Gość: bzdziagwa IP: *.adsl.xs4all.nl 19.08.03, 20:10 Trzymam kciuki!!! Mieszkam w Amsterdamie i teraz musialbym zaplacic ok. 300 euro za przelot. To za duzo!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maciek_ul Kraków kusi tanie linie lotnicze 19.08.03, 20:11 BRAWO!!!! Czyli dla chcącego nic trudnego!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mike mh4 warszafka płonie IP: *.spam.mim.pl 19.08.03, 20:17 Wkońcu samoloty beda latały przez kraków, a nie przez warszawe jak to było dotychczas...wkońcu też wiecej ludzi zrozumie dlaczego kraków jest najpiekniejszymmiastem w polsce, bo ci którzy się zatrzymują w stolicy, mają złe zdanie na temat naszego kraju, teraz to się zmieni...:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Varsovia Centek lecz się z tych kompleksów n/txt IP: *.chello.pl 19.08.03, 20:20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Enuzjasta Tanie linie IP: *.proxy.aol.com 20.08.03, 07:09 Wspaniale, ale... Tanie linie to takze tanie porty lotnicze, co z kolei znaczy tania (czyt,: niemal zadna) kotrola pasazerow i bagazu. Tkie urzadzenia sa bardzo drogie i w zakupie, i wobsludze. Tymczasem, ze wzgledu na Irak, ryzyko akcji terrorystycznej jest coraz wieksze. Co nastepne - tanie trumny? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jj Re: Tanie linie IP: 212.191.8.* 20.08.03, 07:32 Jak nic nie wiesz to sie nie wypowiadaj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xymek Re: Tanie linie IP: 62.233.163.* 20.08.03, 09:56 Gość portalu: Enuzjasta napisał(a): > ze wzgledu na Irak, ryzyko akcji terrorystycznej jest coraz > wieksze. Co nastepne - tanie trumny? Na razie powinniśmy się cieszyć bo ma być "tania ropa" a przecież o to chodziło Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czwartek Re: Tanie linie IP: *.net.leoburnett.com.pl 21.08.03, 11:09 Gość portalu: Enuzjasta napisał(a): > Wspaniale, ale... > Tanie linie to takze tanie porty lotnicze, co z kolei znaczy > tania (czyt,: niemal zadna) kotrola pasazerow i bagazu. Tkie > urzadzenia sa bardzo drogie i w zakupie, i wobsludze. Tymczasem, > ze wzgledu na Irak, ryzyko akcji terrorystycznej jest coraz > wieksze. Co nastepne - tanie trumny? To siedz w domu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Staszek Wiraszka Warszawa byla, jest i bedzie & #35 1 IP: *.dsl.primus.ca 20.08.03, 19:11 Gość portalu: mike mh4 napisał(a): > Wkońcu samoloty beda latały przez kraków, a nie przez warszawe > jak to było dotychczas...wkońcu też wiecej ludzi zrozumie > dlaczego kraków jest najpiekniejszymmiastem w polsce, bo ci > którzy się zatrzymują w stolicy, mają złe zdanie na temat > naszego kraju, teraz to się zmieni...:) Krakow oprocz rynku i Wawelu to sam syf, brud i mogila, a o mieszkancach to szkoda nawet pisac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lodzianin Re: Warszawa byla, jest i bedzie & & #35 35 1 IP: *.toya.net.pl 21.08.03, 15:25 Ty jestes durny ukrainiec bo nie znasz piekna Krakowa i Warzawy i Lodzi-Ty duraku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Staszek Wiraszka Warszawa byla, jest i bedzie & #35 1 IP: *.dsl.primus.ca 20.08.03, 19:16 Gość portalu: mike mh4 napisał(a): > Wkońcu samoloty beda latały przez kraków, a nie przez warszawe > jak to było dotychczas...wkońcu też wiecej ludzi zrozumie > dlaczego kraków jest najpiekniejszymmiastem w polsce, bo ci > którzy się zatrzymują w stolicy, mają złe zdanie na temat > naszego kraju, teraz to się zmieni...:) Krakow oprocz rynku i Wawelu to sam syf, brud i mogila, a o mieszkancach to nawet nie ma co pisac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol Jestem zdecydowanie ZA!!! IP: *.staand.com.pl / 192.168.1.* 19.08.03, 20:18 Popieram inicjatywę! Tanie linie lotnicze rozwiną region. Chętnie bym też poleciał za "studencką" cenę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andrzej.sprengler@gazeta.pl Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.bielsko.dialog.net.pl 19.08.03, 20:24 Wreszcie w jednym sektorze zacznie się u nas w POLSCE coś pozytywnego dziać...może skończył się monopol centralnego zarządzania, a wladze innych miast pójdą za przykładem władz Krakowa.Moim zdaniem jest za pięć dwunasta. Odpowiedz Link Zgłoś
znajoma_krolika Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze 19.08.03, 20:40 Bosko! Nareszcie! Wyobraźcie sobie, będzie można wybrać się na weekend do Sztokholmu czy Berlina... Już nawet nie mówię o tych turystach, których może przybędzie. Ważne, że i my, szaraczkowie, będziemy bliżej świata. Już nie mogę się doczekać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marc Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.08.03, 21:16 niestety, za weekend to trzeba zaplacic jak za zwykle polaczenie lotnicze. Przyklad: Ryanair, trasa Berlin-Londyn. Najtansze bilety juz za 15 euro, ale... w tygodniu wieczorem lub wczesnie rano... Za wylot w piatek wieczorem trzeba zaplacic juz prawie 200! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: will Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 199.43.14.* 19.08.03, 22:00 Ryanair nie ma niestety w planie ekspansji na nowe tereny na najblizsze lata, wiec nie ma co sie ludzic ze juz za pare miesiecy gdzies tanio polecimy. Ale moze kiedys... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: will Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 199.43.14.* 19.08.03, 22:02 to nie jest tak, marc. Cena nie zalezy od tego czy to jest weekend czy normalny dzien, tylko od tego ile osob juz kupilo bilet na ten dzien. Jesli chcesz kupic bilet na za pol roku to cena bedzie mniej wiecej ta sama niezaleznie od dnia tygodnia. Poza tym na wszystkich tanich liniach cena rosnie bardzo gwaltownie im blizej jest data wylotu > niestety, za weekend to trzeba zaplacic jak za zwykle > polaczenie lotnicze. > Przyklad: Ryanair, trasa Berlin-Londyn. Najtansze bilety juz za > 15 euro, ale... w tygodniu wieczorem lub wczesnie rano... Za > wylot w piatek wieczorem trzeba zaplacic juz prawie 200! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewa Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.08.03, 20:44 Doskonale. Każda konkurencja jest zdrowsza od monopolisty, który tylko dyktuje ceny. Szkoda, że mieszkam we Wrocławiu. Tak trzymać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.agh.edu.pl / 192.168.18.* 19.08.03, 20:46 I bardzo dobrze, bo latanie musi być tanie! Jest jednak też druga strona medalu. Polskim Portom Lotniczym, które zarządzają Balicami, właśnie umyka kilka (a może więcej??) mln zlotych rocznie, tylko dlatego, że mają zasady. I tak zamiast zarabiać na ruchu pasażerskim, rozbudować port lotniczy, to pod ich nosem ktoś inny zarobi. Tak trzymać - żal! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyziu Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.tac.net 19.08.03, 20:50 Gość portalu: bzdziagwa napisał(a): > Trzymam kciuki!!! Mieszkam w Amsterdamie i teraz musialbym > zaplacic ok. 300 euro za przelot. To za duzo!!!! Teraz byc moze lecac z Kanady, dostane sie do Opola przez Krakow zamiast Warszawy. Slodko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ph Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.pppool.de 19.08.03, 21:23 A co z Lodzia, ktora ma lotnisko... w Warszawie, gdzie tanie linie chyba w najblizszej przyszlosci nie dotra. Byly przeciez rozmowy w wladzami Lodzi na temat ladawania tanich linii lotniczych na lotnisku Lublinek. Polozenie Lodzi jest chyba korzytniejsze niz Krakowa. A moze oba lotniska??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.adsl.snet.net 19.08.03, 21:41 Polozenie Lodzi jest kozystniejsze niz Krakowa to tobie sie chyba w glowie powalilo, Z Krakowa masz 3 godziny do Wiednia, Pragi, nie wspomnie juz o samym Krakowie, Zakopanem i innych przyjemnosciach w tej okolicy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie_ Łodzianin Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.acn.pl / 10.72.5.* 19.08.03, 22:04 Gość portalu: Gosc napisał(a): > Polozenie Lodzi jest kozystniejsze niz Krakowa to tobie sie > chyba w glowie powalilo, Z Krakowa masz 3 godziny do Wiednia, > Pragi, nie wspomnie juz o samym Krakowie, Zakopanem i innych > przyjemnosciach w tej okolicy No chyba jednak to tobie sie w glowie "powalilo" (tak w ogóle to co to za zwrot). Chyba każdy kto skończył geografię na poziomie szkoły podstawowej od razu widzi że chyba jednak położenie Łodzi jest to korzystniejsze niż Krakowa (dla Polaków, nie Austiaków i Czechów, oczywiście). PS. A tak na marginesie, czy nie wydaje Wam się że Kraków powinien się dogadać z Katowicami w sprawie wspólnego lotniska (są takie, patrz: Kolonia/Bonn). Wtedy takie lotnisko miałoby jakieś znaczenie, może nawet na skalę europejską, a tak są dwa polskie "zadupia". Sorry za wyrażenie, ale taka jest prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glowny zarzad poli Nareszcie IP: 134.113.4.* 19.08.03, 22:27 Krakow to jedyne miasto w Polsce, ktore moze przyciagnac wieksza ilosc turystow ze swiata. Bo tu nie chodzi o Polakow, ktorzy chca poleciec na weekend czy przyleciec do rodziny w pl, tylko o wiekszy ruch w obie strony. Pisze to jako Warszawiak, ale jak czytam, ze warszawskie ZOO nie moze zrobic parkingu dla samochodow, bo nie ma 300 tys albo po prostu nie chce to mam ich w d. Z drugiej strony PPL wywalil powazne pieniadze na ladny terminal na Balicach i jesli teraz bedzie drugi z kontenerow to tez pokazuje to polski balagan :((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdb Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.olimp.ceti.pl 20.08.03, 18:42 > Polozenie Lodzi jest kozystniejsze niz Krakowa to tobie sie > chyba w glowie powalilo, Z Krakowa masz 3 godziny do Wiednia, > Pragi, nie wspomnie juz o samym Krakowie, Zakopanem i innych > przyjemnosciach w tej okolicy do zakopanego tez bywa 3 godziny albo i dluzej hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podroznik Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.03, 23:09 Matolku, pas startowy w Lodzi ma jedynie 1200m i juz nie mozna go wydluzyc, bo byl juz wydluzony. A samolot jakim lata Ryanair potrzebuje pasa ok. 2tys. metrow. Wiec zapomnij o tym, ze pieprzony Ryanair bedzie latal do Lodzi. A nawet ciesz sie, bo to wcale nie jest takie tanie, a w dodatku to jest gowniane. Zapomnij tez o biletach po 20 euro, takich prawie nie ma. Wez pod uwage rachunek ekonomiczny. Najpierw pomysl, potem napisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konrad Re: Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: *.nd.e-wro.net.pl 20.08.03, 00:17 Jakie gowniane? Oczywiscie nie ma posilkow w trakcie lotu, ale leci sie normalnym Boeingiem 737 (wiem, bo lecialem). A tak w ogole to po co komu posilki, skoro lot do najdalej polozonych miejsc do ktorych lata Ryanair trwa najwyzej 3 godziny ? Jezeli chodzi o bilety za 20euro to jest to prawda, ale tak jak ktos na gorze wytlumaczyl - trzeba rezerwowac odpowiednio wczesniej (ja np. za jakies dwa tygodnie lece za 35 euro z Niemiec do Hiszpanii, rok temu lecialem z Belgii do Irlandii za 23 euro.). Najwazniejsze jednak w tej calej wiadomosci jest to, ze podobno Ryanair ma zamiar stworzyc w Krakowie swoja baze. To oznacza, ze nie bedzie tylko lotow Krakow-Londyn (a takich jest wieszkszosc - prosze sprawdzic www.ryanair.com - destinations), lecz z Krakowa bedzie mozna poleciec tez do innych miejsc...np. Barcelona za 25 euro !!! Jestem z Wroclawia, ale mnie taka mozliwosc bardzo cieszy i gratuluje Krakowowi. Pozostaje jedynie wierzyc, ze to wszystko sie spelni ...niedlugo (rok? dwa?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: torunczyk Re: Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: *.dip.t-dialin.net 20.08.03, 10:52 23.08.03 lece z Frankfurtu-Hahn do Sztokholmu-Skavsta za 37 euro !!!! (All inclusive) Bilet byl kupiony przed dwoma miesiacami. Szkoda ze Ryanair nie interesuje Bydgoszcz, to przeciez srodek Polski polnocnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MarcinK Re: Ludzie, przestancie wierzyc w bajki!!!!! IP: 126.102.21.* 20.08.03, 13:58 Witam Pas w Łodzi ma 1443m i już sa projekty wydłużenia do 2000m co technicznie jest analne tylko trzeba znaleźć kasę. MK Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: armianin Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.kom / 10.104.20.* 20.08.03, 00:44 A o Łasku słyszałeś?? Pełnowymiarowe lotnisko pod Łodzią w trakcie modernizacji za pieniądze podatników. I stawim zakład że za kilka lat we wspólnym użytkowaniu z portami lotniczymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TYP NAPIEKNIEJSZE JEST TO ZE... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 19.08.03, 22:00 Najpiekniejsze jest to ze lotnisko bedzie rzut beretem od Balic, ktore ma dobre polaczenie z centrum Krakowa. W innych miastach na zachodzie sie laduje na zadupiu i trzeba drugie tyle zaplacic za dojazd a u nas bedzie i tanio i blisko. Swietny pomysl i ciesze sie ze Krakow bedzie sie rozwijal. Gorace pozdrowienia dla pieknego krolewskiego miasta Krakowa przesyla Bialystok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lotniczy Szperacz Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.pk.edu.pl 19.08.03, 22:03 Bardzo mozliwe, ze tani przewoznicy beda latali z Radomia: lotnisko.radom.w.interia.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glowny zarzad poli w Radomiu jest gaz, kasyno i domek pilota IP: 134.113.4.* 19.08.03, 22:31 Gość portalu: Lotniczy Szperacz napisał(a): > Bardzo mozliwe, ze tani przewoznicy beda latali z Radomia: Ciekawa jest czerwcowa dyskusja w Sejmie na ten temat, zwlaszzca watek nowego lotniska miedzynarodowego. Np. Mszczonow reklamuje sie tak: Dysponujemy wszystkimi mediami, łącznie z gazem średniego i wysokiego ciśnienia, teren jest kanalizowany. W pobliżu przebiegają międzynarodowe kable telekomunikacyjne. Grunty rolne mają niską klasę, i nie będzie problemów z ich wykupieniem. Ale Radom tez ma gaz, oraz: Dysponujemy małym hotelem, budynkiem kasyna, domkiem pilota, 3 hangarami, budynkiem sztabu podobnym do niektórych rezydencji warszawskich. Posiadamy dobrze wyposażone zaplecze rekreacyjne, które można wykorzystać dla gości oczekujących na połączenia lotnicze. Calosc na: isip.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/ADD6248DF08D1B2FC1256D34004B6D57? OpenDocument Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Al Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.dip.t-dialin.net 19.08.03, 22:37 No nareszcie cos sie dzieje i w tym sektorze. Mam nadzieje , ze niedlugo skonczy sie ta bezczelna polityka PLL Lot. Oni uwazaja sie nie wiadomo za kogo, przede wszystkim ze swoimi cenami. Kiedys latalem czesciej HAM-GDA, HAM-WAW. Czasami robili w pewnych okresach ceny promocyjne (nazwijmy to, bo ok.20-25% Rabatu). To bylo nie zle. Ale szybko to sie skonczylo i teraz mam ich gdzies za ich polityke cenowa. Nie tylko moja opinia. Oni zyja jeszcze duchem komuny .Zasrani zarozumialcy. I nic dziwnego,ze albo samoloty lataja puste, albo na niektore linie europejskie daja malutkie maszyny, ktorymi nikt nie chce latac. Czekam kiedy dadza 4 osobowe dwuplatowce, a najlepiej kiedy splajtuja albo zmienia gore. Bo jak inaczej mozna zrozumiec ze bilet z HAM do WAW albo GDA (czas lotu 50 min)jest dwukrotnie drozszy niz do Londynu albo Madrytu.(czas lotu 2-3 godzin). Albo oni lataja jeszcze przez Moskwe. W kazdym razie popieram ten nowy pomysl i oby znalazlo sie jak najszybciej wiecej nasladowcow, tez do innych miast polskich. Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Artur Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.upc-b.chello.nl 19.08.03, 23:08 Trzymam nie tylko kciuki mieszkam w Eindhoven i do Londynu mam za 20 euraskow .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oblatywacz MILLER TEZ OFEROWAL GRUSZKI NA WIERZBIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.03, 23:15 podobnie tanie linie, ktore tanie sa tylko z nazwy. Sprobuj kupic dzis bilet na najblizszy weekend, a wyskoczy cena ok. 250 funtow czyli 1500 zlotych. proponuje wejsc na strony tanich linii i poszukac 'tanich' ofert na najblizszy weekend na bylejakiej trasie. moze wtedy zrozumiecie, ze to tylko gruszki na wierzbie obiecuja, bo taki styl promocji maja'tanie' linie!!! rzeczywistosc nie jest taka rozowa!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misiek Re: MILLER TEZ OFEROWAL GRUSZKI NA WIERZBIE IP: 193.0.122.* 20.08.03, 23:23 Gość portalu: Oblatywacz napisał(a): > podobnie tanie linie, ktore tanie sa tylko z nazwy. Sprobuj > kupic dzis bilet na najblizszy weekend, a wyskoczy cena ok. 250 > funtow czyli 1500 zlotych. proponuje wejsc na strony tanich > linii i poszukac 'tanich' ofert na najblizszy weekend na > bylejakiej trasie. To poszukaj ofert w normalnych liniach na zapchane trasy na najblizszy weekend. Ceny tez beda duzo wyzsze niz normalnie. Przyklad: W-wa - Londyn - promocja LOT: 599zl, normalnie LOT $250, gdy jest tlok i nie ma miejsc: $500. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: www.mpklublin.prv.pl WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL IP: *.lublin.mm.pl 19.08.03, 23:35 krakow bedzie mial tanie linei lotnicze a my musimy walczyc o pieprzone sieciowki na wszystkie linie w MPK, chory ten kraj !! WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL - WALCZY !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sracNAlot Re: WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 20.08.03, 00:46 Caly problem w tym ze LOT ma monopol w RP, najpozniej po wejsciu do EU, bedzie po sprawie bo LOT musi otworzyc swoja przestrzen powietrzna dla konkurencji w tym tanich lini np. takich jak: www.hl-express.de www.germanwings.com www.ryanair.com itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podroznik Re: WWW.MPKLUBLIN.PRV.PL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.03, 15:59 Kolego, to nie wiesz co mowisz, bo z/do Polski lata ponad 20 przewoznikow lotniczych i lot nie ma na nic monopolu. Monopol maja lotniska, zarzadzane przez firmie o nazwie PPL. Ale to jest zupelnie ina firma niz LOT. I nie wiadomo dlaczego PPL nie lubi LOTu, choc na nim najwiecej zarabia. A co do Twojego nick'a to wypada miec troche kultury. Nie wiem, czy bylbys szczesliwy, gdyby ktos tak napisal o firmie Tobie bliskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trd Wcale nie tak tanio IP: *.uvt.nl 20.08.03, 00:57 Ciesze sie, ze tanie linie wchodza do Polski, ale tylko z jednego powodu: zmusza duzych przewoznikow do obnizenia cen. Nie dam sie jednak nabrac na oferty lotow za 10 euro czy cos podobnego. Tanie linie podaja zawsze ceny w jedna strone (bez podatkow i oplat lotniskowych), a normalne linie w obie. Tanie linie pobieraja rozne ukryte oplaty: np. za uzycie karty kredytowej oplata dodatkowa 5 euro w Ryanair, uzywaja drogich numerow telefoniczne pod ktorymi udzielaja informacji (typu 0800), a przed wszystkim, bardzo czesto tanie linie za nic nie odpowiadaja: jesli lot zostaje odwolany, zwykle nalezy kupic sobie nastepny bilet. Lataja na lotniska bardzo oddalone od miast, dla zobrazowania odleglosci mozna sobie wyobrazic, ze samolot tanich linii lecacy do Warszawy bedzie naprawde ladowal w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. W ten sposob bilet na dojazd na lotnisko moze kosztowac wiecej niz bilet lotniczy. Dlatego nie wiem, czym sie tak wszyscy na forum nimi podniecaja. Ja bede sie cieszyl z obnizenia cen biletow w Locie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JH Re: Wcale nie tak tanio IP: *.acn.waw.pl 20.08.03, 02:36 Oczywiscie, ze tanie linie nie zawsze sa "tanie". Ale faktem jest, ze prawie zawsze sa duzo taniej niz normalne linie, ktore tez ograniczaja swoich promocji do mniej ciekawych dni i godzin. Najdrozsze bilety w tanich liniach, na loty za pare dni, sa norma, bo te linie maja bardzo wysokie oblozenie (srednio ponad 80% w ryanair np), a na ciekawe loty sprzedaja wiekszosc biletow duzo wczesniej. Sprobuj porownywalne loty w tanich liniach i normalnych, i PRAWIE zawsze, nawet jesli nie bardzo tanio, bedzie o tyle taniej, ze warto przemeczyc te dodatkowa godzine czy kilka funtow/euro, zeby dojechac z dalszego lotniska (chociaz przyznam, ze sytuacja z lotniskiem "Frankfurt" w Ryanair to troche przesada...). Swoja droga, te najtansze bilety nie sa wcale takie rzadkie, jesli sie kupuje z wyprzedzeniem, a juz na pewno jest latwo dostac taki bilet poza szczytem sezonu. A jesli chodzi o kwestie jakosci uslug, to ceny w tanich liniach na ogol sa porownywalne, albo nizsze, niz autokarem na tej samej trasie. Jesli pod tym wzgledem patrzyc, to nie wychodzi wcale tak zle. Pozdrawiam JH Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JH Re: Wcale nie tak tanio IP: *.acn.waw.pl 20.08.03, 02:51 Tak przy okazji, nawiazujac do swojego ostatniego postu, to sprawdzilem ceny biletow do Londynu na ten weekend najblizszy (wylot Piatek wieczorem - powrot Niedziela wieczorem). LOT nic nie mogl oferowac (brak wyceny na ich stronie na te loty), BA oferowal za $745, a Ryanair z Charleroi 380 euro, a z Berlina (Schoenefeld, a nie jakies tam lotnisko daleko od miasta) za 316 euro, wszystkie ceny razem z oplatami. Nie ma powodu, zeby Ryanair dal wyzsze ceny gdyby latal z Warszawy czy z Krakowa, bo na ogol daje podobne ceny niewazne skad lata. Wiec widac, ze nawet jak jest drogo, to jest stosunkowo tanio:) A juz na pewno warto tych dodatkowych trudnosci zwiazanych z lotniskiem troszke dalej od centrum i brakiem "smacznego" obiadku podczas lotu. A te ceny sa chyba najdrozsze z mozliwych w Ryanair, na wiekszosc lotow jest duzo taniej. Pozdrawiam, JH Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EU Re: trasa Londyn-Berlin IP: *.216-194-7-171.nyc.ny.metconnect.net 20.08.03, 05:25 Wkradl sie tu pewien blad, a mianowicie Ryan Air nie lata miedzy Londynem a Berlinem. Mozna to latwo sprawdzic na ich stronie internetowej, albowiem Europa Srodkowo-Wschodnia nie jest objeta ich zasiegiem. Nie wiem, dlaczego autor tego artykulu nie sprawdzil do konca tej wiadomosci. Byloby to niesamowita okazja aby sobie podrozowac taniej do Polski przez Berlin. Pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kou LATA!!! IP: *.bath.ac.uk / 172.18.142.* 20.08.03, 12:04 Sam wlanie dzisiaj lece Ryanair-em z Londynu do Berlina. w sumie za 5 biletow (one-way) zaplacilem 220euro czyli wychodzi ok.45 euro za lot w jedna strone z oplatami plus dojazdy do lotnisk (mi wychodzi srednio jakies 15£ w jedna strone). Za czesc biletow zaplacilem po 30 EUR, czesc byla 2 razy drozsza bo kupilem pozno ale i tak taniej niz innymi liniami. W sumie koszt w obie strony to jakies 550zl ale jak ktos nie ma daleko do lotnisk to moze byc taniej. Do Angli mozna jeszcze poleciec np. z Pragi EasyJetem - szczegolnie jesli ktos woli zamiast do Londynu poleciec w okolice Bristolu. Lot trwa troche ponad godzine, wiec posilki naprawde sa zbedne, a miejsca jest wystarczajaco duzo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lodzianin Re: trasa Londyn-Berlin IP: *.toya.net.pl 21.08.03, 15:27 proponuje zebys latal zajeb ... gosciu od angoli przez Ural Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arek Re: Wcale nie tak tanio IP: *.mentec.ie 20.08.03, 10:11 Londyn Stansted - Berlin Schonefeld Wylot 9 wrzesnia, Powrot 24 wrzesnia Cena: 46 GBP (cena koncowa ze wszystkimi oplatami) Bilet zostal kupiony na okolo 1 miesiac przed data wylotu. Wniosek: Jest tanio, cholernie tanio. Jezeli planujesz swoja podroz kilka tygodni naprzod. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trd Re: Wcale nie tak tanio IP: *.uvt.nl 20.08.03, 14:01 > Londyn Stansted - Berlin Schonefeld > Wylot 9 wrzesnia, Powrot 24 wrzesnia > Cena: 46 GBP (cena koncowa ze wszystkimi oplatami) > Bilet zostal kupiony na okolo 1 miesiac przed data wylotu. > Wniosek: Jest tanio, cholernie tanio. Jezeli planujesz swoja > podroz kilka tygodni naprzod. Dodaj do tego jeszcze bilet kolejowy na Stansted (cos ponad 20 funtow, jesli mnie pamiec nie myli), dla porownania na Heathrow (gdzie Ryanair nie lata) mozesz dojechac za jakies 4-5 funtow metrem. Dolicz koszty zakupu nowego biletu lotniczego, jesli (odpukac) ten lot zostanie odwolany z powodu zlej pogody albo czegos innego. Niedawno policzylem i polecialem z Amsterdamu (Schiphol, czyli glownego lotniska, zadne Eindhoven czy inne dalekie lotniska) na Heathrow liniami BMI British Midland za 110 euro (cena koncowa). Po wszystkich przeliczeniach wyszlo mi taniej niz w Ryanair, a na dodatek zarobilem mile, bo BMI jest czlonkiem Star Alliance. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: Wcale nie tak tanio IP: *.net / 192.168.1.* 20.08.03, 10:58 Gość portalu: trd napisał(a): > Ciesze sie, ze tanie linie wchodza do Polski, ale tylko z jednego powodu: > zmusza duzych przewoznikow do obnizenia cen. Nie dam sie jednak nabrac na > oferty lotow za 10 euro czy cos podobnego. Tanie linie podaja zawsze ceny w > jedna strone (bez podatkow i oplat lotniskowych), a normalne linie w obie. > Tanie linie pobieraja rozne ukryte oplaty: np. za uzycie karty kredytowej > oplata dodatkowa 5 euro w Ryanair, uzywaja drogich numerow telefoniczne pod > ktorymi udzielaja informacji (typu 0800), O ile wiem, to numery zaczynajace sie od 0800 sa DARMOWE, a te zaczynajace sie od 0700 maja kosmiczne oplaty... > Ja bede sie cieszyl z obnizenia cen biletow w Locie. W obnizke biletow w Locie nie wierze. 3 lata temu, gdy lecialam do Portugalii, przegladalam oferty roznych linii. Najtansza byla opcja Lufthansy i Air France (Ok. 400$ w obie strony). Lot w osobie "bardzo uprzejmej" pani zaproponowal mi przelot za 3000 zl... hehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trd Re: Wcale nie tak tanio IP: *.uvt.nl 20.08.03, 15:04 > > Ciesze sie, ze tanie linie wchodza do Polski, ale tylko z > jednego powodu: > > zmusza duzych przewoznikow do obnizenia cen. Nie dam sie jednak > nabrac na > > oferty lotow za 10 euro czy cos podobnego. Tanie linie podaja > zawsze ceny w > > jedna strone (bez podatkow i oplat lotniskowych), a normalne > linie w obie. > > Tanie linie pobieraja rozne ukryte oplaty: np. za uzycie karty > kredytowej > > oplata dodatkowa 5 euro w Ryanair, uzywaja drogich numerow > telefoniczne pod > > ktorymi udzielaja informacji (typu 0800), > > O ile wiem, to numery zaczynajace sie od 0800 sa DARMOWE, a te > zaczynajace sie od 0700 maja kosmiczne oplaty... O ile wiem, zalezy to od kraju, bo np. w Holandii drogie numery to 0900. > > Ja bede sie cieszyl z obnizenia cen biletow w Locie. > > W obnizke biletow w Locie nie wierze. Sprawdz nowe taryfy do Londynu (jakies 150$ + tax w obie strony). Wprowadzone dzieki konkurencji British Airways. 3 lata temu, gdy lecialam > do Portugalii, przegladalam oferty roznych linii. Najtansza byla > opcja Lufthansy i Air France (Ok. 400$ w obie strony). Lot w > osobie "bardzo uprzejmej" pani zaproponowal mi przelot za 3000 > zl... hehe > Loty z przesiadka sa zawsze tansze od od bezposrednich. Poza tym przewoznik krajowy jest zwykle najdrozszy na terenie swojego kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podroznik Re: Wcale nie tak tanio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.03, 15:56 nareszcie, jeden co wie o co w tym chodzi. Szkoda, ze jest takich jak my tak malo. A wszyscy dookola wierza, ze gruszki na wierzbie wyrosna... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Warszawiak Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.acn.pl / 10.67.8.* 20.08.03, 06:44 A my nie chemy tanich przelotów, nie chcemy lotniska w mieście, nie chcemy metra, mostów, hipermarketów, metra, odródków piwnych nad Wisłą, kolorowych parasoli i imprez na Strówce. Nie chemy gości zagranicznych! Popiera nas nasz Prezydent, Kaczyński! Nie damy się! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaduła Re: bardzo dobrze !!!!! IP: *.IOd.krakow.pl 20.08.03, 07:49 oby tylko przekuć plany w konkrety ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doctordaniel Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 20.08.03, 11:19 Tak trzymać Panowie Samorządowcy, oby więcej takich pozytywnych kombinatorów na stanowiskach ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arek Re: Wrocław! Ja chce we Wroclawiu!!! IP: *.dial.froggy.com.au 20.08.03, 12:52 no i w Warszawie!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lotowiec Re: Wrocław! Ja chce we Wroclawiu!!! IP: *.uk.prserv.net 20.08.03, 12:54 Nie chce sie chwalic ale pracuje w tym businessie 15 lat i oswiadczam. NIC Z TEGO NIE WYJDZIE!!!! PPL nigdy nie dopusci dopusci Ryana itp bo realizuje polityke transportowa LOT- u. Ludzie w PPL i GULC (Glowny Urzad Lotnictwa Cywilnego) ktorzy decyduja o koncesjach i zezwoleniach na przeloty to jedna LOT-owska rodzina jeszcze z czsow gdy wszyscy byli w wywiadzie wojskowym PRL. PPL ma 150 mozliwosci zablokowania. Jak Unia zmusi ich do opuszczenia oplat za ladowania to podwyzsza inne, nie dadza dobrego korytarza, dadza niekorzystne sloty... taka liste moge ciagnac w nieskonczonosc. Dokad instytucja panstwowa PPL bedzie bronic narodowego przewoznika to nawet Krakowscy samorzadowcy nic nie wskoraja. Tu po prostu nalezy dokanac takiej wymiany kadr zeby albo w LOT albo w PPL i w GULC byli ludzie ktorzy sie nie znaja. Zreszta czas najwyzszy bo sa niekompetentni, patrz lapowy w LOT i raport NIK na temat bezpieczenstwa lotnisk. powtarzam NIC Z TEGO NIE WYJDZIE dokad Miller lub ktos z samego najwyzszego poziomu nie powie glosno ze Ryan ma byc wpuszczony. Przeciez mnasze Panstwo funkcjonuje na zasadzie nasluchiwania odglowsow z samej gory. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: latawiec Re: Wrocław! Ja chce we Wroclawiu!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.03, 16:03 kolego, ja tez siedze w tej branzy 15 lat i doskonale znam obie firmy. I dobrze wiem, jak PPL niecierpi LOTu i zrobilby wszystko LOTowi na zlosc, tak jak teraz z projektem terminala, ktory jest do niczego. A co do rozkazu Millera, to chyba nie jest potrzebny, bo ten komuch i tak nie bedzie nic robil dla plepsu, jakim sa wszyscy spoza wierchuszki SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arek Re: Ale fajnie! W konciu konkurencja ja LOTu! IP: *.dial.froggy.com.au 20.08.03, 12:47 w konciu bede mogl lecic z krakowa np do Manchester czy Madrid NONSTOP!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lotowiec Re: Ale fajnie! W konciu konkurencja ja LOTu! IP: *.uk.prserv.net 20.08.03, 12:55 bIEDACY TYLE NADZIEII A I TAK NIC Z TEGO NIE BEDZIE PRZECZYTAJCIE MOJ POIPRZEDNI LIST TU SIE MUSI FILOZFIA PANSTWA ZMIENIC A NIEDOBRE CHECI!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: toto Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 217.153.133.* 20.08.03, 13:04 Bardzo trafna decyzja. Mam tylko nadzieję, że po okrsie zachwytów MON się z tego nie wycofa, bo co na tym zyskają SLD-owcy. A może Pan Kaczyński i MON dogadają się co do lotniska w Modlinie. Blisko Warszawy i dobre połączenie, bo po pomysłach byłych PC aby stworzyć tam cargo wszelki słuch zaginął. Panie Prezydencie niech Pan bierze przykład z Krakowa. To nie wstyd, że Warszawa będzie kopiowała dobre pomysły. Uczmy się od innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GWB --W KRAKOWIE SIE NIC NIE UDAJE--- IP: *.ramtel.com.pl / 172.16.5.* 20.08.03, 16:17 Po doswiadczeniach z: 1. Budowa "Nowego Miasta" 2. Budowa stadionu Wisly 3. Festiwalem "Krakow 2000" 4. Festiwalem Pendereckiego 5. "Konferencja" prasowa p. Majchrowskiego przed przejazdem Bush'a ... itp itd. wiem, ze TO SIE TUTAJ NIE MOZE UDAC Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: renault1 Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.sympatico.ca 20.08.03, 17:35 Nawet gdyby Easy jet czy Ryanair lataly z Krakowa do Paryza, Kopenhagi , Brukseli czy nawet do Londynu to musimy pamietac ze te linie NIGDY nie beda ladowaly na glownych lotniskach tych miast. W Paryzu beda ladowac w Beauvais a nie w Roissy Charles- de-Gaulle , do Brukseli to na Charleroi a nie na Zaventem National a do Londynu to w City albo Stansteed a nie w Heathrow czy Gatwick. Dla czesto latajacych i co naleza do programow Frequent flyers , to nigdy nie beda latac takimi liniami. Jezeli ja mam byc w Louvain-la-Neuve ( kolo Brukseli ) na rano a wracac do Luxemburga czy do Paryza pred poludniem , to wiadomo ze polece SN Brussels Airlines czy pojade pociagiem THALYS ( TGV ) ktory obslugule trase CDG-BRU-CDG na konto Air France i rowniez akumuluje mile na programie Fréquence Plus d'Air France. A lecac Ryanair to nie jestem pewny miejsca na pokladzie samolotu , oddalam sie od glownych lotnisk gdzie mam stacje pociagowe w samych portach lotniczych ( TGV-Air w CDG albo Thalys jedzie tez do Schipol w Amsterdamie ) i nie jest to gdzies w lasach albo w pepidowie tam gdzie lataja Easy jet czy Ryanair. Trzeba rowniez pamietac o tym ze na regularnych liniach to moge leciec kiedy mi pasuje i nie kiedy linii lotniczej pasuje.Ryanair musi leciec pelny a nie pusty. A BA , Air France czy Swiss moga leciec do Krakowa nawet tylko z 20 pasazerami na pokladzie. Szkoda ze Swiss nie bedzie latal do Krakowa kiedy wejdzie rozklad lotow na zime 2003 od 26 pazdziernika 2003. Merci et bon voyage ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JH Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 21.08.03, 00:35 Gość portalu: renault1 napisał(a): > Nawet gdyby Easy jet czy Ryanair lataly z Krakowa do Paryza, > Kopenhagi , Brukseli czy nawet do Londynu to musimy pamietac ze > te linie NIGDY nie beda ladowaly na glownych lotniskach tych > miast. W Paryzu beda ladowac w Beauvais a nie w Roissy Charles- > de-Gaulle , do Brukseli to na Charleroi a nie na Zaventem > National a do Londynu to w City albo Stansteed a nie w Heathrow > czy Gatwick. Dla czesto latajacych i co naleza do programow > Frequent flyers , to nigdy nie beda latac takimi liniami. Tanie linie nie probuja przyciagnac tych klientow, te linie raczej sa dla tych co a) nie stac ich na loty w normalnych liniach b) nie lataja regularnie, nie sa czlonkami takich programow, i nie chca placic za dodatkowe "luksusy" z ktorych nie beda korzystac. > Jezeli ja mam byc w Louvain-la-Neuve ( kolo Brukseli ) na rano > a wracac do Luxemburga czy do Paryza pred poludniem , to > wiadomo ze polece SN Brussels Airlines czy pojade pociagiem > THALYS ( TGV ) ktory obslugule trase CDG-BRU-CDG na konto Air > France i rowniez akumuluje mile na programie Fréquence Plus > d'Air France. A lecac Ryanair to nie jestem pewny miejsca na > pokladzie samolotu, No nie wiem, jak sie kupuje bilet, to raczej jestes pewien miejsca, a jak lot jest odwolany, to z kasy zaoszczedzonej na tanszym bilecie mozesz sam sobie np nocleg zalatwic. Kwestie nie zdazenia na wazne spotkanie omijam, bo te linie nie sa dla pasazerow biznesowych raczej oddalam sie od glownych lotnisk gdzie mam > stacje pociagowe w samych portach lotniczych ( TGV-Air w CDG > albo Thalys jedzie tez do Schipol w Amsterdamie ) i nie jest to > gdzies w lasach albo w pepidowie tam gdzie lataja Easy jet czy > Ryanair. Trzeba rowniez pamietac o tym ze na regularnych > liniach to moge leciec kiedy mi pasuje i nie kiedy linii > lotniczej pasuje. Znowu nie prawda, situacja identyczna w obu przypadkach, placisz wiecej jak jest wiekszy popyt, ale mozesz leciec kiedy chcesz Ryanair musi leciec pelny a nie pusty. A BA , > Air France czy Swiss moga leciec do Krakowa nawet tylko z 20 > pasazerami na pokladzie. Szkoda ze Swiss nie bedzie latal do > Krakowa kiedy wejdzie rozklad lotow na zime 2003 od 26 > pazdziernika 2003. Merci et bon voyage ! Bon voyage rowniez:) Odpowiedz Link Zgłoś
staplerfahrer_klaus Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze 21.08.03, 13:32 Gość portalu: JH napisał(a): >> No nie wiem, jak sie kupuje bilet, to raczej jestes pewien miejsca, No akurat w ryanair niczego nie mozna byc pewnym znajomy lecial z hahn na stansted zamowil bilet przez net (jedyna mozliwosc) potem dostal maila z potwierdzeniem, a jak pojechal z frankfurtu na frankfurt-hahn (140 km) to okazalo sie, ze jakowas awaria systemu byla i @ dostal omylkowo i zadnego miejsca dla niego nie ma milej podrozy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z Londynu Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 195.194.75.* 20.08.03, 20:06 Ten wasz Zareba to chyba robil dyplom w socjalistycznej Rosji. Wystarczy tylko zobaczyc na kraje zachodnie w jakim tempie rozwijaja sie lotniska, ktore sa wykorzystane przez tanie linie. To niepowtarzalna szansa nie tylko dla regionu ale rowniez dla polskiej turystyki. Polacy za granica juz zrobili wystarczajaca dobra reklame dla Krakowa, wielu z moich zagranicznych kolegow chetnie by przyjechalo do Polski, szczegolnie do Krakowa, ale jak sie pytaja o cene polacznia lotniczego to rezygnuja. W cale sie nie dziwie, skoro duzo taniej mozna leciec do Hiszpani, Wloch. Tyle atrakcji u nas nie ma, ale jestesmy bardzo atrakcyjnym (nadla nieznanym) regionem turystycznem. Tanie polaczenia lotnicze wykorzystuja swoje samoloty bardzo intensywnie co oznacza duzo wieksza liczbe pasazerow co do tej pory, i w ten sposob nawet jesli oplaty lotniskowe beda nizsze a za to bedzie duzo wieksza liczba pasazerow to przychody dla lotniska beda duzo wyzsze. PROSTY RACHUNEK, PANIE ZAREBA... Dalej wzrasta czynsz dla sklepow na lotnisku, powieksza sie powierzchnia handlowa, dochody z parkingu itd. COS PAN ZA SZKOLE SKONCZYL?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z Londynu Re: Kraków kusi tanie linie lotnicze IP: 195.194.75.* 20.08.03, 20:14 I jeszcze jedno. Wez PAN pod uwage, ze jak wybuduje sie drugie lotnisko to szybko zmieni sie sytuacja. Powstanie grozny konkurent, ktory zabierze cala mase klientow. A kto bedzie latal British Airways albo LOTem za podwojna cene w stosunku do Ryanair? Naturalnie, garska bizmesmenow ale czy to wystarczy??? Odpowiedz Link Zgłoś