Gość: nikt IP: *.met.pl 11.03.05, 23:21 tylko zeby PiS i LPR tego nie spieprzyly, tak trzymac, to znacznie tansze niz zloza norweskie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zigzaur Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc 11.03.05, 23:37 Ogólnie słusznie. Można zaprosić do spółki Chińczyków. Bo i tak prędzej czy później zainteresują się tematem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blq Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 23:54 > Ogólnie słusznie. > Można zaprosić do spółki Chińczyków. Bo i tak prędzej czy później zainteresują > się tematem. Ta spolka ma sprzedawac gaz w Europie, wiec Chinolom nic do tego. Co nie znaczy, ze wraz z Chinczykami nie mozna by bylo sprzedawac gazu na Azje? Fajny pomysl by byl nawet :) Ten pomysl tez jest dobry. Podoba mi sie idea wspolpracy Polski, Niemiec, Ukrainy. Razom Nas Bahato! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: foobar [...] IP: 80.227.56.* 12.03.05, 00:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
tyggg Re:Gazprom ... Skąd się biorą aż tacy idioci ? 12.03.05, 15:36 Nawet nie ma tego jak komentować. Ważne żeby nie było monopolu. Im bardziej rozbite dostawy na dużą liczbę dostawców tym lepiej. Ale jednak jak widać "Krakowskie Przedmieście" i Belka nie kwapią się do tego kontraktu (Piechota udaje, że nic nie słyszał o nim). Trochę sie boję, że po wyborach, ale kiedy będą jeszcze rządzili ZTORPEDUJĄ to jakoś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyputinowiec a spierd... na Białoruś kacapie!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 19:08 my chcemy tanią kaspijską ropę!!! Jukos też była porządną spółką...i co?? i gó*no wyszło!!! Poza tym będziemy mogli się nareszcie targować z Rosją. To czysty zysk dla nas. A jeśli ktoś sądzi inaczej to to zależy mu bardziej na interesie Ruskich niż Polskim. Odpowiedz Link Zgłoś
seawolfie Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc 12.03.05, 08:17 Świetnie- każde zródło ropy i gazy spoza Rosji jest warte zachodu, czy to będzie Norwegia, czy Kazachstan. Nawet, jeśli byłoby to nieco droższe, bo to byłby koszt zabezpieczenia się przed rosyjskim dyktatem i monopolem. Obawiam sie, że Rosja będzie tu bruzdzić, jak tylko sie da. Przypominam sobie, że , ciekawym zbiegiem okoliczności, w Azerbejdżanie następowała próba zamachu stanu za każdym razem, gdy miano podpisać kontrakt na wydobycie ropy z zachodnimi firmami. Tu też może się okazać, że rurociąg ciągle będą wysadzać jacyś nieznani sprawcy. Polski odcinek wysadzałby niejaki Tomson/ guevara. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc 12.03.05, 20:14 Jeszcze może być tak, że przybędzie złóż pozarosyjskich. Na przykład złoża syberyjskie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bz Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc IP: *.h.pppool.de 12.03.05, 08:31 To prawda ze tansze niz norweskie.Sek w tym,ze pewne ono nigdy nie bedzie-jak znam historie i naszych sasiadow-nie mysle tylko o tych znad Dniepru. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Byloby dobrze, ale martwi mnie pochodzenie tego 12.03.05, 08:32 gazu. Bedzie wiecej zlotych pomnikow Turkmenbaszy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zwykly gosc Re: Byloby dobrze, ale martwi mnie pochodzenie te IP: 62.37.220.* 12.03.05, 09:16 Idea dobra. Juz widze szmalec; ktory "zarobia" zainicjanowani, uwazajcie na Julke! Polacy po tej transakcji znajda sie na 100 i w gore liscie najbogatszych ludzi na swiecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sddswwwwwwwwwwww Re: Byloby dobrze, ale martwi mnie pochodzenie te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 13:09 Dobry pomysł, więcej zainteresowania ze stropny pdolskiej ! Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 Re: Byloby dobrze, ale martwi mnie pochodzenie te 12.03.05, 13:32 Polską spókłę mającą udziały w takim przedsięwzieciu można wpowadzić na giełde. Stanie się tym samym o niebo bardziej transparentna. Jej akcje możesz wtedy i Ty kupić i stac się realnym udziałowcem (a nie wirtualnym przez budżet państwa) Proste? I skuteczne. Tak to sie robi w starych, naprawdę kapitalistycznych państwach (jak np. USA) Odpowiedz Link Zgłoś
woy_tech Nareszcie się rusza 12.03.05, 09:25 Przecież tego bełkotu Millera/Kaczmarka/Wróbla & Co. o braku alternatyw do tanich rosyjskich złóż już się słuchać nie dało. Oby tak dalej! Odpowiedz Link Zgłoś
dante_waw Oj to zbyt piekne! 12.03.05, 11:31 Nie wierze ze sie uda... Rosja ma za duze mozliwosci nacisku na Ukraine i niestety zakulisowe rowniez na Polske (niezaleznie kto bedzie rzadzil, wiele razy okazalo sie ze prawicowe rzady tez nie radza sobie z dywersyfikacja dostaw). Rozniez Niemcy nie maja interesu psuc sobie dobrych stosunkow. Zreszta Ruhrgas chyba na razie im jest w stanie dostarczyc sporo gazu od Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
tolquin Prosze nie badzmy naiwni 12.03.05, 11:37 "Polskie przedstawicielstwo VNG ostrożnie wypowiada się o projekcie stworzenia wspólnej firmy z partnerami z Ukrainy i Polski." No i bardzo dobrze, ze wypowiada sie ostroznie, bo wyjdzie na tym jak Zablocki na mydle. To zalazki przyszlej scislej wspolpracy niemiecko-ukrainskiej, do ktorej - dla pozoru i w celach sedatywnych - na razie zaprasza sie Polske, zeby ja potem usunac i zmarginalizowac. Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 Nie bój się własnego cienia... 12.03.05, 12:04 Taki fatalizm, pesymizm z samego założenia jest bez sensu. Ryzyko nalezy znać i rozumiec ale nie bać się go! Ryzyko jest naturalną częścia każdego przedsięwzięcia gospodarczego. Można go okiełznać, wystarczy prawidłowo policzyc. Ale, do cholery, nie kłaść się z załozenia, że i tak zaraz się potknę i przewrócę! To nieracjonalne... absurdalne. Odpowiedz Link Zgłoś
tolquin Haha, to kto sie boi? 12.03.05, 12:20 Polacy naiwni bywaja i zawsze przez wlasne bledy gineli. Istnieje prosta zasada: co dobre dla Niemiec to niedobre dla Polski. Twoje bezsilne zaklinania, mon cher, najwyzej swiadcza o tym, ze Ty sie boisz porazki; ja sie jej bac nie moge, bo jestem o niej przekonany. Think twice before writing, it might help :D Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 durak... po prostu 12.03.05, 13:23 tolquin napisał: > Polacy naiwni bywaja i zawsze przez wlasne bledy gineli. Istnieje prosta > zasada: co dobre dla Niemiec to niedobre dla Polski. Prosta? Prostacka! I debilna zasada, od pół wieku nieaktualna, nie zauwazyłeś? Zatrzymałś się wtedy w rozwoju? Obecnie np. rozwój gosp. Niemiec pociągnie nasz. Niemiecki kapitał tworzy miejsca pracy w Polsce. Co dobre dla demokratycznych Niemiec, dobre dla Polski - poprzez system naczyń połączonych jakim jest UE. Unia Europejska to nasze dobro wspólne. > Twoje bezsilne zaklinania, mon cher, najwyzej swiadcza o tym, ze Ty sie boisz > porazki; ja sie jej bac nie moge, bo jestem o niej przekonany. Think twice > before writing, it might help :D Twoje przekonanie musi z czegoś wynikać, najpewniej z własnego, osobistego doświadczenia. Współczuję takim nieudacznikom... ale tylko trochę. Ja miałem parę porażek ale z niemal wszystkich wyszedłem zwycięsko. I wiesz co, to naprawdę fajne uczucie - wygrywać:) Spróbuj! Może i tobie się kiedyś uda. Wprawdzie prawdopodobieństwo wygranej jest wprost proporcjonalne do IQ i EQ, ale również do ilosci prób. Jest to wiec kwestia czasu. Może wprawdzie ci go braknąć za tego życia ale cóz, to właśnie jest to ryzyko, o którym wspominałem, ze jest nieodłączne a w twoim przypadku dominujące ;) Odpowiedz Link Zgłoś
tolquin durak... ! 12.03.05, 13:41 Ah, voilà, ataki osobiste - to niechybna oznaka niepewnosci co do wlasnych racji. Znane nam juz, znane. O moje sukcesy sie nie martw, martw sie o swoje. Bonne chance! Gott segne eure studia. Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 Re: durak... ! 12.03.05, 14:08 Zwracam uwagę, że pierwsza część mojej wypowiedzi była polemiczna, choc trudno polemizować z tak archaicznym twierdzeniem, że "co dobre dla Niemiec to niedobre dla Polski". Jednak nawet na te elementarne argumenty nie byłeś w stanie odpowiedzieć. Druga część to moja odpowiedź na twój atak personalny: "Ty sie boisz porazki; ja sie jej bac nie moge, bo jestem o niej przekonany". Masz problemy z prostą nawet dedukcją: z czego niby wynika, że ja się boję porażki? Bo że ty jestes o niej przekonany to sam się przyznałes a ja tylko wysnułem daleko idące wnioski;) Odpowiedz Link Zgłoś
tolquin Re: durak... ! 12.03.05, 14:40 Rzecz jasna, na ataki osobiste nie udzielam odpowiedzi merytorycznych, n'est-ce pas? :) C'est normal en cas de argumenta ad personam. Blad logiczny, jakiego sie dopusciles, polega na tym, ze nie bylo przeslanki pozwalajacej wniesc, ze ja sie czegos boje. Na to zwrocilem uwage. Moja wypowiedz pozwala Ci jedynie stwierdzic, ze pozycje Polski w tej grze oceniam (bardzo) krytycznie. Polska jako gracz polityczny na tym biznesie straci wiele, choc byc moze co niektory polski biznesmen moze odniesc tymczasowe korzysci. To, ze sie boisz porazki, wynika z tego, co napisales: Nie przedstawiles ani jednego argumentu przemawiajacego za silna pozycja Polski w tym przedsiewzieciu (no moze oprocz kciukow, ktore trzymasz) i stosujesz mowe perswazyjna. Za to napominasz o rurociagach ukrainskich i kapitale niemieckim. Quoi donc? Kazde przekonanie wynika z doswiadczen i prognoz, rowniez przekonanie o nieprzychylnosci Niemiec wzgledem Polski - wynikajace z doswiadczen historycznych i z prognozy odnosnie sfery wplywow, jaka Niemcy chca sobie zapewnic. Ne soyez pas naifs! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x To oczywiste! Kijow-Belin IP: *.crowley.pl 12.03.05, 14:52 To ze Ukrainie bedzie bardziej zalezec na sojuszu z Niemcami niz Polska to oczywiste. Dlatego by wejsc do UE zrobia wszysko co bedzie w interesie Belina. Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 Re: durak... ! 12.03.05, 18:09 tolquin napisał: > Blad logiczny, jakiego sie dopusciles, polega na tym, ze nie bylo przeslanki > pozwalajacej wniesc, ze ja sie czegos boje. Na to zwrocilem uwage. Moja > wypowiedz pozwala Ci jedynie stwierdzic, ze pozycje Polski w tej grze oceniam > (bardzo) krytycznie. Wskaż mi proszę, jakich TY argumentów użyłeś, aby uzasadnić: "pozycje Polski w tej grze oceniam (bardzo) krytycznie." Historyczne resentymenty nie mają tu żadnej wartosci merytorycznej. Inną obecnie mamy sytuację - razem z Niemcami jesteśmy w UE, nikt nie wysuwa roszczeń terytorialnych, granice są otwarte dla swobodnego przepływu ludzi, handlu a wkrótce i usług. W takiej wspólnocie w niczyim interesie nie jest, aby sasiad był słaby i zalewał rynek pracy uchodźcami na tle ekonomicznym, tanią siłą roboczą. To są oczywistości których w ogóle nie bierzesz pod uwagę (z jakiej epoki żeś się urwał?) Skoro nie na bazie racjonalnej i konkretnych przesłanek twierdzisz "pozycje Polski w tej grze oceniam (bardzo) krytycznie." to co jest przyczyną takiej postawy? Historyczne resentymenty czyli strach właśnie przed Niemcami. To jest logiczne. Albo lobbujesz na rzecz interesów innego sąsiada, niedemokratycznego, o rzeczywistych aspiracjach imperialnych ale o to Cię nawet nie podejrzewam. > Polska jako gracz polityczny na tym biznesie straci wiele, Co straci i dlaczego? Nie podajesz ŻADNYCH argumentów! > To, ze sie boisz porazki, wynika z tego, co napisales: Nie przedstawiles ani > jednego argumentu przemawiajacego za silna pozycja Polski w tym > przedsiewzieciu Nijak taka konkluzja nie wynika. Chyba, że NIE na bazie LOGIKI a marksistowskiej dialektyki. Jestem za projektem a ty twierdzisz, że się boje bo nie przedstawiłem argumantu za. Przecież to oczywisty nonsens. (Na tym etapie wystarczy mi wola polityczna Ukraińców, którzy nas w tym widza. Przyczyn jest wiele, choćby to, że jesteśmy jedynymi zwolennikami wejścia Ukrainy do UE i mocno w ich strategicznym interesie lobbujemy.) Ty jesteś przeciwko projektowi i nie podałeś ani jednego merytorycznego argumentu na poparcie swojego stanowiska. Oprócz historycznych resentymentów. W obecnym czasie jest to absolutny anachronizm. To czyste emocje. A dokładnie strach. Jesteś przeciw bo się boisz, skoro nie przedstawiles ani jednego argumentu przemawiajacego za SŁABĄ pozycja Polski w tym przedsiewzieciu. To JEST logiczne. Natomiast twoje twierdzenie przeciwne to czysty absurd. Jak można twierdzić, że ktoś chce zainwestować ponieważ się boi, że się nie uda??????!!!!!! To totalne brednie, wybacz za określenie, ale to jest fakt! > (no moze oprocz kciukow, ktore trzymasz) i stosujesz mowe perswazyjna. Za to > napominasz o rurociagach ukrainskich i kapitale niemieckim. Quoi donc? Zły przykład? W przedłużenie do Płocka rurociągu Odessa - Brody chce zainwestować EBOiR prawie pół miliarda euro. Mają swoich analityków i wiedzą, co robią. EBOiR to również kapitał niemiecki, choć nie tylko. Nie wiedziałeś? Teraz Ty podaj przykład, gdzie Niemcy i Ukraińcy w NOWOŻYTNYCH czasach wyeliminowali nas z interesu??? PS Na koniec anegdota a propos twoich wstawek w j.francusko – angielskim;): na przyjęciu - baronowo, please, proszę spoczać na krześle, please. - Oh... non, non prince, non... thank you, non prince... dupa mnie boli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blq Nie dyskutuj z tym Papkinem! :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 01:26 Papkin, jaki byl, kazdy kto Fredre czytywał - wie. A Ciebie pozdrawiam! blq Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hr. Zet Re: Nie dyskutuj z tym Papkinem! :) IP: *.dip.t-dialin.net 13.03.05, 12:17 "Pana w domu i Rejenta Widzieć w godnej tej osobie Chluba wielka, niepojęta Spada na mnie w tejże dobie, Jak niemylnie pewnie wnoszę?" Czyz na pewno u Tolquina, Szukac cech pana Papkina? :) Odpowiedz Link Zgłoś
tolquin Re: Nie dyskutuj z tym Papkinem! :) 13.03.05, 16:08 ... Czyz nie predzej u Rejenta, Zacieklego oponenta? Co, miast raczyc siebie winem, Toczy spory z mna, Tolquinem. :)) Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 BRAWO! Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięci 12.03.05, 11:55 Musimy zrobić wszystko, aby się udało. To nasza racja stanu! Mam tylko nadzieję, że przyszły (oby nie doszły) premier RP, Rokita albo śmierć, nic nie spieprzy... Ten wybitnie inaczej inteligentny polityk (posiada nawet tego dowód w postaci wyniku publicznego testu na IQ=89) uznał juz w swojej genialnej nieomylnosci, że wszystko co ze wschodu to żadna dywersyfikacja... Echhh, szkoda, ze głupota nie boli, wił by sie z bólu. Rosjanie nie przejęli kontroli za Kuczmy tym bardziej za Juszczenki im będzie trudniej. EBOiR chce zainwestować w przedłużenie rurociągu Odessa-Brody do Polski 400mlnE. Obecnosć Niemiec i kapitału europejskiego ogólnie obniża ryzyko inwestycji i gawarantuje, ze czekiści Putina bedą trzymani na smyczy. Poza tym dobra dywersyfikacja to nie dwa źródła a minimum trzy, ale to śpiew przyszłości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andy SLD i ich sprzedawczyki to zablokuja!!!!! IP: *.acn.waw.pl 12.03.05, 13:29 Przeciez od 4 lat to blokuja wiec i teraz zablokuja!!!! TRylko w centroprawicy nadzieja ze sie uda!!!!!!! Uwaga na zydosko sldowska partie PD ona tez namieszac chce!!! Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 Nie wiedziałem, że Kazachstan graniczy z Ukrainą? 12.03.05, 14:13 Rosję mozna pominąć, ale najłatwiej będzie przez Iran, Turcję i dalej do Europy. Pan Kublik nawet się nie zająknął nt. trasy takiego gazociągu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K.L. Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 20:09 Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
manny_ramirez Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc 12.03.05, 21:33 najwiekszy problem ktory tu widze to czy ta firma co wezmie udzial to bedzie polska czy ubecka:((( Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Car Putin i namistnik Alganow projekt zablokuja!! 13.03.05, 12:58 Nie chodzi nawet o kase, ale sam fakt, ze Polska nie moglaby sie stac wtedy obiektem szantazu politycznego ze strony Imperatora Putina. Dlatego tez jego namiestnik w Priwislinskim Kraju, plk Alganow, poprzez swoch agentow w rzadzie III RP, SB i WI- zrobi wszystko, aby do realizaji wspomnianego projektu nie dopuscic. Wystarczy przypomniec jak Rosja grozila i straszyla, kiedy Waszyngton odmowil przeprowadzenia strategicznego ropociagu Baku-Ceyhan (na srodziemnomorskim wybrzezu Turcji) przez ROSJE (pojdzie przez GRUZJE- stad zreszta proby destabilizacji jej przez Kreml!!). To samo czynil zreszta zakulisowo IRAN, ktory domagal sie z kolei, by ropociag szedl przez JEGO terytorium. No coz, KAZDA SWOLOCZ CHCE MIEC LAPE NA KURKU! Odpowiedz Link Zgłoś
tolquin Re: Car Putin i namistnik Alganow projekt zablok 13.03.05, 13:02 Lecz sie, czlowieku, z tej manii przesladowczej na podlozu sowietologicznym, bo Cie Condy Rice do lodowki jakiejs wsadzi. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frs Re: Polska, Niemcy i Ukraina po kaspijskie surowc IP: *.dyn.optonline.net 13.03.05, 16:48 Ruskie zaraz tupna Odpowiedz Link Zgłoś
justyn3 Być może nie 13.03.05, 16:59 W końcu ów gaz będzie transportowany przez terytorium Rosji, co wynika z tekstu Kublika. Zanosi się na współpracę Rosji, Niemiec i Ukrainy, i być może Polski, o ile ów gaz nie pójdzie przez Słowcję. Odpowiedz Link Zgłoś