Dodaj do ulubionych

Dla znawców Albanii

09.04.16, 23:41
Za radami wybór padł na Jale lub Ksamil. Teraz prośba gdzie lepiej na pierwszy raz i na tydzień, chodzi głównie o odpoczynek, plaże i jakieś atrakcje. Wieczorem spacerek. Na booking taki wybór, ze głowa mnie boli. Mam jeszcze jedno pytanie. Folie Marine to kompleks publiczny, jak z leżakami przy tej plaży, dla każdego, czy warto?
Obserwuj wątek
    • a.pollonia Re: Dla znawców Albanii 11.04.16, 14:01
      Znajomi, ktorzy byli w Ksamil na początku czerwca, chwalili, ale pod koniec sierpnia jak to Marszałkowska w godzinach szczytu. Dużo ludzi, mało miejsca, hałas, pływające w wodzie reklamówki i butelki. Jedzenie w barze przy plaży kiepskie. Spedziliśmy tam tylko poł dnia i uciekliśmy. Znaleźliśmy spokój na pieknej plaży Lukova na północv od Sarandy. Atrakcji tam brak, a na wieczorny spacer trzeba by podjechac pół godz. do Sarandy, za to miejsca w bród, przed nami morze, za nami wzgórza, znakomity bar. Niestety samochod wymagany.
    • ma.ci.ej Re: Dla znawców Albanii 12.04.16, 15:09
      W Ksamil byłem raz - tłoczno i drogo. Do Jale nie dojechałem. Zobaczyłem z góry (tzn. z drogi) jak tam tłoczno i wróciłem do Borsh.
      Borsh, Dhermi, Himare (poza centrum - okolice Levadi Beach), Qeparo to chyba najprzyjemniejsze miejscowości na riwierze albańskiej.
    • begus9 Re: Dla znawców Albanii 12.04.16, 19:13
      Też odradzam Ksamil , za duży tłok, plaże wąskie i zapchane. Lukove to spokojna miejscowość tyle że na górze a plaża na dole ale jest busik hotelowy. Queparo jest dobre albo Borsh (ma super restauracje na kaskadzie) Dermi tez dobre plażowo.
    • miras59 Re: Dla znawców Albanii 12.04.16, 22:55
      jeżeli chodzi o samą plażę to oprócz Gjipe która jest perełką polecałbym Pasqyrave ,leży pomiędzy Ksamilem a Sarandą www.youtube.com/watch?v=1n-IBlSEbxg a tutaj jest dojazd www.youtube.com/watch?v=3Krm_320tnI
      • dub4art Re: Dla znawców Albanii 01.05.16, 14:50
        Samego hotelu nie znam, ale znam dobrze okolicę w której jest położony. Moim zdaniem, to bardzo dobry wybór na relaksujące wakacje, bo rzeczywiście jest tam cicho i spokojnie nawet w szczycie sezonu. Duża i szeroka plaża jest tuż obok. Są też niedaleko mniejsze plaże zapewniające więcej prywatności wśród skał. Uwaga tylko na głeboką wodę - już 2, 3 metry od brzegu robi się głęboko, więc trzeba uważać jeśli się nie umie dobrze plywać, no ale z tego m.in. jest znane morze Jońskie. Warto wziąść sprzęt do snorkelowania i dobre buty do chodzenia po skałach i kamieniach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka