Dodaj do ulubionych

Upada jedyny polski producent fortepianów

IP: *.spray.net.pl 21.09.07, 22:15
w pierwszej chwili zabolało mnie serce patrioty... zacząłem szukać strony
firmy....
ale jeśli tak wygląda angielska wersja strony (a właściwie podstrony unitr-y)
www.unitra.pl/calisia/english.php
to sami sobie winni.... sorry..... nie wspomnę o wersji polskiej, ze ślepymi
linkami itd....

żenada....
Obserwuj wątek
    • Gość: pianista Legnica produkowała lepsze pianina od Calisii IP: *.osw.vectranet.pl 22.09.07, 00:14
      ale szkoda że upadły:((
      • Gość: :( Wielka szkoda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.07, 00:28
        Wielka szkoda
        • tetlian Re: Wielka szkoda 22.09.07, 02:00
          Nic na to nie poradzimy.
          • majak Błędy w zarządzaniu? 22.09.07, 10:46
            Tak przypuszczam, bo nie ma powodu żeby taka firma nie mogła utrzymać się na
            powierzchni i przynosić zysków. Może trzeba było wcześniej pogłówkować i np.
            poprawić marketing, dołożyć dział montażu elektronicznych instrumentów
            klawiszowych itp. itd. A teraz to już po ptakach.
            • wrojoz Kaczyński też upadnie. 22.09.07, 12:23
              Przy Kaczyńskich firmy nie mają szans.
              • faqu kulawy business 22.09.07, 12:38
                Zwalanie powodów upadku na: "...najczęściej kupujemy instrumenty z Chin i
                Tajwanu, gdzie produkcja jest o wiele tańsza niż w Polsce..." jest kiepskim
                zagraniem. Nie produkcja jest tansza, tylko szybsza i lepszy
                marketing wygrał. Uczcie sie chopcy.
      • dzikowy Re: Legnica produkowała lepsze pianina od Calisii 22.09.07, 11:20
        Może ja tak trafiałem, ale mi Legnica zawsze brzęczała, a przecież to miały być
        pianina, nie klawesyny.
    • vanilla.dream Szkoda. Dziś żółtek jest atrakcyjny bo tani. 22.09.07, 00:32
      A gdy nabywcy przekonają się, że kupili chłam to już będzie za późno - Calisii
      nie będzie.

      Państwo polskie powinno chronić nasz rynek, wprowadzając wysokie cła zaporowe na
      zalew chińskiego badziewia, produkowanego za miskę ryżu.

      No ale jak widać, ważniejsze jest rozliczanie przeszłości. Aby wkroczyć w nową
      lepszą, kaczą przyszłość.
    • Gość: Konrad Re: Upada jedyny polski producent fortepianów IP: *.adsl.inetia.pl 22.09.07, 00:32
      Nie wiem jakie są chińskie fortepiany. Może mają perfekcyjną
      barwę, wykończenie i atrakcyjną cenę....

      Ale wiem jakie są chińskie samochody. Są ładne, tanie i
      tak bezpieczne jak ten w crash teście (zobaczcie sami)

      www.youtube.com/watch?v=F06LjugtIUo
      Taką cenę właśnie prowadzimy za globalizację i wprowadzenie
      do tej gry takiego gracza jak Chiny... Miną lata nim
      wszyscy poznają się na tych chińskich keyboardach i będą
      chcieli wrócić do arcydzieł Calisy. Ale tej firmy już
      nie będzie....

      Ty tyle. Dobranoc,
      Konrad
    • Gość: Konrad I jeszcze jeden crash test chińskiego samochodu IP: *.adsl.inetia.pl 22.09.07, 00:37
      Ten bardzo polecam...

      www.youtube.com/watch?v=DZWy_fASSiQ&NR=1

      Konrad
    • Gość: KpitalistaBezSerca Tak to jest jak firmą zarządzają amatorzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.07, 01:56
      Jakoś podobne firmy w Anglii czy w Stanach ciągle istnieją. Tyle że one nie
      starają się konkurować cenowo z Chińczykami. Oczywiście w Kaliszu ktoś mądry
      stwierdził, że jedynym wyznacznikiem dla klienta jest cena i mamy efekt.

      Strona WWW - pierwsza klasa.

      Teraz 48 osób będzie mogło zasilić firmy, które nie przynoszą strat. Więc dobrze
      się stało.
      • blue911 Re: Tak to jest jak firmą zarządzają amatorzy 22.09.07, 03:16
        PiSownia nie spocznie dopoki nie zniszczy wszystkiego ,co ma wartosc
        w tym kraju.
        Pozostana tylko Ojciec Dyrektor i sami zlustrowani: podstawa filarow
        IV Rzplitej - inaczej mowiac skorupa bez wnetrza!
        Gratulujemy!
        • Gość: co za debilizm Re: Tak to jest jak firmą zarządzają amatorzy IP: *.hsd1.pa.comcast.net 22.09.07, 06:43
          oczywiscie wszystko przez ten PiS i jeszcze ile piasku na Saharze,
          to wszystko przez te wstretne kaczory. Zastanawiam sie kto takie
          debilizmy wypisuje. A moze na sluzbie?
          • Gość: swoboda_t Re: Tak to jest jak firmą zarządzają amatorzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.07, 11:35
            Skoro PiS wg. własnych słów odpowiada za wszystkie korzystne zmainy
            w Polsce w ostatnich latach, na czele ze spadkiem liczby wypadków
            samochodowych (prezydent tak stwierdził) i ciepłą zimę (która
            zaskutkowała nieprzerwaną koniunkturą budowlaną), to nie dziw się,
            że niektórzy używają równie absurdalnych argumentów przeciw
            propagandzie sukcesu.

            Tak jak to ktoś ładnie ujął:
            "ponad 200km autostrad w 2006 roku to zasługa PiS, tylko 7km
            autostard w 2007 roku, to wina SLD".
            • wrojoz Wybór : PiS albo fortepiany. 22.09.07, 12:25
              Wybieram fortepiany.
    • krzynia.c Ciekawe jak brzmi taki chiński Steinway ? 22.09.07, 06:17
      I kto chce na tym grać?
    • Gość: LK Dodajmy do tego "Mocnego Zlotego" i wtedy mozna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.07, 08:18
      tlumaczyc czemu sprzedaz i eksport siada.

      Kolejny przyklad....
      • adalberto3 Re: Dodajmy do tego "Mocnego Zlotego" ... masz ... 22.09.07, 10:25
        ..racje. Mysle, ze mieliby jeszcze szanse na sprzedaz na
        zachodnioeuropejskim rynku gdyby nie zbyt mocna zlotowka.
        Nowe tradycyjne pianino to ok.1300-1500 EUR. Ciekaw jestem ile
        kosztuje takie z Kalisza.
        Firma na pewno moze przetrwac jako warsztat rzemieslniczy.
    • Gość: bod Upada jedyny polski producent fortepianów IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.09.07, 10:22
      R i P
    • Gość: ja Re: Upada jedyny polski producent fortepianów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.07, 10:37
      miłośnicy polskich fortepianów
      ile ich kupiliscie?
      a czy w ogóle chodzicie na koncerty fortepianowe?
      czy uczycie swoje dzieci słuchania czegoś w jakości lepszej niż mp3?
      bo truć o tym jak upadła doskonała firma każdy potrafi

      firma nie odmalazła się w nowej rzeczywistości
      w rzeczywistości gdzie każdy może wyprodukować dobry a nawet doskonały
      produkt(chińczycy też potrafią tylko zamawia sie u nich tanie produkty a jakość
      kosztuje) ale problemem jest go sprzedać
      firma tego nie potrafiła,
      może mogłaby produkować pod inną marką (produkcja w Polsce jest tańsza niż w
      starej UE) ale do tego trzeba odwiesić narodowe aspiracje (dziwne skąd się
      wzięły bo to przecież Niemcy firmę założyli)
    • Gość: wit To dziwne! IP: *.pool.einsundeins.de 22.09.07, 11:26
      To dziwne. W Niemczech istnieje wiele firm wytwarzajacych fortepiany
      o ugruntowanej tradycji i marce. Niektore sa male, rodzinne. A
      jednak prosperuja i jakos im sie to oplaca.

      Wiec o co chodzi, bo argument o zmieniajacej sie rzeczywistosci
      jakos do mnie nie przemawia.
      • wrojoz PiS wszystko zniszczy. 22.09.07, 12:24
        Trzeba sie bronic przed PiSem.!
    • Gość: nexus5 Upada jedyny polski producent fortepianów IP: *.bstnma.east.verizon.net 22.09.07, 13:54
      Ja pamietam ze u mnie w domu bylo pianino Calisia. Wspolnie spiewalismy przy
      roznych okazjach a siostra dzieki niemu ukonczyla szkole muzyczna. Wiele
      cieplych wspomnien zwiazanych z instrumentem ktory wciaz swietnie sluzy naszym
      znajomym. Wlasciciele Calisii nie potrafia wykarzystac sily ktora wynika ze
      znajomosci marki i nie mowie tu o rynku polskim ale i europejskim. Nie moga
      konkurowac z azjatami wiec powinni zainwestowac w marketing pianin i fortepianow
      jako dobra luksusowego nie dla przecietnego Kowalskiego. Kowalskim zajeli sie
      Azjaci.
    • Gość: Grajek Nie zal IP: *.speed.planet.nl 22.09.07, 16:07
      Rok temu szukalem nowego fortepianu. Pierwszy wybor padl na rodzima Calisie. Nie
      znalazlem w ich fortepianie ani dzwieku ani wygladu ani jakosci wykonania.
      Dealer stale krecil o terminach dostawy i niewiadomej cenie z powodu roznych
      spraw od niego niezaleznych. Kupilem nowa Yamahe - za 8.5 tys Euro. Z dostawa do
      domu w ciagu tygodnia, z powtornym nastrojeniem. Ciesze sie swoim fortepianem
      jak dziecko z nowej zabawki.
      Zgadzam sie z jednym z czytelnikow ze kultura muzyczna w Polsce to pustynia.
      Brak lekcji na instrumentach, brak edukacji muzycznej, brak muzyki w
      restauracjach i klubach, marne koncerty, brak zainteresowania muzyka. A wyjatki
      jak sukcesy Blechacza i innych oraz wybitnych propagatorow muzyki jak
      Kaczynskiego (nie mylic z kaczkami) tylko potwierdzaja smutna rzeczywistosc.
      Tych kilku najlepszych natychmiast wyjezdza aby odrobic straty. Kiedys bylo
      inaczej - panstwowe szkoly muzyczne byly pelne najzdolniejszych uczniow.
    • Gość: Jan Re: Upada jedyny polski producent fortepianów IP: *.versanet.de 22.09.07, 19:17
      To byly poniemieckie firmy..niech upadaja..Wazne,by polskie
      tradycyjne firmy przetrwaly..Niech sobie przypomne,jakie to firmy..?
      Acha,juz wiem - Cegielski i port Gdynia np...ha,ha...
    • Gość: Jerzy Upada Calisia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.09.07, 11:55
      Żałość bierze, że taki skarb upada. Prawa rynku są bardzo twarde choć powinien
      być margines na ochronę takich firm jak Calisia. To tylko 36 osób zatrudnionych.
      Pewnie niezbyt dobrze przykładali się do pracy ludzie odpowiedzialni za
      znajdywanie nowych zamówień. Prezesi działali w starym socjalistycznym stylu, bo
      inaczej nie potrafili.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka