Dodaj do ulubionych

Nowe ślady młodego Wszechświata

IP: *.devs.futuro.pl / *.met.pl 02.10.02, 21:03
W artykule napisano: "Rozmiary centek ... zdradziły geometrię
wszechświata ... Jeśli jest ona zakrzywiona, to obraz ...
powinien być zniekształcony (powiększony lub zmniejszony)."
Komentarz: Zaobserwowano centki o jakichś rozmiarach. Aby
stwierdzić, czy są zniekształcone, czy nie, trzeba najpierw
wiedzieć jakie powinny być bez zniekształceń. Czy to wiadomo?
Obserwuj wątek
    • Gość: futurman Nowa TEORIA POWSTANIA WSZECHŚWIATA! IP: *.ceti.pl 07.10.02, 00:36
      mam konkurencyjną teorię-wiem jak powstał Wielki Wybuch.

      Wielki Wybuch powstał poprzez przekroczenie wartości

      krytycznej energii z połączonych czarnych dziur.

      Wiadomo,że czarne dziury zakrzywiając czasoprzestrzeń

      tworzą swego rodzaju studnię,wgłębienie jak to obrazowo

      przedstawił Hawking podobne to jest do kamienia położonego

      na giętkiej napiętej folii.

      Wgłębienia dwóch czarnych dziur mogą połączyć się

      tworząc hipotetyczny tunel czasoprzestrzenny.Nic takiego

      jednak do tej pory nie zaobserwowano.Czarne dziury mogą

      połączyć się istniejąc w różnych wszechświatach lub w tym

      samym wszechświecie.W ten sposób można by teoretycznie

      przenosić się z jednego końca wszechświata do drugiego w

      ciągu ułamka sekundy.

      Wystarczy ,że połączone są nie dwie lecz wszystkie

      czarne dziury w naszym wszechświecie,co jest możliwe,a

      energia i materia wchłonięta i przetworzona przez

      nie,wyzwoli się po całkowitym wchłonieniu całej materii

      naszego wszechświata w odległej przyszłości.Ponieważ czas

      nie istnieje w czarnych dziurach,tym samym nasz

      wszechświat narodzi się równocześnie w przyszłości jak i w

      przeszłości ok.15 mld. lat temu.

      Tak więc wszechświat się nie narodził tylko zawsze

      był.Istniejemy niejako w pętli czasowej,a to wszysto i tak

      się powtórzy w identyczny sposób.To wszystko już było.Tą

      teorię sformułuję też 6 października ok. godź 18 w

      niedzielę 2002 roku.

      MAM TeŻ DRUGĄ TEORIĘ,PODOBNĄ która zakłada że nasz

      wszechświat powstał nie z czarnych dziur naszego

      wszechświata lecz z innych wszechświatów,połączonych ze

      sobą.Wchłaniających materię i energię ze swoich

      wszechświatów i wybuchowo wyzwalających ją dając początek

      naszemu wszechświatowi.Jednakże wydaje mi się że pierwsza

      teoria jest prostsza i bardziej elegancka.Teoria o

      zderzeniu wszechświatów wydaje mi się gorsza i naciągana.

      Moja teoria tłumaczy inflację w erze hadronowej,ponieważ

      wtedy też mogła jeszcze wyzwalać się gwałtownie energia z

      połączonych czarnych dziur.

      S.G. kraków summ3@wp.pl
      • Gość: +++Ignorant To samo BB czyli Ble-Ble... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.10.02, 03:00
        Sława!

        Całe hucpiarstwo teorii Ble-Ble zawarte jest w jednym stwierdzeniu: że cała
        obserwowalna materia to tylko kilka % masy jak byłaby potrzebna aby
        promieniowanie "reliktowe" uznać za własnie reliktowe...

        Chłopcy mylą sie o dwa rzędy..,
        Ale wiek wszechświata znają z dokładnościa do paru miliardowych sekundy...

        hahahaha

        Pozatem całą tę hucpę wyprowadzają z niezbyt ścisłych rozważań TW..,

        Ale gdy nie zgadza im się tempo expansji młodego wszechświata..
        To wymyślają inflację, która pozwala na tempo szybsze niż c...

        Czyli zaprzeczają samej TW ( sic!)


        Ale furda to!

        Bo teoria jest najważniejsza: najważniejszy jest NOWY JESZCZE WSPANIALSZY
        DARWINIZM

        A w ogóle to Ble-Bliści sami nie mają większego pojęcia z czego powstał Kosmos
        ani czym jest...

        Pozatem cała TW jako teoria konstytutywna dla Kosmosu powinna być zarzucona i
        zastąpiona czymś, co byłoby rozwinięciem mechaniki kwantowej...

        Również światopoglądowo TW nie wnosi niczego nowego, bo posiada zbyt dużo
        zalożeń apriorycznych, pozbawionych podstaw naukowych...


        Pozdrawiam!

        Ignorant
        +++
      • Gość: +++Ignorant A Ty futurman wymyśl cos lepszego niż samsarę.... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.10.02, 03:01
        • Gość: futurman czemu krytykujesz bez argumentów?emocje tobą rządzą!!! IP: *.ceti.pl 07.10.02, 09:57
          czemu krytykujesz bez argumentów?emocje tobą rządzą!!!
          moja teoria jest prawdziwa i mam nadzieje że się z nią
          zgadzasz.Nie zaprzecza istnienia Boga.
          po zatym co to jest samsara?
          a ty wymyślisz coś innego?
          ja wymyśliłem coś lepszego od wszystkich?
          nie wiadomo skąd się wziął wszechświat ale wiadomo jak powstał

          ps. ignorancie czy ty nie jesteś czasem światkiem Jechowy?
          • jaceq Re: czemu krytykujesz bez argumentów?emocje tobą 10.10.02, 23:45
            Gość portalu: futurman napisał(a):

            > czemu krytykujesz bez argumentów?emocje tobą rządzą!!!

            Licho wie, co nim zwykle rządzi. Piszą o tym już doktoraty.

            > ps. ignorancie czy ty nie jesteś czasem światkiem Jechowy?

            Ci wydają się jednak być inteligentniejsi.
            • Gość: +++Ignorant Takiś erudyta a nie wiesz co to samsara..? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.10.02, 15:53
              Sława!

              Samsara to kołowrót, petla czasowa w religiach indyjskich ( chyba hinduizm?)

              Konstytucja swiata jest cykliczna, więc wszystko powraca i powtarza się...

              Jakoś tak..

              I w nieskończoność...

              I zaczęło się przed wszystkimi wiekami..,

              Więc trwa od zawsze...


              Pozdrawiam!

              Ignorant
              +++

              PS Czyli toczka w toczkę "teoria" futurmana
              • Gość: futurman TAKIM.nijak ma się to do tematu IP: *.ceti.pl 14.10.02, 04:37
                Hlava!

                Samsara w takim razie nijak sie ma do mojej teorii.Teoria pętli czasowych
                także nie tłumaczy jak powstał wszechświat,w przeciwieństwie do mojej.
                Do następnego! erudyto! S.G.
      • Gość: ¥ Re: Nowa TEORIA POWSTANIA WSZECHŚWIATA! IP: *.radom.net / 192.168.200.* 07.10.02, 10:58
        Gość portalu: futurman napisał(a):

        > W ten sposób można by teoretycznie
        > przenosić się z jednego końca wszechświata do drugiego w
        > ciągu ułamka sekundy.

        Tak, w ulamku sekundy i pod postacia krwawego budyniu.

        P.S. Jezeli, a nie znam sie na tym wcale, wpadlbys do tunelu stworzonego przez
        owe czarne dziury-polaczone to jak bys z niego wyszedl, o ile bys przezyl?
        Przeciez jedna i druga czarna dziura zakrzywialyby przestrzen do wewnatrz.

        Moze jeszcze ktos mi wytlumaczy co sie dzieje z owa wchlonieta przez czarna
        dziure materia?




        • Gość: futurman TŁUMACZY TO MOJA TEORIA IP: *.ceti.pl 08.10.02, 18:03
          Gość portalu: ¥ napisał(a):

          > Gość portalu: futurman napisał(a):
          >
          > > W ten sposób można by teoretycznie
          > > przenosić się z jednego końca wszechświata do drugiego w
          > > ciągu ułamka sekundy.
          >
          > Tak, w ulamku sekundy i pod postacia krwawego budyniu.

          > P.S. Jezeli, a nie znam sie na tym wcale, wpadlbys do tunelu
          stworzonego przez
          > owe czarne dziury-polaczone to jak bys z niego wyszedl, o ile
          bys przezyl?
          > Przeciez jedna i druga czarna dziura zakrzywialyby przestrzen
          do wewnatrz.
          >TAK ALE JEŚLI BY STWORZYĆ STABILNĄ DZIWNĄ MATERIĘ ,MOŻNA BY JĄ
          PRZESŁAĆ Z JEDNEJ CZARNEJ DZIURY DO DRUGIEJ.POZATYM JA
          NIEZAKŁADAM MOŻLIWOŚCI PRZEJŚĆ. WEDLE MEJ TEORII MATERIA JEST
          NISZCZONA I WYZWALANA W WIELKIM WYBUCHU
          > Moze jeszcze ktos mi wytlumaczy co sie dzieje z owa
          wchlonieta przez czarna
          > dziure materia?
          TŁUMACZY TO MOJA TEORIA - MATERIA TA WYZWOLI SIĘ W CHWILI
          ŚMIERCI NASZEGO WSZECHŚWIATA DAJĄC POCZĄTEK NOWEMU LUB
          NASZEMU,COFAJĄC SIĘ W CZASIE , POPRZEZ ISTNIENIE POZA CZASEM.
          • Gość: ¥ Re: TŁUMACZY TO MOJA TEORIA IP: *.radom.net 09.10.02, 11:09
            aha.

            :(
            • asteroida2 FUTURMAN KRADNIE TEORIE 11.10.02, 11:58
              TEORIA, którą futurman ogłasza jako swoją, widziałem juz
              w piętnastu ksiązkach sci-fi. Przypominaja się odległe
              echa Adama Wiśniewskiego-Snerga i jego "Jednolitej teorii
              czasoprzestrzeni".
              Ale tak poważnie: takich teorii można produkowac na
              pęczki. Rozróżnić je może jedynie przewidywanie jakiegoś
              zjawiska. A więc futurman: najpierw sprawdź, czy teoria
              twoja nie jest sprzeczna z dzisiejszymi obserwacjami
              (chyba nie jest, bo niby dlaczego), a potem zrób jakiś
              eksperyment myślowy, który mozna by przprowadzić w
              rzeczywistości i który ujawniłby przewage twojej teorii
              nad współczesnym modelem wszeczświata.

              A propos: fizycy nie znają wieku wszechświata z
              dokładnością większą niż 2 mld lat. Po prostu liczą czas
              od Wielkiego Wybuchu, a więc mogą rozpatrywac czasy
              10^-15s. Faktycznie mogą rozpatrywać też wydarzenia przed
              Wielkim Wybuchem, o czym genialny wykład miał prof.
              Meissner na ostatnim Festiwalu Nauki.
              • Gość: futurman KŁAMIESZ.moja teoria jest lepsza niż teoria zderze IP: *.ceti.pl 14.10.02, 04:30
                PO PIERWSZE KŁAMIESZ GDYŻ ŻADNEJ TEORI NIE UKRADŁEM.moja teoria jest lepsza
                niż teoria zderzenia dwóch wszechświatów
                asteroida2 napisał:

                > TEORIA, którą futurman ogłasza jako swoją, widziałem juz
                > w piętnastu ksiązkach sci-fi. MOJA TEORIA NIJAK MA SIĘ DO S.F.Przypominaja
                się odległe
                > echa Adama Wiśniewskiego-Snerga i jego "Jednolitej teorii
                > czasoprzestrzeni". NIE WIDZĘ ZWIĄZKU.PODAJ "NA POWAŻNIE" TYTUŁY TYCH KSIĄŻEK.
                > Ale tak poważnie: takich teorii można produkowac na
                > pęczki. TO WYPRODUKUJ JAKĄŚ SENSOWNĄ TEORIĘ.Rozróżnić je może jedynie
                przewidywanie jakiegoś
                > zjawiska. A więc futurman: najpierw sprawdź, czy teoria
                > twoja nie jest sprzeczna z dzisiejszymi obserwacjami
                > (chyba nie jest, bo niby dlaczego), a potem zrób jakiś
                > eksperyment myślowy, który mozna by przprowadzić w
                > rzeczywistości i który ujawniłby przewage twojej teorii
                > nad współczesnym modelem wszeczświata.
                > PRZEPROWADŹ EKSPERYMENT Z TEORII STRUN LUB TEORII ZDERZENIA DWÓCH
                DWÓWYMIAROWYCH WSZECHŚWIATÓW.
                > A propos: fizycy nie znają wieku wszechświata z
                > dokładnością większą niż 2 mld lat. TO DOBRZE.Po prostu liczą czas
                > od Wielkiego Wybuchu, a więc mogą rozpatrywac czasy
                > 10^-15s. Faktycznie mogą rozpatrywać też wydarzenia przed
                > Wielkim Wybuchem, o czym genialny wykład miał prof.
                > Meissner na ostatnim Festiwalu Nauki.

                MOJĄ TEORIĘ MOGĄ POTWIERDZIĆ LUB PODWAŻYĆ EKSPERYMENTY Z TWORZENIEM
                SZTUCZNYCH CZARNYCH DZIUR I ICH EWENTUALNYM WYPAROWYWANIEM ORAZ EWENTUALNE
                STWORZENIE STABILNEJ DZIWNEJ MATERII I STWORZENIEM HIPOTETYCZNEGO TUNELU
                CZASOPRZESTRZENNEGO.
                • Gość: obijacz Re: KŁAMIESZ.moja teoria jest lepsza niż teoria z IP: 80.252.0.* 08.11.02, 15:57
                  No tak muszę coś tu dodać
                  Po pirwsze co do teori typu Howkings to są one niestety
                  wymysłami jak można to tak określić.Nie znaczy to że nie mogą
                  niektóre okazać się prawdziwymi jeżeli wogóle można to
                  stwierdzić.
                  Po drógie nie zabardzo wierze w podróże w czasie to jest chyba
                  nie możliwe.
                  A udowadnia to proste rozumowanie :

                  Jeżeli coś się zdaża teraz to za chwile to teraz będzie
                  przeszłością i nie będzie można niestety się do tego wróćić
                  gdyrz to już było.
                  Nawet jeżeli polecimy daleko w kosmos np. rok świetlny i
                  użyjemy super nowoczesnego teleskopu aby obejrzeec to co
                  wydarzyło się rok temu na Ziemi naprzykład mnie piszącego przy
                  komputerze
                  To to już było i nie jest to cofnięcie się w czasie.

                  Co do czarnych dziur to materia tam jest tak zciśnięta że
                  bardziej juz nie można jest to koniec materi i jest ona
                  bezużyteczna w odniesieniu działania przynajmniej jak na razie.

                  Trzymajmy się z dala od czarnych dziur.

                  Co do twojej teori to powiem tyle że brawo za koncepcje myśl i
                  badaj a może coś odkryjesz.


    • dariuszbod Re: Nowe ślady młodego Wszechświata 08.11.02, 16:13
      nie jest to odpowiedz w 100% tłumaczaca czy te doświadcenie jest
      na 100% przydatne i ostateczne.
      Ale jeżeli chodzi o polaryzacje to nie trzebna znac wymiarów
      tych centek gdyrz chodzi tu o polaryzację sama w sobie i te
      doświadczenie to pokazuje.

      To tak jak by sie chciało zobaczyć czy światło daje cień i nie
      jest ważne samo światło.

      Chociaż chcemy wiedzieć jak najwięcej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka