llukiz
26.04.06, 23:32
Każdy z nas, sam dla siebie posiada świadomość własnego istnienia. Zakładamy
też na zasadzie analogii i podobieństwa, że inne istoty (tzn nie my sami) też
taką świadomość posiadają. Mnie jednak zastanawia cóż takiego o tym decyduje,
że pojawia się taka samoświadomość. Bo tak na dobrą sprawę, to nie do
odróżnienia byłby obiekt posiadający samoświadomość, od obiektu "udającego" że
takową posiada. Innymi słowy dlaczego niby specyficzne ułożenie atomów
tworzące mój mózg, miało by być źródłem świadomości, a specyficzne ułożeni
atomów tworzące moją rękę już nie.