iglas2 Manewr Belki czyli jak zbić majątek na akcyzie. 22.11.05, 09:51 Belka z kolegami na koniec rządów wykonali manewr, który uśpił wszystkich kierowców, bo przecież obnizono trochę ceny paliw na stacjach. Nikt nie protestował, gdy tymczasem koncerny paliwowe na sztywnej rządowej akcyzie ustalonej na niższym poziomie po jakimś czasie zaczęły zarabiać krocie. Pytanie do Belki i kolegów ? Dlaczego dał im zarobić i co z tego miał nasz strateg od ekonomii? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WojtekMt Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 217.153.224.* 22.11.05, 09:53 Hm,juz widzę projekt ustawy: "Niniejszym ustanawia się iz malksymalny poziom zysku jaki będą mogły osiągnąć firmy będzie ustalany rozporzadzeniem ministra finansów do dnia 15 każdego miesiąca" Odpowiedz Link Zgłoś
r_przekop Czas na biopaliwa!!!!! 22.11.05, 09:54 czas skończyć z dyktaturą cenową monopolu paliwowego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krnąbrny Wprowadzić urzędowe maksymalne ceny IP: *.zacisze.zgora.pl 22.11.05, 09:54 jakie firmy mogą zażądać za paliwo, internet, rozmowy telefoniczne. Dzisiaj ludzie przepłacają za te rzeczy i pieniądze konsumentów zamiast wędrować do innych działów gospodarki i nakręcać koniunkturę przepadają w sejfach monopolistów typu Orlen czy TP SA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tryper Re: Wprowadzić urzędowe maksymalne ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.05, 14:09 A może rozbić monopol rezygnując z koncesji, pozwoleń, "prawa" etc. ??? Efektem cen maksymalnych są BRAKI na rynku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Faeton Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 09:55 Co do propozycji szpeców ze Smitha o dalsze obniżanie kosztów, i tak kilka krotnie niższych od kosztów w EU to kretyńskie pomysły. Nie w obiżaniu kosztów lecz w zwiekszaniu zatrudnienia leży problem. Przykład za usuwanie gradow na dostarczonych częściach niemcy policzyli sobie po 15 € z chwilą gdy cała część mialą rachunkową wartość 0.80€. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg To jakas paranoja 22.11.05, 09:55 rząd wtrąca się do zysków firm, które nie sa monopolistami na rynku Jeszcze troche, a kazdemu bedą regulowac ceny i obszar działania A. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ed Lubińska ma rację, SLD i PO to durnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 10:03 Przecież poprzedni rząd SLD i PD(UD i UW) opracował ten budżet i przewidział powrót do starej akcyzy + nowa 14%. A teraz ci sami ludzie, zamiast popierać swój budżet, liją wodę. DEBILIZ do kwadratu To jest czysty hunizm. Odpowiedz Link Zgłoś
aro7 No to wracamy do późnego Gierka i kartek 22.11.05, 10:04 na paliwa a potem na resztę, a na święta specjalna kartka rodzinna na karpia lub kaczkę na dziko ;) Jak rząd pozwolił na monopol 2 rafinerii to co się cenom dziwi, one przynajmniej zarabiają na produkcji a nie ściagają haracz jak rząd... jaki % z akcyzy na drogi został na nie przeznaczony? czy jak wróci co roczny podatek drogowy (teraz ekologiczny) to akcyza sie zmniejszy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o! Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.c154.petrotel.pl 22.11.05, 10:10 a pozamykac rafinerie i sprowadzac tanie i dobre paliwo... PS ludzie nie dajcie sobie wciskac kiptu politycznego A moze orlen taka duza marze na barylce wyrobil na innych produkowanych przez siebie produktach? np petrochemikaliach? bo cena paliw w stosunku do kupowanych surowcow jest porownywalna do cen w eu Odpowiedz Link Zgłoś
jsb22 ELDORADO NAFTOWE ....... 22.11.05, 10:10 Milionowe wypłaty prezesom, głupie szastanie pieniędzmi / zakup w Niemczech 500 stacji, które przynoszą straty - my dopłacamy do gospodarki Niemiec/ - Premier ma 100% racji, podobne twarde rozmowy były we Francji. Skontrolować rozliczenia i papiery importowe zagranicznych firm. Lewa benzyna, nie rozliczona ze skarbem to dopiero rzeka złota !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.devs.futuro.pl 22.11.05, 10:24 Ale palant. Przecież państwo jest głównym akcjoinariuszem koncernów paliwowych. Ręce opadają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PiS TERA MY... Prawo i Sprawiedliwość IP: 213.17.162.* 22.11.05, 10:32 Jak to było w starym polskim filmie... "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"... i tak stołki trzeba zająć... a gdzie te obietnicie o zmianach na IV Rzeczpospolitą PIS robi to samo co SLD i niech mi ktoś wmówi że są inni... może nawet gorsi bo bardziej obłudni... Odpowiedz Link Zgłoś
nowak30 Re: zapomniales wtracic 'KWA' :)) 22.11.05, 11:26 doktorhabilitowany.1 napisał: > Te-KWA-My! ======= żal CI ? -DOKTORZE POPAPRANY ze nie Z amerykańskiej kreskówki a PRAWDZIWI ŻYWI POLSCY !!??. Odpowiedz Link Zgłoś
tersta To bezczelne spekulanctwo!!! Koncerny paliwowe... 22.11.05, 10:35 to po prostu szmalcownicy. Rząd powinien ich rozliczyć, bo nie moze tak być, żeby monopoliści pasożytowali na nas bez ograniczeń. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lernest Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 10:39 to prosty wniosek ,że nie moze wszystko być prywatne! Przemysły strategiczne winny być w rękach Państwa i to ono ma dyktować ceny a nie jakieś tam kulczyko-gatesy! Na pohybel oszustom i sqrwielom!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Akrobata Gospodarka to nie cyrk i akcyzą się nie żongluje. IP: *.pools.arcor-ip.net 22.11.05, 10:42 W zdrowym państwie obciążenia finansowe firm i obywateli muszą pozostawać na stałym poziomie. Koncernom nie można mieć za złe, że dbają o swoje interesy. Jednego można być pewnym. Po podwyższeniu akcyzy koncerny na pewno nie zrezygnują ze swoich dochodów, a winnym podwyższonych cen benzyny będzie PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
nowak30 Re: Gospodarka nie cyrk== akcyzą się: decydyje 22.11.05, 11:04 Gość portalu: Akrobata napisał(a): > W zdrowym państwie obciążenia finansowe firm i obywateli muszą pozostawać na > stałym poziomie. Koncernom nie można mieć za złe, że dbają o swoje interesy. > Jednego można być pewnym. Po podwyższeniu akcyzy koncerny na pewno nie > zrezygnują ze swoich dochodów, a winnym podwyższonych cen benzyny będzie PiS. ------------ I W TYM PROBEM -obniżenie -dla klientów nie przyniosło efektu -było sprytnym zabiegiem "mieszającym" ustępującego rządu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.range86-141.btcentralplus.com 22.11.05, 10:44 nie wiem czy to jest prawda co mowia prezesi ale wydaje sie ze jak cos dostaje sie jednorazowo to obnizki z tego tytulu w dluzszym okresie to kpina.A poza tym ceny paliwa w Anglii sa nizsze niz w marcu tego roku a jak u nas? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jack 2 zł z litra które bierze za darmo państwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 10:53 to znacznie więcej niż marża rafinerii, hurtowników, stacji razem wziętych. Może wszystkie firmy powinny zarabiać na paliwie po 1 groszu, żeby państwo mogło jeszcze bardziej okradać zwykłych ludzi. Świetny pomysł: ci którzy z tego żyją będą zarabiać 1 gr od litra, a państwo będzie zarabiać o 40 gr. więcej. Gratuluję pomysłowości rządowi. Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Raz: koszty posrednie za wysokie, Dwa: monopol 22.11.05, 11:00 Trzy: Marcinkiewicz musi sie jeszcze duzo nauczyc, jesli chodzi o wizerunek. Na razie udaje takiego co to nie wie, jak to wszystko dziala. Nawet dzieci wiedza, ze monopol+akcyza+koszty posrednie zwiazane z podatkami=totalne lekcewazenie konsumenta=kryzys Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poldek Jak na razie to na własne życzenie konsumenta IP: 82.177.111.* 22.11.05, 15:09 Koncerny podnoszą ceny, ludzie wciąż kupują, podnoszą dalej, ludzie kupują dalej... itd. Jaka by nie była cena paliwa, frajerzy zawsze i tak kupią, więc jaki sens obniżać? Gdybym miał rafinerię też bym podnosił przy takim baranim zachowaniu konsumentów, którzy łykają po każdej cenie to istne eldorado. Odpowiedz Link Zgłoś
nowak30 Re: =====bierze za darmo ???? państwo 22.11.05, 11:14 Gość portalu: Jack napisał(a): > to znacznie więcej niż marża rafinerii, hurtowników, stacji razem wziętych. > Może wszystkie firmy powinny zarabiać na paliwie po 1 groszu, żeby państwo > mogło jeszcze bardziej okradać zwykłych ludzi. Świetny pomysł: ci którzy z tego > > żyją będą zarabiać 1 gr od litra, a państwo będzie zarabiać o 40 gr. więcej. > Gratuluję pomysłowości rządowi. ======================================= piszesz ble-ble..... -przecież każde państwo -oprócz tzw. KOMUNY i "Prywatnych z ropą"- czyli intytucje i organizacje budżetowe z TEGO są utrzymywane. RODZAJ USTROJU SPOŁECZNEGO /PARTII RZADZACYCH / OKREŚLA ILE i Z JAKICH OBSZARÓW POBIERA SIĘ PODATKI(dawn.daniny)oraz ILE I NA JAKIE CELE SIĘ JE WYDAJE.(był taki czas że pozyskiwano środki poprzea drukowanie pieniędzy!!!!). Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Panie Premierze ja PROSZE 22.11.05, 10:53 Kolejny strzal z zawiazanymi oczami. Otrzymal Pan 'wiarygodne' informacje - Panie premierze, ja prosze, niech Pan powie skad te informacje. Niczego Pana nie nauczyla sprawa polityka PiS, ktory otrzymal 'wiarygodne' informacje na Pomorzu? Jak Pan sie bierze za walke z takimi hienami jak Orlen, to najpierw kontrola, wiarygodny audyt - ma Pan uprawnienia, spolka w znacznej czesci nalezy jeszcze do Skarbu, ma Pan jakis glos w radzie nadzorczej. Ponadto ma Pan ludzi do analiz - niech wezma ceny barylki, porownaja to z cena rafinacji, potem sprzedazy przed i po obnizce akcyzy. Wtedy niech Pan opublikuje raport i hieny paliwowe nie beda mialy argumentow. A tu prosze, z wielka hipokryzja, ale sie bronia, co im Pan teraz odpowie? Ze Pan sprawdzi, a potem pojdzie z tym do dyrektora? Na razie to wyglada jak strzal z armaty na sygnal do ataku. My wiemy, ze Panowie sie dorwali do stolkow i chcecie ich wiecej, takze w branzy paliwowej, ale po co ta hipokryzja? Czy 'PiSowski' zarzad i rada nadzorcza obnizy ceny paliw? A z drugiej strony Orlen jest bezczelny - twierdzi, ze ma ino 20% udzialu w sprzedazy, wiec nie jest monopolista. A kto do diaska produkuje to paliwo? Przeca prawie wszyscy kupuja je od Orlenu! Demonopolizacji nam trzeba, to samo z TP SA, ktore bedzie kolejnym celem ataku stolkowego. My nie potrzebujemy nowych dyletantow w tych spolkach - my potrzebujemy takieo ladu prawnego, zeby ci dyletanci nie mogli szkodzic! Potrzebujemy konkurencji! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piaskowy dziadek Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.05, 11:14 dlaczego wypowiedzi kazia brzmia mi podobnie do tekstow lukaszenki? facio ma na wszystko gotowa odpowiedz i wdrozy reczne sterowanie - dzisiaj cena paliwa, jutro emisja zlotowki, a pojutrze deficytem eu ot wrocila gospodarka centralnie STEROWANA - lepszy niz dotychczas znany model, bo RECZNIE sterowana Odpowiedz Link Zgłoś
nowak30 Re:======= zarobiły na nas za dużo 22.11.05, 11:20 Gość portalu: piaskowy dziadek napisał(a): > dlaczego wypowiedzi kazia brzmia mi podobnie do tekstow lukaszenki? > facio ma na wszystko gotowa odpowiedz i wdrozy reczne sterowanie - dzisiaj cena > paliwa, jutro emisja zlotowki, a pojutrze deficytem eu > ot wrocila gospodarka centralnie STEROWANA - lepszy niz dotychczas znany model, > bo RECZNIE sterowana ======================== PO co ma kowal kleszcze?? -----aby rąk nie poparzyć!!! -po to jest rząd i posiada udziały. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Crack Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.hrk.pl 22.11.05, 11:35 Dokładnie się zgadzam z przedmówcą. Teraz sytuacja wyglądać będzie tak: 1. Rafinerie nie wyrażą zgody na obniżkę marży - bo i czemu mają rezygnować z zysku? Przedsiębiorstwo jest po to żeby zarabiać. 2. Nasz oświecony premier usunie w niebyt prezesów Rafinerii - działających ZBYT EFEKTYWNIE ale nieefektownie z punktu widzenia swojego ugrupowania - "jedynego mającego rację" 3. Na stanowisku prezesa/ów Rafinerii zasiądzie koleś, który obniży marżę kosztem wzrostu akcyzy i na początku nic nie zauważymy 4. Spadną zyski Rafinerii i zaczną się naciski na Prezesa o ich zwiększenie czyli po 1, 2, 5, 10 groszy zacznie drożeć benzyna ale, że to będzie kilka miesięcy po wyżej przedstawionej akcji i akurat wyleci gdzieś w powietrze rafineria w Iraku, albo Ruscy zakręcą kurek albo przetoczy się jakaś Catrina nad Alaską - będzie dobry argument do wzrostu ceny 5. I tym cudownym sposobem zbudujemy sukces naszej WSZECHMĄDREJ PARTII, KTÓRA MYŚLI, ŻE MA POD SOBĄ GŁUPI I NICZEGO NIE ROZUMIEJĄCY MOTŁOCH !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 217.153.106.* 22.11.05, 11:39 To oczywiste, że populistyczna partia PiS musi teraz komuś zabrać, a głupio się przyznać, że jak zawsze najbardziej odczują to Ci, których PiS z Leperem chcieli chronić. Od początku agitacji przedwyborczej było pewne, że albo PiS będzie drukował pieniądze albo będzie podnosił, gdzie się da podatki. Szkoda, że szkoła demokracji w Polsce ma przed sobą bardzo długą, wyboistą drogę. Niestety socjalizm pozostawił zbyt duże spustoszenie w umysłach prostych i starszych ludzi. I dopiero za rok wyborcy przekonają się, że lepiej było nie brać "marchewki od PiS, Lepera i takich tam, a pozostać przy "wędce" od PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C. Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.kghm.pl / *.lubin.dialog.net.pl 22.11.05, 11:39 A czemu to wówczas dziennikarze nie pisali o tym na pierwszych stronach gazet? Z tego trzeba było zrobić aferę, bo to uderzało bezpośrednio w nas, konsumentów. Chociaż, gdyby nie był to rząd Belki, a np dzisiejszy to towarzysze dziennikarze by to wyciągęli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jet Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 212.160.156.* 22.11.05, 11:59 a dlaczego rzad juz tak sie przyzwyczail do obecnych cen paliw? Dlaczego nie zmusic panstwowych rafinerii do obnizki marzy i niepodwyzszania akcyzy- celem zmniejszenia cen detalicznych? Pis oczywiscie okantowal (swoj elektorat) zaklinajac sie w trakcie kampanii, ze nie bedzie podwyzki akcyzy, teraz probuje sie z tego wycofac z twarza, rzucajac kierowcom haslo walki z wyzyskiwaczami naftowymi, w ktorych SP ma znaczny udzial, co za hipokryzja, tfu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwona Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 194.181.0.* 22.11.05, 12:15 STANOWCZO ZA DUŻO!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
hotrod404 chore! Premier chce żeby zarządy 22.11.05, 12:22 działały NA SZKODĘ SPÓŁEK, którymi zarządzają!!! to jest karalne p. premierze! Odpowiedz Link Zgłoś