opiniach uczniów fredry- czy to prawda co tam wypisuja? ;) i od ilu pkt jest rekrutacja w ogole? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: do karoli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 13:32 Zeszłoroczne i wcześniejsze progi punktowe zobacz sobie tu: www.egzaminy.edu.pl/content/view/513/8/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 13:23 Osoby zainteresowane wynikami matur LO warszawskiech niech popatrzą tu: www.perspektywy.pl/pdfy/rankingi/2009/licea_warszawskie/matura2008.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 13:25 A ranking w/g rekrutacji na studia, wyników matury i olimiad w tym roku jest taki: www.perspektywy.pl/pdfy/rankingi/2009/licea_warszawskie/najlepszelicea_2009.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ful Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.icpnet.pl 09.05.09, 23:49 heh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gośćć. Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 13:42 Chciałam zapytać co możecie mi powiedziec o tym lo, jaka trzeba mieć średnia w gim żeby tam mniej więcej wyjść jakoś. ^^ il epoświęcać na nauke ect. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fredzia Re: liceum im.fredry mila7-opinie pilnie potrzebn IP: *.netservis.com.pl 11.01.10, 21:13 Jestem świeżo po ukończeniu tego liceum i muszę powiedzieć, że te 3 lata były najpiękniejszym okresem w moim życiu. Ta szkoła z pewnością nie stoi na przeszkodzie, aby uczeń rozwijał swoje zainteresowania. Szkoła jest mała i jest w niej tylko 14klas uczniów, ale ma to swój plus - nauczyciele znają uczniów i do każdego podchodzą indywidualnie. Poza tym uczniowie znają się na wzajem, co sprawia, że w szkole jest miła atmosfera. Ja akurat przeżyłam zmianę dyrektora szkoły i muszę przyznać, że wiele się zmieniło wraz z tą zmianą. Zaostrzyło się pilnowanie wagarowania - wcześniej w szkole panował nieco studencki tryb życia, czyli trochę pochodzić w semestrze, a potem uczyć się i poprawiać oceny. I wcale nie było to takie łatwe, gdyż każdy nauczyciel dba o poziom prowadzonego przedmiotu i dużo wymaga. To raczej szkoła dla osób, które są albo leniwe i inteligentne, albo pracowite i sumienne. Poza tym szkoła prowadzi bardzo ciekawe życie kulturalne. Dni kultury u Fredry to coś, o czym starsi uczniowie opowiadają młodszym, są kultowe. Poziom języków raczej przeciętny, chociaż szkoła ma świetnych lektorów angielskiego - idealne przygotowanie do matury. Ważne jest to, że nauczyciele prowadzą fakultety z każdego przedmiotu. Jeśli ktoś chce, to może zdać świetnie maturę i mieć masę pozytywnych wspomnień. Jenak to nie jest gimnazjum, że nauczyciele będą pilnowali waszych ocen - trzeba się nachodzić za nauczycielem i pilnować swoich spraw. Ucznia traktuje się jak osobę dorosłą, odpowiedzialną za siebie. Nikt nie będzie was prosił żebyście się uczyli, czy poprawiali oceny. Poza tym szkoła to mozaika kulturowa. Każdy znajdzie kącik dla siebie. Polecam tę szkołę! Odpowiedz Link Zgłoś