Dodaj do ulubionych

Rafinerie zarobiły na nas za dużo

    • iglas2 Manewr Belki czyli jak zbić majątek na akcyzie. 22.11.05, 09:51
      Belka z kolegami na koniec rządów wykonali manewr, który uśpił wszystkich
      kierowców, bo przecież obnizono trochę ceny paliw na stacjach. Nikt nie
      protestował, gdy tymczasem koncerny paliwowe na sztywnej rządowej akcyzie
      ustalonej na niższym poziomie po jakimś czasie zaczęły zarabiać krocie.
      Pytanie do Belki i kolegów ? Dlaczego dał im zarobić i co z tego miał nasz
      strateg od ekonomii?
    • Gość: WojtekMt Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 217.153.224.* 22.11.05, 09:53
      Hm,juz widzę projekt ustawy:
      "Niniejszym ustanawia się iz malksymalny poziom zysku jaki będą mogły osiągnąć
      firmy będzie ustalany rozporzadzeniem ministra finansów do dnia 15 każdego
      miesiąca"
    • r_przekop Czas na biopaliwa!!!!! 22.11.05, 09:54
      czas skończyć z dyktaturą cenową monopolu paliwowego
      • hotrod404 tera będzie monopol chłopski! 22.11.05, 12:28
    • Gość: Krnąbrny Wprowadzić urzędowe maksymalne ceny IP: *.zacisze.zgora.pl 22.11.05, 09:54
      jakie firmy mogą zażądać za paliwo, internet, rozmowy telefoniczne. Dzisiaj
      ludzie przepłacają za te rzeczy i pieniądze konsumentów zamiast wędrować do
      innych działów gospodarki i nakręcać koniunkturę przepadają w sejfach
      monopolistów typu Orlen czy TP SA.
      • Gość: tryper Re: Wprowadzić urzędowe maksymalne ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.05, 14:09
        A może rozbić monopol rezygnując z koncesji, pozwoleń, "prawa" etc. ??? Efektem cen maksymalnych są BRAKI na rynku
    • Gość: Faeton Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 09:55
      Co do propozycji szpeców ze Smitha o dalsze obniżanie kosztów, i tak kilka
      krotnie niższych od kosztów w EU to kretyńskie pomysły. Nie w obiżaniu kosztów
      lecz w zwiekszaniu zatrudnienia leży problem. Przykład za usuwanie gradow na
      dostarczonych częściach niemcy policzyli sobie po 15 € z chwilą gdy cała część
      mialą rachunkową wartość 0.80€.
    • andrzejg To jakas paranoja 22.11.05, 09:55
      rząd wtrąca się do zysków firm, które nie sa monopolistami na rynku
      Jeszcze troche, a kazdemu bedą regulowac ceny i obszar działania

      A.
    • Gość: ed Lubińska ma rację, SLD i PO to durnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 10:03
      Przecież poprzedni rząd SLD i PD(UD i UW) opracował ten budżet i przewidział
      powrót do starej akcyzy + nowa 14%. A teraz ci sami ludzie, zamiast popierać
      swój budżet, liją wodę. DEBILIZ do kwadratu To jest czysty hunizm.
    • aro7 No to wracamy do późnego Gierka i kartek 22.11.05, 10:04
      na paliwa a potem na resztę, a na święta specjalna kartka rodzinna na karpia lub
      kaczkę na dziko ;)
      Jak rząd pozwolił na monopol 2 rafinerii to co się cenom dziwi, one przynajmniej
      zarabiają na produkcji a nie ściagają haracz jak rząd...
      jaki % z akcyzy na drogi został na nie przeznaczony?
      czy jak wróci co roczny podatek drogowy (teraz ekologiczny) to akcyza sie zmniejszy?
    • Gość: o! Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.c154.petrotel.pl 22.11.05, 10:10
      a pozamykac rafinerie i sprowadzac tanie i dobre paliwo...
      PS ludzie nie dajcie sobie wciskac kiptu politycznego
      A moze orlen taka duza marze na barylce wyrobil na innych produkowanych przez
      siebie produktach? np petrochemikaliach? bo cena paliw w stosunku do kupowanych
      surowcow jest porownywalna do cen w eu
    • jsb22 ELDORADO NAFTOWE ....... 22.11.05, 10:10
      Milionowe wypłaty prezesom, głupie szastanie pieniędzmi / zakup w Niemczech
      500 stacji, które przynoszą straty - my dopłacamy do gospodarki Niemiec/ -
      Premier ma 100% racji, podobne twarde rozmowy były we Francji. Skontrolować
      rozliczenia i papiery importowe zagranicznych firm. Lewa benzyna, nie
      rozliczona ze skarbem to dopiero rzeka złota !!!
    • Gość: mm Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.devs.futuro.pl 22.11.05, 10:24
      Ale palant.

      Przecież państwo jest głównym akcjoinariuszem koncernów paliwowych. Ręce opadają.
    • Gość: PiS TERA MY... Prawo i Sprawiedliwość IP: 213.17.162.* 22.11.05, 10:32
      Jak to było w starym polskim filmie... "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być
      po naszej stronie"... i tak stołki trzeba zająć... a gdzie te obietnicie o
      zmianach na IV Rzeczpospolitą PIS robi to samo co SLD i niech mi ktoś wmówi że
      są inni... może nawet gorsi bo bardziej obłudni...

      • doktorhabilitowany.1 zapomniales wtracic 'KWA' :)) 22.11.05, 10:55
        Te-KWA-My!
        • nowak30 Re: zapomniales wtracic 'KWA' :)) 22.11.05, 11:26
          doktorhabilitowany.1 napisał:

          > Te-KWA-My!
          =======
          żal CI ? -DOKTORZE POPAPRANY ze nie Z amerykańskiej kreskówki a PRAWDZIWI
          ŻYWI POLSCY !!??.

    • tersta To bezczelne spekulanctwo!!! Koncerny paliwowe... 22.11.05, 10:35
      to po prostu szmalcownicy.
      Rząd powinien ich rozliczyć, bo nie moze tak być, żeby monopoliści pasożytowali
      na nas bez ograniczeń.
    • Gość: lernest Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 10:39
      to prosty wniosek ,że nie moze wszystko być prywatne!
      Przemysły strategiczne winny być w rękach Państwa i to ono ma dyktować ceny a
      nie jakieś tam kulczyko-gatesy!
      Na pohybel oszustom i sqrwielom!!!
    • Gość: Akrobata Gospodarka to nie cyrk i akcyzą się nie żongluje. IP: *.pools.arcor-ip.net 22.11.05, 10:42
      W zdrowym państwie obciążenia finansowe firm i obywateli muszą pozostawać na
      stałym poziomie. Koncernom nie można mieć za złe, że dbają o swoje interesy.
      Jednego można być pewnym. Po podwyższeniu akcyzy koncerny na pewno nie
      zrezygnują ze swoich dochodów, a winnym podwyższonych cen benzyny będzie PiS.
      • nowak30 Re: Gospodarka nie cyrk== akcyzą się: decydyje 22.11.05, 11:04
        Gość portalu: Akrobata napisał(a):

        > W zdrowym państwie obciążenia finansowe firm i obywateli muszą pozostawać na
        > stałym poziomie. Koncernom nie można mieć za złe, że dbają o swoje interesy.
        > Jednego można być pewnym. Po podwyższeniu akcyzy koncerny na pewno nie
        > zrezygnują ze swoich dochodów, a winnym podwyższonych cen benzyny będzie PiS.
        ------------
        I W TYM PROBEM
        -obniżenie -dla klientów nie przyniosło efektu
        -było sprytnym zabiegiem "mieszającym" ustępującego rządu.
    • Gość: aaa Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.range86-141.btcentralplus.com 22.11.05, 10:44
      nie wiem czy to jest prawda co mowia prezesi ale wydaje sie ze jak cos dostaje
      sie jednorazowo to obnizki z tego tytulu w dluzszym okresie to kpina.A poza tym
      ceny paliwa w Anglii sa nizsze niz w marcu tego roku a jak u nas?
    • Gość: Jack 2 zł z litra które bierze za darmo państwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 10:53
      to znacznie więcej niż marża rafinerii, hurtowników, stacji razem wziętych.
      Może wszystkie firmy powinny zarabiać na paliwie po 1 groszu, żeby państwo
      mogło jeszcze bardziej okradać zwykłych ludzi. Świetny pomysł: ci którzy z tego
      żyją będą zarabiać 1 gr od litra, a państwo będzie zarabiać o 40 gr. więcej.
      Gratuluję pomysłowości rządowi.
      • doktorhabilitowany.1 Raz: koszty posrednie za wysokie, Dwa: monopol 22.11.05, 11:00
        Trzy: Marcinkiewicz musi sie jeszcze duzo nauczyc, jesli chodzi o wizerunek. Na
        razie udaje takiego co to nie wie, jak to wszystko dziala. Nawet dzieci wiedza,
        ze monopol+akcyza+koszty posrednie zwiazane z podatkami=totalne lekcewazenie
        konsumenta=kryzys
        • Gość: Poldek Jak na razie to na własne życzenie konsumenta IP: 82.177.111.* 22.11.05, 15:09
          Koncerny podnoszą ceny, ludzie wciąż kupują, podnoszą dalej, ludzie kupują
          dalej... itd. Jaka by nie była cena paliwa, frajerzy zawsze i tak kupią, więc
          jaki sens obniżać? Gdybym miał rafinerię też bym podnosił przy takim baranim
          zachowaniu konsumentów, którzy łykają po każdej cenie to istne eldorado.
      • nowak30 Re: =====bierze za darmo ???? państwo 22.11.05, 11:14
        Gość portalu: Jack napisał(a):

        > to znacznie więcej niż marża rafinerii, hurtowników, stacji razem wziętych.
        > Może wszystkie firmy powinny zarabiać na paliwie po 1 groszu, żeby państwo
        > mogło jeszcze bardziej okradać zwykłych ludzi. Świetny pomysł: ci którzy z
        tego
        >
        > żyją będą zarabiać 1 gr od litra, a państwo będzie zarabiać o 40 gr. więcej.
        > Gratuluję pomysłowości rządowi.
        =======================================
        piszesz ble-ble.....
        -przecież każde państwo -oprócz tzw. KOMUNY i "Prywatnych z ropą"-
        czyli intytucje i organizacje budżetowe z TEGO są utrzymywane.
        RODZAJ USTROJU SPOŁECZNEGO /PARTII RZADZACYCH / OKREŚLA ILE i Z JAKICH
        OBSZARÓW POBIERA SIĘ PODATKI(dawn.daniny)oraz ILE I NA JAKIE CELE
        SIĘ JE WYDAJE.(był taki czas że pozyskiwano środki poprzea drukowanie
        pieniędzy!!!!).
    • doktorhabilitowany.1 Panie Premierze ja PROSZE 22.11.05, 10:53
      Kolejny strzal z zawiazanymi oczami. Otrzymal Pan 'wiarygodne' informacje -
      Panie premierze, ja prosze, niech Pan powie skad te informacje. Niczego Pana
      nie nauczyla sprawa polityka PiS, ktory otrzymal 'wiarygodne' informacje na
      Pomorzu? Jak Pan sie bierze za walke z takimi hienami jak Orlen, to najpierw
      kontrola, wiarygodny audyt - ma Pan uprawnienia, spolka w znacznej czesci
      nalezy jeszcze do Skarbu, ma Pan jakis glos w radzie nadzorczej. Ponadto ma Pan
      ludzi do analiz - niech wezma ceny barylki, porownaja to z cena rafinacji,
      potem sprzedazy przed i po obnizce akcyzy. Wtedy niech Pan opublikuje raport i
      hieny paliwowe nie beda mialy argumentow. A tu prosze, z wielka hipokryzja, ale
      sie bronia, co im Pan teraz odpowie? Ze Pan sprawdzi, a potem pojdzie z tym do
      dyrektora? Na razie to wyglada jak strzal z armaty na sygnal do ataku. My
      wiemy, ze Panowie sie dorwali do stolkow i chcecie ich wiecej, takze w branzy
      paliwowej, ale po co ta hipokryzja? Czy 'PiSowski' zarzad i rada nadzorcza
      obnizy ceny paliw?

      A z drugiej strony Orlen jest bezczelny - twierdzi, ze ma ino 20% udzialu w
      sprzedazy, wiec nie jest monopolista. A kto do diaska produkuje to paliwo?
      Przeca prawie wszyscy kupuja je od Orlenu! Demonopolizacji nam trzeba, to samo
      z TP SA, ktore bedzie kolejnym celem ataku stolkowego. My nie potrzebujemy
      nowych dyletantow w tych spolkach - my potrzebujemy takieo ladu prawnego, zeby
      ci dyletanci nie mogli szkodzic! Potrzebujemy konkurencji!
    • Gość: piaskowy dziadek Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.05, 11:14
      dlaczego wypowiedzi kazia brzmia mi podobnie do tekstow lukaszenki?
      facio ma na wszystko gotowa odpowiedz i wdrozy reczne sterowanie - dzisiaj cena
      paliwa, jutro emisja zlotowki, a pojutrze deficytem eu
      ot wrocila gospodarka centralnie STEROWANA - lepszy niz dotychczas znany model,
      bo RECZNIE sterowana
      • nowak30 Re:======= zarobiły na nas za dużo 22.11.05, 11:20
        Gość portalu: piaskowy dziadek napisał(a):

        > dlaczego wypowiedzi kazia brzmia mi podobnie do tekstow lukaszenki?
        > facio ma na wszystko gotowa odpowiedz i wdrozy reczne sterowanie - dzisiaj
        cena
        > paliwa, jutro emisja zlotowki, a pojutrze deficytem eu
        > ot wrocila gospodarka centralnie STEROWANA - lepszy niz dotychczas znany
        model,
        > bo RECZNIE sterowana
        ========================
        PO co ma kowal kleszcze??
        -----aby rąk nie poparzyć!!!
        -po to jest rząd i posiada udziały.
    • Gość: Crack Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.hrk.pl 22.11.05, 11:35
      Dokładnie się zgadzam z przedmówcą.
      Teraz sytuacja wyglądać będzie tak:
      1. Rafinerie nie wyrażą zgody na obniżkę marży - bo i czemu mają rezygnować z
      zysku? Przedsiębiorstwo jest po to żeby zarabiać.
      2. Nasz oświecony premier usunie w niebyt prezesów Rafinerii - działających
      ZBYT EFEKTYWNIE ale nieefektownie z punktu widzenia swojego ugrupowania -
      "jedynego mającego rację"
      3. Na stanowisku prezesa/ów Rafinerii zasiądzie koleś, który obniży marżę
      kosztem wzrostu akcyzy i na początku nic nie zauważymy
      4. Spadną zyski Rafinerii i zaczną się naciski na Prezesa o ich zwiększenie
      czyli po 1, 2, 5, 10 groszy zacznie drożeć benzyna ale, że to będzie kilka
      miesięcy po wyżej przedstawionej akcji i akurat wyleci gdzieś w powietrze
      rafineria w Iraku, albo Ruscy zakręcą kurek albo przetoczy się jakaś Catrina
      nad Alaską - będzie dobry argument do wzrostu ceny
      5. I tym cudownym sposobem zbudujemy sukces naszej WSZECHMĄDREJ PARTII, KTÓRA
      MYŚLI, ŻE MA POD SOBĄ GŁUPI I NICZEGO NIE ROZUMIEJĄCY MOTŁOCH !!!
    • Gość: Sławek Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 217.153.106.* 22.11.05, 11:39
      To oczywiste, że populistyczna partia PiS musi teraz komuś zabrać, a głupio się
      przyznać, że jak zawsze najbardziej odczują to Ci, których PiS z Leperem
      chcieli chronić.
      Od początku agitacji przedwyborczej było pewne, że albo PiS będzie drukował
      pieniądze albo będzie podnosił, gdzie się da podatki.
      Szkoda, że szkoła demokracji w Polsce ma przed sobą bardzo długą, wyboistą
      drogę. Niestety socjalizm pozostawił zbyt duże spustoszenie w umysłach prostych
      i starszych ludzi. I dopiero za rok wyborcy przekonają się, że lepiej było nie
      brać "marchewki od PiS, Lepera i takich tam, a pozostać przy "wędce" od PO.
    • Gość: C. Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: *.kghm.pl / *.lubin.dialog.net.pl 22.11.05, 11:39
      A czemu to wówczas dziennikarze nie pisali o tym na pierwszych stronach gazet?
      Z tego trzeba było zrobić aferę, bo to uderzało bezpośrednio w nas, konsumentów.
      Chociaż, gdyby nie był to rząd Belki, a np dzisiejszy to towarzysze
      dziennikarze by to wyciągęli.
    • Gość: jet Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 212.160.156.* 22.11.05, 11:59
      a dlaczego rzad juz tak sie przyzwyczail do obecnych cen paliw?
      Dlaczego nie zmusic panstwowych rafinerii do obnizki marzy i niepodwyzszania
      akcyzy- celem zmniejszenia cen detalicznych?
      Pis oczywiscie okantowal (swoj elektorat) zaklinajac sie w trakcie kampanii, ze
      nie bedzie podwyzki akcyzy, teraz probuje sie z tego wycofac z twarza, rzucajac
      kierowcom haslo walki z wyzyskiwaczami naftowymi, w ktorych SP ma znaczny
      udzial, co za hipokryzja, tfu!
    • Gość: iwona Re: Rafinerie zarobiły na nas za dużo IP: 194.181.0.* 22.11.05, 12:15
      STANOWCZO ZA DUŻO!!!!!
    • hotrod404 chore! Premier chce żeby zarządy 22.11.05, 12:22
      działały NA SZKODĘ SPÓŁEK, którymi zarządzają!!! to jest karalne p. premierze!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka