aaki 20.06.07, 15:00 tylko w powiązaniem z kompleksową reformą całego systemu: częsciowa prywatyzacja,współplacenie, stworzenie konkurencji dla nfz, likwidacja lub przeprofilowanie zbednych placówek i jescze kilka innych rzeczy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
p.atryk Re: podwyzki dla słuzby zdrowia? owszem ale... 20.06.07, 15:06 Tzn. jesli nie bedzie ww. dzialan-proponujesz by personel nadal pracowal na obecnych zasadach (organizacyjnych, finansowych,itd.)? Bo na reforme sie nie zanosi. Odpowiedz Link Zgłoś
scept89 bzdura 20.06.07, 15:44 aaki napisała: > tylko w powiązaniem z kompleksową reformą całego systemu: A ja proponuje cos innego: strajkuja pracownicy supermarketu. Odpowiedz dyrekcji: nie zaplacimy wam ani grosza do czasu kiedy nie zakupimy i nie wprowadzimy nowego systemu komputerowego ktory pozwoli nam obliczyc wlasciwa wysokosc waszych zarobkow. Ergo: strona ktora ma placic $$$ uzaleznia wyplate tychze od swoich dzialan, ktore to albo laskawie podejmie albo i nie. Domysl sie czy komputery/reformy nadejda... Odpowiedz Link Zgłoś
aaki Re: bzdura 20.06.07, 17:25 same podwyzki niewiele zmienia w funkcjonowani słuzby zdrowia. jesli bedą np 100% to czy uwazasz,że ludzie będą sie 2x bardziej przykladac do roboty? Odpowiedz Link Zgłoś
scept89 Re: bzdura 20.06.07, 17:36 aaki napisała: > same podwyzki niewiele zmienia w funkcjonowani słuzby zdrowia. > jesli bedą np 100% to czy uwazasz,że ludzie będą sie 2x bardziej przykladac do > roboty? A cobys powiedzial ze przy 100% podwyzkach zostanie 2x wiecej lekarzy i absolwentow medycyny? Z tych ostatnich na dzien dzisiejszy 80% ma zamiar wyjechac w przeciagu najblizszych 3 lat. Nie dasz podwyzek, nie bedziesz mial problemu z wydajnoscia. Nie bedzie komu leczyc. Ok 15% anestezjologow albo juz wyjechalo albo stara sie o papiery wyjazd ow umozliwiajacy. Ale nic to, operuj sie z anestezjologiem co wyrabia 300% normy. I postrasz go prokuratorem gdyby sie pomylil a na wszelki wypadek wpadnij z paroma facetami w kominiarkach do domu bo moze ma za duzo wiecznych pior i trunkow. Proponuje juz dzisiaj otwierac ksiegi traktujace o medycynie XIX wiecznej. Kiedys znieczulano/zwiotczano m.in wkladajac cygaro w odbyt pacjenta -> czasem ponoc pacjent nawet nie wyl tak bardzo. Szykuj tylek. Odpowiedz Link Zgłoś
aaki Re: bzdura 20.06.07, 17:55 owszem, podwyzszenie zarobków zmiejszy odpływ kadry za granice ale nie poprawi jakosci swiadczonych usług.to nie jest takie proste przełożenie jak ci sie wydaje.. prawidłowe znieczulenie osobiście jakos sobie załatwię-nie obawiaj sie Odpowiedz Link Zgłoś
scept89 Re: bzdura 20.06.07, 18:18 aaki napisała: > owszem, podwyzszenie zarobków zmiejszy odpływ kadry za granice ale nie poprawi > jakosci swiadczonych usług.to nie jest takie proste przełożenie jak ci sie wyda > je.. To utrzymaj obecne zarobki i rob "reforme" z oszolomami co to maja powazniejsze sprawy na glowie niz jakas tam glupia sluzba zdrowia. Stawiam $$$ przeciwko orzechom ze poza metnymi planami 'zrobiliby my co' obecny rzad nie ma przygotowanego jakiegos super-duper planu reform. Czyli zanim cokolwiek sie wykluje minie pol roku a prawdopodobnie znacznie dluzej. Bez pakietu ustaw i rozporzadzen nie jestes w stanie wprowadzic praktycznie niczego. Po 1.5 roku mamy nie obsadzonych ponoc 25 ambasad, z 160+ ustaw uchwalono pewnie z 15%, z tego kilka albo juz uwalonych przez TK albo na takowej drodze. Wierzysz ze w poniedzialek Edgar Peron Gosiewski obudzi sie i odkryje ze jest reinkarnacja Oxenstiern'y? Bo ja predzej spodziewam sie Wloszczowej jako glownego wezla autostradowego i lotniczego (jedynie na mapach rzadowych oczywiscie -> zarzacanie jest taki przyziemne). No a moze Andrew L. oderwie sie od solarium i umysl swoj na szale reform dolozy? Wolne zarty. en.wikipedia.org/wiki/Axel_Oxenstierna Odpowiedz Link Zgłoś