lothar_m
14.07.04, 16:32
Szanowni forumowicze Gazeta Pomorska donosi:
"Od kilku dni na ulicach Torunia można spotkać Maybacha - najdroższy seryjnie
produkowany samochód świata. Jeździ nim założyciel Radia Maryja, ojciec
Tadeusz Rydzyk...Maybach oferowany jest w dwóch wersjach, które różnią się
długością. Maybach 57 mierzy 5.73 m, a 62 - 6.17 m. Według "Gazety
Pomorskiej" w Toruniu pojawił się ten drugi, droższy model...Maybach 57 w
Europie znajduje się w sprzedaży od dwóch lat. Wersja krótsza kosztuje 310
tysięcy, a dłuższa - 360 tysięcy euro. W złotówkach daje to kwoty odpowiednio
1.4 mln i 1.62 mln..."
zadałem więc pytanie o.Rydzykowi drogą elektroniczną:
"Szanowny o. Rydzyku
Jako katolik wierzący i praktykujący z wielkim zdziwieniem i zaniepokojeniem
przeczytałem w dniu dzisiejszym informację zawartą w portalu INTERIA.pl.
Pozwolę sobie zacytować:...j.w...w związku z powyższym pragnę zapytać ojca
czy informacje te są prawdziwe. Jeśli tak - czy nie uważa, że 1,62 mln pln to
kwota, która przeznaczona choćby na pomoc społeczną dla osób biednych i
bezrobotnych byłaby lepszym świadectwem bożego miłosierdzia niż "wożenie się"
ojca osoby samochodem marki Maybach.
Oczekując z niecierpliwością na odpowiedź od ojca redaktora łączę pozdrowienia
..."
A OTO ODPOWIEDZI NADESŁANE PRZEZ POLECZNIKÓW O. RYDZYKA:
"Ludzie, troche krytycyzmu. A jak jutro gazeta pomorska napisze że O. Rydzyk
ma 6 par nóg, to też będziecie gorszyć się sumą wydawaną przez niego na
buty!????? Naprawdę miejcie trochę rozumu w tych waszych głowach - wstyd,
katolik a bezmyślny.
Ks. Jacek"
"Jest to informacja kłamliwa. O. Rydzyk nawet nie wie co to jest Maybach, bo
nigdy go nie widział i nie interesuje się samochodami tej klasy.
O.Piotr"
I CO WY NA TO DRODZY FORUMOWICZE?!
PROSZĘ O PINIE.PROSZĘ O KOMANTARZE.