Gość: ;) IP: *.c3-0.80w-ubr2.nyr-80w.ny.cable.rcn.com 02.03.04, 18:29 Moze trzeba by sprawdzic czy aby Czeczeni nie byli w to zamieszani ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: morka Na pewno je Zydzi w UB wymordowali IP: *.sympatico.ca 02.03.04, 18:37 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roo Dobrze myslisz. IP: *.31.221.203.acc12-dryb-mel.comindico.com.au 03.03.04, 10:17 Tak, dinozaury byly antysemitami, po ich tragicznej smierci paleczke przejeli Polacy.Podobno jakis kamyszek wielkosci Polski zbliza sie do naszej planety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obcy Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 02.03.04, 18:37 To bylismy my - Obcy. Was tez to niedlugo czeka, ale wy sie zalatwicie sami (patrz 2 pierwsze raporty Klubu Rzymskiego i stan Afryki). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Awx Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: 162.108.22.* 02.03.04, 20:08 A jesc bylo trzeba. Poza tym genialni naukowcy, ktorzy twierdza, ze chmury okryly cala Ziemie i ta z tego zmarzla. Chyba im sie mozgi przegrzaly. Ktos kiedys dawno temu mowil o efekcie cieplarnianym w atmosferze. Ale wtedy nie bylo jeszcze naukowcow. Ciekawe kiedy to sie stalo, ze dzis oszolomow nazywa sie naukowcami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksin Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: 80.50.5.* 03.03.04, 10:25 i jeszcze jedno powierzchnia ziemii została zasypana popiołem czy zalana falami? pisanie sf i mowienie ze jest sie naukowcem coraz bardziej mi sie podoba Odpowiedz Link Zgłoś
maaac A SLD? 02.03.04, 18:43 A może w tamtych czasach działał Sojusz Lewicy Dinozaurzej i wobec malejącej ilości pokarmu nie udało im się wprowadcić planu Dinosnera? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Tak, to był plan Hausnera IP: *.gdynia.mm.pl 02.03.04, 18:53 maaac napisał: > A może w tamtych czasach działał Sojusz Lewicy Dinozaurzej i wobec malejącej > ilości pokarmu nie udało im się wprowadcić planu Dinosnera? ********************* Najpierw były kartki na brontozaury, a skończyło się... sami wiecie jak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przemek Powtorka z geografii komus jest mocno potrzebna IP: *.NYCMNY83.covad.net 02.03.04, 19:16 "Lawy, które rozlewały się na przełomie kredy i trzeciorzędu w rejonie dzisiejszego Półwyspu Indyjskiego, zajęły obszar 1,5 mln km kw. (czyli dwa i pół razy więcej, niż zajmuje dziś Polska)..." Z tego cytatu wynikaloby, ze Polska zajmuje obszar 600 tys. km kwadratowych. Wszyscy wiemy, ze zajmuje "tylko" 312,7 tys. km. kwadratowych. :-))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polonus Re: Powtorka z geografii komus jest mocno potrzeb IP: 198.138.227.* 02.03.04, 20:10 to daje do myslenia, skoro dokladnosc pomiaru powierzchni wynosi 50%, skad mamy pewnosc ze dokladnosc pomiaru czasu wynosi 0.5% a o takiej mowimy (300tys. roznicy lat przy 65mln) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tycho Re: Powtorka z geografii komus jest mocno potrzeb IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.04, 20:20 Błędów nie szukał bym wśród naukowców, ale redaktorów działu sportowego chcących sprawdzić się w dziale naukowym :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dalek Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.04, 19:26 To wspaniała teoria. Jeśli jednak jest tak precyzyjna jak sposób wyliczenia powierzchni Polski ...... Odpowiedz Link Zgłoś
kaemi zajęły obszar 1,5 mln km kw. (czyli dwa i pół razy 02.03.04, 19:34 więcej, niż zajmuje dziś Polska)" - czyli wg pana redaktora Polska ma ponad 500 tys. km kw. powierzchni... - ja sie uczyłem w szkole na geografii że nasz kraj to 312 tys. km. kw. Ale to była matura z 1996 roku - być może od tamtej pory zaszły jakieś zmiany a ja spałem? muszę sie popytac znajomych - żebym potem na wariata nie wyszedł:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tycho Tiaaa a może to jakiś konkurs tele-audio i gazeta IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.04, 20:06 sprawdza spostrzegawczość czytelników internetowych. A tak BTW Polska musiała by mieć 600tys. KM^2. Odpowiedz Link Zgłoś
ignatz Re: zajęły obszar 1,5 mln km kw. (czyli dwa i pół 02.03.04, 20:09 na to samo chciałem zwrócić uwagę. Może to faktycznie jakiś test na spostrzegawczość? I co jest do wygrania? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: raz Re: a okupacja iraku to pies :-((((((((((( IP: *.camden.sch.uk / 212.85.13.* 02.03.04, 22:07 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niewierzący w to ośmieszający się pseudo-naukowcy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.04, 20:06 Nasi naukowcy wzajemnie się ośmieszają. Jeden mówi że 65 milonów lat temu, inny mówi o 300 000 lat temu. Bo to są teorie wyssane z palca - bełkot ateistów. Nie dajcie sie ogłupiać temu bełkotowi pseudo-naukowców. Oni zawsze swoje teorie podpierają milionami lat. Nie wierzę ani jednym ani drugim w Bibli zapisane jest że Bóg stworzył wszystko - około 6000 lat temu. Te ich teorie ewolucyjne które na siłę próbuja wciskać nam do głów mają na celu zwieść wszystkich by wierzyli w ewolucję czyli że nie ma Boga który stworzył świat i który będzie wszystkich sądził!!! Przeczytajcie sobie Biblie a się dowiecie jak wszystko się zaczeło i jak sie skończy. Pozdrawiam i życzę poznania Boga i uratowaia się od nadchodzącego sądu. A to jest tylko możliwe jeśli samodzielnie będziemy badali słowo Boże (Biblię) i przestrzegali przykazań Tego który stworzył wszystko i do którego wszystko należy Matjac@op.pl A kto dał się nabrać tym pseudo-naukowcom i bajkom to polecam zapoznanie się z z wykładami i prezentacjami które w naukowy sposób ośmieszają te teorie ewolucji na stronie drdino.com. (niestety po angielsku) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tycho Mam nadzieję że to tylko nędzna prowokacja IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.04, 20:13 bo przykre by było gdy rzeczywiście istniał ktoś tak głupi. I gwoli ścisłości daty nie wynoszą 65mln i 300tys. tylko 65mln i 65.3 mln lat temu. niepozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: izis_k Re: Mam nadzieję że to tylko nędzna prowokacja IP: *.pzpn.info 03.03.04, 10:36 Z doświadczenia obstawiam braci Jehowy. Wyjątkowo odporna na wiedzę organizacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mama Krupy Re: ośmieszający się pseudo-naukowcy IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 02.03.04, 20:47 Zapomniał Pan jednak potępić tych opętanych, którzy twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Do jakich to aberracji prowadzi używanie rozumu , nieprawdaż. Moje kondolencje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TomeK Re: ośmieszający się pseudo-naukowcy IP: 150.254.109.* 02.03.04, 21:33 Super strona! Można się naprawdę nieźle pośmiac z debili i ich "dowodów". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MENUET MIEJ OCZY I USZY OTWARTE... IP: *.pl / *.pl 03.03.04, 09:57 dO tWOJEGO POSTA MOZNA DODAC TYLKO ZNANE TWIERDZENIE : ..." im mniej wiedzy tym więcej wiary i ... odwrotnie tez ..." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: akedo Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.zabrze.net.pl 02.03.04, 20:11 może się czepiam, ale 1,5 ml. km to nie 2,5 ale 5 razy tyle co pow. Polski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mag Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 02.03.04, 20:56 Ale się znacie.To Bin Laden to zrobił... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Theo Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.chi1-4-10-189-231.chi1.dsl-verizon.net 02.03.04, 21:19 Nie wiem kto to wymyslil autor tekstu czy osoba opowiadajaca obrazowo o lawie ale chcialbym widziec Polske 2,5-raza mniejsza niz 1,5 mln km2. Matematyka podpowiada mi ze to jakies 600 tys. km2 - a to prawie dwa razy jak Polska, no chyba ze pisano o Polsce od morza do morza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson To jankeskie embargo zniszczyło dinozaury! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.04, 21:20 To jankeskie zdebilałe bandyckie katofaszystowskie bydło wybiło lewicowe dinozaury swoim bandyckim zdebilałym bandyckim faszystowskim embargiem! Smierć zdebilałemu bandyckiemu faszystowskiemu US- bydłu. Niech żyje zdebila.... (ooops!)socjalizm i ZSRR! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotr.ny prosze sie nie podszywac pod Tomsoniatko IP: 216.223.52.* 02.03.04, 21:53 on jest objety scisla ochrona, jako gatunek Homo Sowieticus Debiliarus Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kopia Tomsona Re: prosze sie nie podszywac pod Tomsoniatko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.04, 00:46 Psia kość, chyba zdradził mnie brak zdebilałych bandyckich katofaszystowskich jankeskich (HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH!!) błędów językowych. Musze to dopracować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kogotoobchodzi Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.04, 22:35 prawdopodobnie razem z tym meteorytem przylecieli przodkowie bin ladena i rozwijali sie w różnych norach i jaskiniach, gdy poczuli sie gotowi by wyjść na ląd to przywiązywali do ciała ładunki wybuchowe i biegali za dinozaurami krzycząc "chwała allahowi!!!" popełniając dla niego samobójstwo i zabijając przy tym dinozaury. Odpowiedz Link Zgłoś
rudy102_t_34_85 KAWAŁ ZWIERZA.. 02.03.04, 22:40 Okaz widoczny na fotografii to teropod z rodziny allozaurów,czyli mówiąc po ludzku wielka,drapieżna bestia.Jak ktoś jeszcze nie wie,to informuję że "toto" stoi w Bałtowie(niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego) jako atrakcja turystyczna obok komleksu wypoczynkowego w dolinie Kamiennej.W pobliskich skałkach można podziwiać doskonale zachowane odciski łap w/w bestii jak też kilku innych (np.stegosaurusa).Podobno do "Gerarda"(tak się wabi) mają dołączyć inne okazy w skali 1-1,choć kiedy odwiedzałem tamto miejsce w zeszłym roku jeszcze ich nie było...Mimo to warto zachaczyć o Bałtów jak ktoś znajduje się w pobliżu,tym bardziej że po drodze można zwiedzić inną atrakcję a mianowicie unikalną w świecie neolityczną kopalnię krzemienia(Krzemionki Opatowskie). Bliżej Kielc jest jeszcze rezerwat "Gagaty Sołtykowskie" ze wspaniale zachowaną kolekcją tropów dinozaurów(ok.15 km.na zachód od Skarżyska Kam.)Też warto zaliczyć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: muminek Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.godula.net 02.03.04, 22:59 Obecność dużych ilości irydu, nawet jesli przyjąć, że pozaziemskiego pochodzenia, nie musi koniecznie wskazywać na upadek ciała kosmicznego. W mastrychcie szybkość depozycji osadów morskich wyraźnie zmalała (z powodu kryzysu otwornic tworzących dotychczas główną masę skał wapiennych). Pamietając, że w danej jednostce czasu nadal osadzało się tyle samo irydu, jego udział przy mniejszej depozycji był większy z wielkością odwrotnie proporcjonalną do szybkości osadzania. Czy ktoś mógłby mi wskazać na źródło?? W najnowszym PNAS nie ma żadnego artykułu profesor Keller. Pozdro, D.M. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pioc Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.stacje.agora.pl 03.03.04, 09:37 > Czy ktoś mógłby mi wskazać na źródło?? W najnowszym PNAS nie ma żadnego > artykułu profesor Keller. Spójrz tutaj (druga pozycja od góry): www.pnas.org/papbyrecent.shtml pozdr. pioc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek D Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.gates.com 03.03.04, 00:36 Znowu kolejny autor pisze o rzeczach o których nie ma najmniejszego pojęcia. Najgorsze to to, że w tonie, jakoby wiedział co pisze i że teza o której pisze została praktycznie udowodniona. Po prostu wstyd. Ja też moge zacytować książki w których naukowcy udowadniają że przeprowadzili zimne reakcje jądrowe (ale nie są w stanie ich zademonstrować ponownie), i tak dalej i tak dalej. Czy to znaczy że ich twierdzenia są prawdziwe? Autor powinien był zapoznać sie również z opiniami przeciwników tej rewelacji i przynajmniej je przytoczyć. Powinien po prostu zrobić dobrą dziennikarską robotę, a nie streścić czyjąś książke. Przede wszystkim powinien był porozmawiać z ekspertami zanim wogóle chwycił za pióro. Na świecie jest wielu naukowców szarlatanów którzy pragną sławy. Nie twierdzę że pani Keller nie ma racji, bo tego nie można być nigdy pewnym, ale że autor artykułu poszedł na taką łatwiznę, iż nie powinien nazywać siebie samego dziennikarzem. W moich oczach na pewno nim nie jest. Po pierwsze, pani Keller nie kierowała tą ekspedycją. Co więcej, nawet w niej nie uczestniczyła. Poprosiła jedynie kierownika wyprawy o przesłanie jej próbek do analizy, w czym nie ma w sumie nic zdrożnego, za wyjątkiem kompromitacji autora tego artykułu. Czego zabrakło w artykule, to opinii WIĘKSZOŚCI naukowców którzy rzeczowo ale stanowczo krytykują tezę panii Keller. Dlaczego czytelnicy nie powinni dowiedzieć się jakie argumenty przeciwko pani keller mają inni naukowcy? Nie będę ich przytaczał - mam nadzieję że odpowiedzialność dziennikarska zmusi autora do zamieszczenia "dodatku specjalnego", który to dodatek postawi tezę pani Keller w odpowiedniej perspektywie. Mówiąc krótko - dowody jakie pani Keller przytacza, inni naukowcy uważają za dowody potwierdzające OBECNĄ teorie na wyginięcie dinozaurów. Co więcej, niektórzy z nich zaczynają kwestionować profesjonalizm pani Keller, twierdząc, że widzi ona to co chce zobaczyć, a nie to co jest pod mikroskopem. Tylko dlatego o tym wspominam, by pokazać, że sprawa jest dużo bardziej kontrowersyjna niż wynikałoby to z artykułu. Żałuję tylko, że artykuł ten nie jest tak wyważony jak wczorajsza audycja poświęcona PBS, poświęcona temu samemu tematowi. Chętnych zapraszam do przeczytania jednego z setek artykułów na ten temat: www.usatoday.com/news/science/2003-11-04-dino-debate_x.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek D Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.gates.com 03.03.04, 17:54 Przeczytałem artykuł ponownie i by oddać prawdzie sprawiedliwość muszę tu skarcić samego siebie za mój poprzedni list. Artykuł nie jest aż tak jednostronny jak mi się wydawało po pierwszym przeczytaniu. Czytałem w życiu znacznie gorsze. Chyba tęsknie za prawdziwymi fachowymi publikacjami, których obecnie już prawie nie uświadczysz - i pewnie stąd moja złość ilekroć trafiam na tanią sensację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pioc Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.stacje.agora.pl 04.03.04, 10:14 > Chyba tęsknie za prawdziwymi fachowymi publikacjami, których > obecnie już prawie nie uświadczysz - i pewnie stąd moja złość ilekroć trafiam > na tanią sensację. Musisz pamietać, że jesteśmy gazetą codzienną i staramy się trafić do wszystkich czytelników. Dla bardziej wyrobionych nasze artykuły mają być w zasadzie tylko sygnałem, że dzieje się coś ciekawego - i odsyłać do fachowego źródła. pioc Odpowiedz Link Zgłoś
rudy102_t_34_85 Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow 04.03.04, 13:52 > Musisz pamietać, że jesteśmy gazetą codzienną i staramy się trafić do > wszystkich czytelników. Dla bardziej wyrobionych nasze artykuły mają być w > zasadzie tylko sygnałem, że dzieje się coś ciekawego - i odsyłać do fachowego > źródła. > pioc Słuszna uwaga! Dlatego oczekuję że należące do AGORY czasopismo Wiedza i Życie naświetli problem znacznie głębiej i przedstawi także opinie oponentów.Ostatnio niestety artykuły w WiŻ nie odbiegają merytorycznie od zajawek w dziale Gazeta Wyborcza-Nauka,są większe objętościowo ale treści w zasadzie tyle samo.Szkoda,bo drzewiej inaczej bywało... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pioc Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.stacje.agora.pl 04.03.04, 14:10 > Słuszna uwaga! Dlatego oczekuję że należące do AGORY czasopismo Wiedza i > Życie naświetli problem znacznie głębiej i przedstawi także opinie oponentów. To już problem WiŻ, a nie Gazety. Ale mówiąc o odsyłaniu do fachowych źrodeł miałem na myśli w tym wypadku 'Proceedings of National Academy of Sciences', gdzie ukazała się oryginalna praca na temat datowania krateru na półwyspie Jukatan (w tam ewentualnie referencje do innych naukowych prac). pioc Odpowiedz Link Zgłoś
rudy102_t_34_85 Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow 04.03.04, 19:56 WiŻ to oczywiście nie fachowy periodyk ale CZASOPISMO POPULARNONAUKOWE.Nie każdy czyta fachowe prace po angielsku.Od WiŻ oczekiwałbym właśnie przybliżenia tego typu kwestii dla przeciętnego czytelnika a nie artkułów na poziomie(bardzo przepraszam) naukowego dodatku do GW.Jak kolega(koleżanka) słusznie zauważył(ła) codzienna gazeta ma swoje ograniczenia.Jednak pismo takie jak WiŻ to nieco inna liga...Recepta wielkie fotografie+miałki i płytki tekst nie bardzo się tu sprawdza.Np.artykuł o magii VODOO w ostatnim numerze znakomicie pasowałby do "Dużego Formatu" ale dla WiŻ to "obciach".3 bite strony poświęcone na streszczenie kryminalnej historii o morderstwie rytualnym w Londynie i jedno (sic!) zdanie na temat fascynującego zjawiska asymilacjii elementów religii katolickiej w tradycyjnych obrzędach szamańskich na Haiti czy Kubie.Ponieważ zaś jesteście razem w AGORZE to liczę że mój głos do redakcjii WiŻ dotrze. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dr Samsonowicz Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.04, 01:21 Wg o wiele bardziej prawdopodbnej teorii, proponowanej przez biologow i genetykow, a nie geologow i paleontologow, dinozaury wymarly z powodu niespotykanej nigdy wczesniej ani nigdy potem agresji grzybow spokrewnionych z plesnia. Upraszczajac, dinozaury wymarly na grzybiczne zapalenia ploc, narzadow plciowych i przelyku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zagorski to cwok [...] IP: *.mad.east.verizon.net 03.03.04, 02:01 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZZ Re: A CO Z KORUPCJA W CENTRUM ONKOLOGII ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.04, 15:04 Wiesz co facet - wyglądasz mi na lekkiego przygłupa. Albo nawet duzego głupa. Pierdoły jakies wypisujesz, oskarzenia rzucasz, nazwiskami miotasz a sam taki bardziej Anonim jestes. I to sadząc po adresie to gall jakis albo inny dziwak. Idzże Ty do prokuratury z tymi rewelkami radiomaryjcu jakiś. Dinozaur zasmolony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoteN Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.toya.net.pl 03.03.04, 03:23 Gdy tyranozaurowi jakiemuś wielki penis opadł, to dopiero była kosmiczna katastrofa ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoteN Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.toya.net.pl 03.03.04, 03:25 Gdy tyranozaurowi jakiemuś wielki penis opadł, to dopiero była kosmiczna katastrofa ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: INELUKI Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.wlop.ppp.polbox.pl 03.03.04, 05:14 SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!! REKLAMA UBIEMOŻLIWIA CZYTANIE ARTYKUŁU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert_SM Powierznia Polski - 600 tys. km. IP: *.swietochlowice.sdi.tpnet.pl 03.03.04, 08:30 Z artykulu wynika, ze obecna powierzchnia Polski to 600 000 km kw. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podaje natomiast, ze terytorium naszego kraju to 322 500 km kw. Komu teraz wierzyc!? Pozdrawiam, Robert Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szymon Re: Powierznia Polski - 600 tys. km. IP: *.microb.uni.wroc.pl 03.03.04, 08:56 może komuś się pomyliła na mapie Polska z Ukrainą.(wtedy to wyniki obliczeń w miarrę by się zgadzały) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geoś 1,5 mln km. kw. = 2,5 x obszar Polski IP: *.abbott.com 03.03.04, 09:08 Czyżby Polska ostatnio się powiększyła? Nic nie wiem! Łyknęliśmy Białoruś? Znowu Zaolzie? A może Saksonia? WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adenostyles Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.tpn.pl 03.03.04, 09:52 Polska ma 312 tys km kwadratowych a 312 000 x 2,5 to nie jest 1,5 mln. Czyżby ten artykuł był tyle wart co umiejetność liczenia autora ?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksin Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: 80.50.5.* 03.03.04, 10:50 autor napewno umie liczyc ale kase za wierszowke heheh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giba To Miller IP: 150.254.84.* 03.03.04, 10:55 Spadł ze swoim helikopterem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~~ A jeśli krater znajduje się w oceanie? ... IP: *.acn.waw.pl 03.03.04, 12:16 ...i jest "częścią" Chicxulub`a?... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: muminek Re: A jeśli krater znajduje się w oceanie? ... IP: *.godula.net 03.03.04, 14:28 Tak za bardzo to nie wiem o co ci chodzi :/ Krater Chicxulub jest zasypany pod wieloma metrami osadów. W połowie znajduje się pod oceanem a w połowie pod półwyspem. Pozdro, D.M. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: matt Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.udn.pl 03.03.04, 13:56 Nie bardzo chce mi sie wierzyć w te rewelacje. Jeśli "W ciągu tygodnia wypala się ponad połowa ziemskiej roślinności. Ogromne ilości skał i pyłu wyrzucone w powietrze zaczynają opadać w ciągu następnych tygodni." (...) "Przez wiele miesięcy do powierzchni Ziemi nie dociera nawet promyk światła słonecznego. Ciemność powoduje gwałtowny spadek temperatury na większości obszarów Ziemi, sprowadzając na tropikalny dotąd świat mroczną zimę. Na lądy i morza zaczyna padać najrozleglejszy i najbardziej stężony kwaśny deszcz w dziejach Ziemi. Rozbiegają się też monstrualnej wielkości fale tsunami zmywające wybrzeża kontynentów... itd. itp., to wziąwszy pod uwagę, że iryd jako metal ciężki zaczął z pewnością opadać jako pierwszy i fakt wzmożonych opadów pyłów w dalszej kolejności musiało to zdeformować normalny obraz geologiczny osadzanych warstw. Więc przyrosty musiały być znacznie szybsze. A poza tym: "Podczas zderzenia energia obiektu zamienia się w ciepło, wywołując wybuch co najmniej 10 tys. razy potężniejszy od jednoczesnej detonacji całego arsenału nuklearnego ludzkości." Czy trzeba czegoś więcej nawet na dinozaury? Wydaje się więc, że jednak nie trzeba będzie pisać podręczników na nowo!!! Po prostu Gerta Keller chce zaistnieć w wielkiej nauce i w mediach. Odpowiedz Link Zgłoś