Dodaj do ulubionych

Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre...

    • Gość: ja ciekawe czy kubik IP: *.dynamic.chello.pl 27.09.11, 13:40
      taki zwolennik nowego ekologicznego zmienia co roku pralke telewizor lodowke bo jesli uwaza ze polacy powinni wymieniac samochody co kilka lat to tkaie rzecxzy jakagd i ttv to powinni co roku
      co prawda roczny sprzet agd dziala bez zarzutu ale przecie ekologia musi byc
    • Gość: az Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... IP: 80.51.226.* 27.09.11, 13:41
      W Polsce 72% aut to ponad 10-letnie złomy - taka jest konkluzja autora (szanownego Pana Kublika). Może po prostu Polacy postanowili, że jak auto osiągnie wiek 25 lat (pomijam inne warunki np. 15 lat od zaprzestania produkcji danego modelu), to będą je rejestrować jako AUTA ZABYTKOWE. Wtedy w Polsce będzie największa liczba zabytkowych aut oraz niezliczona ilość zjazdów, zlotów poszczególnych marek samochodów. Jest tylko jeden warunek, by posiadacze starszych aut NAPRAWDĘ DBALI O TE ZABYTKI!!!!!!!!!!!!!
    • tbernard A w której połowie Polska jest? 27.09.11, 13:46
      "Za oddanie na złom tak starego auta połowa rządów państw UE dawała niedawno kierowcom premie na nowy wóz."

      Czyżby nasi obywatele zaparli się i nie chcieli tych premii, bo wolą starsze auta?
    • piotrp32 Moja Mazda 626 1999 1,8 benz ma lepszą jakość 27.09.11, 13:48
      spalin (spalania) niż nowsze "szóstki" Diagnosta ostatnio aż zagwizdał z wrażenia.Każdy przegląd przechodzi bez problemów.Najlepsze auta produkowali koniec lat 90 tych. Tyle w temacie :)
    • Gość: aa Jak się nie ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.11, 13:49
      Jak się nie ma miedzi,to się na d..pie siedzi!!!!
    • Gość: Misiek Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... IP: *.alfanet24.pl 27.09.11, 13:53
      zielona wyspa ku... jego mać
    • fort1 Artykul sponsorowany 27.09.11, 13:55
      Zapomnieli dodac. Czy naprawde tak trudno znalezc kompetentnych dziennikarzy , ktorzy chcieliby pracowac w GW.
    • Gość: gosc z francji Re: Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż ś IP: *.fbx.proxad.net 27.09.11, 13:56
      bardzo dobrze ze jezdza starymi, bo koncerny motoryzacyjne sobie leca w peta. ZERO ulepszen od kilkunastu lat!

    • Gość: Analityk Zarobki mamy 4 razy mniejsze, więc to i tak sukces IP: *.mofnet.gov.pl 27.09.11, 13:56
      Nowe auta mają za słabe zawieszenia na nasze drogi.
      • Gość: Macho Min. Rostowski od gratów też ma podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.11, 15:36
        Więc serdecznie go strzyka czy benzyny potrzebuje nówka czy 15 letni grat.
    • anna22290 Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... 27.09.11, 13:57
      auta nienajnowsze a wlasciwie 10 letnie auto to stare ALE ZA RAJDOWCY NA DROGACH WSZYSTKO JEDNO JAKICH WASKICH BEZ POBOCZY MNIMUM 100 NA LICZNIKU .DUZO POLAKOW JZDZI BARDZO ZLE BEZ WYOBRAZNI O PRZEPISACH NIE WSPOMNE NA DRODZE BANDYTYZM KTO UCZY TAKIEJ JAZDY KTO UCZY ABY NA PRZEJSCIU DLA PIESZYCH NIE MOGLI NORMALNIE PRZEJSC LUDZIE ;POJAZDY WLANCZAJACE SIE DO RUCHU MALO KTO USTAPI MIEJSCA OBCA REJESTRACJA POMYLKA W JEZDZIE CHCE ZMIENIC PAS RUCHU W MIESCIE MARZENIE POPROSTU BRAK KULTURY JAZDY .Przydaloby sie myslec
    • Gość: piter Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... IP: *.gorzow.mm.pl 27.09.11, 13:59
      wystarczy ze beda 2 maluchy i 2 samochody np 3-4 letnie i juz srednia bedzie niska
    • Gość: Calder Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.11, 14:01
      Nie chcemy nowych aut? Nie chcemy być piękni, ślicznie ubrani? A może po prostu nas nie stać? Tak trudno to pojąć?
    • Gość: Cezary I bardzo dobrze IP: *.aster.pl 27.09.11, 14:05
      Świat powinien iść w tym kierunku. Wykorzystywać maksymalnie długo samochody i nie zaśmiecać środowiska, tym bardziej, że nowe samochody stają się coraz mniej naprawialne.
    • Gość: TomKs Dziwni ci Polacy... IP: 89.171.28.* 27.09.11, 14:14
      Zamiast iść do salonu i kupić nowy wóz co 4-5 lat, to jeżdżą jakimiś gruchotami...
      I żaden minister, ekspert, ani nawet dziennikarz nie rozumie czemu.
    • Gość: z Redaktuś Kublik potrzebuje zmienić samochód i stąd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.11, 14:23
      te umizgi do dealerów? Bo po co inaczej wypisywać te banialuki? Jak ogół będzie stać na wymianę samochodów co 5-6 lat, to można będzie sobie "pogadać". Ja nie pobiegnę po nówkę do salonu tylko po to, żeby "zrobić dobrze" p. Kublikowi lub jego sponsorom.
    • Gość: Łukasz 5 letni Opel na przykład IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.09.11, 14:27
      Co z tego, jak 5 letni Opel czy 10 letni Focus jest bardziej zardzewiały od mojego 16 letniego Volvo.
      Stare auta, jeśli są zadbane wcale nie muszą być niebezpieczne, czy truć środowisko bardziej niż inne.
      Volvo diesel z 1995 r. ma katalizator nawet, wcale jakoś nie kopci, przy lekkiej nodze spala ok. 7 litrów ropy.
    • Gość: a2d2 Potrzebujemy jeszcze wyższych podatków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.11, 14:33
      To znany socjalistyczny sposób na nakręcenie koniunktury. Im mniej pieniędzy w portfelu, tym większa ochota na kupowanie nowszych aut. Przynajmniej rządzący socjaldemokraci tak sądzą-oceniając po rezultatach ich działań.
    • ob.znalezinski jeżdżą 27.09.11, 14:35
      Emeryturę, emeryturę, a jakoś jeżdżą i działają. I wszystko w dobrym stanie, kiedyś robili solidniejsze samochody, wytrzymalsze, nie żeby zaraz się psuły i nowy kupować.
    • andrzej.goerst Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... 27.09.11, 14:42
      Artykuł świetny. Dawno nikt tak nie chwalił Polaków za umiejętność wykorzystania dóbr przemysłu dla pożytku swojego i innych. Auta 10-letnie i starsze jeżdżą dzięki pracy tysięcy mechaników w całej Polsce. Mnóstwo ludzi ma pracę dzięki starym samochodom. Mimo tego wszystkiego koszt eksploatacji starego samochodu w Polsce jest 3 do 4 razy mniejszy od kosztu eksploatacji nowego w wieku do 5 lat.
      Gdyby nie stare samochody więcej niż połowa obecnych posiadaczy byłaby znacznie mniej efektywną, gdyby była zmuszoną do poruszania się komunikacją zbiorową. Niezależnie od tego, czy byłby to pociąg PKP ew. KR, autobus PKS lub prywatny, czy tramwaj. Bardziej ekonomiczne, szybsze i skuteczniejsze trolleybusy zlikwidowano.
      Zmysł praktyczny, zaradność Polaków znowu celująco zdały egzamin z życia. Potrafimy nie tylko naprawiać i utrzymywać stare samochody, ale umiemy też liczyć. Zawsze lepiej jest przejechać, co było do przejechania, za 400 zł miesięcznie niż za 2000. I to taniej niż komunikacją zbiorową. Gdy studiowałem ekonomikę komunikacji i transportu uczono mnie, że koszt przejazdu komunikacją zbiorową wynosi ok 24 % kosztu przejazdy samochodem osobowym. Wynikałoby z tego, że bilet komunikacji miejskiej powinien kosztować 50 groszy. Tak jednak nie jest. Zweryfikowałem poglądy na ten temat, gdy kupiłem za grosze 10-letnią Skodę i policzyłem.
    • embart Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... 27.09.11, 15:04
      AK ma najlepszą prace na świecie. Raz, dwa razy na miesiąc skrobnie kolejny "artykuł" o gratach na polskich drogach i gotowe.
      pozazdrościć...
      :P
    • Gość: Look Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... IP: 91.222.195.* 27.09.11, 15:10
      Rozwiązanie problemu jest proste jak drut. Wystarczy zacząć robić prawdziwe i porządne badania techniczne. Nie mam nic przeciwko temu, żeby jeździć 15 czy 20 letnim w pełni sprawnym samochodem. Nawet jeżeli pali trochę więcej i nie ma 30 poduszek powietrznych. Problem polega na tym, że utrzymanie takiego auta w stanie sprawności to nawet przy popularnych modelach niemały wydatek. Wtedy powinno się okazać, że kupowanie 15 letniego zapuszczonego grata będzie zwyczajnie bezcelowe i może trzeba będzie pooszczędzać na coś w lepszym stanie. Problemem na dzisiaj nie są stare auta ale ich generalny stan techniczny.
    • Gość: irreality.net Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... IP: *.152.128.99.dsl.dynamic.t-mobile.pl 27.09.11, 15:13
      Nie przesadzajmy z tym, że co 5 lat następuje rewolucja w motoryzacji.

      Mam auto z 2004 roku a więc już niby "stare".

      Bezpieczeństwo:
      - 5 gwiazdek w NCAP,
      - 6 poduszek
      - ABS
      - EBD
      - światła przeciwmgielne

      Wyposażenie:
      - otwieranie i uruchamianie hands-free,
      - automatyczna klimatyzacja
      - automatyczny hamulec postojowy z hill assist
      - czujnik deszczu
      - czujnik zmierzchu
      - ksenony
      - otwierany elektrycznie dach panoramiczny
      - elektryczne szyby przód i tył
      - elektryczne, podgrzewane i składane lusterka
      - półskórzana tapicerka

      Mógłbym zmienić teraz na najnowszą generację różniącą się niewielkimi detalami. Z ważnych zmian to w sumie ESP robiłoby róznicę. Reszta to drobiazgi. Sprzedając za godziwą obecny - musiałbym dołożyć jeszcze równe 100 tys PLN. No i jeszcze kupić drugi komplet opon i felgi (bo oczywiście obecne nie będą pasowały), domontować hak i ubezpieczyć za dwa razy tyle co obecny.

      Przy przebiegu 150 tys km to naprawdę nieopłacalne...
    • Gość: karlik Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... IP: *.1000lecie.pl 27.09.11, 15:26
      No na zielonej wyspie stworzonej przez D.Tuska tak dużo zarabiamy iż nie stać nas na nowe wozy za 40 tyś skoro rocznie brutto zarabiamy 18 tys.
    • Gość: Macho Może i stare, ale nie na kredyt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.11, 15:34
      Odmłodzenie parku moto jest niemożliwe bez masowych kredytów samochodowych. A kto będzie je spłacać skoro nie wiadomo za co dociągnąć do pierwszego?
    • piotrek.er Polacy jeżdżą autami dwa razy starszymi niż śre... 27.09.11, 15:35
      Zaostrzyć przepisy dotyczące corocznych badań technicznych. Pod uwagę niech będą brane PRIORYTETOWO - stan podwozia i nadwozia, skład spalin, stan ogumienia (czy opona spełnia przepisy UE).
      Od razu zmniejszą się korki w miastach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka