Dodaj do ulubionych

Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinozaur...

IP: *.c3-0.80w-ubr2.nyr-80w.ny.cable.rcn.com 02.03.04, 18:29
Moze trzeba by sprawdzic czy aby Czeczeni nie byli w to zamieszani ?
Obserwuj wątek
    • Gość: morka Na pewno je Zydzi w UB wymordowali IP: *.sympatico.ca 02.03.04, 18:37
      • Gość: Immortal rotfl IP: *.icpnet.pl 03.03.04, 01:36
        dobre, dobre.. :D
      • Gość: roo Dobrze myslisz. IP: *.31.221.203.acc12-dryb-mel.comindico.com.au 03.03.04, 10:17
        Tak, dinozaury byly antysemitami, po ich tragicznej smierci paleczke przejeli
        Polacy.Podobno jakis kamyszek wielkosci Polski zbliza sie do naszej planety.
        • Gość: pablo bo to byly zydodinozaury IP: 213.77.91.* 03.03.04, 12:55
    • Gość: Obcy Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 02.03.04, 18:37
      To bylismy my - Obcy.
      Was tez to niedlugo czeka, ale wy sie zalatwicie sami (patrz 2 pierwsze raporty
      Klubu Rzymskiego i stan Afryki).
      • Gość: Awx Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: 162.108.22.* 02.03.04, 20:08
        A jesc bylo trzeba.
        Poza tym genialni naukowcy, ktorzy twierdza, ze chmury okryly cala Ziemie i ta z
        tego zmarzla. Chyba im sie mozgi przegrzaly.
        Ktos kiedys dawno temu mowil o efekcie cieplarnianym w atmosferze. Ale wtedy nie
        bylo jeszcze naukowcow. Ciekawe kiedy to sie stalo, ze dzis oszolomow nazywa sie
        naukowcami.
        • Gość: ksin Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: 80.50.5.* 03.03.04, 10:25
          i jeszcze jedno
          powierzchnia ziemii została zasypana popiołem czy zalana falami?


          pisanie sf i mowienie ze jest sie naukowcem coraz bardziej mi sie podoba
    • maaac A SLD? 02.03.04, 18:43
      A może w tamtych czasach działał Sojusz Lewicy Dinozaurzej i wobec malejącej
      ilości pokarmu nie udało im się wprowadcić planu Dinosnera?
      • Gość: maruda Tak, to był plan Hausnera IP: *.gdynia.mm.pl 02.03.04, 18:53
        maaac napisał:

        > A może w tamtych czasach działał Sojusz Lewicy Dinozaurzej i wobec malejącej
        > ilości pokarmu nie udało im się wprowadcić planu Dinosnera?
        *********************

        Najpierw były kartki na brontozaury, a skończyło się... sami wiecie jak.

        • Gość: Przemek Powtorka z geografii komus jest mocno potrzebna IP: *.NYCMNY83.covad.net 02.03.04, 19:16
          "Lawy, które rozlewały się na przełomie kredy i trzeciorzędu w rejonie
          dzisiejszego Półwyspu Indyjskiego, zajęły obszar 1,5 mln km kw. (czyli dwa i
          pół razy więcej, niż zajmuje dziś Polska)..."
          Z tego cytatu wynikaloby, ze Polska zajmuje obszar 600 tys. km kwadratowych.
          Wszyscy wiemy, ze zajmuje "tylko" 312,7 tys. km. kwadratowych. :-)))))))
          • Gość: polonus Re: Powtorka z geografii komus jest mocno potrzeb IP: 198.138.227.* 02.03.04, 20:10
            to daje do myslenia, skoro dokladnosc pomiaru powierzchni wynosi 50%, skad mamy
            pewnosc ze dokladnosc pomiaru czasu wynosi 0.5% a o takiej mowimy (300tys.
            roznicy lat przy 65mln)
            • Gość: tycho Re: Powtorka z geografii komus jest mocno potrzeb IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.04, 20:20
              Błędów nie szukał bym wśród naukowców, ale redaktorów działu sportowego chcących sprawdzić się w dziale naukowym :)
    • Gość: Dalek Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.04, 19:26
      To wspaniała teoria. Jeśli jednak jest tak precyzyjna jak sposób wyliczenia
      powierzchni Polski ......
    • kaemi zajęły obszar 1,5 mln km kw. (czyli dwa i pół razy 02.03.04, 19:34
      więcej, niż zajmuje dziś Polska)" - czyli wg pana redaktora Polska ma ponad 500
      tys. km kw. powierzchni... - ja sie uczyłem w szkole na geografii że nasz kraj
      to 312 tys. km. kw. Ale to była matura z 1996 roku - być może od tamtej pory
      zaszły jakieś zmiany a ja spałem? muszę sie popytac znajomych - żebym potem na
      wariata nie wyszedł:)
      • Gość: tycho Tiaaa a może to jakiś konkurs tele-audio i gazeta IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.04, 20:06
        sprawdza spostrzegawczość czytelników internetowych. A tak BTW Polska musiała by mieć 600tys. KM^2.
      • ignatz Re: zajęły obszar 1,5 mln km kw. (czyli dwa i pół 02.03.04, 20:09
        na to samo chciałem zwrócić uwagę. Może to faktycznie jakiś test na
        spostrzegawczość? I co jest do wygrania?
      • Gość: raz Re: a okupacja iraku to pies :-((((((((((( IP: *.camden.sch.uk / 212.85.13.* 02.03.04, 22:07
    • Gość: niewierzący w to ośmieszający się pseudo-naukowcy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.04, 20:06
      Nasi naukowcy wzajemnie się ośmieszają. Jeden mówi że 65 milonów lat temu, inny
      mówi o 300 000 lat temu. Bo to są teorie wyssane z palca - bełkot ateistów.
      Nie dajcie sie ogłupiać temu bełkotowi pseudo-naukowców. Oni zawsze swoje
      teorie podpierają milionami lat.
      Nie wierzę ani jednym ani drugim w Bibli zapisane jest że Bóg stworzył
      wszystko - około 6000 lat temu.
      Te ich teorie ewolucyjne które na siłę próbuja wciskać nam do głów mają na celu
      zwieść wszystkich by wierzyli w ewolucję czyli że nie ma Boga który stworzył
      świat i który będzie wszystkich sądził!!!
      Przeczytajcie sobie Biblie a się dowiecie jak wszystko się zaczeło i jak sie
      skończy.
      Pozdrawiam
      i życzę poznania Boga i uratowaia się od nadchodzącego sądu.
      A to jest tylko możliwe jeśli samodzielnie będziemy badali słowo Boże (Biblię)
      i przestrzegali przykazań Tego który stworzył wszystko i do którego wszystko
      należy
      Matjac@op.pl
      A kto dał się nabrać tym pseudo-naukowcom i bajkom to polecam zapoznanie się z
      z wykładami i prezentacjami które w naukowy sposób ośmieszają te teorie
      ewolucji na stronie drdino.com. (niestety po angielsku)


      • Gość: tycho Mam nadzieję że to tylko nędzna prowokacja IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.04, 20:13
        bo przykre by było gdy rzeczywiście istniał ktoś tak głupi. I gwoli ścisłości daty nie wynoszą 65mln i 300tys. tylko 65mln i 65.3 mln lat temu.

        niepozdrawiam
        • Gość: izis_k Re: Mam nadzieję że to tylko nędzna prowokacja IP: *.pzpn.info 03.03.04, 10:36
          Z doświadczenia obstawiam braci Jehowy. Wyjątkowo odporna na wiedzę organizacja.
      • Gość: mama Krupy Re: ośmieszający się pseudo-naukowcy IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 02.03.04, 20:47
        Zapomniał Pan jednak potępić tych opętanych, którzy twierdzą, że Ziemia jest
        okrągła. Do jakich to aberracji prowadzi używanie rozumu , nieprawdaż. Moje
        kondolencje.
      • Gość: TomeK Re: ośmieszający się pseudo-naukowcy IP: 150.254.109.* 02.03.04, 21:33
        Super strona! Można się naprawdę nieźle pośmiac z debili i ich "dowodów".
      • Gość: MENUET MIEJ OCZY I USZY OTWARTE... IP: *.pl / *.pl 03.03.04, 09:57
        dO tWOJEGO POSTA MOZNA DODAC TYLKO ZNANE TWIERDZENIE : ..." im mniej wiedzy
        tym więcej wiary i ... odwrotnie tez ..."
    • Gość: akedo Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.zabrze.net.pl 02.03.04, 20:11
      może się czepiam, ale 1,5 ml. km to nie 2,5 ale 5 razy tyle co pow. Polski
    • Gość: Mag Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 02.03.04, 20:56
      Ale się znacie.To Bin Laden to zrobił...
    • Gość: Theo Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.chi1-4-10-189-231.chi1.dsl-verizon.net 02.03.04, 21:19
      Nie wiem kto to wymyslil autor tekstu czy osoba opowiadajaca obrazowo o lawie
      ale chcialbym widziec Polske 2,5-raza mniejsza niz 1,5 mln km2. Matematyka
      podpowiada mi ze to jakies 600 tys. km2 - a to prawie dwa razy jak Polska, no
      chyba ze pisano o Polsce od morza do morza.
    • Gość: Tomson To jankeskie embargo zniszczyło dinozaury! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.04, 21:20
      To jankeskie zdebilałe bandyckie katofaszystowskie bydło wybiło lewicowe
      dinozaury swoim bandyckim zdebilałym bandyckim faszystowskim embargiem!

      Smierć zdebilałemu bandyckiemu faszystowskiemu US- bydłu. Niech żyje
      zdebila.... (ooops!)socjalizm i ZSRR!

      HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!
      • Gość: piotr.ny prosze sie nie podszywac pod Tomsoniatko IP: 216.223.52.* 02.03.04, 21:53
        on jest objety scisla ochrona, jako gatunek Homo Sowieticus Debiliarus
        • Gość: kopia Tomsona Re: prosze sie nie podszywac pod Tomsoniatko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.04, 00:46
          Psia kość, chyba zdradził mnie brak zdebilałych bandyckich katofaszystowskich
          jankeskich (HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH!!) błędów językowych. Musze to
          dopracować.
    • Gość: kogotoobchodzi Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.04, 22:35
      prawdopodobnie razem z tym meteorytem przylecieli przodkowie bin ladena i
      rozwijali sie w różnych norach i jaskiniach, gdy poczuli sie gotowi by wyjść na
      ląd to przywiązywali do ciała ładunki wybuchowe i biegali za dinozaurami
      krzycząc "chwała allahowi!!!" popełniając dla niego samobójstwo i zabijając
      przy tym dinozaury.
    • rudy102_t_34_85 KAWAŁ ZWIERZA.. 02.03.04, 22:40
      Okaz widoczny na fotografii to teropod z rodziny allozaurów,czyli mówiąc po
      ludzku wielka,drapieżna bestia.Jak ktoś jeszcze nie wie,to informuję że "toto"
      stoi w Bałtowie(niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego) jako atrakcja turystyczna
      obok komleksu wypoczynkowego w dolinie Kamiennej.W pobliskich skałkach można
      podziwiać doskonale zachowane odciski łap w/w bestii jak też kilku innych
      (np.stegosaurusa).Podobno do "Gerarda"(tak się wabi) mają dołączyć inne okazy w
      skali 1-1,choć kiedy odwiedzałem tamto miejsce w zeszłym roku jeszcze ich nie
      było...Mimo to warto zachaczyć o Bałtów jak ktoś znajduje się w pobliżu,tym
      bardziej że po drodze można zwiedzić inną atrakcję a mianowicie unikalną w
      świecie neolityczną kopalnię krzemienia(Krzemionki Opatowskie).
      Bliżej Kielc jest jeszcze rezerwat "Gagaty Sołtykowskie" ze wspaniale zachowaną
      kolekcją tropów dinozaurów(ok.15 km.na zachód od Skarżyska Kam.)Też warto
      zaliczyć...
    • Gość: muminek Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.godula.net 02.03.04, 22:59
      Obecność dużych ilości irydu, nawet jesli przyjąć, że pozaziemskiego
      pochodzenia, nie musi koniecznie wskazywać na upadek ciała kosmicznego. W
      mastrychcie szybkość depozycji osadów morskich wyraźnie zmalała (z powodu
      kryzysu otwornic tworzących dotychczas główną masę skał wapiennych).
      Pamietając, że w danej jednostce czasu nadal osadzało się tyle samo irydu, jego
      udział przy mniejszej depozycji był większy z wielkością odwrotnie
      proporcjonalną do szybkości osadzania.
      Czy ktoś mógłby mi wskazać na źródło?? W najnowszym PNAS nie ma żadnego
      artykułu profesor Keller.
      Pozdro, D.M.
      • Gość: pioc Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.stacje.agora.pl 03.03.04, 09:37
        > Czy ktoś mógłby mi wskazać na źródło?? W najnowszym PNAS nie ma żadnego
        > artykułu profesor Keller.

        Spójrz tutaj (druga pozycja od góry):
        www.pnas.org/papbyrecent.shtml
        pozdr.
        pioc
    • Gość: Janek D Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.gates.com 03.03.04, 00:36
      Znowu kolejny autor pisze o rzeczach o których nie ma najmniejszego pojęcia.
      Najgorsze to to, że w tonie, jakoby wiedział co pisze i że teza o której pisze
      została praktycznie udowodniona. Po prostu wstyd.
      Ja też moge zacytować książki w których naukowcy udowadniają że przeprowadzili
      zimne reakcje jądrowe (ale nie są w stanie ich zademonstrować ponownie), i tak
      dalej i tak dalej. Czy to znaczy że ich twierdzenia są prawdziwe?

      Autor powinien był zapoznać sie również z opiniami przeciwników tej rewelacji i
      przynajmniej je przytoczyć. Powinien po prostu zrobić dobrą dziennikarską
      robotę, a nie streścić czyjąś książke. Przede wszystkim powinien był
      porozmawiać z ekspertami zanim wogóle chwycił za pióro.

      Na świecie jest wielu naukowców szarlatanów którzy pragną sławy. Nie twierdzę
      że pani Keller nie ma racji, bo tego nie można być nigdy pewnym, ale że autor
      artykułu poszedł na taką łatwiznę, iż nie powinien nazywać siebie samego
      dziennikarzem. W moich oczach na pewno nim nie jest.

      Po pierwsze, pani Keller nie kierowała tą ekspedycją. Co więcej, nawet w niej
      nie uczestniczyła. Poprosiła jedynie kierownika wyprawy o przesłanie jej próbek
      do analizy, w czym nie ma w sumie nic zdrożnego, za wyjątkiem kompromitacji
      autora tego artykułu.
      Czego zabrakło w artykule, to opinii WIĘKSZOŚCI naukowców którzy rzeczowo ale
      stanowczo krytykują tezę panii Keller. Dlaczego czytelnicy nie powinni
      dowiedzieć się jakie argumenty przeciwko pani keller mają inni naukowcy? Nie
      będę ich przytaczał - mam nadzieję że odpowiedzialność dziennikarska zmusi
      autora do zamieszczenia "dodatku specjalnego", który to dodatek postawi tezę
      pani Keller w odpowiedniej perspektywie.

      Mówiąc krótko - dowody jakie pani Keller przytacza, inni naukowcy uważają za
      dowody potwierdzające OBECNĄ teorie na wyginięcie dinozaurów. Co więcej,
      niektórzy z nich zaczynają kwestionować profesjonalizm pani Keller, twierdząc,
      że widzi ona to co chce zobaczyć, a nie to co jest pod mikroskopem. Tylko
      dlatego o tym wspominam, by pokazać, że sprawa jest dużo bardziej
      kontrowersyjna niż wynikałoby to z artykułu.
      Żałuję tylko, że artykuł ten nie jest tak wyważony jak wczorajsza audycja
      poświęcona PBS, poświęcona temu samemu tematowi.

      Chętnych zapraszam do przeczytania jednego z setek artykułów na ten temat:
      www.usatoday.com/news/science/2003-11-04-dino-debate_x.htm
      • Gość: Janek D Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.gates.com 03.03.04, 17:54
        Przeczytałem artykuł ponownie i by oddać prawdzie sprawiedliwość muszę tu
        skarcić samego siebie za mój poprzedni list. Artykuł nie jest aż tak
        jednostronny jak mi się wydawało po pierwszym przeczytaniu. Czytałem w życiu
        znacznie gorsze. Chyba tęsknie za prawdziwymi fachowymi publikacjami, których
        obecnie już prawie nie uświadczysz - i pewnie stąd moja złość ilekroć trafiam
        na tanią sensację.
        • Gość: pioc Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.stacje.agora.pl 04.03.04, 10:14
          > Chyba tęsknie za prawdziwymi fachowymi publikacjami, których
          > obecnie już prawie nie uświadczysz - i pewnie stąd moja złość ilekroć trafiam
          > na tanią sensację.

          Musisz pamietać, że jesteśmy gazetą codzienną i staramy się trafić do
          wszystkich czytelników. Dla bardziej wyrobionych nasze artykuły mają być w
          zasadzie tylko sygnałem, że dzieje się coś ciekawego - i odsyłać do fachowego
          źródła.
          pioc

          • rudy102_t_34_85 Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow 04.03.04, 13:52


            > Musisz pamietać, że jesteśmy gazetą codzienną i staramy się trafić do
            > wszystkich czytelników. Dla bardziej wyrobionych nasze artykuły mają być w
            > zasadzie tylko sygnałem, że dzieje się coś ciekawego - i odsyłać do fachowego
            > źródła.
            > pioc
            Słuszna uwaga! Dlatego oczekuję że należące do AGORY czasopismo Wiedza i Życie
            naświetli problem znacznie głębiej i przedstawi także opinie oponentów.Ostatnio
            niestety artykuły w WiŻ nie odbiegają merytorycznie od zajawek w dziale Gazeta
            Wyborcza-Nauka,są większe objętościowo ale treści w zasadzie tyle
            samo.Szkoda,bo drzewiej inaczej bywało...

            • Gość: pioc Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow IP: *.stacje.agora.pl 04.03.04, 14:10
              > Słuszna uwaga! Dlatego oczekuję że należące do AGORY czasopismo Wiedza i
              > Życie naświetli problem znacznie głębiej i przedstawi także opinie oponentów.

              To już problem WiŻ, a nie Gazety. Ale mówiąc o odsyłaniu do fachowych źrodeł
              miałem na myśli w tym wypadku 'Proceedings of National Academy of Sciences',
              gdzie ukazała się oryginalna praca na temat datowania krateru na półwyspie
              Jukatan (w tam ewentualnie referencje do innych naukowych prac).

              pioc
              • rudy102_t_34_85 Re: Wstyd, ignorancja i ...brak slow 04.03.04, 19:56
                WiŻ to oczywiście nie fachowy periodyk ale CZASOPISMO POPULARNONAUKOWE.Nie
                każdy czyta fachowe prace po angielsku.Od WiŻ oczekiwałbym właśnie przybliżenia
                tego typu kwestii dla przeciętnego czytelnika a nie artkułów na poziomie(bardzo
                przepraszam) naukowego dodatku do GW.Jak kolega(koleżanka) słusznie zauważył(ła)
                codzienna gazeta ma swoje ograniczenia.Jednak pismo takie jak WiŻ to nieco inna
                liga...Recepta wielkie fotografie+miałki i płytki tekst nie bardzo się tu
                sprawdza.Np.artykuł o magii VODOO w ostatnim numerze znakomicie pasowałby
                do "Dużego Formatu" ale dla WiŻ to "obciach".3 bite strony poświęcone na
                streszczenie kryminalnej historii o morderstwie rytualnym w Londynie i jedno
                (sic!) zdanie na temat fascynującego zjawiska asymilacjii elementów religii
                katolickiej w tradycyjnych obrzędach szamańskich na Haiti czy Kubie.Ponieważ
                zaś jesteście razem w AGORZE to liczę że mój głos do redakcjii WiŻ dotrze.
                pozdr.
    • Gość: Dr Samsonowicz Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.04, 01:21
      Wg o wiele bardziej prawdopodbnej teorii, proponowanej przez biologow i genetykow, a nie geologow i paleontologow, dinozaury wymarly z powodu niespotykanej nigdy wczesniej ani nigdy potem agresji grzybow spokrewnionych z plesnia. Upraszczajac, dinozaury wymarly na grzybiczne zapalenia ploc, narzadow plciowych i przelyku.
    • Gość: zagorski to cwok [...] IP: *.mad.east.verizon.net 03.03.04, 02:01
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: ZZZ Re: A CO Z KORUPCJA W CENTRUM ONKOLOGII ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.04, 15:04
        Wiesz co facet - wyglądasz mi na lekkiego przygłupa. Albo nawet duzego głupa.
        Pierdoły jakies wypisujesz, oskarzenia rzucasz, nazwiskami miotasz a sam taki
        bardziej Anonim jestes. I to sadząc po adresie to gall jakis albo inny dziwak.
        Idzże Ty do prokuratury z tymi rewelkami radiomaryjcu jakiś. Dinozaur
        zasmolony.
    • Gość: JoteN Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.toya.net.pl 03.03.04, 03:23
      Gdy tyranozaurowi jakiemuś
      wielki penis opadł,
      to dopiero była
      kosmiczna katastrofa !
    • Gość: JoteN Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.toya.net.pl 03.03.04, 03:25
      Gdy tyranozaurowi jakiemuś
      wielki penis opadł,
      to dopiero była
      kosmiczna katastrofa !
    • Gość: INELUKI Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.wlop.ppp.polbox.pl 03.03.04, 05:14
      SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!
      REKLAMA UBIEMOŻLIWIA CZYTANIE ARTYKUŁU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: Robert_SM Powierznia Polski - 600 tys. km. IP: *.swietochlowice.sdi.tpnet.pl 03.03.04, 08:30
      Z artykulu wynika, ze obecna powierzchnia Polski to 600 000 km kw. Ministerstwo
      Spraw Zagranicznych podaje natomiast, ze terytorium naszego kraju to 322 500 km
      kw.

      Komu teraz wierzyc!?

      Pozdrawiam,

      Robert
      • Gość: szymon Re: Powierznia Polski - 600 tys. km. IP: *.microb.uni.wroc.pl 03.03.04, 08:56
        może komuś się pomyliła na mapie Polska z Ukrainą.(wtedy to wyniki obliczeń w
        miarrę by się zgadzały)
    • Gość: geoś 1,5 mln km. kw. = 2,5 x obszar Polski IP: *.abbott.com 03.03.04, 09:08
      Czyżby Polska ostatnio się powiększyła? Nic nie wiem! Łyknęliśmy Białoruś?
      Znowu Zaolzie? A może Saksonia? WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW !!!
    • Gość: adenostyles Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.tpn.pl 03.03.04, 09:52
      Polska ma 312 tys km kwadratowych a 312 000 x 2,5 to nie jest 1,5 mln. Czyżby
      ten artykuł był tyle wart co umiejetność liczenia autora ?!
      • Gość: ksin Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: 80.50.5.* 03.03.04, 10:50
        autor napewno umie liczyc
        ale kase za wierszowke heheh
        • Gość: giba To Miller IP: 150.254.84.* 03.03.04, 10:55
          Spadł ze swoim helikopterem.
    • Gość: ~~ A jeśli krater znajduje się w oceanie? ... IP: *.acn.waw.pl 03.03.04, 12:16
      ...i jest "częścią" Chicxulub`a?...
      • Gość: muminek Re: A jeśli krater znajduje się w oceanie? ... IP: *.godula.net 03.03.04, 14:28
        Tak za bardzo to nie wiem o co ci chodzi :/
        Krater Chicxulub jest zasypany pod wieloma metrami osadów. W połowie znajduje
        się pod oceanem a w połowie pod półwyspem. Pozdro, D.M.
    • Gość: matt Re: Czyżby wielki meteoryt nie był zabójcą dinoza IP: *.udn.pl 03.03.04, 13:56
      Nie bardzo chce mi sie wierzyć w te rewelacje. Jeśli "W ciągu tygodnia wypala
      się ponad połowa ziemskiej roślinności. Ogromne ilości skał i pyłu wyrzucone w
      powietrze zaczynają opadać w ciągu następnych tygodni." (...) "Przez wiele
      miesięcy do powierzchni Ziemi nie dociera nawet promyk światła słonecznego.
      Ciemność powoduje gwałtowny spadek temperatury na większości obszarów Ziemi,
      sprowadzając na tropikalny dotąd świat mroczną zimę. Na lądy i morza zaczyna
      padać najrozleglejszy i najbardziej stężony kwaśny deszcz w dziejach Ziemi.
      Rozbiegają się też monstrualnej wielkości fale tsunami zmywające wybrzeża
      kontynentów... itd. itp., to wziąwszy pod uwagę, że iryd jako metal ciężki
      zaczął z pewnością opadać jako pierwszy i fakt wzmożonych opadów pyłów w
      dalszej kolejności musiało to zdeformować normalny obraz geologiczny osadzanych
      warstw. Więc przyrosty musiały być znacznie szybsze. A poza tym: "Podczas
      zderzenia energia obiektu zamienia się w ciepło, wywołując wybuch co najmniej
      10 tys. razy potężniejszy od jednoczesnej detonacji całego arsenału nuklearnego
      ludzkości." Czy trzeba czegoś więcej nawet na dinozaury? Wydaje się więc, że
      jednak nie trzeba będzie pisać podręczników na nowo!!! Po prostu Gerta Keller
      chce zaistnieć w wielkiej nauce i w mediach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka