Dodaj do ulubionych

40 procent Polaków chce droższego OC

    • zegrz 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 12:36
      to te 40% które nie ma samochodu.
    • Gość: ted 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 195.205.7.* 30.10.06, 12:44
      Spytajcie ilu kierowców chce wyższego OC . Bo jak kogoś to nie dotyczy
      bezpośrednio to ględzi głupoty.
    • Gość: boguś 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 212.182.119.* 30.10.06, 12:47
      na szczęście 60% nie chce droższego OC. W polisach OC są zawarte warunki,
      napisane drobnym drukiem, że środki z OC są przeznaczone dla osób poszkodowanych
      a nie dla firm ubezpieczeniowych w formie nieuzasadnionych zysków o które
      zadbało lobby ubezpieczeniowe niedopuszczając do niekorzystnych zapisów które
      stuknełyby ubezpieczycieli po kieszeni. Stop dla żerowania przez firmy
      ubezpieczeniowe na osobach poszkodowanych. Aktualnie koszty leczenia osób
      poszkodowanych pokrywane są przez NFZ ze składek społeczeństwa a tylko w bardzo
      małym stopniu z polis OC. Dlatego moje zdanie to: przekazanie 20% składki na OC
      "tak" podnoszenie składek OC to "nie"
    • Gość: kazik 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 195.205.7.* 30.10.06, 12:48
      Gdyby mnie ktoś spytał o ile podnieść ubezpieczenie KRUS to mógłbym powiedzieć
      że o 100 % bo mnie to nie dotyczy !!!!!!!!
    • Gość: mex 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 212.244.156.* 30.10.06, 12:49
      Sondaż ten został chyba przeprowadzony na korytarzu Sejmu.
      Zrobiłem test : zapytałem 10 ludzi czy chcą by OC było droższe o 40% . Wynik
      mojego testu - 0% chce by OC było droższe o 40%.
    • Gość: haha Kiedyś naród organizował wiece za podwyżkami mięsa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 12:54
      Jak widac propaganda sięga po stare sprawdzone sposoby :))))))
      Naród chce podwyżki !!!! Uśmiałem się jak norka !
    • grzesiektok1 Re: 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 12:56
      Ciekawe skad takie dane. Ostatnio wlasnie rozmawialem z kilkoma osobami -
      kilkunastoma - i nikt nawet nie dopuszczal takiej mozliwosci jak podniesienie OC
      dla wszystkich. Dlaczego dobry kierowca ma placic za pijanstwo i braki
      umiejetnosci innych czy lapownictwo na egzaminach na prawo jazdy??? Poza tym
      przeciez placimy skladki na ZUS a zdrowotne jest obowiazkowe nawet przy
      dzialanosci gospodarczej rownoleglej do etatu. No tak.... Ale skladki na ZUS ida
      na nowe siedziby, samochoty i wieczne poprawki w systemie...
    • altintop6 Re: 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 13:13
      Podwyżka OC - OK, ale POD WARUNKIEM zróżnicowania składki ubezpieczenia
      zdrowotnego i wprowadzenia rejestru usług medycznych udzielonej dla każdej
      osoby.

      Jestem młody, nie mam jeszcze 30-tki, zarabiam trochę powyżej średniej
      krajowej, choruję bardzo rzadko i to na (odpukać) banalne i powszechne choroby,
      a często zniechęcony kolejkami korzystam z prywatnej służby zdrowia. DLACZEGO
      mam płacić taką samą (procentowo) składkę na ubezpieczenie zdrowotne, co
      emeryt, który codziennie siedzi w przychodni i który generuje koszty służbie
      zdrowia? A w liczbach bezwzględnych płacę od niego przecież o wiele więcej! I
      praktycznie nic z tego nie mam, bo oni wykorzystują wszystkie limity w
      państwowych szpitalach i przychodniach. DLACZEGO nic nie płaci bezrobotny
      alkoholik, którego leczenie kosztuje krocie (patrz raport Polityki na ten
      temat?).

      Gdzie tu elementarne zasady ryzyka ubezpieczeniowego i kalkulacji składki?
      Moja młodość i relatywnie krótki okres stażu posiadania prawa jazdy jest
      naturalnym powodem, że moje OC jest wyższe, bo stwarzam większe ryzyko. Ja to
      akceptuję i rozumiem, że tak musi być i taki jest świat. Ale dlaczego wobec
      tego składki zdrowotnej - jako ewidentnie rzadziej chorujący - nie mam niższej
      niż ci, co chorują częściej? Często przecież chorują z własnej winy, bo o
      siebie nie dbają??? Czemu ja płacę za choroby tłuściochów, nałogowych palaczy i
      alkoholików? Czemu nikt nie ustala im indywidualnie składki patrząc na historię
      chorób i stan zdrowia, tak jak mnie ustala składkę agent od samochodowego OC
      patrząc na mój staż, samochód itp? Jak pojeżdżę samochodami bezkolizyjnie 20
      lat to będę miał pod 50 i pewnie też będę gruby, dorobię się wrzodów od stresu
      w pracy, a może i zawału. Ale wtedy niech mi podwyższą składkę zdrowotną, a
      obniżą OC, skoro tyle lat byłem dobrym kierowcą. Sami powiedzcie, czy to nie
      jest logiczne?

      Miało być sprawiedliwe państwo przecież!!!!! Gdzie jest PiS z obietnicą Polski
      solidarnej!!! W przychodni jesteśmy solidarni, a na drodze nie?????
    • Gość: mirek Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 13:21
      Ciekawe ile byłoby za tym, gdyby im uświadomić, że przez to zdrożeje większość
      rzeczy np. chleb?
    • basia 40 procent Polaków chce droższego OC 30.10.06, 13:21

      oj, kiepsciutko wygladamy i bardzo streotypowo :

      40% za bo: nie posiada samochodow, lub jest kobieta i nie zawraca sobie pieknej glowki sprawami przyziemnych rachunkow (placi mezczyzna), albo ma samochod sluzbowy, wiec wisi to kierowcy, niezalaznie od plci - bo rowniez nie placi skadek.
      • Gość: Delfina Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.zaodrze.punkt.pl 30.10.06, 14:10
        No nie - jestem kobietą, płacę swoje składki sama a nawet gdyby płacił je mój
        mąż to i tak pieniądze wyciekają z naszej rodziny - więc jestem przeciw! Mam za
        sobą 11 lat bezwypadkowej jazdy
    • Gość: emer Gdyby PZU nie defraudowało setek mln zł... IP: 62.29.248.* 30.10.06, 13:24
      Gdyby PZU nie defraudowało setek mln zł były by pieniądze na leczenie bez
      podnoszenia OC.
      Ale naród głupi i tak ubezpiecza sie w firmie nie panującej nad swymi
      finansami :(
      • Gość: Jagoda Re: Gdyby PZU nie defraudowało setek mln zł... IP: 195.205.42.* 30.10.06, 15:49
        A cześć narodu, która się nie chce w PZU ubezpieczać jest przez PZU scigana bo
        firma nie rozumie, że się nie chce z niej korzystać....
        Ja tylko nie rozumiem skąd oni jeszcze mają klientów. Chyba że rodziny
        pracowników....
    • Gość: yyy 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 80.50.255.* 30.10.06, 13:33
      Trzeba być debilem żeby być sa podniesieniem i tak już bardzo wysokich składek
      OC, wg mnie wiecej powinni płacic ci którzy mają duzo stłuczek i wypadków na koncie
    • Gość: Oscar 19 Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4,2FSI IP: *.tvk.torun.pl 30.10.06, 13:39
      Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4,2FSI-dostałem za zdana(ledwo-
      dziekuje panu Giertychowi,bo bym miał jakąś skodzine tera)mature+za zaczecie
      studiow zaocznych,za zaliczenie 2 roku dostane nowy wóz,a za skonczenie
      nastepny:)-wiec oplaca sie uczyc no nie???Dosc szypko jezdze,ale nie
      niebezpiecznie-procz kilku psow i kotow nikogo nieuszkodziłem ani niczego,to
      oplaty powinny byc niskie no nie ludziska???Te 40%to jakies cioty,alkoholiki i
      nieudaczniki-na pohybel z nimi!!!!!!
      • Gość: Delfina Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 IP: *.zaodrze.punkt.pl 30.10.06, 14:12
        Matko, jaki ty jesteś płytki - gratuluję ci uczenia się dla pieniędzy taty,
        myślałam, że w tym wieku się już rozumie, że nauka to inwestycja w samego
        siebie. Popracuj nad ortografią
        • Gość: Swoboda_T Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 16:20
          Powyżęj napisałąś, ze masz za sobą 11 lat bezwypadkowej jazdy. Wnioskuję więc,
          ze amsz minimum 28 lat. Myślałem, że każdy, kto potrafi odoalić portal i
          napisać posta ma na tyle oleju w głowie, żeby taki dowcip - fakt, żę cienki -
          wychwycić. Teraz już wiem skąd te 40% w sondażu...
      • teperek Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 30.10.06, 14:48
        Dostałeś taczki, a nie A6.
        Wróć się do podstawówki i naucz się pisać, a dopiero później zacznij marzyć.
      • zapytaniaznak Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 30.10.06, 15:48
        Jakbyś dostał, tobyś wiedział, że taki silnik jest w A8.
        A matury raczej nie zdałeś, bo z tą ortografią, to nawet Giertych nie pomoże.
        Przy okazji: jesteś żywym dowodem na to, że Maciej Giertych nie ma racji. :-)
        • Gość: Oscar 19 Re: Przeciw!!Ile tata zapłaci OC za mój AUDI A6 4 IP: *.tvk.torun.pl 30.10.06, 16:45
          KOLEGA SIE NA WUZKACH NIEZNA CHYBA..a co mam pod maska to przeczytac umiem:)
          4,2 V8 ,JAKBY CO TO NA stronie producenta potwierdzenie i moje
          ałdi.... www.audi.pl/modele/a6/allroad/technika/silniki/
    • Gość: miner Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 13:42
      zwiekszenie kosztow to nic fajnego. ale dlatego ze mam samochod i widze ilu
      wariatow jezdzi to wydaje mi sie ze jak zaplaca drozej za ubezpieczenie to sie
      zastanowia dlaczego tyle placa. i beda jezdzic ostrozniej. przeciez to smiech ze
      ktos placi 500 zlotych rocznie oc i daje mu to szanse uniknac odpowiedzialnosci
      oraz ponoszenia kosztow za glupote ( bo ineczaj tego nie mozna nazwac jak jedzie
      za szybko i potraci czlowieka lub samochod). oczywiscie aby to mialo sens z
      drugiej strony musi byc lepszy sytem znizek dla jezdzacych ostroznie.
    • Gość: hip pytania podstawowe! IP: 193.138.110.* 30.10.06, 13:49
      czy to wszystko znaczy, że moja obecnie płacona przeze mnie składka zdrowotna
      nie obejmuje mojego leczenia, jeśli ulegnę wypadkowi?
      czy to ma oznaczać, że w razie mojego wypadku składka będzie płacona podwójnie?
      przeze mnie i przez kierowcę? czy w związku z podwójną składką będę traktowany w
      szpitalu jakoś bardziej luksusowo, np. dostanę lekki gips na nogę zamiast zwykłego?

      jakoś nie rozumiem, czy ktoś w dobroci swojej mi wyjaśni?
      • Gość: Ankus Re: pytania podstawowe! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 14:45
        Jeżeli kierowcy mają płacić wyższą składkę OC bo MOGĄ spowodować wypadek, to także nałogowi palacze papierosów (Pan Religa też) którzy zwiększają ryzyko zachorowania na raka powinni płacić wyższą składkę zdrowotna, a idąc dalej tym tokiem myślenia także sportowcy (kontuzje), nurkowie, piloci, spadochroniarze, górnicy, hutnicy, nauczyciele (stres), urzędnicy (zawały z powodu braku ruchu), filateliści, szachiści, pasażerowie itd. itd...................
    • Gość: krzysiek 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 13:59
      Trzeba było zapytać kierowców a nie pracowników urzędów z wyższym
      wykształceniem :)
    • Gość: j-1 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.edica.pl 30.10.06, 14:00
      tak wydaje mi się że to ci co niemają samochodów
    • Gość: Przytomny 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 14:17
      dzwonili chyba do pracowników Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Finansów.
    • Gość: jaro 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 14:18
      No to tym 40% d.....c! ten podatek obligatoryjnie,jak tak bardzo chca.
    • Gość: ox Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.timplus.net 30.10.06, 14:36
      co mnie to obchodzi? Niech zbadaja ile % kierowcow chce wyzszego OC, bo mi np
      tez jest wszystko jedno czy zdrozeja autoklawy, parowozy lub wille bo i tak ich
      nie kupie.
    • Gość: ctom 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 217.116.100.* 30.10.06, 14:46
      To jest jakas manipulacja - wg mnie tytuł powinien brzmieć "53 procent polaków
      nie chce droższego OC" (wg artykułu). To tak, jak u Smolenia i Laskowika, gdy
      koło w traktorze się popsuło - to nie można powiedzieć, że 3 są dobre?
    • Gość: calahan samochód nadal luksusem IP: *.agora.pl 30.10.06, 14:55
      Problem polega na tym, że w badaniu brały udział również osoby nie posiadające
      samochodów, a co za tym idzie są to osoby nie odczuwające obciążenia jakim jest
      opłata OC.

      APEL: Przestańmy samochody traktować jak dobra luksusowe. Tak był w PRL-u i
      nadal tak jest.
    • Gość: Paletz Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: 80.50.53.* 30.10.06, 14:56
      Źle postawione pytanie!!
      Ja też jestem za tym, ażeby koszty leczenia pokrywany były z OC. Wzrost składki
      powinien być jedank dla tych kierowców którzy w jakiś sposób zawinili wypadkom
      -nie dla wszystkich!!!



    • Gość: nick of time ...a pozostałe 60% posiada samochody. IP: *.stgambit.gda.pl 30.10.06, 15:32
      Sad but true.
    • Gość: xsen Re: 40 procent Polaków chce droższego OC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.06, 15:44
      40%, to chyba ...nie większość.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka