Gość: az IP: *.nplay.net.pl 20.07.11, 08:04 Nie lepiej było napisać wprost: nie lubimy Tuska? A, zapomniałem, oni to robią z miłości do Polski. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lava71 "areny" hahaha ... "zarobią" hahaha .... 20.07.11, 08:12 to będą prawdziwe czarne dziury wysysające pieniądz podatnika z samorządowych kas. Ale tak to jest jak się wmawia społeczeństwu, że kopanie jakiegoś napompowanego pęcherza jest najważniejsze w tym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sasza Re: "areny" hahaha ... "zarobią" hahaha .... IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.11, 08:53 Budowanie takich stadionów ma sens w krajach gdzie piłka jest na wysokim sportowym poziomie i przyciąga tysiące kibiców. U nas ta ligowa kopanina, chamska i przeżarta korupcją przyciąga głównie ogolonych panów w sportowym odzieniu. Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper W Polsce idea jest ważniejsza niż zdrowy rozsądek 20.07.11, 14:04 Poziom ligi jest uzależniony od wielu czynników, zachowanie się kibiców, stan moralności działaczy to przekrój naszego społeczeństwa z którym z chwilą zmian ustrojowych dzieje się coś złego a ludzie mogący pomóc postępują podobnie. Odpowiedz Link Zgłoś
cx1970 "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe 20.07.11, 08:14 a to Euro 2012 to nie był pomysł braci mniejszych Kaczyńskich, taka bezrefleksyjność tych panów znów wychodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.J-P. Re: "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe IP: *.icpnet.pl 20.07.11, 11:39 To prymat polityki nad gospodarką. To osiagnięcie ekipy PIS-u. Ela, po co budujemy Narodowy jak mamy Śląski? Wódz (Prezes) tak chciał? To powtórka z Gierka. Wtedy Huta Katowice jako studnia bez dna. Teraz Satdiony jako studnie bez dna. Ciekawe czy Stadiony tak jak i Huta doprowadzą do bankructwa tego systemu urzędniczo-rynkowego? Teraz już nie mogą dziwić ciepłe słowa Jarosława Kaczyńskiego o ekipie Gierka. W końcu komunę ma w genach, od małego, po doktorat z prawa ;-))). ===== Nawet bym się szczerze uśmiał, gdybym nie musiał za ich fobie i głupotę płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: głupi polok zabrać dotacje partyjno-polityczne IP: 84.205.4.* 20.07.11, 08:46 i każda partia weźmie na swoje utrzymanie stadion, zobaczymy jak wówczas będą mordy darli Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sasza zostawić jarmark europa IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.11, 08:49 Trzeba było zostawić jarmark europa w spokoju! To zas*ane Euro wyjdzie nam wszystkim bokami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baron aren Arena IP: *.ghnet.pl 20.07.11, 08:56 jakaś nowa dziwaczna moda. nazywanie stadionów arenami. u mnie na wiosce też są dwie areny, po widowisku sportowym służą za pola wypasu krów. Odpowiedz Link Zgłoś
aa.6 A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowych itd 20.07.11, 09:11 A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowych itd zarabiają na siebie? Duże miasta powinny mieć obiekty, które służą swoim mieszkańcom i wcale te obiekty nie muszą na siebie zarabiać. Samorządy są również od tego aby coś dawać swoim mieszkańcom a nie tylko brać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sasza Re: A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowyc IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.11, 09:24 Wiesz jak trudno kupić bilet do opery! Odpowiedz Link Zgłoś
kle_kotka Re: A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowyc 20.07.11, 10:24 No toś przywalił samorzady maja cos dać swoim mieszkańcom cha cha a nie pomyślałeś, że zeby dac najpierw musza skadś wziąć, a skad biorą? z naszych podatków. To raczej my najpierw musimy dać coś samorzadom, zeby one mogły nam oddac np. w postaci potrzebnej nam jak dziura w moscie Areny aa.6 napisał A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowych itd zarabiają na siebie? Duże miasta powinny mieć obiekty, które służą swoim mieszkańcom i wcale te obiekty nie muszą na siebie zarabiać. Samorządy są również od tego aby coś dawać swoim mieszkańcom a nie tylko brać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gaw99 Re: A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowyc IP: *.akk.net.pl 20.07.11, 09:25 Ok, tylko komu one będą służyć? No co dzień bandzie agresywnych zwyrodnialców! Niestety, na mecz polskiej ligi nikt normalny kto ceni własne życie i zdrowie chodzić nie będzie! Dlatego jedyną drogą do tego by stadiony zaludniły się, jest zrobienie porządku z stadionowymi bandytami! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowyc IP: *.meskonet.pl 20.07.11, 09:45 W Polsce inwestuje się tylko w kopaczy. Nieważne, że za 1 stadion można by pomóc ludziom uprawiać 100 innych sportów. Kopacze najważniejsi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misiek Re: A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowyc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.07.11, 12:41 > A czy np budynki teatrów, oper, hal sportowych itd zarabiają na siebie? Duże mi > asta powinny mieć obiekty, które służą swoim mieszkańcom i wcale te obiekty nie > muszą na siebie zarabiać. To wytlumacz mi na jaka cholere kilka takich stadionów? Dlaczego jest Legii i pare km dalej NArodowy? Tymczasem za kase za biura/apartamenty tam gdzie jest NArodowy spokojnie moznaby utrzymac stadion Legii. A i ten kawałek miasta by żył na codzień a nie raz na miesiąc albo pół roku jak nasi będą dostawać w d.. od Armenii lub Azerbejdżanu... Odpowiedz Link Zgłoś
khair.el.budar "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe 20.07.11, 09:26 Dołączam się do głosu wyżej - w Warszawie buduje się super drogie muzea, w Gdańsku powstaje muzeum drugiej wojny światowej i Europejskie Centrum Solidarności, o świątyni opatrzności bożej i licznych świątyniach , które są dotowane przez miasta - choćby przez nadania ziemi za darmo przez samorządy miejskie - i to wszystko powstaje i funkcjonuje z pieniędzy podatników - ale nie, to stadiony są czarnym Piotrusiem dla oszołomów z Rzeczpospolitej. Propozycja - zamiast dotować świątynie i diecezje - czego najlepszym przykładem jest Gdańsk i jego prezydent, lepiej te pieniądze przeznaczyć na utrzymanie stadionów. Po co armia kapelanów we wszelkich służbach mundurowych? To nie razi czułych na wydawanie pieniędzy podatnika dziennikarzy Rzeczpospolitej? Odpowiedz Link Zgłoś
artie40 Re: "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe 20.07.11, 10:16 khair.el.budar napisał: > Dołączam się do głosu wyżej - w Warszawie buduje się super drogie muzea, I w większości niepotrzebne, zgadza się. Jest mała szansa, że na siebie zarobią. w Gdańsku powstaje muzeum drugiej wojny światowej i Europejskie Centrum Solidarności, Spokojnie można by to sobie darować. > o świątyni opatrzności bożej i licznych świątyniach , które są dotowane przez miasta - choćby przez nadania ziemi za darmo przez samorządy miejskie - i to wszystko powstaje i funkcjonuje z pieniędzy podatników - ale nie, to stadiony są czarnym Piotrusiem dla oszołomów z Rzeczpospolitej. Nic dziwnego, bo stadiony mamy najdroższe na świecie, i pożerają kasę najbardziej. Jak się oblicza, utrzymanie Stadionu Narodowego w Wawce to rocznie będzie 64 mln złotych. Przy znikomym wykorzystaniu w ciągu roku - ze dwa mecze, trzy koncerty. Propozycja - zamiast dotować świątynie i diecezje - czego najlepszym przykładem jest Gdańsk i jego prezydent, lepiej te pieniądze przeznaczyć na utrzymanie stadionów. Żeby tak sobie stały dla samego stania? Bzdura. A do kościołów ludzie chodzą co tydzień, a bywa że częściej ;-) Po co armia kapelanów we wszelkich służbach mundurowych? OK, można to co nieco ukrócić, ale to nie jest żadna armia. Sprawdź dane. Odpowiedz Link Zgłoś
khair.el.budar Re: "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe 20.07.11, 10:42 Przede wszystkim to mit, że budujemy najdroższe stadiony na świecie. Tak jak mitem jest powtarzanie, że buduje się u nas najdroższe autostrady. W pierwszej kwestii jeśli ktoś ma wątpliwości, niech porówna sobie koszty budowy stadionów w Wlk Brytanii,USA, czy stadionu olimpijskiego w Kijowie lub nowo budowanego stadionu w Petersburgu. Jeśli zliczymy liczbę kapelanów we wszystkich służbach mundurowych (niech mi ktoś wyjaśni, po co kapelani są zatrudniani w straży granicznej czy straży pożarnej?) i zsumujemy z liczbą katechetów i katechetek opłacanych z budżetu, to wyjdzie armia większa niż siły zbrojne Czech. Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe 20.07.11, 10:40 > w Gdańsku powstaje muzeum drugiej wojny światowej To akurat jest dobra wiadomość, tym bardziej, że wygląd cypla Westerplatte, zaanektowanego przez bezdomnych obszczymurków okupujących także nieodległe opuszczone ogródki działkowe o pomstę wołał > Europejskie Centrum Solidarności Spytaj się w Gdańsku, co o tym myślą, hehe... > o świątyni opatrzności bożej i licznych świątyniach , które są dotowane przez > miasta - choćby przez nadania ziemi za darmo przez samorządy miejskie Jedno słowo - SKANDAL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Nie tylko rząd szaleje ze słomianymi inwestycjami. IP: *.ust.tke.pl 20.07.11, 09:46 A co powiedzieć o wiosce z 460 mieszkańcami, która buduje halę widowiskowo-sprtową na 500 osób?Koszt wybudowania to 6,5mln złotych, przy dochodach gminy 750tys złotych.Większość pieniędzy na budowę pochodzi z dotacji, ale nawet gdyby ktoś wybudował za darmo, to powstaje pytanie, za co gmina utrzyma tą halę?Takich dużych słomianych inwestycji są setk w całym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: red.beast przeciez to bylo wiadome od momentu przyznania nam IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 20.07.11, 10:04 EURO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: panbramkarz "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.11, 10:19 Polska to taki kraj ktory mi kojarzy sie z gosciem w markowym garniturze i w bialych skarpetkac zalozonych na brudne nogi ......... no ale tego brudu na zewnatrz nie widac co najwyzej czuc smrod. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe IP: *.static.sitel.net.pl 20.07.11, 11:14 Z tego co mi wiadomo stadion w Warszawie nie będzie utrzymywany przez samorząd, tylko ministerstwo sportu (czyli wszystkich Polaków). Ot taki szczególik, którego próżno szukać w artykule. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pavn "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe IP: *.icpnet.pl 20.07.11, 12:12 zadziwiające jest to , że dopiero teraz włączamy myślenie i kalkulatory. Średnio rozgarnięte dziecko od początku widziało katastrofę ekonomiczną przedsięwzięcia Euro 2012. Oczywiście w sensie Inwestora - Polski , bo związki piłkarskie wszelkiej maści zarobią potężną kasę . Te stadiony pochłonęły i pochłoną w przyszłości fortunę z naszych podatków . Poziom naszych piłkarzy jest żenujący i żaden stadion tego nie zmieni. Chore ambicje kilku polityków obarczą nas wielkim ciężarem finansowym na lata , a mrzonki o " skoku cywilizacyjnym " to brednie opóźnionych w rozwoju. Debilizm ekonomiczny niestety nie jest karalny zatem decydenci w tej sprawie mogą spać spokojnie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyHipokryta Re: "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.11, 12:21 pewnei ze byloby lepiej ale za krytyke faszystowskiego rzadu idzie sie siedziec i zamykaja gazety wiec lepiej niech probuja dalej z krytyka lodow kaszubskich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: reg co wy wypisujecie za bzdury IP: *.dynamic.mnet-online.de 20.07.11, 12:21 to,ze dokladac trzeba bedzie do utrzymania stadionow ,swiatyn opacznosci czy innych misiow bedzie charakteryzowalo sie tym,ze bedzie brakowalo pieniedzy np: na powszechna sluzbe zdrowia,oswiate,kulture czy emerytury a to skloni kolejne rzady do oczekiwania na cuda egipskie i moze w tym tkwi tajemnica polskiej ciemnoty i poboznosci ponadto stwierdzam,ze stwierdzenie glupi jak polak stanie sie cialem egipt sie klania,,,,, mysle,ze to za duzo dla waszej inteligencji Odpowiedz Link Zgłoś
artur74 Jedynie Narodowy będzie deficytowy! 20.07.11, 12:22 Jedynym stadionem, który po EURO 2012 będzie sporym obciążeniem dla podatników, to Stadion Narodowy w Warszawie! Pozostałe areny staną się stadionami miejscowych klubów piłkarskich. Wrocław, Poznań i Gdańsk to duże miasta, mające spory potencjał kibiców piłki nożnej! Stadiony w tych miastach nie będę świeciły pustkami, przyciągną nowych kibiców i sponsorów. Kluby więcej zarobią, więcej zainwestują w lepszych piłkarzy, to z kolei podniesie poziom sportowy i przyciągnie kolejnych kibiców i sponsorów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pavn Re: Jedynie Narodowy będzie deficytowy! IP: *.icpnet.pl 20.07.11, 12:30 Chłopie ogarnij się ! Modernizacja stadionu w Poznaniu kosztowała 700 mln. To co już było to pewnie z 200 . Razem niecały miliard zł . Operator szacuje wpływy do miasta na jakieś 10 mln rocznie. Jeśli tylko ukończyłeś nauczanie początkowe to czas zwrotu z inwestycji ( bez odsetek) sobie szybko policzysz. Zasada jest prosta : Najpierw chleb ( drogi , mosty, szkoły, przedszkola itd potem igrzyska ( czytaj stadiony ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: Jedynie Narodowy będzie deficytowy! IP: *.static.sitel.net.pl 20.07.11, 16:00 artur- dlatego te 3 miasta będa musiały utrzymać stadiony samodzielnie. czwarty (najdroższy), czyli w Warszawie to dla tego miasta czysty zysk. Nie zapłacą za jego utrzymanie ani złotówki, natomiast da on temu miastu wiele lukratywnych miejsc pracy (prezesi, wiceprezesi, obsługa itp.) Jak to mówią 'nie ma cwaniaka nad warszawiaka' ... Odpowiedz Link Zgłoś
mamagra "Rzeczpospolita" Areny raczej deficytowe 20.07.11, 12:35 Lubię takie dywagacje specjalistów, zwłaszcza wybitnych specjalistów z Rzeczpospolitej. Niech napiszą coś na swój temat i martwią się o siebie, zwłaszcza teraz. A o dochodowość inwestycji na EURO 2012 niech będą spokojni. Stadiony będą zarabiać na siebie i to całkiem nieźle Zamiast tego wypracowania domowego, pełnego bełkotu i mgły, niech podadzą koszty utrzymania stadionu i ile imprez i jakich należy zorganizować rocznie, żeby dochód pokrył te koszty. Wtedy to wypracowanie miałoby walor rzetelności. No, ale to dla niektórych specjalistów jest zbyt trudne albo niewygodne. I nie byłoby wtedy o czym pisać. Przypominam sobie jak tacy i podobni specjaliści zarzekali się, że stadionów na EURO nie będzie i trzeba będzie przenieść mecze do Włoch, Niemiec, itp? Gdzież oni dziś są, może w Rzeczpospolitej? Ale pocieszeniem dla Rz. niech będzie to, że tacy specjaliści rozpełzli się po całym naszym kraju. Są i w TV i w Sejmie i w Senacie, w rządach różnych opcji, w prokuraturze i sądownictwie wszystkich szczebli, i gdzie tylko można sobie wyobrazić. Tak jest, bo tacy jesteśmy my Polacy. Rzecz w tym, że jeszcze nie umiemy wyeliminować takich specjalistów z wszelkich opiniotwórczych dziedzin życia. Wierzę, że taki moment nadejdzie Odpowiedz Link Zgłoś