Dodaj do ulubionych

podwyzki dla słuzby zdrowia? owszem ale...

20.06.07, 15:00
tylko w powiązaniem z kompleksową reformą całego systemu:
częsciowa prywatyzacja,współplacenie, stworzenie konkurencji dla nfz, likwidacja lub przeprofilowanie zbednych placówek i jescze kilka innych rzeczy
Obserwuj wątek
    • p.atryk Re: podwyzki dla słuzby zdrowia? owszem ale... 20.06.07, 15:06
      Tzn. jesli nie bedzie ww. dzialan-proponujesz by personel nadal pracowal na
      obecnych zasadach (organizacyjnych, finansowych,itd.)?
      Bo na reforme sie nie zanosi.
    • scept89 bzdura 20.06.07, 15:44
      aaki napisała:

      > tylko w powiązaniem z kompleksową reformą całego systemu:

      A ja proponuje cos innego: strajkuja pracownicy supermarketu. Odpowiedz
      dyrekcji: nie zaplacimy wam ani grosza do czasu kiedy nie zakupimy i nie
      wprowadzimy nowego systemu komputerowego ktory pozwoli nam obliczyc wlasciwa
      wysokosc waszych zarobkow.

      Ergo: strona ktora ma placic $$$ uzaleznia wyplate tychze od swoich dzialan,
      ktore to albo laskawie podejmie albo i nie. Domysl sie czy komputery/reformy
      nadejda...



      • aaki Re: bzdura 20.06.07, 17:25
        same podwyzki niewiele zmienia w funkcjonowani słuzby zdrowia.
        jesli bedą np 100% to czy uwazasz,że ludzie będą sie 2x bardziej przykladac do roboty?
        • scept89 Re: bzdura 20.06.07, 17:36
          aaki napisała:

          > same podwyzki niewiele zmienia w funkcjonowani słuzby zdrowia.
          > jesli bedą np 100% to czy uwazasz,że ludzie będą sie 2x bardziej przykladac do
          > roboty?

          A cobys powiedzial ze przy 100% podwyzkach zostanie 2x wiecej lekarzy i
          absolwentow medycyny? Z tych ostatnich na dzien dzisiejszy 80% ma zamiar
          wyjechac w przeciagu najblizszych 3 lat. Nie dasz podwyzek, nie bedziesz mial
          problemu z wydajnoscia. Nie bedzie komu leczyc. Ok 15% anestezjologow albo juz
          wyjechalo albo stara sie o papiery wyjazd ow umozliwiajacy. Ale nic to, operuj
          sie z anestezjologiem co wyrabia 300% normy. I postrasz go prokuratorem gdyby
          sie pomylil a na wszelki wypadek wpadnij z paroma facetami w kominiarkach do
          domu bo moze ma za duzo wiecznych pior i trunkow.

          Proponuje juz dzisiaj otwierac ksiegi traktujace o medycynie XIX wiecznej.
          Kiedys znieczulano/zwiotczano m.in wkladajac cygaro w odbyt pacjenta -> czasem
          ponoc pacjent nawet nie wyl tak bardzo. Szykuj tylek.








          • aaki Re: bzdura 20.06.07, 17:55
            owszem, podwyzszenie zarobków zmiejszy odpływ kadry za granice ale nie poprawi jakosci swiadczonych usług.to nie jest takie proste przełożenie jak ci sie wydaje..
            prawidłowe znieczulenie osobiście jakos sobie załatwię-nie obawiaj sie
            • scept89 Re: bzdura 20.06.07, 18:18
              aaki napisała:

              > owszem, podwyzszenie zarobków zmiejszy odpływ kadry za granice ale nie poprawi
              > jakosci swiadczonych usług.to nie jest takie proste przełożenie jak ci sie wyda
              > je..

              To utrzymaj obecne zarobki i rob "reforme" z oszolomami co to maja powazniejsze
              sprawy na glowie niz jakas tam glupia sluzba zdrowia. Stawiam $$$ przeciwko
              orzechom ze poza metnymi planami 'zrobiliby my co' obecny rzad nie ma
              przygotowanego jakiegos super-duper planu reform. Czyli zanim cokolwiek sie
              wykluje minie pol roku a prawdopodobnie znacznie dluzej.

              Bez pakietu ustaw i rozporzadzen nie jestes w stanie wprowadzic praktycznie
              niczego. Po 1.5 roku mamy nie obsadzonych ponoc 25 ambasad, z 160+ ustaw
              uchwalono pewnie z 15%, z tego kilka albo juz uwalonych przez TK albo na takowej
              drodze. Wierzysz ze w poniedzialek Edgar Peron Gosiewski obudzi sie i odkryje ze
              jest reinkarnacja Oxenstiern'y? Bo ja predzej spodziewam sie Wloszczowej jako
              glownego wezla autostradowego i lotniczego (jedynie na mapach rzadowych
              oczywiscie -> zarzacanie jest taki przyziemne). No a moze Andrew L. oderwie sie
              od solarium i umysl swoj na szale reform dolozy? Wolne zarty.

              en.wikipedia.org/wiki/Axel_Oxenstierna
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka