Dodaj do ulubionych

Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polakom...

IP: *.netfala.pl 07.03.11, 18:51
Powinni zrobić coś z tym ich mega socjalem - ludziom tam po prostu nie opłaca się pracować ...

"na plus"
na-plus.blogspot.com
Obserwuj wątek
    • Gość: goscportalu Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.220.110.98.bransat.pl 07.03.11, 19:16
      Wywalić wszystkich stamtąd.
      Niech posmakują życia pod rządem, który nam wybrali.
      • Gość: Maniek Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.pools.arcor-ip.net 07.03.11, 19:41
        Niech siedza i wysylaja kase tym co tez glosowali na PO a wy kuzwa wezcie sie do roboty albo wypierdzielac z kraju, zalozcie se swoj i wybierzcie jarka na prezydenta, zycze powodzenia
    • Gość: mcozio 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.xdsl.centertel.pl 07.03.11, 19:32
      :) w koncu jakie sa dane o ilosc osob pracowujacych i mieszkajacych w UK ?
      • Gość: maciek Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 07.03.11, 19:42
        bedzie wiadomo pod koniec roku bo cenzus jest w 2011...
        • Gość: ricci Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.m3-connect.de 07.03.11, 19:54
          kochani, nie w tymproblem, w sobote w prasie monachijskie wyczytalem ze Niemy beda placic na parasol ochronny Euro (czyli Grecje ,m Irlandie i reszte pasozytowm spolecznych czyli unijnych) ponad 100mld!!! Francuzi 30mld mniej itd. a Polski nie ma w tym swiecie "dobroczyncow" bo nie jestesm< w strefie euro , hurrrra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,bo bysmy placili wicej niz Portugali (11mlld euro), dlatego Kaczynski spadl (a Polska zaoszczedzila zieki niemu ok. 20 mld euro, dobrej nocy panie Tusk , chociaz zadnym panem pan nie jest
          • Gość: ChinaGirl D.Bowie Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.eimperium.pl 07.03.11, 20:10
            To jest problem Niemiec!

            Bo to tak wygląda:
            1) Grecja przyjmuje euro, dla zrozumienia problemu przyjmijmy jest to liczba 100
            2) W ciągu roku Grecja ma bilans handlowy -10 (względem Niemiec, Dani, Holandii itd)
            3) I w Grecji jest 90 Teraz Grecy pożyczają (jak państwo i ludzie prywatni) i znowu jest 100
            I tak w kółko, aż państwo/firmy/konsumenci toną w długach!

            Ale czy Polska lepsza? en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_current_account_balance

            Popatrzmy na listę:
            171 Poland −15.905
            172 South Africa −20.557
            173 Portugal −21.987
            174 Romania −23.234
            175 United Kingdom −32.37 2009
            176 Australia −33.31 2009
            177 Greece −34.43 2009
            178 France −43.67 2009
            179 Italy −55.44 2009
            180 Spain −69.46 2009
            181 United States −380.1 2009

            a teraz listę krajów na plusie:
            1 People's Republic of China 296.2 2009
            2 Japan 131.2 2009
            3 Germany 109.7 2009
            4 Saudi Arabia 95.762 2009
            5 Russia 76.163 2009
            6 Iran 70.797 2009
            7 Norway 59.983 2009
            8 Netherlands 52.522
            9 Kuwait 48.039
            10 Singapore 39.157

            A za co konsumują Polacy? Za franki np mieszkania czy państwo emitując obligacje w euro itd Tak Polska jest ma 11 miejsce od dołu
            • sselrats Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow 07.03.11, 21:04
              A teraz panstwa z Twojej listy w zestawienu bilans platniczy do produktu narodoweg brutto, %

              Kuwait 26.47
              Norway 21.79
              Singapore 15.08
              Saudi Arabia 8.36
              Netherlands 6.86
              Germany 5.48
              Japan 3.84
              Russia 3.09
              China 2.76
              Iran 1.13
              Poland -1.70
              United Kingdom -1.84
              France -2.47
              Romania -3.13
              South Africa -3.13
              Italy -3.48
              United States -3.81
              Australia -3.96
              Spain -4.85
              Greece -5.32
              Portugal -7.70
            • Gość: yu Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 00:10
              spoko, na wynik wpływa po prostu import gazu
              • sselrats Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow 08.03.11, 17:00
                Ktorego to importu gazu nie jesesmy w stanie zbalansoewac eksportem czegokolwiek.
                • Gość: jebać kler Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.gdynia.mm.pl 13.03.11, 07:09
                  No to czas się z czarnuchami przeprosić, niech rozgłoszą w świecie że postawimy i będziemy mieć w świecie najzajebistsze centrum świętości dżejpitosatanosubito i że robimy najzajebistsze opłatki. Do tego dziwisz niech zacznie handel tą przyprawą do pomidorówki z krwi boziowanego papcia. Kasa popłynie że hej. Niech czarni nawet biorą z tego 95% to i tak z kasą będziemy osrani.
      • Gość: ChinaGirl D.Bowie Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.eimperium.pl 07.03.11, 20:00
        Więcej w UK mieszka ok 350 tysięcy Żydów / z tego z Polski będzie ok 1/2 czy 2/3 będzie miała Polskie pochodzenie

        Cenzus z 1951 roku stwierdzał ok 162,339 Polaków, patrząc na to że ci ludzie mają już wnuki, i na wymieszanie jakie jest w UK - można mówić że przed Polską masową emigracją po 2004, ok 500-750 tysięcy Brytyjczyków miało Polskie pochodzenie

        A ile wyjechało po 2005, pewnie więcej niż milion, co daje zapewne ok 2 miliony osób w UK które mają Polskie pochodzenie
        • Gość: rg Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.ssp.fi 07.03.11, 20:32
          no i co z tego, wyjechali - ich sprawa ! Niech sobie zyja tam
          • Gość: uchoioko Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.slupsk.vectranet.pl 07.03.11, 21:44
            I bardzo dobrze !
            Anglia -kraj praktycznie bez bogactw naturalnych swoją potęgę gospodarczą zbudowała na nieszczęscu innych.
            Przez wieki bez skrupułow łupili angole połowę świata a pozyskane w imię niesienia cywilizacji bogactwa lokowali w żydowskich bankach i królewskim sejfie.
            Teraz dummni synowie albionu mienią się czołową gospodarką świata !
            Tak,tak ich bogactwo to krew i pot Azji,Afryki,Ameryki.......
            Bracia Polaczkowie -skubcie rudych ile wlezie - okraśc złodzieja to nie grzech !!!
            • ciotka_ltd Jak 20 lat w UK mieszkam, to 07.03.11, 22:28
              rudych Anglikow widzialam chyba mniej, nizli rudych Polakow. Irlandczykow zreszta tez. Ty, nie badz swinia -powiedz, gdzie ich znalezc, bo chetnie bym jakiegos oskubala;)
      • ciotka_ltd Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... 07.03.11, 22:14
        Dowiedzialbys sie tego dokladnie po marcowym spisie powszechnym w UK. Niestety, poza Polakami przyjechalo do UK zaciukane Polactwo, co panicznie tego spisu sie boi i chce go olac, ukryc sie przed nim, zakonspirowac (choc grozi za to kara 1000 funtow). Sam brytyjski GUS, tj. Office for National Statistics obawia sie, ze ilosc Polakow bedzie zanizona o conajmniej 30%!!!
        I tumanom do rozumu nie przemowisz, bo Polactwo nie pojmuje co to spis powszechny, a ze - jak to Polactwo - ma jakies male zlodziejstwo za pazurami - to boi sie, ze sie o tym jakis brytyjski urzad dowie...
        • andello Re: Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... 07.03.11, 23:32
          bo się ćwoku może dowiedzieć, jak np ktoś nie płaci taxu albo innych opłat...nie pieprze głupot
          • Gość: hipnozaur Re: Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 00:24
            Nie obrażaj damy! Chamie!
            • ciotka_ltd Polaczkowski zlodziej bez bicia sie przyznal:) 08.03.11, 07:14
              Tfu, holota benefitowa, bez jezyka, zawodu, wyksztalcenia, moralnosci, kultury...
              Ale pod krzyzem toto sie jak Zyd kiwa;) I - uchlane jak bela - o polskosci prawi...
              Pawia mozna puscic na ten chlam....
          • ciotka_ltd Uderz w stol, a nozyce wrzeszcza! 08.03.11, 07:10
            Wlasnie pisze o dokladnie takich malych polaczkowskich ZLODZIEJACH jak ty:)
            I trzeba byc skonczonym cwokiem, jak ta polska holota z zapadlych wsi, by:
            1) wykorzystywac UK do malych szwindli z podatkiem gminnym, a nie zrobienia prawdziwych pieniedzy, chocby na nieruchomosciach pod wynajem (chodza po bezcen na aukcjach, a Polacy moga sobie organizowac tanie remonty)
            2) naiwnie wierzyc, ze do wykrycia tych szwindli sluza Brytom dane statystyczne, nie zas WYWIADY URZEDASOW GMINY Z SASIADAMI. I nie donosy tych brytyjskich sasiadow na chama i zlodzieja Polaczka:)
        • Gość: gnago Re: Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.03.11, 19:17
          Znamy takie spisy niewinne , apotem proskrypcje konfiskaty etc.

          Im mniej o nas tym lepiej . Sprawdzalo sie przez ostatnie 300 lat sprawdza sie i teraz
      • Gość: diablo Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 08:29
        Podobno 600 tysięcy. Wyborcza nie lubi się przyznawać do błędów, które popełniła zachęcając rodaków do wyjazdu i ucieczki przed bezrobociem oraz niskimi płacami. Podana przeze mnie liczba pochodzi od gościa z Brytyjsko- Polskiej Izby Handlowej, którego słyszałem na TVN CNBC
    • ciotka_ltd Zrobia. Rzad nad tym pracuje. 07.03.11, 21:56
      Z jednej strony zasilek dla bezrobotnych ma zmuszac do szukania pracy - nie bedzie na cale zycie, jak obecnie. Z drugiej zas strony ci o niskich zarobkach czesci wczesniejszych benefitow nie straca - metoda kija i marchewki. Szczegolow jeszcze nie dopracowano.
    • Gość: wasaczzbirmingham Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polakom... IP: *.perr.cable.virginmedia.com 07.03.11, 22:02
      Nie rozumiem dlaczego Anglicy jak im jest zle nie spakoja walizki i nie znajda pracy gdzies w Uni Europejskiej.Skoro nawet Niemcy czy Francuzi moga szukac pracy po calej EU to dlaczego taki Anglik nie ?
      • ciotka_ltd Przeciez Lord Tebbit kazal im wsiasc 07.03.11, 22:18
        na rower... I szukac pracy tak, jak robil to jego ojciec, jak robia dzis Polacy. Niestety lud tubylczy sie na to obrazil...
        Czytajcie wy, w Birmingham, jakies gazety po angielsku, a nie tylko te w punjabi;)
      • Gość: POlak Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.40.48.71.threembb.co.uk 13.03.11, 14:21
        POpieram !
        POzdro :-D
    • Gość: klakier Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.nyc.res.rr.com 07.03.11, 22:32
      Gość portalu: na-plus napisał(a):

      > Powinni zrobić coś z tym ich mega socjalem - ludziom tam po prostu nie opłaca się pracować ...


      Racja ! Brytyjski Naród Panów musi jak najszybciej podbić jakąś następną kolonię.
      • Gość: szuruburu Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.11, 22:56
        polacy powinni zdechnąć bo to jest pleps europejski
        • Gość: AntoniCymbał Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.03.11, 23:16
          pleps xDDDDD
    • andello walić angola 07.03.11, 23:29
      żałosne pieprzenie, my mamy was-angoli w zadzie, ale wy możecie nam tyłki lizać, przynajmniej w prasie
      • ciotka_ltd Bzdura: to tacy jak TY 08.03.11, 07:19
        Angolom w tylek wlaza - i to bez wazeliny - by choc na jezdzenie na mopie sie zalapac:)
        I podskakuja im JEDYNIE w polskim Internecie, bo - z braku jezyka - nawet odciac sie im w realu nie moga. Ba, w przeciwienstwie do Irlandczykow, nawet nie pojmuja, jak ich Angole podsumowuja, by we wlasciwym momencie Angolowi w pysk dac. Uszy po sobie, i po rade do Cygana, jak wykiwac UK na benefitach:)
        Oj, tumany, tumany...
        • Gość: Irlandczycy Re: Bzdura: to tacy jak TY IP: *.2-1.cable.virginmedia.com 11.03.11, 21:26
          jeszcze wieksze tchorze niz Polacy, ale trzeba tu byc, zeby to wiedziec
    • andello Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak 07.03.11, 23:30
      ty, żeby z tobą coś nie zrobili uważaj

      Gość portalu: na-plus napisał(a):

      > Powinni zrobić coś z tym ich mega socjalem - ludziom tam po prostu nie opłaca s
      > ię pracować ...
      >
      > "na plus"
      > na-plus.blogspot.com
      • ciotka_ltd Carpetservice... 08.03.11, 07:22
        A nie mowilam, ze holota polaczkowska na mopie jezdzi? Sorki, tu akurat na Karcherze:))))
        I tyle jej, ile na oszustwach na benefitach z UK wyrwie...
    • sosiu-1 Murzyni Europy!!! Wstyd!!! 08.03.11, 02:26
      Tak tak! Dobrzy to jesteśmy jak wymiatamy gó...o im za pół darmo! a jak już upomnimy sie o coś więcej to juz jesteśmy żli!!! Ot cała prawda o angolach i ich stosunku do nas! Zawze będziemy murzynami przez paru polaczków styranych za przysłowiową najniższą stawkę za którą uwarza się być kimś!
      • ciotka_ltd Bzdura! Bryty nie sa w lepszej sytuacji... 08.03.11, 07:27
        Poza tym, ze jezyk znaja:) Ale i gdy Polak jezyk zna i uczy sie od Brytow. jak ten kraj dziala i na czym polega, jak na najlepsze stolki sie zalapywac, jak tu kariere robic, to po 20 latach dorabia sie - jak chocby ja - wlasnego centrum badawczego, inni dorze dzialajacych firm, jeszcze inni stanowiska CEO w jakiejs korporacji...
    • trollskog National Insurance Contributions - NIC 08.03.11, 02:26
      Super skrót ma ten ich odpowiednik ZUS...
      National Insurance Contributions - NIC
      Ciekawe czy tyle właśnie dostaną na starość :)
      • ciotka_ltd ZLE tlumaczysz:) 08.03.11, 07:30
        NIC to skladka ubezpieczenia obowiazkowego:))) I wynosi tyle, co nic - 10% od zatrudnionego, 11 % od pracodawcy... A moze nawet ja podniesiono o CALY JEDEN PROCENT? - az tak tego NIC nie sledze...
        • Gość: qqq Re: ZLE tlumaczysz:) IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 19:06
          To jest nic ? Ja do ZUSu płacę 26%.
    • Gość: sam_on VAT IP: *.9-3.cable.virginmedia.com 08.03.11, 02:41
      Dla niedoinformowanych redaktorów ... VAT 20 % nie tyle ma byc wprowadzony tylko juz takowy obowiązuje ...
      • Gość: gosc LA Re: polska emigracja w Anglii IP: *.lsanca.fios.verizon.net 08.03.11, 05:44
        w dlaszym ciagu wiekszosc Polakow w Angli robi glupie i proste roboty i tak zostanie , jestem ciekawy ile osob powaznie wzielo emigracje na stale bez myslenia powrotu do beznadziejnej Polski i ile Polakow przebilo sie no do bankowsoci ,biznesu wymiaru sprawiedliwosci i ile stalo sie tzw professionals z zarobkami 50-70 tys funtow na rok , ze swoim domem i prywatna szkola dla dzieci. To co czytam to szkoda czasu na to czytanie o zmywaczach, murarzach, cieslach ,kierowcow autobusow itp , ile np jest nauczycieli. ta emigracja polska jest tak zalosna jak w 19 wieku do Stanow
        • ciotka_ltd Nie jest - daj im czas:) 08.03.11, 07:44
          Poza holota spode miasta Lomzy - co to i dzis trafia do USA, bo tam 'dulary' na drzewach rosna - przyjechalo do GB sporo mlodych i z glowa (sama jako wykladowca uniwersytecki w UK mam z nimi do czynienia). I z jezykiem. Studiuja, robia odpowiednie uprawnienia brytyjskie, krok za krokiem pna sie w gore, zwykle przescigaja rowiesnikow brytyjskich, szczegolnie malo ambitnych Anglikow. Zawieraja zwiazki malzenskie (i miedzy soba, i z tambylcami), biora mortgage etc.
          Z polskimi nauczycielami tez nie jest tak zle, zwlaszcza w Szkocji, ktora nie jest tak ortodoksyjna jak Anglia, jesli chodzi o miejscowy 'papiorek' - kwalifikacje pedagogiczne robia, gdy juz pracuja jako nauczyciele fizyki czy matematyki (bo tu chyba byly najwieksze wakaty). Sama znam polska mlodke juz pracujaca jako nauczycielka Junior School w Londynie i robiaca wlasnie odpowiedni dyplom uniwersytecki.
          50-70 tys to jednak placa, ktorej w wiekszosci zawodow i Anglik nie widzi przed 40-tka. Sama wejde w te widelki dopiero jako szef centrum badawczego, ktore sama tworzylam. Jako 'senior lecturer' mialam ponizej (36-40K) - srednia w UK to 25K p.a.
          A holota? Holota barykaduje sie w polskich gettach etnicznych i tyle jej, co lewych zasilkow wyciagnie dzieki pomocy CYGANA:)))
          • ive_got_5_on_it Re: Nie jest - daj im czas:) 14.03.11, 00:41
            > 50-70 tys to jednak placa, ktorej w wiekszosci zawodow i Anglik nie widzi przed
            > 40-tka. Sama wejde w te widelki dopiero jako szef centrum badawczego, ktore sa
            > ma tworzylam. Jako 'senior lecturer' mialam ponizej (36-40K) - srednia w UK to
            > 25K p.a.

            25 to srednia krajowa. W tych rzeczywiscie dobrych zawodach 40k-70k to sredni pulap na ktory lapia sie ludzie z 2-3 letnim doswiadczeniem.
        • Gość: aa Re: polska emigracja w Anglii IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 08.03.11, 09:30
          > powrotu do beznadziejnej Polski i ile Polakow przebilo sie no do bankowsoci ,b
          > iznesu wymiaru sprawiedliwosci i ile stalo sie tzw professionals z zarobkami 50
          > -70 tys funtow na rok

          tak bo wg ciebie kazdy polak musi byc dyrektorem, biznesmenem, bankierem, nauczycielem, ksiegowym w przeciwnym wypadku jest nikim i bedzie nieszczesliwy
          • Gość: aron Re: polska emigracja w Anglii IP: *.paradowski.pl 09.03.11, 06:33
            rząd UK powinien wyrzucić wszystkich Polaków i sprawa się rozwiąże. Dlaczego nie wyrzuca?
      • ciotka_ltd Od 1 stycznia 2011 roku 08.03.11, 07:32
        Albo na sile odgrzewany stary wywiad, albo ewidentny blad...
    • jaada2 Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polakom... 10.03.11, 13:46
      Jak się ma tytuł do treści pozostaje dla mnie czarną magią,
    • Gość: WIeniawa Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polakom... IP: *.bb.sky.com 11.03.11, 11:20
      Wybiórcz jest nie samowita , ale jak sie ma tytul do tresci? i ze Szechter pozwala na takie becwalstwo
    • Gość: Kagan Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.dsl.telepac.pt 13.03.11, 14:34
      UK ma spory problem z brakiem pracy, a Polakow sciagaja tylko do robot, ktore sa tak zle platne i niebezpieczne, ze zaden Anglik nie chce na nie nawet spojrzec...
      • Gość: B1ondyn Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.41.139.109.threembb.co.uk 21.03.11, 17:59
        POzdro ! POlak z UK !

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka