Dodaj do ulubionych

Wiślany Park

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.05, 11:15
Z "Życia Warszawy" 20.09.2005 -

"Powstanie Wiślany Park Przyrodniczy

Alejki dla pieszych i rowerów oraz możliwość bliskiego spotkania z wydrą –
tak ma niedługo wyglądać prawy brzeg Wisły.

Otwarta właśnie wystawa „Rzeki jako infrastruktura kulturowa. Wiślany Park
Przyrodniczy” promuje projekt studentów SGGW na zagospodarowanie
nadwiślańskich chaszczy. – W żadnej innej stolicy europejskiej nie ma tak
dzikiej rzeki jak w Warszawie – mówi prof. Jan Szyszko z SGGW. –
Wykorzystajmy to i stwórzmy do niej dostęp – dodaje.
Niestety, na razie tereny wzdłuż królowej polskich rzek nie zachęcają do
obcowania z przyrodą. Po lewej stronie rzeki czekają na warszawiaków takie
atrakcje jak brzydkie, betonowe schody bez ławek, a po prawej niedostępne
krzaki.

O udostępnienie nadwiślańskich terenów mieszkańcom stolicy walczy również
fundacja Ja Wisła. Chce ona m.in., by został stworzony Skansen Portu
Czerniakowskiego. – Plany zagospodarowania prawego brzegu rzeki nie
wykluczają zrealizowania obu tych pomysłów – mówi Agnieszka Bolesta z biura
ochrony środowiska.

Tablice ze zdjęciami i mapami topograficznymi można oglądać do 28 września na
tarasie widokowym placu Zamkowego (obok kościoła św. Anny)."

Obserwuj wątek
    • Gość: D'Egmont Re: Wiślany Park IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.05, 11:26

      www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_050920/warszawa_a_9.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka