spirit0 19.09.02, 18:54 Witam! Czy wystarczy mi FCE jeśli chcę być zwolniona z matury (mój rocznik: '85)? Chciałabym zdawać angielski pisemnie. Co daje mi CAE? Nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji na ten temat. Proszę o odpoowiedź. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
spirit0 Re: CAE 19.09.02, 19:21 Witam! Zapomniałam poprzednio dodać, że jestem uczennicą klasy o rozszerzonym języku angielskim. Czy to ma jakieś znaczenie? Odpowiedz Link Zgłoś
kmir Re: CAE 19.09.02, 20:33 Twoje pytanie ma dwa aspekty: 1. Długofalowy, wykraczający poza okres nauki w szkole. Certyfikaty językowe jako uznawane na całym świecie potwierdzenia znajomości języków obcych na pewno pomogą Ci znależć dobrą pracę itp. 2. Dotyczący szkoły. Tu bardzo istotne jest kiedy zdajesz maturę i zakłądam, że uczęszczasz do liceum ogólnokształcącego. Rocznik 1985 powinien zdawać maturę w 2004 roku (teraz jesteś w klasie III) i tego dotyczy poniższą część odpowiedzi. Wtedy FCE, a także CAE zwalniają z matury z języka angielskiego, zarówno pisemnej jak i ustnej i to niezależnie od tego czy i ile godzin języka angielskiego masz tygodniowo w szkole. Jeżeli natomiast będziesz zdawać maturę w 2005 r (teraz jesteś w klasie I) to zgodnie z zapowiedzią MENiS z matury nie będziesz zwolniona, nawet gdybyś miała CPE. Pozdrawiam Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Warszawa Ps. Przepraszam, że odpowiadając ubiegłem adresatkę pytania, ale żal mi uczniów, którzy w swojej szkole nie mogli się czegoś dowiedzięc od ręki. Odpowiedz Link Zgłoś
magdalena.wantola Re: CAE 27.09.02, 13:39 Dziękuję Panie dyrektorze i witam po wakacjach. Odpowiedz Link Zgłoś
kmir Re: CAE 19.09.02, 20:35 Twoje pytanie ma dwa aspekty: 1. Długofalowy, wykraczający poza okres nauki w szkole. Certyfikaty językowe jako uznawane na całym świecie potwierdzenia znajomości języków obcych na pewno pomogą Ci znależć dobrą pracę itp. 2. Dotyczący szkoły. Tu bardzo istotne jest kiedy zdajesz maturę i zakłądam, że uczęszczasz do liceum ogólnokształcącego. Rocznik 1985 powinien zdawać maturę w 2004 roku (teraz jesteś w klasie III) i tego dotyczy poniższą część odpowiedzi. Wtedy FCE, a także CAE zwalniają z matury z języka angielskiego, zarówno pisemnej jak i ustnej i to niezależnie od tego czy i ile godzin języka angielskiego masz tygodniowo w szkole. Jeżeli natomiast będziesz zdawać maturę w 2005 r (teraz jesteś w klasie I) to zgodnie z zapowiedzią MENiS z matury nie będziesz zwolniona, nawet gdybyś miała CPE. Pozdrawiam Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Warszawa Ps. Przepraszam, że odpowiadając ubiegłem adresatkę pytania, ale żal mi uczniów, którzy w swojej szkole nie mogli się czegoś dowiedzięc od ręki. Odpowiedz Link Zgłoś