Dodaj do ulubionych

Kraków kusi tanie linie lotnicze

IP: *.adsl.xs4all.nl 19.08.03, 20:10
Trzymam kciuki!!! Mieszkam w Amsterdamie i teraz musialbym
zaplacic ok. 300 euro za przelot. To za duzo!!!!
Obserwuj wątek
    • maciek_ul Kraków kusi tanie linie lotnicze 19.08.03, 20:11
      BRAWO!!!! Czyli dla chcącego nic trudnego!!!
    • Gość: mike mh4 warszafka płonie IP: *.spam.mim.pl 19.08.03, 20:17
      Wkońcu samoloty beda latały przez kraków, a nie przez warszawe
      jak to było dotychczas...wkońcu też wiecej ludzi zrozumie
      dlaczego kraków jest najpiekniejszymmiastem w polsce, bo ci
      którzy się zatrzymują w stolicy, mają złe zdanie na temat
      naszego kraju, teraz to się zmieni...:)
      • Gość: Varsovia Centek lecz się z tych kompleksów n/txt IP: *.chello.pl 19.08.03, 20:20
      • Gość: Enuzjasta Tanie linie IP: *.proxy.aol.com 20.08.03, 07:09
        Wspaniale, ale...
        Tanie linie to takze tanie porty lotnicze, co z kolei znaczy
        tania (czyt,: niemal zadna) kotrola pasazerow i bagazu. Tkie
        urzadzenia sa bardzo drogie i w zakupie, i wobsludze. Tymczasem,
        ze wzgledu na Irak, ryzyko akcji terrorystycznej jest coraz
        wieksze. Co nastepne - tanie trumny?
        • Gość: jj Re: Tanie linie IP: 212.191.8.* 20.08.03, 07:32
          Jak nic nie wiesz to sie nie wypowiadaj!
        • Gość: xymek Re: Tanie linie IP: 62.233.163.* 20.08.03, 09:56
          Gość portalu: Enuzjasta napisał(a):

          > ze wzgledu na Irak, ryzyko akcji terrorystycznej jest coraz
          > wieksze. Co nastepne - tanie trumny?
          Na razie powinniśmy się cieszyć bo ma być "tania ropa" a przecież o to chodziło

        • Gość: czwartek Re: Tanie linie IP: *.net.leoburnett.com.pl 21.08.03, 11:09
          Gość portalu: Enuzjasta napisał(a):

          > Wspaniale, ale...
          > Tanie linie to takze tanie porty lotnicze, co z kolei znaczy
          > tania (czyt,: niemal zadna) kotrola pasazerow i bagazu. Tkie
          > urzadzenia sa bardzo drogie i w zakupie, i wobsludze.
          Tymczasem,
          > ze wzgledu na Irak, ryzyko akcji terrorystycznej jest coraz
          > wieksze. Co nastepne - tanie trumny?

          To siedz w domu!
      • Gość: Staszek Wiraszka Warszawa byla, jest i bedzie & #35 1 IP: *.dsl.primus.ca 20.08.03, 19:11
        Gość portalu: mike mh4 napisał(a):

        > Wkońcu samoloty beda latały przez kraków, a nie przez warszawe
        > jak to było dotychczas...wkońcu też wiecej ludzi zrozumie
        > dlaczego kraków jest najpiekniejszymmiastem w polsce, bo ci
        > którzy się zatrzymują w stolicy, mają złe zdanie na temat
        > naszego kraju, teraz to się zmieni...:)

        Krakow oprocz rynku i Wawelu to sam syf, brud i mogila, a o
        mieszkancach to szkoda nawet pisac.
        • Gość: lodzianin Re: Warszawa byla, jest i bedzie & & #35 35 1 IP: *.toya.net.pl 21.08.03, 15:25
          Ty jestes durny ukrainiec bo nie znasz piekna Krakowa i Warzawy
          i Lodzi-Ty duraku
      • Gość: Staszek Wiraszka Warszawa byla, jest i bedzie & #35 1 IP: *.dsl.primus.ca 20.08.03, 19:16
        Gość portalu: mike mh4 napisał(a):

        > Wkońcu samoloty beda latały przez kraków, a nie przez warszawe
        > jak to było dotychczas...wkońcu też wiecej ludzi zrozumie
        > dlaczego kraków jest najpiekniejszymmiastem w polsce, bo ci
        > którzy się zatrzymują w stolicy, mają złe zdanie na temat
        > naszego kraju, teraz to się zmieni...:)

        Krakow oprocz rynku i Wawelu to sam syf, brud i mogila, a o
        mieszkancach to nawet nie ma co pisac.
    • Gość: Karol Jestem zdecydowanie ZA!!! IP: *.staand.com.pl / 192.168.1.* 19.08.03, 20:18
      Popieram inicjatywę! Tanie linie lotnicze rozwiną region.
      Chętnie bym też poleciał za "studencką" cenę.
    • Gość: andrzej.sprengler@gazeta.pl Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.bielsko.dialog.net.pl 19.08.03, 20:24
      Wreszcie w jednym sektorze zacznie się u nas w POLSCE coś
      pozytywnego dziać...może skończył się monopol centralnego
      zarządzania, a wladze innych miast pójdą za przykładem władz
      Krakowa.Moim zdaniem jest za pięć dwunasta.
      • znajoma_krolika Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze 19.08.03, 20:40
        Bosko! Nareszcie!
        Wyobraźcie sobie, będzie można wybrać się na weekend do Sztokholmu czy
        Berlina... Już nawet nie mówię o tych turystach, których może przybędzie.
        Ważne, że i my, szaraczkowie, będziemy bliżej świata.
        Już nie mogę się doczekać!
        • Gość: marc Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.08.03, 21:16
          niestety, za weekend to trzeba zaplacic jak za zwykle
          polaczenie lotnicze.
          Przyklad: Ryanair, trasa Berlin-Londyn. Najtansze bilety juz za
          15 euro, ale... w tygodniu wieczorem lub wczesnie rano... Za
          wylot w piatek wieczorem trzeba zaplacic juz prawie 200!
          • Gość: will Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 199.43.14.* 19.08.03, 22:00
            Ryanair nie ma niestety w planie ekspansji na nowe tereny na
            najblizsze lata, wiec nie ma co sie ludzic ze juz za pare
            miesiecy gdzies tanio polecimy. Ale moze kiedys...
          • Gość: will Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 199.43.14.* 19.08.03, 22:02
            to nie jest tak, marc. Cena nie zalezy od tego czy to jest
            weekend czy normalny dzien, tylko od tego ile osob juz kupilo
            bilet na ten dzien. Jesli chcesz kupic bilet na za pol roku to
            cena bedzie mniej wiecej ta sama niezaleznie od dnia tygodnia.
            Poza tym na wszystkich tanich liniach cena rosnie bardzo
            gwaltownie im blizej jest data wylotu

            > niestety, za weekend to trzeba zaplacic jak za zwykle
            > polaczenie lotnicze. > Przyklad: Ryanair, trasa Berlin-Londyn.
            Najtansze bilety juz za > 15 euro, ale... w tygodniu wieczorem
            lub wczesnie rano... Za > wylot w piatek wieczorem trzeba
            zaplacic juz prawie 200!
    • Gość: bob Brawo Brawo! IP: *.ab.hsia.telus.net 19.08.03, 20:40
      swietny pomysl
    • Gość: ewa Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.08.03, 20:44
      Doskonale. Każda konkurencja jest zdrowsza od monopolisty, który
      tylko dyktuje ceny. Szkoda, że mieszkam we Wrocławiu. Tak
      trzymać.
    • Gość: Andrzej Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.agh.edu.pl / 192.168.18.* 19.08.03, 20:46
      I bardzo dobrze, bo latanie musi być tanie! Jest jednak też
      druga strona medalu. Polskim Portom Lotniczym, które zarządzają
      Balicami, właśnie umyka kilka (a może więcej??) mln zlotych
      rocznie, tylko dlatego, że mają zasady. I tak zamiast zarabiać
      na ruchu pasażerskim, rozbudować port lotniczy, to pod ich nosem
      ktoś inny zarobi. Tak trzymać - żal!
    • Gość: Zyziu Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.tac.net 19.08.03, 20:50
      Gość portalu: bzdziagwa napisał(a):

      > Trzymam kciuki!!! Mieszkam w Amsterdamie i teraz musialbym
      > zaplacic ok. 300 euro za przelot. To za duzo!!!!

      Teraz byc moze lecac z Kanady, dostane sie do Opola przez Krakow
      zamiast Warszawy. Slodko.
    • Gość: ph Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.pppool.de 19.08.03, 21:23
      A co z Lodzia, ktora ma lotnisko... w Warszawie, gdzie tanie
      linie chyba w najblizszej przyszlosci nie dotra.
      Byly przeciez rozmowy w wladzami Lodzi na temat ladawania tanich
      linii lotniczych na lotnisku Lublinek. Polozenie Lodzi jest
      chyba korzytniejsze niz Krakowa. A moze oba lotniska???

      • Gość: Gosc Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.adsl.snet.net 19.08.03, 21:41
        Polozenie Lodzi jest kozystniejsze niz Krakowa to tobie sie
        chyba w glowie powalilo, Z Krakowa masz 3 godziny do Wiednia,
        Pragi, nie wspomnie juz o samym Krakowie, Zakopanem i innych
        przyjemnosciach w tej okolicy
        • Gość: nie_ Łodzianin Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.acn.pl / 10.72.5.* 19.08.03, 22:04
          Gość portalu: Gosc napisał(a):

          > Polozenie Lodzi jest kozystniejsze niz Krakowa to tobie sie
          > chyba w glowie powalilo, Z Krakowa masz 3 godziny do Wiednia,
          > Pragi, nie wspomnie juz o samym Krakowie, Zakopanem i innych
          > przyjemnosciach w tej okolicy

          No chyba jednak to tobie sie w glowie "powalilo" (tak w ogóle
          to co to za zwrot). Chyba każdy kto skończył geografię na
          poziomie szkoły podstawowej od razu widzi że chyba jednak
          położenie Łodzi jest to korzystniejsze niż Krakowa (dla
          Polaków, nie Austiaków i Czechów, oczywiście).
          PS. A tak na marginesie, czy nie wydaje Wam się że Kraków
          powinien się dogadać z Katowicami w sprawie wspólnego lotniska
          (są takie, patrz: Kolonia/Bonn). Wtedy takie lotnisko miałoby
          jakieś znaczenie, może nawet na skalę europejską, a tak są dwa
          polskie "zadupia". Sorry za wyrażenie, ale taka jest prawda.
        • Gość: glowny zarzad poli Nareszcie IP: 134.113.4.* 19.08.03, 22:27
          Krakow to jedyne miasto w Polsce, ktore moze przyciagnac wieksza
          ilosc turystow ze swiata. Bo tu nie chodzi o Polakow, ktorzy
          chca poleciec na weekend czy przyleciec do rodziny w pl, tylko o
          wiekszy ruch w obie strony. Pisze to jako Warszawiak, ale jak
          czytam, ze warszawskie ZOO nie moze zrobic parkingu dla
          samochodow, bo nie ma 300 tys albo po prostu nie chce to mam ich
          w d.
          Z drugiej strony PPL wywalil powazne pieniadze na ladny terminal
          na Balicach i jesli teraz bedzie drugi z kontenerow to tez
          pokazuje to polski balagan :(((
        • Gość: sdb Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.olimp.ceti.pl 20.08.03, 18:42
          > Polozenie Lodzi jest kozystniejsze niz Krakowa to tobie sie
          > chyba w glowie powalilo, Z Krakowa masz 3 godziny do Wiednia,
          > Pragi, nie wspomnie juz o samym Krakowie, Zakopanem i innych
          > przyjemnosciach w tej okolicy

          do zakopanego tez bywa 3 godziny albo i dluzej hehehe
      • Gość: podroznik Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.03, 23:09
        Matolku, pas startowy w Lodzi ma jedynie 1200m i juz nie mozna
        go wydluzyc, bo byl juz wydluzony. A samolot jakim lata Ryanair
        potrzebuje pasa ok. 2tys. metrow. Wiec zapomnij o tym, ze
        pieprzony Ryanair bedzie latal do Lodzi. A nawet ciesz sie, bo
        to wcale nie jest takie tanie, a w dodatku to jest gowniane.

        Zapomnij tez o biletach po 20 euro, takich prawie nie ma. Wez
        pod uwage rachunek ekonomiczny. Najpierw pomysl, potem napisz.
        • Gość: Konrad Re: Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: *.nd.e-wro.net.pl 20.08.03, 00:17
          Jakie gowniane?

          Oczywiscie nie ma posilkow w trakcie lotu, ale leci sie
          normalnym Boeingiem 737 (wiem, bo lecialem). A tak w ogole
          to po co komu posilki, skoro lot do najdalej polozonych miejsc
          do ktorych lata Ryanair trwa najwyzej 3 godziny ?

          Jezeli chodzi o bilety za 20euro to jest to prawda, ale tak
          jak ktos na gorze wytlumaczyl - trzeba rezerwowac odpowiednio
          wczesniej (ja np. za jakies dwa tygodnie lece za 35 euro z
          Niemiec do Hiszpanii, rok temu lecialem z Belgii do Irlandii za
          23 euro.).

          Najwazniejsze jednak w tej calej wiadomosci jest to, ze podobno
          Ryanair ma zamiar stworzyc w Krakowie swoja baze. To oznacza,
          ze nie bedzie tylko lotow Krakow-Londyn (a takich jest
          wieszkszosc - prosze sprawdzic www.ryanair.com - destinations),
          lecz z Krakowa bedzie mozna poleciec tez do innych miejsc...np.
          Barcelona za 25 euro !!! Jestem z Wroclawia, ale mnie taka
          mozliwosc bardzo cieszy i gratuluje Krakowowi.

          Pozostaje jedynie wierzyc, ze to wszystko sie
          spelni ...niedlugo (rok? dwa?)

        • Gość: torunczyk Re: Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: *.dip.t-dialin.net 20.08.03, 10:52
          23.08.03 lece z Frankfurtu-Hahn do Sztokholmu-Skavsta za 37 euro !!!! (All
          inclusive)
          Bilet byl kupiony przed dwoma miesiacami.
          Szkoda ze Ryanair nie interesuje Bydgoszcz, to przeciez srodek Polski polnocnej.
        • Gość: MarcinK Re: Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: 126.102.21.* 20.08.03, 13:58
          Witam

          Pas w Łodzi ma 1443m i już sa projekty wydłużenia do 2000m co technicznie
          jest analne tylko trzeba znaleźć kasę.

          MK
      • Gość: armianin Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.kom / 10.104.20.* 20.08.03, 00:44
        A o Łasku słyszałeś?? Pełnowymiarowe lotnisko pod Łodzią w trakcie modernizacji
        za pieniądze podatników. I stawim zakład że za kilka lat we wspólnym
        użytkowaniu z portami lotniczymi.
    • Gość: TYP NAPIEKNIEJSZE JEST TO ZE... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 19.08.03, 22:00
      Najpiekniejsze jest to ze lotnisko bedzie rzut beretem od Balic,
      ktore ma dobre polaczenie z centrum Krakowa. W innych miastach
      na zachodzie sie laduje na zadupiu i trzeba drugie tyle zaplacic
      za dojazd a u nas bedzie i tanio i blisko.

      Swietny pomysl i ciesze sie ze Krakow bedzie sie rozwijal.
      Gorace pozdrowienia dla pieknego krolewskiego miasta Krakowa
      przesyla Bialystok.

    • Gość: Lotniczy Szperacz Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.pk.edu.pl 19.08.03, 22:03
      Bardzo mozliwe, ze tani przewoznicy beda latali z Radomia:

      lotnisko.radom.w.interia.pl
      • Gość: glowny zarzad poli w Radomiu jest gaz, kasyno i domek pilota IP: 134.113.4.* 19.08.03, 22:31
        Gość portalu: Lotniczy Szperacz napisał(a):
        > Bardzo mozliwe, ze tani przewoznicy beda latali z Radomia:

        Ciekawa jest czerwcowa dyskusja w Sejmie na ten temat, zwlaszzca
        watek nowego lotniska miedzynarodowego. Np. Mszczonow reklamuje
        sie tak:

        Dysponujemy wszystkimi mediami, łącznie z gazem średniego i
        wysokiego ciśnienia, teren jest kanalizowany. W pobliżu
        przebiegają międzynarodowe kable telekomunikacyjne. Grunty rolne
        mają niską klasę, i nie będzie problemów z ich wykupieniem.

        Ale Radom tez ma gaz, oraz:
        Dysponujemy małym hotelem, budynkiem kasyna, domkiem pilota, 3
        hangarami, budynkiem sztabu podobnym do niektórych rezydencji
        warszawskich. Posiadamy dobrze wyposażone zaplecze rekreacyjne,
        które można wykorzystać dla gości oczekujących na połączenia
        lotnicze.

        Calosc na:
        isip.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/ADD6248DF08D1B2FC1256D34004B6D57?
        OpenDocument

    • Gość: Al Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.dip.t-dialin.net 19.08.03, 22:37
      No nareszcie cos sie dzieje i w tym sektorze. Mam nadzieje , ze
      niedlugo skonczy sie ta bezczelna polityka PLL Lot. Oni uwazaja
      sie nie wiadomo za kogo, przede wszystkim ze swoimi cenami.
      Kiedys latalem czesciej HAM-GDA, HAM-WAW. Czasami robili w
      pewnych okresach ceny promocyjne (nazwijmy to, bo ok.20-25%
      Rabatu). To bylo nie zle. Ale szybko to sie skonczylo i teraz
      mam ich gdzies za ich polityke cenowa. Nie tylko moja opinia.
      Oni zyja jeszcze duchem komuny .Zasrani zarozumialcy. I nic
      dziwnego,ze albo samoloty lataja puste, albo na niektore linie
      europejskie daja malutkie maszyny, ktorymi nikt nie chce latac.
      Czekam kiedy dadza 4 osobowe dwuplatowce, a najlepiej kiedy
      splajtuja albo zmienia gore. Bo jak inaczej mozna zrozumiec ze
      bilet z HAM do WAW albo GDA (czas lotu 50 min)jest dwukrotnie
      drozszy niz do Londynu albo Madrytu.(czas lotu 2-3 godzin). Albo
      oni lataja jeszcze przez Moskwe.
      W kazdym razie popieram ten nowy pomysl i oby znalazlo sie jak
      najszybciej wiecej nasladowcow, tez do innych miast polskich.
      Pozdrowionka
    • Gość: Artur Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.upc-b.chello.nl 19.08.03, 23:08
      Trzymam nie tylko kciuki mieszkam w Eindhoven i do Londynu mam
      za 20 euraskow ....
      • Gość: Oblatywacz MILLER TEZ OFEROWAL GRUSZKI NA WIERZBIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.03, 23:15
        podobnie tanie linie, ktore tanie sa tylko z nazwy. Sprobuj
        kupic dzis bilet na najblizszy weekend, a wyskoczy cena ok. 250
        funtow czyli 1500 zlotych. proponuje wejsc na strony tanich
        linii i poszukac 'tanich' ofert na najblizszy weekend na
        bylejakiej trasie. moze wtedy zrozumiecie, ze to tylko gruszki
        na wierzbie obiecuja, bo taki styl promocji maja'tanie' linie!!!

        rzeczywistosc nie jest taka rozowa!!!
        • Gość: Misiek Re: MILLER TEZ OFEROWAL GRUSZKI NA WIERZBIE IP: 193.0.122.* 20.08.03, 23:23
          Gość portalu: Oblatywacz napisał(a):

          > podobnie tanie linie, ktore tanie sa tylko z nazwy. Sprobuj
          > kupic dzis bilet na najblizszy weekend, a wyskoczy cena ok. 250
          > funtow czyli 1500 zlotych. proponuje wejsc na strony tanich
          > linii i poszukac 'tanich' ofert na najblizszy weekend na
          > bylejakiej trasie.

          To poszukaj ofert w normalnych liniach na zapchane trasy
          na najblizszy weekend. Ceny tez beda duzo wyzsze niz normalnie.

          Przyklad:

          W-wa - Londyn - promocja LOT: 599zl, normalnie LOT $250,
          gdy jest tlok i nie ma miejsc: $500.
    • Gość: www.mpklublin.prv.pl WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL IP: *.lublin.mm.pl 19.08.03, 23:35
      krakow bedzie mial tanie linei lotnicze a my musimy walczyc o
      pieprzone sieciowki na wszystkie linie w MPK, chory ten kraj !!

      WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL - WALCZY !!
      • Gość: sracNAlot Re: WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 20.08.03, 00:46
        Caly problem w tym ze LOT ma monopol w RP, najpozniej po wejsciu do EU, bedzie
        po sprawie bo LOT musi otworzyc swoja przestrzen powietrzna dla konkurencji w
        tym tanich lini np. takich jak:
        www.hl-express.de
        www.germanwings.com
        www.ryanair.com itd.
        • Gość: podroznik Re: WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.03, 15:59
          Kolego, to nie wiesz co mowisz, bo z/do Polski lata ponad 20
          przewoznikow lotniczych i lot nie ma na nic monopolu.
          Monopol maja lotniska, zarzadzane przez firmie o nazwie PPL.
          Ale to jest zupelnie ina firma niz LOT. I nie wiadomo dlaczego
          PPL nie lubi LOTu, choc na nim najwiecej zarabia.
          A co do Twojego nick'a to wypada miec troche kultury. Nie wiem,
          czy bylbys szczesliwy, gdyby ktos tak napisal o firmie Tobie
          bliskiej.
      • Gość: trd Wcale nie tak tanio IP: *.uvt.nl 20.08.03, 00:57
        Ciesze sie, ze tanie linie wchodza do Polski, ale tylko z jednego powodu:
        zmusza duzych przewoznikow do obnizenia cen. Nie dam sie jednak nabrac na
        oferty lotow za 10 euro czy cos podobnego. Tanie linie podaja zawsze ceny w
        jedna strone (bez podatkow i oplat lotniskowych), a normalne linie w obie.
        Tanie linie pobieraja rozne ukryte oplaty: np. za uzycie karty kredytowej
        oplata dodatkowa 5 euro w Ryanair, uzywaja drogich numerow telefoniczne pod
        ktorymi udzielaja informacji (typu 0800), a przed wszystkim, bardzo czesto
        tanie linie za nic nie odpowiadaja: jesli lot zostaje odwolany, zwykle nalezy
        kupic sobie nastepny bilet. Lataja na lotniska bardzo oddalone od miast, dla
        zobrazowania odleglosci mozna sobie wyobrazic, ze samolot tanich linii lecacy
        do Warszawy bedzie naprawde ladowal w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. W ten
        sposob bilet na dojazd na lotnisko moze kosztowac wiecej niz bilet lotniczy.
        Dlatego nie wiem, czym sie tak wszyscy na forum nimi podniecaja. Ja bede sie
        cieszyl z obnizenia cen biletow w Locie.
        • Gość: JH Re: Wcale nie tak tanio IP: *.acn.waw.pl 20.08.03, 02:36
          Oczywiscie, ze tanie linie nie zawsze sa "tanie". Ale faktem jest, ze prawie
          zawsze sa duzo taniej niz normalne linie, ktore tez ograniczaja swoich
          promocji do mniej ciekawych dni i godzin. Najdrozsze bilety w tanich liniach,
          na loty za pare dni, sa norma, bo te linie maja bardzo wysokie oblozenie
          (srednio ponad 80% w ryanair np), a na ciekawe loty sprzedaja wiekszosc
          biletow duzo wczesniej. Sprobuj porownywalne loty w tanich liniach i
          normalnych, i PRAWIE zawsze, nawet jesli nie bardzo tanio, bedzie o tyle
          taniej, ze warto przemeczyc te dodatkowa godzine czy kilka funtow/euro, zeby
          dojechac z dalszego lotniska (chociaz przyznam, ze sytuacja z
          lotniskiem "Frankfurt" w Ryanair to troche przesada...). Swoja droga, te
          najtansze bilety nie sa wcale takie rzadkie, jesli sie kupuje z wyprzedzeniem,
          a juz na pewno jest latwo dostac taki bilet poza szczytem sezonu. A jesli
          chodzi o kwestie jakosci uslug, to ceny w tanich liniach na ogol sa
          porownywalne, albo nizsze, niz autokarem na tej samej trasie. Jesli pod tym
          wzgledem patrzyc, to nie wychodzi wcale tak zle.

          Pozdrawiam
          JH
          • Gość: JH Re: Wcale nie tak tanio IP: *.acn.waw.pl 20.08.03, 02:51
            Tak przy okazji, nawiazujac do swojego ostatniego postu, to sprawdzilem ceny
            biletow do Londynu na ten weekend najblizszy (wylot Piatek wieczorem - powrot
            Niedziela wieczorem). LOT nic nie mogl oferowac (brak wyceny na ich stronie na
            te loty), BA oferowal za $745, a Ryanair z Charleroi 380 euro, a z Berlina
            (Schoenefeld, a nie jakies tam lotnisko daleko od miasta) za 316 euro,
            wszystkie ceny razem z oplatami. Nie ma powodu, zeby Ryanair dal wyzsze ceny
            gdyby latal z Warszawy czy z Krakowa, bo na ogol daje podobne ceny niewazne
            skad lata. Wiec widac, ze nawet jak jest drogo, to jest stosunkowo tanio:) A
            juz na pewno warto tych dodatkowych trudnosci zwiazanych z lotniskiem troszke
            dalej od centrum i brakiem "smacznego" obiadku podczas lotu. A te ceny sa
            chyba najdrozsze z mozliwych w Ryanair, na wiekszosc lotow jest duzo taniej.

            Pozdrawiam,
            JH
            • Gość: EU Re: trasa Londyn-Berlin IP: *.216-194-7-171.nyc.ny.metconnect.net 20.08.03, 05:25
              Wkradl sie tu pewien blad, a mianowicie Ryan Air nie lata miedzy Londynem a
              Berlinem. Mozna to latwo sprawdzic na ich stronie internetowej, albowiem Europa
              Srodkowo-Wschodnia nie jest objeta ich zasiegiem.
              Nie wiem, dlaczego autor tego artykulu nie sprawdzil do konca tej wiadomosci.
              Byloby to niesamowita okazja aby sobie podrozowac taniej do Polski przez Berlin.

              Pozdrawiam
              :)
              • Gość: kou LATA!!! IP: *.bath.ac.uk / 172.18.142.* 20.08.03, 12:04
                Sam wlanie dzisiaj lece Ryanair-em z Londynu do Berlina. w sumie za 5 biletow
                (one-way) zaplacilem 220euro czyli wychodzi ok.45 euro za lot w jedna strone z
                oplatami plus dojazdy do lotnisk (mi wychodzi srednio jakies 15£ w jedna
                strone). Za czesc biletow zaplacilem po 30 EUR, czesc byla 2 razy drozsza bo
                kupilem pozno ale i tak taniej niz innymi liniami.
                W sumie koszt w obie strony to jakies 550zl ale jak ktos nie ma daleko do
                lotnisk to moze byc taniej.
                Do Angli mozna jeszcze poleciec np. z Pragi EasyJetem - szczegolnie jesli ktos
                woli zamiast do Londynu poleciec w okolice Bristolu.
                Lot trwa troche ponad godzine, wiec posilki naprawde sa zbedne, a miejsca jest
                wystarczajaco duzo.
              • Gość: lodzianin Re: trasa Londyn-Berlin IP: *.toya.net.pl 21.08.03, 15:27
                proponuje zebys latal zajeb ... gosciu od angoli przez Ural
            • Gość: Arek Re: Wcale nie tak tanio IP: *.mentec.ie 20.08.03, 10:11
              Londyn Stansted - Berlin Schonefeld
              Wylot 9 wrzesnia, Powrot 24 wrzesnia
              Cena: 46 GBP (cena koncowa ze wszystkimi oplatami)
              Bilet zostal kupiony na okolo 1 miesiac przed data wylotu.
              Wniosek: Jest tanio, cholernie tanio. Jezeli planujesz swoja
              podroz kilka tygodni naprzod.
              • Gość: trd Re: Wcale nie tak tanio IP: *.uvt.nl 20.08.03, 14:01
                > Londyn Stansted - Berlin Schonefeld
                > Wylot 9 wrzesnia, Powrot 24 wrzesnia
                > Cena: 46 GBP (cena koncowa ze wszystkimi oplatami)
                > Bilet zostal kupiony na okolo 1 miesiac przed data wylotu.
                > Wniosek: Jest tanio, cholernie tanio. Jezeli planujesz swoja
                > podroz kilka tygodni naprzod.

                Dodaj do tego jeszcze bilet kolejowy na Stansted (cos ponad 20 funtow, jesli
                mnie pamiec nie myli), dla porownania na Heathrow (gdzie Ryanair nie lata)
                mozesz dojechac za jakies 4-5 funtow metrem. Dolicz koszty zakupu nowego biletu
                lotniczego, jesli (odpukac) ten lot zostanie odwolany z powodu zlej pogody albo
                czegos innego. Niedawno policzylem i polecialem z Amsterdamu (Schiphol, czyli
                glownego lotniska, zadne Eindhoven czy inne dalekie lotniska) na Heathrow
                liniami BMI British Midland za 110 euro (cena koncowa). Po wszystkich
                przeliczeniach wyszlo mi taniej niz w Ryanair, a na dodatek zarobilem mile, bo
                BMI jest czlonkiem Star Alliance.
                pozdr.
        • Gość: Aga Re: Wcale nie tak tanio IP: *.net / 192.168.1.* 20.08.03, 10:58
          Gość portalu: trd napisał(a):

          > Ciesze sie, ze tanie linie wchodza do Polski, ale tylko z
          jednego powodu:
          > zmusza duzych przewoznikow do obnizenia cen. Nie dam sie jednak
          nabrac na
          > oferty lotow za 10 euro czy cos podobnego. Tanie linie podaja
          zawsze ceny w
          > jedna strone (bez podatkow i oplat lotniskowych), a normalne
          linie w obie.
          > Tanie linie pobieraja rozne ukryte oplaty: np. za uzycie karty
          kredytowej
          > oplata dodatkowa 5 euro w Ryanair, uzywaja drogich numerow
          telefoniczne pod
          > ktorymi udzielaja informacji (typu 0800),

          O ile wiem, to numery zaczynajace sie od 0800 sa DARMOWE, a te
          zaczynajace sie od 0700 maja kosmiczne oplaty...

          > Ja bede sie cieszyl z obnizenia cen biletow w Locie.

          W obnizke biletow w Locie nie wierze. 3 lata temu, gdy lecialam
          do Portugalii, przegladalam oferty roznych linii. Najtansza byla
          opcja Lufthansy i Air France (Ok. 400$ w obie strony). Lot w
          osobie "bardzo uprzejmej" pani zaproponowal mi przelot za 3000
          zl... hehe


          • Gość: trd Re: Wcale nie tak tanio IP: *.uvt.nl 20.08.03, 15:04
            > > Ciesze sie, ze tanie linie wchodza do Polski, ale tylko z
            > jednego powodu:
            > > zmusza duzych przewoznikow do obnizenia cen. Nie dam sie jednak
            > nabrac na
            > > oferty lotow za 10 euro czy cos podobnego. Tanie linie podaja
            > zawsze ceny w
            > > jedna strone (bez podatkow i oplat lotniskowych), a normalne
            > linie w obie.
            > > Tanie linie pobieraja rozne ukryte oplaty: np. za uzycie karty
            > kredytowej
            > > oplata dodatkowa 5 euro w Ryanair, uzywaja drogich numerow
            > telefoniczne pod
            > > ktorymi udzielaja informacji (typu 0800),
            >
            > O ile wiem, to numery zaczynajace sie od 0800 sa DARMOWE, a te
            > zaczynajace sie od 0700 maja kosmiczne oplaty...

            O ile wiem, zalezy to od kraju, bo np. w Holandii drogie numery to 0900.


            > > Ja bede sie cieszyl z obnizenia cen biletow w Locie.
            >
            > W obnizke biletow w Locie nie wierze.

            Sprawdz nowe taryfy do Londynu (jakies 150$ + tax w obie strony). Wprowadzone
            dzieki konkurencji British Airways.

            3 lata temu, gdy lecialam
            > do Portugalii, przegladalam oferty roznych linii. Najtansza byla
            > opcja Lufthansy i Air France (Ok. 400$ w obie strony). Lot w
            > osobie "bardzo uprzejmej" pani zaproponowal mi przelot za 3000
            > zl... hehe
            >

            Loty z przesiadka sa zawsze tansze od od bezposrednich. Poza tym przewoznik
            krajowy jest zwykle najdrozszy na terenie swojego kraju.
        • Gość: podroznik Re: Wcale nie tak tanio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.03, 15:56
          nareszcie, jeden co wie o co w tym chodzi.
          Szkoda, ze jest takich jak my tak malo. A wszyscy dookola
          wierza, ze gruszki na wierzbie wyrosna...
    • Gość: Warszawiak Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.acn.pl / 10.67.8.* 20.08.03, 06:44
      A my nie chemy tanich przelotów, nie chcemy lotniska w mieście,
      nie chcemy metra, mostów, hipermarketów, metra, odródków piwnych
      nad Wisłą, kolorowych parasoli i imprez na Strówce. Nie chemy
      gości zagranicznych! Popiera nas nasz Prezydent, Kaczyński! Nie
      damy się!
    • Gość: gaduła Re: bardzo dobrze !!!!! IP: *.IOd.krakow.pl 20.08.03, 07:49
      oby tylko przekuć plany w konkrety !
    • Gość: doctordaniel Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 20.08.03, 11:19
      Tak trzymać Panowie Samorządowcy, oby więcej takich pozytywnych
      kombinatorów na stanowiskach ;)
    • Gość: aqp Wrocław! Ja chce we Wroclawiu!!! IP: *.crowley.pl 20.08.03, 11:22

      • Gość: Arek Re: Wrocław! Ja chce we Wroclawiu!!! IP: *.dial.froggy.com.au 20.08.03, 12:52
        no i w Warszawie!!!!!!!!
      • Gość: lotowiec Re: Wrocław! Ja chce we Wroclawiu!!! IP: *.uk.prserv.net 20.08.03, 12:54
        Nie chce sie chwalic ale pracuje w tym businessie 15 lat i oswiadczam.

        NIC Z TEGO NIE WYJDZIE!!!!

        PPL nigdy nie dopusci dopusci Ryana itp bo realizuje polityke transportowa LOT-
        u. Ludzie w PPL i GULC (Glowny Urzad Lotnictwa Cywilnego) ktorzy decyduja o
        koncesjach i zezwoleniach na przeloty to jedna LOT-owska rodzina jeszcze z
        czsow gdy wszyscy byli w wywiadzie wojskowym PRL.

        PPL ma 150 mozliwosci zablokowania. Jak Unia zmusi ich do opuszczenia oplat za
        ladowania to podwyzsza inne, nie dadza dobrego korytarza, dadza niekorzystne
        sloty... taka liste moge ciagnac w nieskonczonosc. Dokad instytucja panstwowa
        PPL bedzie bronic narodowego przewoznika to nawet Krakowscy samorzadowcy nic
        nie wskoraja.

        Tu po prostu nalezy dokanac takiej wymiany kadr zeby albo w LOT albo w PPL i w
        GULC byli ludzie ktorzy sie nie znaja. Zreszta czas najwyzszy bo sa
        niekompetentni, patrz lapowy w LOT i raport NIK na temat bezpieczenstwa lotnisk.

        powtarzam NIC Z TEGO NIE WYJDZIE dokad Miller lub ktos z samego najwyzszego
        poziomu nie powie glosno ze Ryan ma byc wpuszczony. Przeciez mnasze Panstwo
        funkcjonuje na zasadzie nasluchiwania odglowsow z samej gory.
        • Gość: latawiec Re: Wrocław! Ja chce we Wroclawiu!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.03, 16:03
          kolego, ja tez siedze w tej branzy 15 lat i doskonale znam obie
          firmy. I dobrze wiem, jak PPL niecierpi LOTu i zrobilby
          wszystko LOTowi na zlosc, tak jak teraz z projektem terminala,
          ktory jest do niczego.

          A co do rozkazu Millera, to chyba nie jest potrzebny, bo ten
          komuch i tak nie bedzie nic robil dla plepsu, jakim sa wszyscy
          spoza wierchuszki SLD.
    • Gość: Arek Re: Ale fajnie! W konciu konkurencja ja LOTu! IP: *.dial.froggy.com.au 20.08.03, 12:47
      w konciu bede mogl lecic z krakowa np do
      Manchester czy Madrid NONSTOP!!!!!
      • Gość: lotowiec Re: Ale fajnie! W konciu konkurencja ja LOTu! IP: *.uk.prserv.net 20.08.03, 12:55
        bIEDACY TYLE NADZIEII A I TAK NIC Z TEGO NIE BEDZIE PRZECZYTAJCIE MOJ
        POIPRZEDNI LIST TU SIE MUSI FILOZFIA PANSTWA ZMIENIC A NIEDOBRE CHECI!!!!
    • Gość: toto Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 217.153.133.* 20.08.03, 13:04
      Bardzo trafna decyzja. Mam tylko nadzieję, że po okrsie zachwytów MON się z
      tego nie wycofa, bo co na tym zyskają SLD-owcy. A może Pan Kaczyński i MON
      dogadają się co do lotniska w Modlinie. Blisko Warszawy i dobre połączenie, bo
      po pomysłach byłych PC aby stworzyć tam cargo wszelki słuch zaginął. Panie
      Prezydencie niech Pan bierze przykład z Krakowa. To nie wstyd, że Warszawa
      będzie kopiowała dobre pomysły. Uczmy się od innych.
    • Gość: GWB --W KRAKOWIE SIE NIC NIE UDAJE--- IP: *.ramtel.com.pl / 172.16.5.* 20.08.03, 16:17
      Po doswiadczeniach z:
      1. Budowa "Nowego Miasta"
      2. Budowa stadionu Wisly
      3. Festiwalem "Krakow 2000"
      4. Festiwalem Pendereckiego
      5. "Konferencja" prasowa p. Majchrowskiego przed przejazdem
      Bush'a
      ... itp itd. wiem, ze TO SIE TUTAJ NIE MOZE UDAC
    • Gość: renault1 Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.sympatico.ca 20.08.03, 17:35
      Nawet gdyby Easy jet czy Ryanair lataly z Krakowa do Paryza,
      Kopenhagi , Brukseli czy nawet do Londynu to musimy pamietac ze
      te linie NIGDY nie beda ladowaly na glownych lotniskach tych
      miast. W Paryzu beda ladowac w Beauvais a nie w Roissy Charles-
      de-Gaulle , do Brukseli to na Charleroi a nie na Zaventem
      National a do Londynu to w City albo Stansteed a nie w Heathrow
      czy Gatwick. Dla czesto latajacych i co naleza do programow
      Frequent flyers , to nigdy nie beda latac takimi liniami.
      Jezeli ja mam byc w Louvain-la-Neuve ( kolo Brukseli ) na rano
      a wracac do Luxemburga czy do Paryza pred poludniem , to
      wiadomo ze polece SN Brussels Airlines czy pojade pociagiem
      THALYS ( TGV ) ktory obslugule trase CDG-BRU-CDG na konto Air
      France i rowniez akumuluje mile na programie Fréquence Plus
      d'Air France. A lecac Ryanair to nie jestem pewny miejsca na
      pokladzie samolotu , oddalam sie od glownych lotnisk gdzie mam
      stacje pociagowe w samych portach lotniczych ( TGV-Air w CDG
      albo Thalys jedzie tez do Schipol w Amsterdamie ) i nie jest to
      gdzies w lasach albo w pepidowie tam gdzie lataja Easy jet czy
      Ryanair. Trzeba rowniez pamietac o tym ze na regularnych
      liniach to moge leciec kiedy mi pasuje i nie kiedy linii
      lotniczej pasuje.Ryanair musi leciec pelny a nie pusty. A BA ,
      Air France czy Swiss moga leciec do Krakowa nawet tylko z 20
      pasazerami na pokladzie. Szkoda ze Swiss nie bedzie latal do
      Krakowa kiedy wejdzie rozklad lotow na zime 2003 od 26
      pazdziernika 2003. Merci et bon voyage !
      • Gość: JH Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 21.08.03, 00:35
        Gość portalu: renault1 napisał(a):

        > Nawet gdyby Easy jet czy Ryanair lataly z Krakowa do Paryza,
        > Kopenhagi , Brukseli czy nawet do Londynu to musimy pamietac ze
        > te linie NIGDY nie beda ladowaly na glownych lotniskach tych
        > miast. W Paryzu beda ladowac w Beauvais a nie w Roissy Charles-
        > de-Gaulle , do Brukseli to na Charleroi a nie na Zaventem
        > National a do Londynu to w City albo Stansteed a nie w Heathrow
        > czy Gatwick. Dla czesto latajacych i co naleza do programow
        > Frequent flyers , to nigdy nie beda latac takimi liniami.

        Tanie linie nie probuja przyciagnac tych klientow, te linie raczej sa dla tych
        co a) nie stac ich na loty w normalnych liniach b) nie lataja regularnie, nie
        sa czlonkami takich programow, i nie chca placic za dodatkowe "luksusy" z
        ktorych nie beda korzystac.

        > Jezeli ja mam byc w Louvain-la-Neuve ( kolo Brukseli ) na rano
        > a wracac do Luxemburga czy do Paryza pred poludniem , to
        > wiadomo ze polece SN Brussels Airlines czy pojade pociagiem
        > THALYS ( TGV ) ktory obslugule trase CDG-BRU-CDG na konto Air
        > France i rowniez akumuluje mile na programie Fréquence Plus
        > d'Air France. A lecac Ryanair to nie jestem pewny miejsca na
        > pokladzie samolotu,
        No nie wiem, jak sie kupuje bilet, to raczej jestes pewien miejsca, a jak lot
        jest odwolany, to z kasy zaoszczedzonej na tanszym bilecie mozesz sam sobie np
        nocleg zalatwic. Kwestie nie zdazenia na wazne spotkanie omijam, bo te linie
        nie sa dla pasazerow biznesowych raczej

        oddalam sie od glownych lotnisk gdzie mam
        > stacje pociagowe w samych portach lotniczych ( TGV-Air w CDG
        > albo Thalys jedzie tez do Schipol w Amsterdamie ) i nie jest to
        > gdzies w lasach albo w pepidowie tam gdzie lataja Easy jet czy
        > Ryanair. Trzeba rowniez pamietac o tym ze na regularnych
        > liniach to moge leciec kiedy mi pasuje i nie kiedy linii
        > lotniczej pasuje.
        Znowu nie prawda, situacja identyczna w obu przypadkach, placisz wiecej jak
        jest wiekszy popyt, ale mozesz leciec kiedy chcesz

        Ryanair musi leciec pelny a nie pusty. A BA ,
        > Air France czy Swiss moga leciec do Krakowa nawet tylko z 20
        > pasazerami na pokladzie. Szkoda ze Swiss nie bedzie latal do
        > Krakowa kiedy wejdzie rozklad lotow na zime 2003 od 26
        > pazdziernika 2003. Merci et bon voyage !

        Bon voyage rowniez:)
        • staplerfahrer_klaus Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze 21.08.03, 13:32
          Gość portalu: JH napisał(a):

          >> No nie wiem, jak sie kupuje bilet, to raczej jestes pewien
          miejsca,
          No akurat w ryanair niczego nie mozna byc pewnym znajomy lecial
          z hahn na stansted zamowil bilet przez net (jedyna mozliwosc)
          potem dostal maila z potwierdzeniem, a jak pojechal z frankfurtu
          na frankfurt-hahn (140 km) to okazalo sie, ze jakowas awaria
          systemu byla i @ dostal omylkowo i zadnego miejsca dla niego nie
          ma
          milej podrozy
    • Gość: Z Londynu Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 195.194.75.* 20.08.03, 20:06
      Ten wasz Zareba to chyba robil dyplom w socjalistycznej Rosji.
      Wystarczy tylko zobaczyc na kraje zachodnie w jakim tempie
      rozwijaja sie lotniska, ktore sa wykorzystane przez tanie linie.
      To niepowtarzalna szansa nie tylko dla regionu ale rowniez dla
      polskiej turystyki. Polacy za granica juz zrobili wystarczajaca
      dobra reklame dla Krakowa, wielu z moich zagranicznych kolegow
      chetnie by przyjechalo do Polski, szczegolnie do Krakowa, ale
      jak sie pytaja o cene polacznia lotniczego to rezygnuja. W cale
      sie nie dziwie, skoro duzo taniej mozna leciec do Hiszpani,
      Wloch. Tyle atrakcji u nas nie ma, ale jestesmy bardzo
      atrakcyjnym (nadla nieznanym) regionem turystycznem. Tanie
      polaczenia lotnicze wykorzystuja swoje samoloty bardzo
      intensywnie co oznacza duzo wieksza liczbe pasazerow co do tej
      pory, i w ten sposob nawet jesli oplaty lotniskowe beda nizsze a
      za to bedzie duzo wieksza liczba pasazerow to przychody dla
      lotniska beda duzo wyzsze. PROSTY RACHUNEK, PANIE ZAREBA...
      Dalej wzrasta czynsz dla sklepow na lotnisku, powieksza sie
      powierzchnia handlowa, dochody z parkingu itd. COS PAN ZA SZKOLE
      SKONCZYL??
    • Gość: Z Londynu Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 195.194.75.* 20.08.03, 20:14
      I jeszcze jedno. Wez PAN pod uwage, ze jak wybuduje sie drugie
      lotnisko to szybko zmieni sie sytuacja. Powstanie grozny
      konkurent, ktory zabierze cala mase klientow. A kto bedzie latal
      British Airways albo LOTem za podwojna cene w stosunku do
      Ryanair? Naturalnie, garska bizmesmenow ale czy to wystarczy???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka