Gość: Jagnieszka
IP: *.acn.pl / 10.71.4.*
05.09.03, 19:26
Świetny pomysł! Brawo, panie ministrze! Wierzę, że wesprze pana
w tej sprawie pan prezydent i pani przewodnicząca KRRiT. Mam
nadzieję, że będzie to debata naprawdę publiczna i że wezmą w
niej udział nie tylko TVP i PR, lecz również - a może przede
wszystkim? - media prywatne ("Gazeta Wyborcza",
TVN, "Rzeczpospolita", najważniejsze tygodniki i radia).
Ja bym dodała jeszcze jeden szalenie ważny temat: "Rola środków
masowego przekazu jako nowej kategorii władzy".
Moim zdaniem, czwarta władza w ostatnich latach przynajmniej
dorównała swą potęgą trzem odwiecznym władzom monteskiuszowskim:
prawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. To jest zupełnie nowe i
zarazem ogromnie ważne zjawisko w całej naszej współczesnej
historii, również w aspekcie globalnym. Ono zasadniczo zmienia
dotychczasowy klasyczny model demokracji.