Dodaj do ulubionych

Ślonskośc

    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 02.01.13, 16:43
      Na papiorze dali
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13129823,Kosciol_poucza_tworcow_wystawy_o_Gornym_Slasku.html
      Cosik se łobali?
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 03.01.13, 20:17
      Trza "Szpyndlika"
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,13137164,Rusza_szpyndlik_eu__przewodnik_historyczny_po_Slasku.html
      Trza tam klikać.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 06.01.13, 10:59
      Poł miljona punktow erbła ślonsko godka
      Toż z niom polecymy drapci już do przodka.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 08.01.13, 17:51
      Bydom "brykać", bydom klikać
      aże wskożom Gorzelika?
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/734909,prof-jan-wojtyla-kandydatem-pis-na-marszalka-woj-slaskiego,id,t.html
      Bezpartyjny istny przeca
      I tyż ze fachmanow neca
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 08.01.13, 20:27
      Zakłodajom
      slonzoki.org/2013/01/ruda-slaska-spotkanie-zalozycielskie-kola-sons/
      Dyć niy bajom.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 09.01.13, 18:10
      Dyć i tako kukać idzie
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35068,13169333,Michal_Smolorz__Szalalalala__zabawa_trwa_.html
      Jako richtig dali bydzie?
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 10.01.13, 09:56
      Smolorza niy ma?!
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/736383,michal-smolorz-nie-zyje,id,t.html
      Jako spokopić?
      Niosła go ziymia
      Trza teroz tropić
      Ech, ślonskość na tym niy we proficie
      Świyczka zapolić trza - sami wiycie.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 10.01.13, 16:03
      Kutz ło Smolorzu
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/736529,kutz-o-smolorzu-stracilismy-wybitnego-slazaka-to-straszny,id,t.html
      Niy na cmyntorzu.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 11.01.13, 12:08
      Skomyntowoł
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/736779,gacek-sekula-marszalkiem-szykuja-nam-sie-rzady-pruskiego,id,t.html
      Cołkym zdrowo?
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 11.01.13, 21:21
      Łostatnie co doł
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/737463,ostatni-felieton-michala-smolorza-profesor-jan-wojtyla,id,t.html
      Kunszt w filerze mioł
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 12.01.13, 21:01
      Ktoś niy yno jaja robi
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13188319,_Muzeum_Slaskie_postawiono_w_stan_oskarzenia__Ma_byc.html
      Ktoś Ślonzokom tako zgobi.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 13.01.13, 13:03
      Modziokowi "erda" cołkym niy sztimuje?
      www.nowagazetaslaska.eu/sam-jes-godane/69-komentarz-lski/1138-u-mie-tak-sie-niy-gd.html
      Zdo sie co "rechtorym" już som tako czuje
      Richtig zawodzajom kaj flugi "zeflugi"?
      Pierombol, łostudy czeko nos czas dugi.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 13.01.13, 18:03
      Trzinostego!
      Zrychtujymy
      Szpas do tego
      Zrymujymy
      Klachy czyjiś duszy solom
      Szpaski ślonski tyż niy smolom
      www.facebook.com/events/145315615620865/
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 13.01.13, 22:59
      Szurmana lica
      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13192871,Ks__Tadeusz_Szurman__Katowice_jeszcze_do_najpiekniejszych.html
      We Katowicach.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 15.01.13, 00:35
      Smolorzowi szpaska

      Żol kej pochowali
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/739423,pogrzeb-michala-smolorza-panie-michale-slask-w-potrzebie-a,id,t.html
      Trza lyźć Jego sztrasom
      Trza ciś kara dali
      Ślonzoka wystraszom?
      Toż po darymnicy byś żył, pomar tako
      Kej ślonskość rozkwito nic co ktosik krako

      Żol co Cie już niy ma
      Dyć pamiyńć łostanie
      Szymro ślonsko ziymia
      -Lepszy czas nastanie
      Niy ślimtom już prawie - zdo sie co raduja
      Ty "Hexo" w galotach - Ci szpaska zrymuja!
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 15.01.13, 19:27
      Choć miyndzy nami już go niy momy
      Dyć jeszcze niyroz se poczytomy.
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/738719,twarog-redaktor-smolorz-bedzie-w-dz-obecny,id,t.html
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 16.01.13, 08:39
      Toż coniyco wiymy
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/740243,slazakiem-jest-po-prostu-ten-kto-slazakiem-sie-czuje-wyniki,id,t.html
      Sie uradujymy?
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 16.01.13, 17:29
      Toż trza bydzie pozor dować
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/740709,jan-pospieszalski-rozprawi-sie-z-muzeum-slaskim-goscie,id,t.html
      Za ślonskościom kibicować.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 17.01.13, 18:22
      Kej tako chcieli
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/625183,semik-ras-zawlaszcza-prawda-czy-falsz,id,t.html
      Cosik wspomnieli.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 17.01.13, 23:34
      Piyńć na dwoch?

      Piyńć na dwoch - toż łostro było
      Dyć myńszości niy ubyło
      Ślonske słychać
      Czas podychać
      Co mo ofyn być niy kryło.
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/741829,dzis-22-30-tvp-info-debata-o-muzeum-slaskim-dyskutujcie-u,id,t.html
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 18.01.13, 15:05
      Co może mieć Semka do naszy ślonskości?
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/742219,semka-po-debacie-o-muzeum-slaskim-dobrze-ze-byla-ale-szanse,id,t.html
      Zdo mi sie co psinco - szkryfna tu nojprości.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 18.01.13, 15:37
      Kej djoska niy znojdzie se imaginuje?
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/742253,semik-po-debacie-o-muzeum-slaskim-scenariusz-pod-dyktando,id,t.html
      Kej do "Rzymu" trefi kogoś uraduje?
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 21.01.13, 17:19
      "Flesz historii"

      www.tvp.pl/vod/audycje/historia/flesz-historii
      Dzisioj ło notgeldach idzie?
      Trza pokukać jako bydzie.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 22.01.13, 21:17
      Larmo jest i jeszcze bydzie
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/745169,slupik-o-debacie-na-temat-muzeum-slaskiego-watpliwe,id,t.html
      Niych co ślonske wiyrchym idzie.
    • broneknotgeld Re: Ślonskośc 22.01.13, 21:34
      Poradzymy
      Lyżć do przodka
      Swoje wiymy
      Żyje godka
      Coś nazgobi przez dwa roki?
      www.dziennikzachodni.pl/artykul/744833,kutz-wybor-sekuly-to-katastrofa-mamy-do-czynienia-z,id,t.html
      Trza już pieprz mu suć we zoki?

      Niy pomoże
      Łon nacyji
      Dyć co może?
      Grać na cyji?
      Styknie nom ślonskości trzimać
      Ciś z noim wiyrchym i niy drzymać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka