Dodaj do ulubionych

rozliczanie projektu

28.12.05, 22:03
Prosze o pomoc bardziej doswiadczone osoby. czy w trakcie realziacji i
rozliczania projektu (3.1 ZPORR) wykazujecie koszty, ktore wczesniej nie
zostaly uwzglednione we wniosku o dofiansnowanie - np. koszty pozwoleń,
uzgodnien z roznymi instytucjami itp.? dodam ze sa to koszty
niekwalifikowalne.
Obserwuj wątek
    • hubertus_zamoscicus Re: rozliczanie projektu 29.12.05, 08:36
      O takie rzeczy najlepiej pytać U. Wojewódzki, ale osobiście nie bardzo
      rozumiem, gdzie takie koszty chcesz uwzględniać, we wniosku o płatność?
      Generalną zasadą jest to, że jeśli coś nie zostało uwzględnione na etapie
      planowania projektu we wniosku (jako koszt kwalifi. lub niekwalif.) to się tego
      już nie wykazuje przy rozliczeniach. Wyjątkiem są tu "niespodziewane"
      przychody, które mogą się "nagle" pojawić - uwzględnia się je we wniosku o
      płatność.
      Sam jestem przed 3.1 i się dopiero uczę...:)
      pozdrawiam
      • madzia9624 Re: rozliczanie projektu 29.12.05, 09:16
        chodzi o koszty, jakie nie zostaly przewidziane na etapie projektowania. np. do
        wniosku nie wpisalismy w kosztach niekwalifikowalnych kosztow uzgadaniania
        dokumentacji technicznej, czy przylaczenia do siec elektrycznej. koszt ten w
        budzecie gminy dopisany jest do tego zadania.w zwiazku z czym koszt calkowity
        zadania jest u nas w gminie duzo wyzszy niz wpisalismy to we wniosek. mam
        obawy jak rozliczymy projekt finansowo np. z rio?
        druga kwestia. czy Waszym zdaniem zakup krzesel do remontowanego osrodka
        kultury jest kosztem kwalifikowanym? dodam ze we wniosku ani w studium
        wykonalnosci o tym nie ma mowy, ze chcemy kupic krzesla. zarezerwowalismy we
        wniosku jaks kwote na wyposazenie i pisalismy ze kupimy za to jakies
        naglosnienie etc, ale nic o krzeslach. teraz zmienia sie nam pomysl i chcemy
        kupic krzesla.czy tak mozna zrobic? ja obawiam sie ze nie i przekonuje innych
        ze sie nie da. ale moze jestem w bledzie. pomocy.
        • hubertus_zamoscicus Re: rozliczanie projektu 29.12.05, 10:24
          Tu akurat mogę pomóc:
          po 1) koszty projektu muszą być IDENTYCZNE w budżecie gminy (uchwale budżetowej
          dołącoznej jako załącznik do wniosku), wniosku, studium wykonalności, Planie
          rozwoju lokalnego, itp. Mało tego nie tylko koszty ale i tytuł projektu musi
          być ten sam w każdym z tych dokumentów i dodoatkowo w dokumentacji technicznej
          inwestycji, pozwoleniach, zgłoszeniach, itp...
          Jeśli wszystkie możliwe koszty związanie z projektem są w budżecie pod pozycją
          projekt X to te wszystkie koszty muszą być uwzględnione we wniosku dotyczącym
          projektu X (we wniosku w budżecie całkowity koszt projektu = k. kwalifikowane +
          niekwalifikowane). Notabene akurat te koszty o których piszesz SĄ kwalifikowane
          w 3.1 zporr, więc nie wiem dlaczego ich nie uwzględniacie w projeckie?

po 2) Zakup krzeseł jest kwalifikowany jako niezbędne wyposażenie, jeśli tak to
          opiszecie w projekcie. ALE jeśli tego nie napisaliście, nie ujęliście w ogóle
          krzeseł w projekcie jako kosztu wyposażenia, to nie wolno wam teraz zmieniać
          wydatków, bo macie inną koncepcję ! Taka zmiana automatycznie przy rozliczeniu
          zostanie wychwycona i dotacja zostanie cofnięta ! Jedynym wyjściem jest w tym
          przypadku aneks do umowy (wcześniej konsultacje z U. Wojewódzkim). Pamiętaj, że
          pod żadnym pozorem nie wolno bez zgody Instystucji Wdrażajacych zmieniać od tak
          sobie rodzaju poniesionych wydatków (nawet, jesli kwoty są identyczne)!.

Widzę, że wychodzą wam klasyczne błędy wynikające z podstawowej przyczyny:
          braku planowania. Tak jest niestety wszędzie. Dlaczego? To już innych problem
          na inną dyskusję.
          pozdrawiam
          • madzia9624 Re: rozliczanie projektu 29.12.05, 11:29
            dzieki za odpowiedz. nie takiej sie spodziewalam. ha ha. My realzujemy juz
            projekt, mamy podpisana umowe z wojewoda a na dniach skladamy wniosek o
            platnosc. wychodza nam rozne kwiatki w trakcie. nie realziujemy projektu tak
            jak zakladalismy we wniosku. nie wiem jak to bedzie przy kontroli.
            moze jakos sie uda. a teraz jeszcze zamarzyly sie krzesla zamiast naglosnienia.
            niczego o tych krzeslach ani w studium ani we wniosku - ale "niektorzy"
            twierdza ze".. ta unia to ma wymagania".
            • alohaa Re: rozliczanie projektu 29.12.05, 17:14
              "może jakos się uda" ... jak słyszę takie podejście to mnie ręce opadają ...
              pisząc Wnisoki też wszyscy liczą, że jakoś to będzie, a jak nie to urzędnicy
              sprawdzający poprawią.
            • hubertus_zamoscicus Re: rozliczanie projektu 30.12.05, 09:36
              madzia9624 napisała:

> dzieki za odpowiedz. nie takiej sie spodziewalam. ha ha. My realzujemy juz
              > projekt, mamy podpisana umowe z wojewoda a na dniach skladamy wniosek o
              > platnosc. wychodza nam rozne kwiatki w trakcie. nie realziujemy projektu tak
              > jak zakladalismy we wniosku. nie wiem jak to bedzie przy kontroli.
              > moze jakos sie uda. a teraz jeszcze zamarzyly sie krzesla zamiast
              naglosnienia.
              >
              > niczego o tych krzeslach ani w studium ani we wniosku - ale "niektorzy"
              > twierdza ze".. ta unia to ma wymagania".

NIE LICZ NA TO, ŻE SIĘ UDA. NIE UDA !!!!!
              Im szybciej zaczniecie robić ponownie, to co stoi w projekcie tym lepiej.
              Piszemy to po dobroci...
              Skończyły się czasy załatwiania nieformalnego tego i tamtego. Dziś robić trzeba
              tylko to co jest w umowie, ewentualnie aneksowanej.
              Urzędnicy tkwiący w pięknych latach PRLu dalej kominują. Ale takie rozgrywanie
              sprawy jakie wyżej stosujecie jest niedopuszczalne. Konsekwencje będą
              nieuniknione i to TY (w konsekwencji, gdy wszyscy umyją ręce) za nie będziesz w
              głównej mierze odpowiedzialna.
    • madzia9624 Re: rozliczanie projektu 10.01.06, 17:34
      rozliczamy powolutku. dotychczas udalo sie przekonac "osoby decyzyjne", ze
      krzeselek nie mozna kupic, bo ich zakupu wogole nie przewidzielismy w
      projekcie. zlozylam tez wniosek o platnosc i czekam na uwagi. pzdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka