Dodaj do ulubionych

kurs językowy i co dalej?

05.06.07, 22:48
Ukończyłam kurs języka angielskiego na poziomie Pre-Intermediate. Chciałabym
mieć tzw. kontakt z językiem. Co dalej? Czy kontynuować na wyższym poziomie?
Czy może lekcje indywidualne? Czy uczyć się samemu? Chciałabym poznać Wasze
opinie.
Obserwuj wątek
    • baba67 Re: kurs językowy i co dalej? 06.06.07, 14:18
      Jesli nalezysz dio grona tych szczesliwcow, ktorym kursy naprawde co
      daja(oprocz usppokojenia sumienia i zycia towarzyskiego) dlaczego nie kontynuowac?
      Jest to najtansza i najmniej ryzykowna opcja(o ile szkola ma dobra renome).
      Jesli chodzilas bo chodzilas, testy pisalas bio pisalas, a jak masz cos
      powiedziec, to Cie zatyka, wybierz prywatne lekcje.
    • mewka17 Re: kurs językowy i co dalej? 13.06.07, 01:11
      Na pewno warto kontynuować naukę . Jeżeli nie używasz języka angielskiego na
      co dzień szybko się wielu rzeczy zapomina . Ja uczyłam się angielskiego w
      szkole średniej kilka lat temu , niestety nie kontynuowałam nauki i na dzień
      dzisiejszy mój angielski jest słaby ( w szkole miałam 4 ) . Na szczęście
      znalazłam fajną ofertę kursu korespondencyjnego eskk . Wybrałam poziom dla
      początkujących ale muszę się pochwalić , że idzie mi nieźle. Traktuję ten kurs
      jako formę powtórki i usystematyzowania wiadomości, które zdobyłam w szkole.
      Mam nadzieję , że uda mi się ten kurs bez problemu ukończyć i kontynuować naukę
      na wyższym poziomie.
          • krutikow Re: kurs językowy i co dalej? 20.07.07, 09:27
            Przede wszystkim mowic, mowic i jeszcze raz mowic!!!Jezyk jest narzedziem do
            porozumiewania sie ludzi i to musi byc spelnione, inaczej, po co Ci jego
            znajomosc. Kiedys tak byli, gramatyka, odmiana, trsty, formulki, Bog wie co, a
            teraz mowimy!!!!Reszta przyjdzie potem, jak u kazdego native, mowi ok. 6 lat, a
            potem zaczyna to zapisywac, zglebiac......

Nie wiem, skad jestes, ale np. w Warszawie sa ponoc kluby, puby, gdzie mozna
            mowic w obcych jezykach, poszukaj, jesli nie , to moze sie trafia jacys
            Anglicy, Amerykanie, Australijczycy, Irlandczycy......Holendrzy, Szwedzi, z
            ktorymi bedziesz mogla rozmawiac, ot tak po prostu, towarzysko, chocby o
            wszystkim i o niczym , po angielsku, bodaj by to bylo z dziwnym akcentem.
            • kociamama Re: kurs językowy i co dalej? 25.07.07, 16:49
              Niestety dorosly czlowiek nie uczy sie w ten sam sposob co dziecko- native
              speaker.
              PO pierwsze dziecko ma kontakt z jezykiem non-stop, ktory zaczyna sie nawet
              przed narodzeniem(!). juz w fazie pre-natalnej zaczyna sie "exposure"
              na "mother tongue". Exposure czyli staly kontakt z jezykiem 24/dobe (bo i przes
              sen ten jezyk czesto sie wchlania). Bedac caly czas otoczone jezykiem dziecko
              chlonie jezyk i po czasie zaczyna samo mowic, a potem pisac uczy sie w szkole.

Sa jednak tez intelektualne roznice miedzy doroslym i dzieckiem. Bo dorosly,
              jako ze pisac umie, moze zaczac pisac wczesniej niz po 6-u latach.

W kazdym razie, jako ze w POlsce sa mniejsze mozliwosci otoczenia sie jezykiem,
              trzeba je sobie stworzyc - radio, tv po ang, ksiazki, gazety, ale i na tak
              wczesneym poziomie konieczne sa lekcje. Szczegolnie mowienia i sluchania
              prowadzone przez dobrego nauczcyiela. Jezeli sa uzupelniane swobodnymi
              rozmowami z native speakerami czy obcokrajowcami to super, ale jesli sie
              wylacznie do takich rozmow ogranicza postep bedzie wolniejszy.

No i trzeba zrobic atut z mozliwosci intelektualnych i umiejetnosci pisania,
              zeby przypsieszyc nauke.

PZdr,
              Kociamaama.
              • aga1000 Re: kurs językowy i co dalej? 28.07.07, 23:54
                Mój post dotyczył systematycznego ostatnio reklamowania eskk w postach pod
                pozorami wszelkimi. Od czego to skrót-pojęcia nie mam. To szkoła
                korespondencyjna. Wiesz, krawiectwo korespondencyjnie :-) angielski
                korespondencyjnie. Chirurgia korespondencyjnie :-))))) i takie tam
                POzdrawiam
                  • aga1000 Re: kurs językowy i co dalej? 30.07.07, 21:54
                    Bez jaj :-)Wiesz, pewnie wiele osób które tu bywają mają swoje ulubione szkoły
                    czy metody nauki tyle, ze nie piszą o tym w kazdym poście, starannie objasniając
                    gdzie to owe nauki pobierają. Ale u Ciebie w kazdym poscie na temat języka, nie
                    pojawia się odpowiedź na zadany temat tylko zaraz jak to ESSK jest the best i w
                    ogóle. No wiesz, jakby to trochę widać, słychać i czuć :-))))
                    Zresztą, co tam..., forum jest w końcu publiczne
    • aga1000 Re: kurs językowy i co dalej? 30.07.07, 22:04
      Hej, ja się tu wplątałam w dyskusje na temat prawdopodobnej kryptoreklamy
      zamiast odpowiedzieć. sorki :-)))Wiesz co, wydaje mi się, ze poziom
      pre-intermediate jest troszkę jeszcze zbyt "świeży" na samodzielną naukę. Sądzę,
      że o ile mozesz sobie na to pozwolić (finansowo i czasowo) to opcją idealną są
      indywidualne lekcje. Widze jak to działa w mojej firmie, która zorganizowała
      takie indywidualne lekcje osobom na różnych poziomach. 1-2 osoby biorą udział w
      zajęciach i naprawdę robią olbrzymie postępy. Moze to dlatego, ze w takiej
      sytuacji nauczycielowi nie umknie, gdy masz jakieś problemy czy słabości no i
      nie ma siły-musisz gadać :-)))Spróbuj też troszkę sama, to może być trudne na
      początku ale też pomaga: np. ogladanie filmów na DVD-najpierw z napisami po
      polsku potem po angielsku, próby czytania gazet. To na początku będzie trudne
      ale z czasem zaczniesz rozumieć coraz więcej.
      Serdecznie pozdrawiam i zyczę samych sukcesów.

isana3 napisała:

> Ukończyłam kurs języka angielskiego na poziomie Pre-Intermediate. Chciałabym
      > mieć tzw. kontakt z językiem. Co dalej? Czy kontynuować na wyższym poziomie?
      > Czy może lekcje indywidualne? Czy uczyć się samemu? Chciałabym poznać Wasze
      > opinie.
      • mirinka Re: kurs językowy i co dalej? 16.03.20, 14:24
        ja tam zdecydowanie wolę się uczyć w grupie - jakoś tak jest raźniej i można o wiele więcej wynieść z takiej nauki. Dla mnie akurat to są zajęcia w pi school które wiele mi dają. także jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. moim zdaniem warto naukę już raz rozpoczętą kontynuować!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka