Gość: na-plus IP: *.netfala.pl 07.03.11, 18:51 Powinni zrobić coś z tym ich mega socjalem - ludziom tam po prostu nie opłaca się pracować ... "na plus" na-plus.blogspot.com Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: goscportalu Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.220.110.98.bransat.pl 07.03.11, 19:16 Wywalić wszystkich stamtąd. Niech posmakują życia pod rządem, który nam wybrali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maniek Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.pools.arcor-ip.net 07.03.11, 19:41 Niech siedza i wysylaja kase tym co tez glosowali na PO a wy kuzwa wezcie sie do roboty albo wypierdzielac z kraju, zalozcie se swoj i wybierzcie jarka na prezydenta, zycze powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mcozio 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.xdsl.centertel.pl 07.03.11, 19:32 :) w koncu jakie sa dane o ilosc osob pracowujacych i mieszkajacych w UK ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciek Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 07.03.11, 19:42 bedzie wiadomo pod koniec roku bo cenzus jest w 2011... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ricci Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.m3-connect.de 07.03.11, 19:54 kochani, nie w tymproblem, w sobote w prasie monachijskie wyczytalem ze Niemy beda placic na parasol ochronny Euro (czyli Grecje ,m Irlandie i reszte pasozytowm spolecznych czyli unijnych) ponad 100mld!!! Francuzi 30mld mniej itd. a Polski nie ma w tym swiecie "dobroczyncow" bo nie jestesm< w strefie euro , hurrrra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,bo bysmy placili wicej niz Portugali (11mlld euro), dlatego Kaczynski spadl (a Polska zaoszczedzila zieki niemu ok. 20 mld euro, dobrej nocy panie Tusk , chociaz zadnym panem pan nie jest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ChinaGirl D.Bowie Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.eimperium.pl 07.03.11, 20:10 To jest problem Niemiec! Bo to tak wygląda: 1) Grecja przyjmuje euro, dla zrozumienia problemu przyjmijmy jest to liczba 100 2) W ciągu roku Grecja ma bilans handlowy -10 (względem Niemiec, Dani, Holandii itd) 3) I w Grecji jest 90 Teraz Grecy pożyczają (jak państwo i ludzie prywatni) i znowu jest 100 I tak w kółko, aż państwo/firmy/konsumenci toną w długach! Ale czy Polska lepsza? en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_current_account_balance Popatrzmy na listę: 171 Poland −15.905 172 South Africa −20.557 173 Portugal −21.987 174 Romania −23.234 175 United Kingdom −32.37 2009 176 Australia −33.31 2009 177 Greece −34.43 2009 178 France −43.67 2009 179 Italy −55.44 2009 180 Spain −69.46 2009 181 United States −380.1 2009 a teraz listę krajów na plusie: 1 People's Republic of China 296.2 2009 2 Japan 131.2 2009 3 Germany 109.7 2009 4 Saudi Arabia 95.762 2009 5 Russia 76.163 2009 6 Iran 70.797 2009 7 Norway 59.983 2009 8 Netherlands 52.522 9 Kuwait 48.039 10 Singapore 39.157 A za co konsumują Polacy? Za franki np mieszkania czy państwo emitując obligacje w euro itd Tak Polska jest ma 11 miejsce od dołu Odpowiedz Link Zgłoś
sselrats Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow 07.03.11, 21:04 A teraz panstwa z Twojej listy w zestawienu bilans platniczy do produktu narodoweg brutto, % Kuwait 26.47 Norway 21.79 Singapore 15.08 Saudi Arabia 8.36 Netherlands 6.86 Germany 5.48 Japan 3.84 Russia 3.09 China 2.76 Iran 1.13 Poland -1.70 United Kingdom -1.84 France -2.47 Romania -3.13 South Africa -3.13 Italy -3.48 United States -3.81 Australia -3.96 Spain -4.85 Greece -5.32 Portugal -7.70 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yu Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 00:10 spoko, na wynik wpływa po prostu import gazu Odpowiedz Link Zgłoś
sselrats Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow 08.03.11, 17:00 Ktorego to importu gazu nie jesesmy w stanie zbalansoewac eksportem czegokolwiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jebać kler Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.gdynia.mm.pl 13.03.11, 07:09 No to czas się z czarnuchami przeprosić, niech rozgłoszą w świecie że postawimy i będziemy mieć w świecie najzajebistsze centrum świętości dżejpitosatanosubito i że robimy najzajebistsze opłatki. Do tego dziwisz niech zacznie handel tą przyprawą do pomidorówki z krwi boziowanego papcia. Kasa popłynie że hej. Niech czarni nawet biorą z tego 95% to i tak z kasą będziemy osrani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ChinaGirl D.Bowie Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.eimperium.pl 07.03.11, 20:00 Więcej w UK mieszka ok 350 tysięcy Żydów / z tego z Polski będzie ok 1/2 czy 2/3 będzie miała Polskie pochodzenie Cenzus z 1951 roku stwierdzał ok 162,339 Polaków, patrząc na to że ci ludzie mają już wnuki, i na wymieszanie jakie jest w UK - można mówić że przed Polską masową emigracją po 2004, ok 500-750 tysięcy Brytyjczyków miało Polskie pochodzenie A ile wyjechało po 2005, pewnie więcej niż milion, co daje zapewne ok 2 miliony osób w UK które mają Polskie pochodzenie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rg Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.ssp.fi 07.03.11, 20:32 no i co z tego, wyjechali - ich sprawa ! Niech sobie zyja tam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uchoioko Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow IP: *.slupsk.vectranet.pl 07.03.11, 21:44 I bardzo dobrze ! Anglia -kraj praktycznie bez bogactw naturalnych swoją potęgę gospodarczą zbudowała na nieszczęscu innych. Przez wieki bez skrupułow łupili angole połowę świata a pozyskane w imię niesienia cywilizacji bogactwa lokowali w żydowskich bankach i królewskim sejfie. Teraz dummni synowie albionu mienią się czołową gospodarką świata ! Tak,tak ich bogactwo to krew i pot Azji,Afryki,Ameryki....... Bracia Polaczkowie -skubcie rudych ile wlezie - okraśc złodzieja to nie grzech !!! Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Jak 20 lat w UK mieszkam, to 07.03.11, 22:28 rudych Anglikow widzialam chyba mniej, nizli rudych Polakow. Irlandczykow zreszta tez. Ty, nie badz swinia -powiedz, gdzie ich znalezc, bo chetnie bym jakiegos oskubala;) Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... 07.03.11, 22:14 Dowiedzialbys sie tego dokladnie po marcowym spisie powszechnym w UK. Niestety, poza Polakami przyjechalo do UK zaciukane Polactwo, co panicznie tego spisu sie boi i chce go olac, ukryc sie przed nim, zakonspirowac (choc grozi za to kara 1000 funtow). Sam brytyjski GUS, tj. Office for National Statistics obawia sie, ze ilosc Polakow bedzie zanizona o conajmniej 30%!!! I tumanom do rozumu nie przemowisz, bo Polactwo nie pojmuje co to spis powszechny, a ze - jak to Polactwo - ma jakies male zlodziejstwo za pazurami - to boi sie, ze sie o tym jakis brytyjski urzad dowie... Odpowiedz Link Zgłoś
andello Re: Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... 07.03.11, 23:32 bo się ćwoku może dowiedzieć, jak np ktoś nie płaci taxu albo innych opłat...nie pieprze głupot Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hipnozaur Re: Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 00:24 Nie obrażaj damy! Chamie! Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Polaczkowski zlodziej bez bicia sie przyznal:) 08.03.11, 07:14 Tfu, holota benefitowa, bez jezyka, zawodu, wyksztalcenia, moralnosci, kultury... Ale pod krzyzem toto sie jak Zyd kiwa;) I - uchlane jak bela - o polskosci prawi... Pawia mozna puscic na ten chlam.... Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Uderz w stol, a nozyce wrzeszcza! 08.03.11, 07:10 Wlasnie pisze o dokladnie takich malych polaczkowskich ZLODZIEJACH jak ty:) I trzeba byc skonczonym cwokiem, jak ta polska holota z zapadlych wsi, by: 1) wykorzystywac UK do malych szwindli z podatkiem gminnym, a nie zrobienia prawdziwych pieniedzy, chocby na nieruchomosciach pod wynajem (chodza po bezcen na aukcjach, a Polacy moga sobie organizowac tanie remonty) 2) naiwnie wierzyc, ze do wykrycia tych szwindli sluza Brytom dane statystyczne, nie zas WYWIADY URZEDASOW GMINY Z SASIADAMI. I nie donosy tych brytyjskich sasiadow na chama i zlodzieja Polaczka:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gnago Re: Gdyby w UK byli tylko Polacy, to... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.03.11, 19:17 Znamy takie spisy niewinne , apotem proskrypcje konfiskaty etc. Im mniej o nas tym lepiej . Sprawdzalo sie przez ostatnie 300 lat sprawdza sie i teraz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: diablo Re: 400 tys polakow ? chyba 1mln 400 tys polakow. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 08:29 Podobno 600 tysięcy. Wyborcza nie lubi się przyznawać do błędów, które popełniła zachęcając rodaków do wyjazdu i ucieczki przed bezrobociem oraz niskimi płacami. Podana przeze mnie liczba pochodzi od gościa z Brytyjsko- Polskiej Izby Handlowej, którego słyszałem na TVN CNBC Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Zrobia. Rzad nad tym pracuje. 07.03.11, 21:56 Z jednej strony zasilek dla bezrobotnych ma zmuszac do szukania pracy - nie bedzie na cale zycie, jak obecnie. Z drugiej zas strony ci o niskich zarobkach czesci wczesniejszych benefitow nie straca - metoda kija i marchewki. Szczegolow jeszcze nie dopracowano. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wasaczzbirmingham Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polakom... IP: *.perr.cable.virginmedia.com 07.03.11, 22:02 Nie rozumiem dlaczego Anglicy jak im jest zle nie spakoja walizki i nie znajda pracy gdzies w Uni Europejskiej.Skoro nawet Niemcy czy Francuzi moga szukac pracy po calej EU to dlaczego taki Anglik nie ? Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Przeciez Lord Tebbit kazal im wsiasc 07.03.11, 22:18 na rower... I szukac pracy tak, jak robil to jego ojciec, jak robia dzis Polacy. Niestety lud tubylczy sie na to obrazil... Czytajcie wy, w Birmingham, jakies gazety po angielsku, a nie tylko te w punjabi;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POlak Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.40.48.71.threembb.co.uk 13.03.11, 14:21 POpieram ! POzdro :-D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klakier Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.nyc.res.rr.com 07.03.11, 22:32 Gość portalu: na-plus napisał(a): > Powinni zrobić coś z tym ich mega socjalem - ludziom tam po prostu nie opłaca się pracować ... Racja ! Brytyjski Naród Panów musi jak najszybciej podbić jakąś następną kolonię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szuruburu Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.11, 22:56 polacy powinni zdechnąć bo to jest pleps europejski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AntoniCymbał Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.03.11, 23:16 pleps xDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
andello walić angola 07.03.11, 23:29 żałosne pieprzenie, my mamy was-angoli w zadzie, ale wy możecie nam tyłki lizać, przynajmniej w prasie Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Bzdura: to tacy jak TY 08.03.11, 07:19 Angolom w tylek wlaza - i to bez wazeliny - by choc na jezdzenie na mopie sie zalapac:) I podskakuja im JEDYNIE w polskim Internecie, bo - z braku jezyka - nawet odciac sie im w realu nie moga. Ba, w przeciwienstwie do Irlandczykow, nawet nie pojmuja, jak ich Angole podsumowuja, by we wlasciwym momencie Angolowi w pysk dac. Uszy po sobie, i po rade do Cygana, jak wykiwac UK na benefitach:) Oj, tumany, tumany... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irlandczycy Re: Bzdura: to tacy jak TY IP: *.2-1.cable.virginmedia.com 11.03.11, 21:26 jeszcze wieksze tchorze niz Polacy, ale trzeba tu byc, zeby to wiedziec Odpowiedz Link Zgłoś
andello Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak 07.03.11, 23:30 ty, żeby z tobą coś nie zrobili uważaj Gość portalu: na-plus napisał(a): > Powinni zrobić coś z tym ich mega socjalem - ludziom tam po prostu nie opłaca s > ię pracować ... > > "na plus" > na-plus.blogspot.com Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Carpetservice... 08.03.11, 07:22 A nie mowilam, ze holota polaczkowska na mopie jezdzi? Sorki, tu akurat na Karcherze:)))) I tyle jej, ile na oszustwach na benefitach z UK wyrwie... Odpowiedz Link Zgłoś
sosiu-1 Murzyni Europy!!! Wstyd!!! 08.03.11, 02:26 Tak tak! Dobrzy to jesteśmy jak wymiatamy gó...o im za pół darmo! a jak już upomnimy sie o coś więcej to juz jesteśmy żli!!! Ot cała prawda o angolach i ich stosunku do nas! Zawze będziemy murzynami przez paru polaczków styranych za przysłowiową najniższą stawkę za którą uwarza się być kimś! Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Bzdura! Bryty nie sa w lepszej sytuacji... 08.03.11, 07:27 Poza tym, ze jezyk znaja:) Ale i gdy Polak jezyk zna i uczy sie od Brytow. jak ten kraj dziala i na czym polega, jak na najlepsze stolki sie zalapywac, jak tu kariere robic, to po 20 latach dorabia sie - jak chocby ja - wlasnego centrum badawczego, inni dorze dzialajacych firm, jeszcze inni stanowiska CEO w jakiejs korporacji... Odpowiedz Link Zgłoś
trollskog National Insurance Contributions - NIC 08.03.11, 02:26 Super skrót ma ten ich odpowiednik ZUS... National Insurance Contributions - NIC Ciekawe czy tyle właśnie dostaną na starość :) Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd ZLE tlumaczysz:) 08.03.11, 07:30 NIC to skladka ubezpieczenia obowiazkowego:))) I wynosi tyle, co nic - 10% od zatrudnionego, 11 % od pracodawcy... A moze nawet ja podniesiono o CALY JEDEN PROCENT? - az tak tego NIC nie sledze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqq Re: ZLE tlumaczysz:) IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 19:06 To jest nic ? Ja do ZUSu płacę 26%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sam_on VAT IP: *.9-3.cable.virginmedia.com 08.03.11, 02:41 Dla niedoinformowanych redaktorów ... VAT 20 % nie tyle ma byc wprowadzony tylko juz takowy obowiązuje ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc LA Re: polska emigracja w Anglii IP: *.lsanca.fios.verizon.net 08.03.11, 05:44 w dlaszym ciagu wiekszosc Polakow w Angli robi glupie i proste roboty i tak zostanie , jestem ciekawy ile osob powaznie wzielo emigracje na stale bez myslenia powrotu do beznadziejnej Polski i ile Polakow przebilo sie no do bankowsoci ,biznesu wymiaru sprawiedliwosci i ile stalo sie tzw professionals z zarobkami 50-70 tys funtow na rok , ze swoim domem i prywatna szkola dla dzieci. To co czytam to szkoda czasu na to czytanie o zmywaczach, murarzach, cieslach ,kierowcow autobusow itp , ile np jest nauczycieli. ta emigracja polska jest tak zalosna jak w 19 wieku do Stanow Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Nie jest - daj im czas:) 08.03.11, 07:44 Poza holota spode miasta Lomzy - co to i dzis trafia do USA, bo tam 'dulary' na drzewach rosna - przyjechalo do GB sporo mlodych i z glowa (sama jako wykladowca uniwersytecki w UK mam z nimi do czynienia). I z jezykiem. Studiuja, robia odpowiednie uprawnienia brytyjskie, krok za krokiem pna sie w gore, zwykle przescigaja rowiesnikow brytyjskich, szczegolnie malo ambitnych Anglikow. Zawieraja zwiazki malzenskie (i miedzy soba, i z tambylcami), biora mortgage etc. Z polskimi nauczycielami tez nie jest tak zle, zwlaszcza w Szkocji, ktora nie jest tak ortodoksyjna jak Anglia, jesli chodzi o miejscowy 'papiorek' - kwalifikacje pedagogiczne robia, gdy juz pracuja jako nauczyciele fizyki czy matematyki (bo tu chyba byly najwieksze wakaty). Sama znam polska mlodke juz pracujaca jako nauczycielka Junior School w Londynie i robiaca wlasnie odpowiedni dyplom uniwersytecki. 50-70 tys to jednak placa, ktorej w wiekszosci zawodow i Anglik nie widzi przed 40-tka. Sama wejde w te widelki dopiero jako szef centrum badawczego, ktore sama tworzylam. Jako 'senior lecturer' mialam ponizej (36-40K) - srednia w UK to 25K p.a. A holota? Holota barykaduje sie w polskich gettach etnicznych i tyle jej, co lewych zasilkow wyciagnie dzieki pomocy CYGANA:))) Odpowiedz Link Zgłoś
ive_got_5_on_it Re: Nie jest - daj im czas:) 14.03.11, 00:41 > 50-70 tys to jednak placa, ktorej w wiekszosci zawodow i Anglik nie widzi przed > 40-tka. Sama wejde w te widelki dopiero jako szef centrum badawczego, ktore sa > ma tworzylam. Jako 'senior lecturer' mialam ponizej (36-40K) - srednia w UK to > 25K p.a. 25 to srednia krajowa. W tych rzeczywiscie dobrych zawodach 40k-70k to sredni pulap na ktory lapia sie ludzie z 2-3 letnim doswiadczeniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Re: polska emigracja w Anglii IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 08.03.11, 09:30 > powrotu do beznadziejnej Polski i ile Polakow przebilo sie no do bankowsoci ,b > iznesu wymiaru sprawiedliwosci i ile stalo sie tzw professionals z zarobkami 50 > -70 tys funtow na rok tak bo wg ciebie kazdy polak musi byc dyrektorem, biznesmenem, bankierem, nauczycielem, ksiegowym w przeciwnym wypadku jest nikim i bedzie nieszczesliwy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: polska emigracja w Anglii IP: *.paradowski.pl 09.03.11, 06:33 rząd UK powinien wyrzucić wszystkich Polaków i sprawa się rozwiąże. Dlaczego nie wyrzuca? Odpowiedz Link Zgłoś
ciotka_ltd Od 1 stycznia 2011 roku 08.03.11, 07:32 Albo na sile odgrzewany stary wywiad, albo ewidentny blad... Odpowiedz Link Zgłoś
jaada2 Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polakom... 10.03.11, 13:46 Jak się ma tytuł do treści pozostaje dla mnie czarną magią, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WIeniawa Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polakom... IP: *.bb.sky.com 11.03.11, 11:20 Wybiórcz jest nie samowita , ale jak sie ma tytul do tresci? i ze Szechter pozwala na takie becwalstwo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.dsl.telepac.pt 13.03.11, 14:34 UK ma spory problem z brakiem pracy, a Polakow sciagaja tylko do robot, ktore sa tak zle platne i niebezpieczne, ze zaden Anglik nie chce na nie nawet spojrzec... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: B1ondyn Re: Wielkie cięcie w Wielkiej Brytanii. Czy Polak IP: *.41.139.109.threembb.co.uk 21.03.11, 17:59 POzdro ! POlak z UK ! Odpowiedz Link Zgłoś