Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje plomba dentystyczna

IP: *.range86-145.btcentralplus.com 03.03.12, 16:30
Za kanal 200 zl to 40 funtow, a w Anglii 270 funtow prywatnie u polskiego dentysty, czyli okolo 1350 zl.
Obserwuj wątek
    • myslacyszaryczlowiek1 Kolejna nagonka na kolejną grupę zawodową 03.03.12, 17:17
      Podanie półprawd, półkłamstw a głupia gawiedź się cieszy.
      Gdzie w wyliczeniu podane ? Podatki, przeważnie ryczałt, opłaty za lokal, opłaty za kredyt na urządzenie gabinetu, opłaty za serwis. opłaty za ubezpieczenie jak coś pójdzie coś nie tak. np raz na jakiś czas ktoś umiera przy znieczuleniu itd. itd. to ja laik, tyle wymieniłem przemilczanych kosztów. Poza tym jest tyle gabinetów, jest taka konkurencja a skutek jest taki, że połowa ludzi w Polsce nie ma zębów w wieku 40-50 lat. To taka wyższość prywatnego nad państwowym.
      • Gość: najmądrzejszy Re: Kolejna nagonka na kolejną grupę zawodową IP: *.centertel.pl 03.03.12, 18:40
        Kogo masz na myśli? Autorka artykułu chciała napisać "jak to jest naprawdę", ale na jej pytania dostawała tylko lakoniczne odpowiedzi typu:

"Nie można mówić o marży w usługach medycznych. Stomatolog pobiera honorarium, kierując się innymi zasadami niż marża handlowa. Usługi stomatologiczne są wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli wolnego zawodu - taką pracę trudno wycenić, posługując się jedynie liczbami. Żaden dentysta nie liczy marży procentowo, tak jak np. w aptece - wyjaśnia Anna Lella, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej."

Nie wiem właściwie co chcesz powiedzieć. Że dentyści mają ciężko? Z tych co ja znam to nikt nie narzeka. Gabinet dentystyczny to nie warzywniak, tego się nie otwiera, żeby zarabiać 1500 zł.
        • myslacyszaryczlowiek1 VAT 23% na usługi medyczne 03.03.12, 21:03
          A ty we wszystko wierzysz, co ci napiszą!!!!
          To jest urabianie mózgów gawiedzi na wprowadzenie Vatu 23% na usługi medyczne. Winę trzeba zwalić na złych i pazernych stomatologów. Niech obniżą cenę, bo są bogaci i mają z czego.
          A w rzeczywistości brakuje na premie dla grubych świń przy rządowym korycie.
    • qulqa bzdety 03.03.12, 17:54
      Pani redaktor, wiedza i umiejętności kosztują, najwyższy czas przyjąć to do wiadomości.
      Nie ma obowiązku leczenia zębów - to nie serce ani wątroba.
      • agulha Re: bzdety 03.03.12, 20:02
        Taaak? Nie ma obowiązku? Popatrz, a nas na lekarskim uczyli, że ropnie w okolicach zębów to jednak potencjalnie niebezpieczne są. Jak kiedyś miałam ropień przywierzchołkowy (ewidentnie wywołany przez interwencję dentystyczną...), to mi pół twarzy spuchło i nie kto inny, tylko ten sam mój dentysta musiał pilnie interweniować.
        Jesteś lekarzem dentystą? Ja trafiam jakoś na bardziej etycznych.
    • Gość: jedrzej71 Ile kosztuje plomba dentystyczna IP: *.play-internet.pl 03.03.12, 22:52
      ' Nie można mówić o marży w usługach medycznych. Stomatolog pobiera honorarium, kierując się innymi zasadami niż marża handlowa. Usługi stomatologiczne są wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli wolnego zawodu - taką pracę trudno wycenić, posługując się jedynie liczbami. Żaden dentysta nie liczy marży procentowo, tak jak np. w aptece"

powinien byc zakaz cytowania w artykule podobnych bzdur. Wysoko kwalifikowani przedstawiciele wolnych zawodow nie licza marzy - to ich brzydzi, licza godziwy zarobek.
      Prosta kobieto, pracuje w branzy prawnej i KAZDY liczy marze, bo nikt nie bedzie poswiecal 2 dobrych prawnikow do sprawy ktora nie gwarantuje dobrego honararium dla kancelari, a same billowane na kliencie godziny nie wystarcza. Dziwic sie ze w tym kraju sie pozniej nienawidzi przedstawicieli wolnych zawodow..
      • agulha Re: Ile kosztuje plomba dentystyczna 04.03.12, 02:59
        W sumie powinieneś się cieszyć, że pracujesz w branży prawnej w Polsce.
        W USA prawnicy są zdaje się jednym z najbardziej znienawidzonych zawodów, o czym świadczą liczne dowcipy.
        W Polsce władzom udało się poszczuć ludzi na lekarzy, i żeby było jeszcze śmieszniej, zarobki w tym zawodzie są żałosne.
        No cóż, u lekarza był prawie każdy, u prawnika mało kto (znam zaledwie kilka takich osób i Bogu dziękuję, że to nie ja, bo nikt nie był zadowolony).
        • najlepszygeorge Re: Ile kosztuje plomba dentystyczna 05.03.12, 17:45
          "W Polsce władzom udało się poszczuć ludzi na lekarzy, i żeby było jeszcze śmieszniej, zarobki w tym zawodzie są żałosne. "

Naprawdę? To jak wytłumaczysz fakt, że ne kierunek lekarski wiecznie więcej chętnych niż miejsc skoro tak 'żałośnie' płacą, a jeszcze ile trzeba się uczyć?
    • Gość: zgorzel pogazowa Ile kosztuje plomba w ryj IP: *.147.72.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.12, 21:45
      Dobre sobie, ząb z pięcioma kanałami tak samo się często trafia jak pies z dwoma chu..ami, oczywiście może być nawet jedynka z dwoma lub trzema kanałami - wywierconymi złośliwie przez pie.....tego dentystę, znam takie przypadki. Do kosztów prowadzenia gabinetu należy także doliczyć wydatki na pozaprawną ochronę, jak np. asystentka która przyjdzie niewiadomo skąd i zarazi jakimś syfem pacjenta bo gość dentyście nieodpowiada bo nie umył dobrze zębów albo marudzi że miał tylko jedną dziurę a teraz po leczeniu ma trzy.
      • Gość: Ezekiel 25 : 17 Re: Ile kosztuje plomba w ryj IP: *.washdc.fios.verizon.net 04.03.12, 22:05
        Dentysta do ktorego chodze (w USA) zatrudnia : recepcjonistke , ksiegowa oraz 5 dentystycznych higienistek. "Gabinet" sklada sie z poczekalni , recepcji , biura , magazynu , pokoju do sterylizacji instrumentow oraz czterech gabinetow czyli czterech pokoi , z ktorych kazde jest w pelni wyposazonym gabinetem : fotel , maszyna do zdjec , wiercenia itd.. Higienistki dentystyczne czyszcza zeby , doktor robi znieczulenia , wierci itd , plynnie przemieszczajac sie pomiedzy czterema gabinetami ... To troche inaczej niz w Polsce , gdzie doktor bierze pieniadze do kieszeni i nie umyje rak przed nastepnym pacjentem ....
        • garkuchta Re: Ile kosztuje plomba w ryj 05.03.12, 11:34
          Polska. Miasto 100-tysięczne, moja ukochana stomatolog.
          Gabinet wielkości ponad 20 m kwadratowych, z jednym fotelem. Wyposażenie: unit, 6 laserów, tor wizyjny, rentgen, aparatura do wstępnego mycia narzędzi, wiatraki dla pacjenta, klimatyzacja.
          Poczekalnia - stolik, fotele, sprzęt grający (dyskretna spokojna muzyczka), wieszaki w załomku poczekalni. Toaleta z możliwością wjechania wózkiem inwalidzkim.
          Pomieszczenie do sterylizacji.
          Toaleta dla persolelu.
          Zatrudniona na stałe pomoc, która jest jednocześnie recepcjinistką.
          Czyściutko, pachnąco, przyjemnie. Ceny niższe niż podane w artykule. Każdy pacjent ma założoną historię choroby, w niej pantomogramy, opisy całego leczenia itp. Gwarancja na wypełnienia.

Chyba więc nie jest u nas aż tak źle, jak piszecie.
    • olamasicka Re: Ile kosztuje plomba dentystyczna 30.07.12, 10:30
      Można znaleźć przyzwoitego stomatologa, który nie wyciąga tylko pieniędzy od pacjentów, ale jest lekarzem z powołania. Ja do mojego mogę zawsze zadzwonić, nawet jak jest na wakacjach(!) Miałam kilka tygodni temu przypadek, że wypadła mi plomba. Mój dentysta poradził mi, żebym użyła Plomb-R (plomb-r.pl/) i zajął się mną pierwszego dnia po powrocie z wakacji! Przypuszczam, że niewielu miało szczęście poznać kogoś takiego, a szkoda, że to u nas rzadkość :(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka