Dodaj do ulubionych

pomocy!- ksiegowosc- import

IP: *.nagraj.pl 25.03.03, 13:51
jest tu ktos madry co mi pomoze??
sytuacja:
dostalem duplikat noty kredytowej z zagranicy, korygujacej wartosc towaru
(sad sprzed kilku miesiecy),
towar juz dawno sprzedany, nota sprzed kilku miesiecy sie zapodziala,- teraz
mam duplikat i co ja do ch..mam z nim zrobic?
w pozostale przychody??
czy magazyn i vat i korekta sadu??
po ktorym kursie wycenic? wystawienia noty czy duplikatu?

z gory dziekuje za porady
Obserwuj wątek
    • Gość: Zbigniew Re: pomocy!- ksiegowosc- import IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 26.03.03, 11:30
      Właściwie to jest maksymalny kanał.UC mówi co innego , US co innego.
      Czeka Cię najprawdopodobniej mitręga z korektą SAD-u i VAT-7 - dopłaceniem
      kwoty wraz z odsetkami i/lub kontrolą podatkową.
      Najlepiej schowaj ją gdzieś bo z zagranicą nie ma obowiązku potwierdzania sald
      do bilansu.Jeżeli kwota jest mała to jest to najlepsze wyjście. A kontrahentowi
      zagranicznemu powiedz ( jeżeli zrozumie ) , żeby ujął tę kwotę przy wystawianiu
      następnej faktury i tyle.
      • Gość: alex Re: pomocy!- ksiegowosc- import IP: *.nagraj.pl 26.03.03, 15:37
        tego sie balem ;(
        sek niestety w tym ze ten kontrahent akurat wyjatkowo oporny

        dziekuje Zbigniew!


    • dalajlama Re: pomocy!- ksiegowosc- import 27.03.03, 14:57
      A po co korekta SADu? Korektą jest według mnie nota korygująca którą dostałes.
      Korygujesz wartość towaru ( jesli korekta jest na in minus) to jednocześnie
      musisz skorygować VAt za miesiąc w ktorym otrzymałes fizycznie notę. Jesli na
      in plus mozesz se skorygować ale nie musisz. czyli
      1. Zmniejszyc wartościowo magazyn( bo zakładam ze korekta dotyczy wartości a
      nie ilości) przeliczając kwotę korygującą według kursu z dnia wystawienia noty.
      2. W deklaracji VAT skorygowac Vat naliczony od wartosci korekty.



      • Gość: drapieżnik Re: pomocy!- ksiegowosc- import IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 27.03.03, 15:03
        i prosze nie bac sie kontroli
        jesli pan tego nie zrobi a US wylapie to i tak i tak trzeba bedzie zrobic
        korekte, oprozc tego moze byc sankcja

        do korekty deklaracji vat pismo + ksero dokumentow o jakie sie robi korekte. To
        wystarczy przed kontrola

        • Gość: Zbigniew Re: pomocy!- ksiegowosc- import IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 27.03.03, 22:33
          Jeżeli towar przechodził przez Urząd Celny i zostało zapłacone cło - trzeba
          skorygować wartość celną towaru.Niezależnie od tego deklarację VAT.Jeżeli trafi
          się na "wyjątkowo dociekliwych" urzędników mogą zrobić sprawę o wwożenie towaru
          na obszar celny RP w zawyżonej ilości lub zaniżonej cenie.Dodatkowym problemem
          jest gdy się wystąpi o zwrot VAT w przypadku korekty in minus.Wtedy kontrola
          pewna bo takie mają wytyczne.W transakcjach z zagranicą zawsze mogą się do
          czegoś doczepić , choćby do trywialnych różnic kursowych w przypadku zapłaty
          tej "korygowanej" faktury - bo na pewno będą one nieprawidłowo ujęte , chociaż
          będzie chodziło o grosze.
          Warto sobie tym wszystkim zawracać d... gdy chodzi o dużą kasę.Inaczej to
          wszystko jest bez sensu , tym bardziej , że za wypełnienie SAD trzeba zapłacić.
          A co do kontroli skarbowej to gdy się im samemu nie przedłoży dokumentów z
          zagranicy to niby skąd mają je znaleźć ?
          • Gość: drapieżnik Re: pomocy!- ksiegowosc- import IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 30.03.03, 09:29
            a dlaczegoz US ma zrobic sprawe o wwozenie towaru w zawyzonej ilosci lub
            zanizonej cenie majac WLASNIE note korygujaca???
            zupelnie nie rozumiem tego

            nawet gdyby doszlo do zwrotu i kontroli US to coz w tym strasznego???

            US obejrzy dokumenty najpewniej z 3 ostatnich miesiecy poprzedzajacych korekte
            lub nawet tylko z tego miesiaca ktorego dotyczy korekta i tyle

            jesli jest to jednorazowy incydent NIC sie nie bedzie dzialo
            nie rozumiem histerii ksiegowych i przedsiebiorcow co do US !!! Co jest w tym
            kraju za jakis strach przed czyms co nie jest warte tego zupelnie

            owszem byly wygibasy prawne do niedawna iz zlozenie korekty vat wykazujacej
            zwiekszenie vat naliczonego jest niezgodne z prawem (gdyz nastapilo uchybienie
            terminu i w zasadzie byla w tym pewna racja) stad histeria US lekka ,
            ostatecznie sprawa sie unormowala od ubieglego roku od 26.03.2002 wraz z nowela
            brzmienia art 19 ust 3b ustawy o vat

            pozdrawiam

            co powiesz o wycenie? to ciekawe...
            • Gość: Zbigniew Re: pomocy!- ksiegowosc- import IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 30.03.03, 20:51
              Gość portalu: drapieżnik napisał(a):

              > a dlaczegoz US ma zrobic sprawe o wwozenie towaru w zawyzonej ilosci lub
              > zanizonej cenie majac WLASNIE note korygujaca???
              > zupelnie nie rozumiem tego
              >
              > nawet gdyby doszlo do zwrotu i kontroli US ( pisałem UC- Zbigniew ) to coz w
              tym strasznego???
              >

              Wiesz , drapieżniku chyba siedzenie w Wysokim Urzędzie wpływa na mózg.
              Toż to proste jak konstrukcja cepa.Przyszedł towar z zagranicy w zawyżonej
              ilości.Został oclony a później sprzedany.Oznacza to :
              a) wwieziono na polski obszar celny nielegalny i nieoclony w danym momencie
              towar.
              b) kupujący powinien w takim wypadku nie mając dokumentu - złożyć towar do
              magazynu celnego ( płacąc za to odpowiednio ) i zgłosić fakt do UC i US.
              c) skoro sprzedał towar nabyty bez faktury oznacza to , że może sprzedawać i
              inne takie towary czyli jednym słowem robić przeróżne machloje.Dodatkowo ma
              bałagan w dokumentacji i należy mu się dokładniej przyjrzeć a zawsze się coś
              znajdzie.

              Pzdr
              • Gość: drapieżnik Re: pomocy!- ksiegowosc- import IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 31.03.03, 04:58
                Gość portalu: Zbigniew napisał(a):

                > Gość portalu: drapieżnik napisał(a):
                >
                > > a dlaczegoz US ma zrobic sprawe o wwozenie towaru w zawyzonej ilosci lub
                > > zanizonej cenie majac WLASNIE note korygujaca???
                > > zupelnie nie rozumiem tego
                > >
                > > nawet gdyby doszlo do zwrotu i kontroli US ( pisałem UC- Zbigniew ) to coz
                > w
                > tym strasznego???
                > >
                >
                > Wiesz , drapieżniku chyba siedzenie w Wysokim Urzędzie wpływa na mózg.
                > Toż to proste jak konstrukcja cepa.Przyszedł towar z zagranicy w zawyżonej
                > ilości.Został oclony a później sprzedany.Oznacza to :
                > a) wwieziono na polski obszar celny nielegalny i nieoclony w danym momencie
                > towar.
                > b) kupujący powinien w takim wypadku nie mając dokumentu - złożyć towar do
                > magazynu celnego ( płacąc za to odpowiednio ) i zgłosić fakt do UC i US.
                > c) skoro sprzedał towar nabyty bez faktury oznacza to , że może sprzedawać i
                > inne takie towary czyli jednym słowem robić przeróżne machloje.Dodatkowo ma
                > bałagan w dokumentacji i należy mu się dokładniej przyjrzeć a zawsze się coś
                > znajdzie.
                >
                > Pzdr

                masz szcescie ze sie spiesze na express ha ha ha

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka