zegrz 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 12:36 to te 40% które nie ma samochodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ted 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 195.205.7.* 30.10.06, 12:44 Spytajcie ilu kierowców chce wyższego OC . Bo jak kogoś to nie dotyczy bezpośrednio to ględzi głupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boguś 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 212.182.119.* 30.10.06, 12:47 na szczęście 60% nie chce droższego OC. W polisach OC są zawarte warunki, napisane drobnym drukiem, że środki z OC są przeznaczone dla osób poszkodowanych a nie dla firm ubezpieczeniowych w formie nieuzasadnionych zysków o które zadbało lobby ubezpieczeniowe niedopuszczając do niekorzystnych zapisów które stuknełyby ubezpieczycieli po kieszeni. Stop dla żerowania przez firmy ubezpieczeniowe na osobach poszkodowanych. Aktualnie koszty leczenia osób poszkodowanych pokrywane są przez NFZ ze składek społeczeństwa a tylko w bardzo małym stopniu z polis OC. Dlatego moje zdanie to: przekazanie 20% składki na OC "tak" podnoszenie składek OC to "nie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kazik 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 195.205.7.* 30.10.06, 12:48 Gdyby mnie ktoś spytał o ile podnieść ubezpieczenie KRUS to mógłbym powiedzieć że o 100 % bo mnie to nie dotyczy !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mex 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 212.244.156.* 30.10.06, 12:49 Sondaż ten został chyba przeprowadzony na korytarzu Sejmu. Zrobiłem test : zapytałem 10 ludzi czy chcą by OC było droższe o 40% . Wynik mojego testu - 0% chce by OC było droższe o 40%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haha Kiedyś naród organizował wiece za podwyżkami mięsa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 12:54 Jak widac propaganda sięga po stare sprawdzone sposoby :)))))) Naród chce podwyżki !!!! Uśmiałem się jak norka ! Odpowiedz Link Zgłoś
grzesiektok1 Re: 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 12:56 Ciekawe skad takie dane. Ostatnio wlasnie rozmawialem z kilkoma osobami - kilkunastoma - i nikt nawet nie dopuszczal takiej mozliwosci jak podniesienie OC dla wszystkich. Dlaczego dobry kierowca ma placic za pijanstwo i braki umiejetnosci innych czy lapownictwo na egzaminach na prawo jazdy??? Poza tym przeciez placimy skladki na ZUS a zdrowotne jest obowiazkowe nawet przy dzialanosci gospodarczej rownoleglej do etatu. No tak.... Ale skladki na ZUS ida na nowe siedziby, samochoty i wieczne poprawki w systemie... Odpowiedz Link Zgłoś
altintop6 Re: 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 13:13 Podwyżka OC - OK, ale POD WARUNKIEM zróżnicowania składki ubezpieczenia zdrowotnego i wprowadzenia rejestru usług medycznych udzielonej dla każdej osoby. Jestem młody, nie mam jeszcze 30-tki, zarabiam trochę powyżej średniej krajowej, choruję bardzo rzadko i to na (odpukać) banalne i powszechne choroby, a często zniechęcony kolejkami korzystam z prywatnej służby zdrowia. DLACZEGO mam płacić taką samą (procentowo) składkę na ubezpieczenie zdrowotne, co emeryt, który codziennie siedzi w przychodni i który generuje koszty służbie zdrowia? A w liczbach bezwzględnych płacę od niego przecież o wiele więcej! I praktycznie nic z tego nie mam, bo oni wykorzystują wszystkie limity w państwowych szpitalach i przychodniach. DLACZEGO nic nie płaci bezrobotny alkoholik, którego leczenie kosztuje krocie (patrz raport Polityki na ten temat?). Gdzie tu elementarne zasady ryzyka ubezpieczeniowego i kalkulacji składki? Moja młodość i relatywnie krótki okres stażu posiadania prawa jazdy jest naturalnym powodem, że moje OC jest wyższe, bo stwarzam większe ryzyko. Ja to akceptuję i rozumiem, że tak musi być i taki jest świat. Ale dlaczego wobec tego składki zdrowotnej - jako ewidentnie rzadziej chorujący - nie mam niższej niż ci, co chorują częściej? Często przecież chorują z własnej winy, bo o siebie nie dbają??? Czemu ja płacę za choroby tłuściochów, nałogowych palaczy i alkoholików? Czemu nikt nie ustala im indywidualnie składki patrząc na historię chorób i stan zdrowia, tak jak mnie ustala składkę agent od samochodowego OC patrząc na mój staż, samochód itp? Jak pojeżdżę samochodami bezkolizyjnie 20 lat to będę miał pod 50 i pewnie też będę gruby, dorobię się wrzodów od stresu w pracy, a może i zawału. Ale wtedy niech mi podwyższą składkę zdrowotną, a obniżą OC, skoro tyle lat byłem dobrym kierowcą. Sami powiedzcie, czy to nie jest logiczne? Miało być sprawiedliwe państwo przecież!!!!! Gdzie jest PiS z obietnicą Polski solidarnej!!! W przychodni jesteśmy solidarni, a na drodze nie????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirek Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 13:21 Ciekawe ile byłoby za tym, gdyby im uświadomić, że przez to zdrożeje większość rzeczy np. chleb? Odpowiedz Link Zgłoś
basia 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 13:21 oj, kiepsciutko wygladamy i bardzo streotypowo : 40% za bo: nie posiada samochodow, lub jest kobieta i nie zawraca sobie pieknej glowki sprawami przyziemnych rachunkow (placi mezczyzna), albo ma samochod sluzbowy, wiec wisi to kierowcy, niezalaznie od plci - bo rowniez nie placi skadek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Delfina Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.zaodrze.punkt.pl 30.10.06, 14:10 No nie - jestem kobietą, płacę swoje składki sama a nawet gdyby płacił je mój mąż to i tak pieniądze wyciekają z naszej rodziny - więc jestem przeciw! Mam za sobą 11 lat bezwypadkowej jazdy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emer Gdyby PZU nie defraudowało setek mln zł... IP: 62.29.248.* 30.10.06, 13:24 Gdyby PZU nie defraudowało setek mln zł były by pieniądze na leczenie bez podnoszenia OC. Ale naród głupi i tak ubezpiecza sie w firmie nie panującej nad swymi finansami :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jagoda Re: Gdyby PZU nie defraudowało setek mln zł... IP: 195.205.42.* 30.10.06, 15:49 A cześć narodu, która się nie chce w PZU ubezpieczać jest przez PZU scigana bo firma nie rozumie, że się nie chce z niej korzystać.... Ja tylko nie rozumiem skąd oni jeszcze mają klientów. Chyba że rodziny pracowników.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyy 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 80.50.255.* 30.10.06, 13:33 Trzeba być debilem żeby być sa podniesieniem i tak już bardzo wysokich składek OC, wg mnie wiecej powinni płacic ci którzy mają duzo stłuczek i wypadków na koncie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oscar 19 Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4,2FSI IP: *.tvk.torun.pl 30.10.06, 13:39 Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4,2FSI-dostałem za zdana(ledwo- dziekuje panu Giertychowi,bo bym miał jakąś skodzine tera)mature+za zaczecie studiow zaocznych,za zaliczenie 2 roku dostane nowy wóz,a za skonczenie nastepny:)-wiec oplaca sie uczyc no nie???Dosc szypko jezdze,ale nie niebezpiecznie-procz kilku psow i kotow nikogo nieuszkodziłem ani niczego,to oplaty powinny byc niskie no nie ludziska???Te 40%to jakies cioty,alkoholiki i nieudaczniki-na pohybel z nimi!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Delfina Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 IP: *.zaodrze.punkt.pl 30.10.06, 14:12 Matko, jaki ty jesteś płytki - gratuluję ci uczenia się dla pieniędzy taty, myślałam, że w tym wieku się już rozumie, że nauka to inwestycja w samego siebie. Popracuj nad ortografią Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Swoboda_T Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 16:20 Powyżęj napisałąś, ze masz za sobą 11 lat bezwypadkowej jazdy. Wnioskuję więc, ze amsz minimum 28 lat. Myślałem, że każdy, kto potrafi odoalić portal i napisać posta ma na tyle oleju w głowie, żeby taki dowcip - fakt, żę cienki - wychwycić. Teraz już wiem skąd te 40% w sondażu... Odpowiedz Link Zgłoś
teperek Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 30.10.06, 14:48 Dostałeś taczki, a nie A6. Wróć się do podstawówki i naucz się pisać, a dopiero później zacznij marzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
zapytaniaznak Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 30.10.06, 15:48 Jakbyś dostał, tobyś wiedział, że taki silnik jest w A8. A matury raczej nie zdałeś, bo z tą ortografią, to nawet Giertych nie pomoże. Przy okazji: jesteś żywym dowodem na to, że Maciej Giertych nie ma racji. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oscar 19 Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 IP: *.tvk.torun.pl 30.10.06, 16:45 KOLEGA SIE NA WUZKACH NIEZNA CHYBA..a co mam pod maska to przeczytac umiem:) 4,2 V8 ,JAKBY CO TO NA stronie producenta potwierdzenie i moje ałdi.... www.audi.pl/modele/a6/allroad/technika/silniki/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miner Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 13:42 zwiekszenie kosztow to nic fajnego. ale dlatego ze mam samochod i widze ilu wariatow jezdzi to wydaje mi sie ze jak zaplaca drozej za ubezpieczenie to sie zastanowia dlaczego tyle placa. i beda jezdzic ostrozniej. przeciez to smiech ze ktos placi 500 zlotych rocznie oc i daje mu to szanse uniknac odpowiedzialnosci oraz ponoszenia kosztow za glupote ( bo ineczaj tego nie mozna nazwac jak jedzie za szybko i potraci czlowieka lub samochod). oczywiscie aby to mialo sens z drugiej strony musi byc lepszy sytem znizek dla jezdzacych ostroznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hip pytania podstawowe! IP: 193.138.110.* 30.10.06, 13:49 czy to wszystko znaczy, że moja obecnie płacona przeze mnie składka zdrowotna nie obejmuje mojego leczenia, jeśli ulegnę wypadkowi? czy to ma oznaczać, że w razie mojego wypadku składka będzie płacona podwójnie? przeze mnie i przez kierowcę? czy w związku z podwójną składką będę traktowany w szpitalu jakoś bardziej luksusowo, np. dostanę lekki gips na nogę zamiast zwykłego? jakoś nie rozumiem, czy ktoś w dobroci swojej mi wyjaśni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ankus Re: pytania podstawowe! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 14:45 Jeżeli kierowcy mają płacić wyższą składkę OC bo MOGĄ spowodować wypadek, to także nałogowi palacze papierosów (Pan Religa też) którzy zwiększają ryzyko zachorowania na raka powinni płacić wyższą składkę zdrowotna, a idąc dalej tym tokiem myślenia także sportowcy (kontuzje), nurkowie, piloci, spadochroniarze, górnicy, hutnicy, nauczyciele (stres), urzędnicy (zawały z powodu braku ruchu), filateliści, szachiści, pasażerowie itd. itd................... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzysiek 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 13:59 Trzeba było zapytać kierowców a nie pracowników urzędów z wyższym wykształceniem :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j-1 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.edica.pl 30.10.06, 14:00 tak wydaje mi się że to ci co niemają samochodów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przytomny 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 14:17 dzwonili chyba do pracowników Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Finansów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaro 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 14:18 No to tym 40% d.....c! ten podatek obligatoryjnie,jak tak bardzo chca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ox Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.timplus.net 30.10.06, 14:36 co mnie to obchodzi? Niech zbadaja ile % kierowcow chce wyzszego OC, bo mi np tez jest wszystko jedno czy zdrozeja autoklawy, parowozy lub wille bo i tak ich nie kupie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ctom 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 217.116.100.* 30.10.06, 14:46 To jest jakas manipulacja - wg mnie tytuł powinien brzmieć "53 procent polaków nie chce droższego OC" (wg artykułu). To tak, jak u Smolenia i Laskowika, gdy koło w traktorze się popsuło - to nie można powiedzieć, że 3 są dobre? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: calahan samochód nadal luksusem IP: *.agora.pl 30.10.06, 14:55 Problem polega na tym, że w badaniu brały udział również osoby nie posiadające samochodów, a co za tym idzie są to osoby nie odczuwające obciążenia jakim jest opłata OC. APEL: Przestańmy samochody traktować jak dobra luksusowe. Tak był w PRL-u i nadal tak jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paletz Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 80.50.53.* 30.10.06, 14:56 Źle postawione pytanie!! Ja też jestem za tym, ażeby koszty leczenia pokrywany były z OC. Wzrost składki powinien być jedank dla tych kierowców którzy w jakiś sposób zawinili wypadkom -nie dla wszystkich!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick of time ...a pozostałe 60% posiada samochody. IP: *.stgambit.gda.pl 30.10.06, 15:32 Sad but true. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xsen Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 15:44 40%, to chyba ...nie większość. Odpowiedz Link Zgłoś