Dodaj do ulubionych

Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik

27.04.10, 18:07
No, jeśli ma być dłuższe o te ostatnie 12 lat, to wolę jednak krótsze. Zwłaszcza z NFZ ;)
Obserwuj wątek
    • syn_jana Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 27.04.10, 18:25
      Kto pije i pali, ten nie ma robali.
      • part_of_the_game Nie chodzi o ostanie 12 lat, a o średnio 12 lat 28.04.10, 13:04
        Czyli np mając 30 lat, jeden wygląda i czuje się na 35, a inny na 25.
    • bogdan331 Nie pij!Nie pal!Umrzesz zdrowszy;)No i nie dupc! 27.04.10, 19:14
      to pójdziesz do nieba.
    • pensioner63 Porównanie kilku krajów 27.04.10, 19:46
      Można też porównać jak długo żyją ludzie w kilku krajach:

      Rosja 59 lat mężcz. 73 lat kobiety
      Polska 72 lat mężcz. 80 lat kobiety
      Arabia Saud. 74 lat mężcz. 78 lat kobiety

      aby zobaczyć jak alkohol i palenie skracają życie mężczyznom. W Rosji jest w
      zwyczaju dużo pić, w Arabii Saudyjskiej nie wolno.
      Palenie papierosów powoduje raka płuc i powolne i bolesne umieranie. Więc
      palący nie unikają NFZ, a raczej zapewniają długi kontakt z NFZ.
      • zdzisiek66 Re: Porównanie kilku krajów 29.04.10, 10:32
        Załamałeś mnie tymi faktami. Będę się dziś musiał porządnie upić, żeby o nich
        zapomnieć.
        BTW, nie dalej jak wczoraj na tym portalu było coś o katastrofalnym stanie
        zdrowia bogatych Arabów, którzy cierpią na otyłość, cukrzycę i choroby
        genetyczne wywołane popularnymi małżeństwami pomiędzy kuzynami.
        • sokolasty Re: Porównanie kilku krajów 29.04.10, 12:22
          "Więc palący nie unikają NFZ, a raczej zapewniają długi kontakt z NFZ."

          Summa summarum chyba jednak budżet zyskuje na alko i niko. I mafie też.
    • benny_nihill Jasny gwint! Od jutra dresy, pompki, 27.04.10, 19:49
      i kłącza perzu.
    • flexxok Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 27.04.10, 20:35
      Spacer jest przereklamowany. Nie można go utożsamiać z aktywnością fizyczną,
      chyba że jest w bardzo szybkim tempie...
      • kornel-1 Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 27.04.10, 21:32
        flexxok napisał:
        > Spacer jest przereklamowany. Nie można go utożsamiać z aktywnością fizyczną,
        > chyba że jest w bardzo szybkim tempie...


        Spacer spacerowi nierówny

        ;-)

        Kornel
        • nonieee Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 27.04.10, 22:51
          kornel-1 napisał:

          > flexxok napisał:
          > > Spacer jest przereklamowany. Nie można go utożsamiać z aktywnością fiz
          > yczną,
          > > chyba że jest w bardzo szybkim tempie...

          >
          > Spacer spacerowi nierówny
          >
          > ;-)
          >
          > Kornel

          e nie pier.ol, że przelałeś 100 km w 24h.
          I do tego wokół Krakowa.
          • jezdziec_apokalipsy Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 28.04.10, 13:42
            A czemu miał nie przeleźć? Twoim zdaniem to niemożliwe?
            Jakby się przedzierał przez las to bym mu pogratulował 30 km ale po ścieżkach to
            osobiście zrobiłem 40 w jeden dzień czyli od rana do popołudnia.
            Nie żebym nie doceniał wyczynu kornela. Mówię tylko, że to jak najbardziej
            wykonalne. Zastanawiam się tylko jak liczył czas.
            • stefan4 Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 28.04.10, 14:01
              jezdziec_apokalipsy:
              > Zastanawiam się tylko jak liczył czas.

              Może miał ze sobą zegarek?

              - Stefan
              • jezdziec_apokalipsy Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 28.04.10, 18:42
                Coś ty?
                Jak liczył, nie jak mierzył.
                • kornel-1 Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 03.05.10, 13:38
                  jezdziec_apokalipsy napisał:
                  > Coś ty?
                  > Jak liczył, nie jak mierzył.


                  Czas netto (czyli bez odpoczynków) przeznaczony na chód wyniósł 22.5 godziny. Stąd prędkość 4.44 km/h (oraz 4,17 km/h dla całości).

                  Wydatek energetyczny (przyjąłem 260 kcal/h; istnieją duże rozbieżności w literaturze) wyniósł ok. 6.000 kcal.

                  Jedzenie dostarczyło mi w tej dobie ok. 4.600 kcal (80% węglowodany).

                  Straciłem więc ok. 1.400 kcal. z pewną dokładnością można przyjąć, że spaliłem 0.15 kg własnego tłuszczu. Nie szkodzi, odzyskam! ;-)

                  Relacja: tradycyjna
                  Relacja: multimedialna 35 MB lub dla szybszych łączy multimedialna 138 MB

                  Kornel
          • ssamiec Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 28.04.10, 15:43
            Podziwiam, o trzeciej nad ranem okrążać kombinat w Hucie...
    • r.siwy Każdy papieros skraca życie o 5 min 27.04.10, 22:51
      Mój ojciec pali od 6 roku życia ma 55 lat.obliczyłem że wciągu roku 10950
      Papierosów (1,5 paczki dziennie). Zakładając że zaczął tak kurzyć po 25 roku
      życia to stracił 76 lat powiedzcie mi który niepalący i niekurzący tyle dożywa.
      Jestem ciekawy jak "naukowcy" obliczyli 1 papieros = - 5 min życia

      Mój pradziadek też podobno kurzył paczkę dziennie dożył 86 lat zmarł na raka
      prostaty

      Ja nie Pale jak by nie było a wędzone mięso dłużej się trzyma.
      • jezdziec_apokalipsy Re: Każdy papieros skraca życie o 5 min 28.04.10, 13:36
        r.siwy napisał:
        Jestem ciekawy jak "naukowcy" obliczyli 1 papieros = - 5 min życia

        A ja jestem ciekawy, w którym miejscu tego artykułu to wyczytałeś.
        Całkowicie zgadzam się z twierdzeniem, że w wieku 30 lat można wyglądać na 25
        czy nawet mniej podczas gdy rówieśnicy będą wyglądać na dobre 10 lat więcej. I
        choć ma to na pewno również podłoże genetyczne to styl życia nie pozostaje bez
        znaczenia.
        • oloros Re: Każdy papieros skraca życie o 5 min 29.04.10, 10:01
          tu gdzie teraz mieszkam widze codziennie ludzi po 70 tce ktorzy
          wygladaj na 40 latkow
          a Panie o ktorych wiem ze maja dobrze powyzej 50 za ktorymi Panowie
          obracaja sie razem z krzeslem
          z moja kolezanka ciezko wyjsc na plaze bo podrywaja ja 25 latki -
          dla ktorych ona mogla by byc matka
          w Polsce na to maja takie wlasnie argumenty jak wyzej zamieszczone i
          dorzucaja jeszcze ze to wszystko sa zabiegi chirurgii plastycznej
          nie zdaja sobuie sprawy ze to kosztuje ogromnie duzo wysilku , czsu
          i rzeczywiscie pieniedzy rowiez -
          prawie wszyscy sa aktywni fizycznie od mlodosci - w wieku powyzej 50
          lat kazdy z nich trenuje dziennie co najmniej 2 godziny - a zabiegi
          odnowy pozniej - to minimum 1 godzina - w godzinach rannych!!!
          wieczorem jest drugi trening - zwykla silowy lub relaksujacy po
          bardzo aktywnym aerobie wczesnie rano!!!
          dieta oczywiscie bardzo urozmaicona
          Dzisiaj wiadomu ze ten styl zycia nie tylko przedluza zycie - ale co
          wazniejsze daje Jakosc zycia - po co komu 100 lat - kiedy drugie 50
          ma zyc w cierpieniu
          wiadomo rowniez ze ten styl zycia zapobiega glownie chorobom
          metabolicznym i krazeniowym
          pojawia sie jednak pyrtanie - czy zpobiega chorobom nowotworowym - i
          tu sa powazne watpliwosci = nie ma ich co do raka pluc i innych
          ktorych zrodlo tkwi w weglowodorach tytoniu
          ale cala reszta to juz nie jest takie pewne
          natomiast absolutnie odpowiedzialne jest zatrucie srodowiska - i
          dlatego oni wszyscy tak walcza o to - i maja racje - tylko ze to
          kosztuje
          dlatego w Polsce ten spsob zycia i poglacdy nie maja szans na
          reklame - Polakow nie stac na to - tzw rozwoj oferowany wam przez
          politykow bedzie sie odbywal osztem waszego zdrowia i cierpienia -
          waszego krotkiego i parszywego zywota - to wy bedziecie za to placic
          - wlasna krwia i zyciem -
          a oni oni beda zyc w klimatyzowanym pomieszczeniach odizolowanych od
          was gruba warstwa - a wypoczywac na karaibach - nie podajac reki
          motlochowi - no chyba ze obok stoi Clinton - jest sobie o co
          wyczyscci reke
          • zdzisiek66 Re: Każdy papieros skraca życie o 5 min 29.04.10, 10:45
            Jeżeli codziennie od młodości tracą po kilka godzin na ćwiczenia i odnowę po
            tych ćwiczeniach, a jeszcze pewnie drugie tyle na zabiegi kosmetyczne, to tracą
            w ten sposób, licząc tylko 4 h dziennie, 25% aktywnego czasu. W ciągu 50 lat
            tracą więc 12,5 roku życia :)
            W trakcie którego ani się porządnie nie napiją, ani nie zapalą, nie przyćpają,
            ani nawet nie zjedzą nic smacznego.
            • milka1st Re: Każdy papieros skraca życie o 5 min 29.04.10, 14:10
              100 /100 :)
            • jezdziec_apokalipsy Re: Każdy papieros skraca życie o 5 min 29.04.10, 21:20
              Cztery godziny dziennie na ćwiczenia!? Nie pomyliło ci się z zawodowymi
              sportowcami? Zwłaszcza jeśli chodzi o reprezentację polski :)
              Poćwicz 40 minut trzy razy w tygodniu i będzie lepiej niż dobrze. Na pewno
              lepiej niż po spędzeniu tego czasu przed kompem i wymyślaniu dziwnych wymówek,
              żeby nie ruszyć tyłka :)
    • bez_maski Recepta na długie życie 29.04.10, 11:46
      Tłumaczenie wywiadu jakiego Dr. Paulo Ubiratan ze szpitala w brazylijskim Porto Alegreon którego udzielił w lokalnej telewizji. I który od wielu miesięcy jest rozsyłany, powielany, komentowany i chwalony przez miliony mieszkańców Ameryki Łacińskiej:
      - Doktorze, ćwiczenia aerobowe przedłużają życie, prawda?
      - Ludzkie serce jest tak zaprogramowane, aby uderzyć określoną ilość razy. Nie marnujmy więc tych uderzeń na ćwiczenia. Wszystko się przecież zużywa. Twierdzenie, że sport to zdrowie jest tak samo trafne, jak sugestia że szybka jazda samochodem przedłuży jego sprawność. Chcesz żyć dłużej? Zrób sobie siestę!
      - A co z mięsem? Czy rzeczywiście dla zdrowia należy jeść jak najwięcej owoców i warzyw?
      - Zastanówmy się nad logistyką pokarmu. Co je krowa? Trawę i kukurydzę, prawda? To przecież rośliny. Zjedzenie befsztyka jest więc niczym więcej jak bardzo efektywnym wprowadzeniem warzyw do naszego organizmu. A że nasze trawienie wspomaga jedzenie produktów zbożowych, od czasu do czasu warto też posilić się drobiem.
      - A czy należy ograniczyć spożycie alkoholu?
      - W żadnym wypadku! Wino robi się przecież z owoców. Z kolei brandy, czy cognac to przedestylowane wino, co oznacza nic więcej jak to, że z wyjściowych owoców zabiera się więcej wody, aby człowiek mógł je jeszcze lepiej wykorzystać. To po prostu skondensowane owoce. Z kolei piwo to produkt zbożowy. Trzeba je pić!
      - Jakie są korzyści z regularnych ćwiczeń fizycznych?
      - Tak jak już mówiłem: nie marnujmy serca. Nie należy naprawiać czegoś, co nie jest zepsute. Skoro się dobrze czujesz, to po co sobie komplikować życie. 15 minut seksu dziennie jest więcej niż wystarczające do utrzymania formy.
      - A co ze smażelinami? Ostatnio mówi się dużo o ich szkodliwości.
      - Nie, jeśli używamy oleju roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są podstawą zdrowego żywienia.
      - No ale ćwiczenia pomagają na pewno w odchudzaniu?
      - Z tym też trzeba uważać. Bowiem intensywnie ruszane mięśnie mają przecież tendencję do wzrostu. Zobaczmy na takie wieloryby. Żywią się tylko planktonem, piją tylko wodę, cały czas się ruszają i jakie są grube! Poza tym pamiętajmy: zając cały czas biega, skacze ale żyje maksymalnie 15 lat. Z kolei żółw nie skacze, nie biega, porusza się powolutku, nic nie robi i żyje nawet 450 lat. Gdyby dużo chodzenia było zdrowe, to listonosze żyliby wiecznie!

      - A co z czekoladą?
      - Toż to kolejna roślina! Kakao jest wspaniałym pokarmem powodującym uczucie szczęśliwości. Jedzmy go jak najwięcej! I pamiętajmy. Życie nie powinno być podróżą do grobu w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!
      • ajl-ona Re:Swietne!!! 29.04.10, 12:24
        Najbardziej podoba mi sie ten przyklad z zajacem i zolwiem...:):):)
        Dziekuje za umieszczenie tego artykulu.
      • spector1 Re: Recepta na długie życie 29.04.10, 17:27
        bez_maski napisał:

        > Tłumaczenie wywiadu jakiego Dr. Paulo Ubiratan ze szpitala w
        brazylijskim Porto
        > Alegreon którego udzielił w lokalnej telewizji. I który od wielu
        miesięcy jest
        > rozsyłany, powielany, komentowany i chwalony przez miliony
        mieszkańców Ameryki
        > Łacińskiej:
        > - Doktorze, ćwiczenia aerobowe przedłużają życie, prawda?
        > - Ludzkie serce jest tak zaprogramowane, aby uderzyć określoną
        ilość razy. Nie
        > marnujmy więc tych uderzeń na ćwiczenia. Wszystko się przecież
        zużywa. Twierdz
        > enie, że sport to zdrowie jest tak samo trafne, jak sugestia że
        szybka jazda sa
        > mochodem przedłuży jego sprawność. Chcesz żyć dłużej? Zrób sobie
        siestę!
        > - A co z mięsem? Czy rzeczywiście dla zdrowia należy jeść jak
        najwięcej owoców
        > i warzyw?
        > - Zastanówmy się nad logistyką pokarmu. Co je krowa? Trawę i
        kukurydzę, prawda
        > ? To przecież rośliny. Zjedzenie befsztyka jest więc niczym więcej
        jak bardzo e
        > fektywnym wprowadzeniem warzyw do naszego organizmu. A że nasze
        trawienie wspom
        > aga jedzenie produktów zbożowych, od czasu do czasu warto też
        posilić się drobi
        > em.
        > - A czy należy ograniczyć spożycie alkoholu?
        > - W żadnym wypadku! Wino robi się przecież z owoców. Z kolei
        brandy, czy cognac
        > to przedestylowane wino, co oznacza nic więcej jak to, że z
        wyjściowych owoców
        > zabiera się więcej wody, aby człowiek mógł je jeszcze lepiej
        wykorzystać. To p
        > o prostu skondensowane owoce. Z kolei piwo to produkt zbożowy.
        Trzeba je pić!
        > - Jakie są korzyści z regularnych ćwiczeń fizycznych?
        > - Tak jak już mówiłem: nie marnujmy serca. Nie należy naprawiać
        czegoś, co nie
        > jest zepsute. Skoro się dobrze czujesz, to po co sobie
        komplikować życie. 15 m
        > inut seksu dziennie jest więcej niż wystarczające do utrzymania
        formy.
        > - A co ze smażelinami? Ostatnio mówi się dużo o ich szkodliwości.
        > - Nie, jeśli używamy oleju roślinnego. Produkty pochodzenia
        roślinnego są pods
        > tawą zdrowego żywienia.
        > - No ale ćwiczenia pomagają na pewno w odchudzaniu?
        > - Z tym też trzeba uważać. Bowiem intensywnie ruszane mięśnie mają
        przecież ten
        > dencję do wzrostu. Zobaczmy na takie wieloryby. Żywią się tylko
        planktonem, pij
        > ą tylko wodę, cały czas się ruszają i jakie są grube! Poza tym
        pamiętajmy: zają
        > c cały czas biega, skacze ale żyje maksymalnie 15 lat. Z kolei
        żółw nie skacze,
        > nie biega, porusza się powolutku, nic nie robi i żyje nawet 450
        lat. Gdyby duż
        > o chodzenia było zdrowe, to listonosze żyliby wiecznie!
        >
        > - A co z czekoladą?
        > - Toż to kolejna roślina! Kakao jest wspaniałym pokarmem
        powodującym uczucie s
        > zczęśliwości. Jedzmy go jak najwięcej! I pamiętajmy. Życie nie
        powinno być podr
        > óżą do grobu w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do
        niego cało i z
        > drowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej
        poruszać się po
        > tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad
        grób dotrzeć
        > wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była
        za wspaniała p
        > odróż!


        Cytujesz komiks napisany przez doktora matematyki, w którym dr
        zakpił z takich jak ty.

        Nigdzie nie znajdziesz Dr. Paulo Ubiratana w literaturze medycznej:
        www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez

        Co do ilości uderzeń serca w ciągu życia pan dr. matematyki
        kompromituje się.
        Tutaj nie ma zależności liniowej. Efekt ćwiczeń na pracę serca jest
        zupełnie odwrotny do tego,który żartowniś -matematyk wam wciska.
        Tak totalną bzdurę pan matematyk bez problemu sprzedał
        dzięki ignorancji 90% populacji.

        Także pozostałe tezy dr matematyki są zwykłym żartem.

        Spector
        • mniemanologia Re: Recepta na długie życie 30.04.10, 08:43
          Po pierwsze primo: doprawdy nie musisz cytować całej wypowiedzi
          poprzednika, żeby ją skomentować w siedmiu krótkich zdaniach.
          Po drugie primo - nie masz pewności, czy bez_maski zacytował ten
          wywiad jako poważną wypowiedź czy też jako żart. Wobec tego pochopne
          jest Twoje twierdzenie, że dr zakpił z takich jak on. Możliwe, że
          masz o ludziach gorsze zdanie niż na to zasługują i stąd Twoje
          uprzedzenia.
    • zdzicho_waciak Dbaj o siebie! 29.04.10, 11:55
      Ludzie dbają o siebie, ludzie dbają o siebie
      ludzie dbają o siebie stale
      uważają na siebie i chuchają na siebie,
      noszą ciepłe skarpety i szale

      zażywają mikstury, wybierają się w góry,
      by oddychać pełnymi płucami
      zabijają kurczaki, przyrządzają przysmaki
      i wzmacniają swój wątły organizm
      ...
      A tu lata mijają, a ci ludzie wciąż dbają
      góry, góry, mikstury etc.
      Lecz rzecz dziwna tym nie mniej
      choć to nie brzmi przyjemnie
      coraz gdzieś jakiś człowiek umiera

      inni wzrokiem go mierzą,
      patrzą, ale nie wierzą,
      czasem któryś z nich westchnie "O rany!"
      Szepcą do siebie w sieniach
      Józek popatrz na Henia
      choć nieboszczyk a jaki zadbany ...

      [Andrzej Waligórski]
      • aqwertz Re: Dbaj o siebie! 29.04.10, 15:05
        A mnie przypomina się tekst piosenki M. Peszek:

        Są kobiety pistolety
        i kobiety jak rakiety
        chude, długie i wysokie
        z wydepilowanym krokiem

        Są kobiety bezzmarszczkowe
        fit kobiety luksusowe
        pielęgnacji wciąż oddane
        z samych siebie odessane

        A ja dla własnej wygody
        zapuszczam swe ogrody
        i kolekcjonuje wzwody
        ja, metr pięćdziesiąt dwa
    • cracken001 Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 29.04.10, 16:03
      Jednak wole umrzec o te 12 lat wczesniej,anizeli wegetowac jako niedolezny
      staruszek bedacy dla bliskich tylko ciezarem.Jesli mi nie wyjdzie,sam zakoncze
      ten parszywy zywot w odpowiednim momencie
      • jezdziec_apokalipsy Re: Jak skrócić sobie życie o 12 lat. Poradnik 29.04.10, 21:15
        Czy mamy przez to rozumieć, że paląc pijąc i jedząc świństwa spodziewałbyś się
        szybkiej i bezbolesnej śmierci a po, w miarę, zdrowym trybie życie niedołęstwa
        na starość? Czy może oczekujesz, że papierosy i alkohol tak cię zakonserwują, że
        w ogóle się nie zestarzejesz tylko po prostu się kiedyś nie obudzisz? :)
        Z logiki to kolega chyba nie błyszczał co?
        Ciekawych rzeczy się człowiek z tego internetu dowiaduje :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka