Dodaj do ulubionych

dealing room

02.08.08, 12:54
Witam, jestem studentem zarządzania. W przyszłości chciałbym pracować w
dealing room'ie przy transakcjach rynku pieniężnego lub walutowego. Czy może
mi ktoś powiedzieć jakie student musi spełnić wymagania albo jakie podjąć
kroki, aby taką pracę rozpocząć?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • jondo Re: dealing room 02.08.08, 23:26
        robotnik_pkobp napisał:

> Proponuje napisz o co Ci chodzi po polsku (bo tu jesteś w Polsce a nie w
        > Anglii), wtedy być może dostaniesz odpowiedź.

Wydawało mi się, że "dealing room" jest zwyczajowo przyjętą nazwą we wszystkich
        bankach... O ile się nie mylę, jest to dział podlegający pod pion skarbu.
        Pracują w nim "dealerzy", nie słyszałem, żeby ktoś mówił o nich po Polsku (będąc
        nawet w Polsce a nie Anglii;)
          • laguna_25 Re: dealing room 03.08.08, 23:15
            No,diabolo,jesteś niezwykle wykształconym bankowcem,a jondo czeka na
            odpowiedź....A nawiasem mówiąc,szlag mnie trafia,kiedy słyszę te
            angielskie zwroty-bulgoty,włażące z buciorami do naszej
            polszczyzny.Przecież "Polacy nie gęsi i swój język mają"
            • robotnik_pkobp Re: dealing room 04.08.08, 01:32
              diabolo wyszczekany jak na bankowca
              laguna_25 dokładnie tak jak mówisz, a co do tego zwrotu, to takie
              "zwroty-bulgoty" wiem że uzywają w CityHandlowym, jednak PKO na szczęście i oby
              na zawsze jest Bankiem Polskim.
              • czlowiek_z_dolu Re: dealing room 04.08.08, 08:01
                oj, widzę że w tym banku chyba coraz mniej bankowców... to doprawdy żenujące co
                tu nieraz wypisują... ale do rzeczy, bo widzę że merytoryczna strona dyskusji
                zaczyna oscylować w granicy zera...
                Nie sądzę aby jakieś zmiany w interesującym Cię temacie nastąpiły, aczkolwiek
                weź poprawkę, bowiem nie ma mnie już tu prawie
                2 lata :)
                Stanowisko dealera nie funkcjonuje w oddziale banku i być może, że jest to
                powód, że "oddziałowym" bankowcom obce jest pojęcie dealing room.
                Praca o którą pytasz to stanowisko w Departamencie Skarbu w Centrali banku w
                Warszawie. Bank nie cierpi na nadmiar specjalistów więc sądzę, że nawet w
                trakcie studiów możesz złożyć CV. W banku w Departamencie Skarbu funkcjonują 3
                stanowiska właściwe dla
                dealerów (I, II i III stopnia).
                Stawiane wymagania dla dealera I stopnia (określa je tabela stanowisk pracy
                niekierowniczych w centrali) to wykształcenie średnie i potwierdzone 2 lata
                pracy w banku lub rok pracy w banku przy
                legitymowaniu się wykształceniem wyższym,
                dealer II stopnia wykształcenie średnie i potwierdzone 3 lata pracy w banku lub
                2 lata pracy w banku przy legitymowaniu się wykształceniem wyższym i dealer III
                stopnia wykształcenie wyższe i 2 lata pracy w banku.
                Na poziomie oddziałów mało jest niestety pracowników, którzy proponują klientom
                produkty Departamentu Skarbu. W mojej
                ocenie najczęściej współpracowałbyś z doradcami w komórkach bankowości osobistej
                i prywatnej (mam nadzieję, że jeszcze nie wszyscy stąd zwiali... :), i tu chyba
                najczęściej zawierane są transakcje właściwe dla Departamentu Skarbu.
                Pozdrawiam i życzę powodzenia ... aaa... i nie przejmuj
                się, choć nie wszyscy może wiedzą ale i w PKO funkcjonuje dealing room. Jeszcze
                raz pozdrawiam :)
                • profesor Re: dealing room 04.08.08, 15:00
                  dealer pracuje przede wszystkim z klientami. Dealer z "detalu" z
                  firmami misiowymi, klientami z BPiO oraz z klientami z rynku
                  mieszkaniowego. W tych dwóch ostatnich biznesach skupia sie na
                  lokatach negocjowanych i wypłacie kredytów walutowych przewaznie
                  hipotecznych. Praca z MSP to przede wszystkim wymiana walut oraz
                  współpraca ze specjalistami skarbowymi (jeden na region - odpowiada
                  za sprzedaż produktów skarbowych, sprzedaje te produkty razem z
                  doradcami czy ekspertami oraz proponuje produkty bardziej złozone).
                  Poza tym jest dealer korporacyjny, który obsługuje tylko klientów
                  korporacyjnych - cały wachlarz produktów skarbowcch od najprostszych
                  do najbardziej wyszukanych.

składaj papiery i powodzenia
                  • laguna_25 Re: dealing room 05.08.08, 23:55
                    Czyli Dział Transakcji Finansowych...,ale "DEALING ROOM" nie brzmi
                    tak pospolicie i niektórym wydaje się,że dodaje im splendoru.W
                    rzeczywistości na kolanach obsługują kasiastych nowobogackich.
          • jondo Re: dealing room 05.08.08, 17:32
            Dzięki za podpowiedzi:) Chodzi mi głównie o dealing na rynku spotowym i jestem
            ciekaw czy aplikując na staż w tym obrębie muszę posiadać już rozległą wiedzę na
            temat instrumentów pochodnych fx albo mm.
    • piekna40 Re: dealing room 05.08.08, 17:13
      Pracę znajdziesz nie tylko w centrali w Warszawie , ale w każdym
      Regionalnym Oddziale Korporacyjnym funkcjonuje stanowisko
      specjalisty ds produktów skarbowych, z tego co wiem w niektórych
      regionach sa wakaty na tych stanowiskach ,zależy więc skąd
      pochodzisz,ewentualnie czy jesteś zainteresowany zmianą miejsca
      zamieszkania lub dojazdów do pracy.Pozdrawiam:)
    • madka05 Re: dealing room 08.08.08, 21:09
      Z tego, co piszesz wnioskuje, że chciałbyś zostać dealerem na interbanku a nie
      sellsem. Różnica taka, że sellsi pracują z klientami banku a interbankowcy na
      rynku międzybankowym. Dziwny dla niektórych na forum brak nazw polskich dla tej
      części bankowości jest po prostu podyktowany praktycznością i wszechobecnością
      języka angielskiego w dealiingu. W angielskim jest zawieranych 99,9 transakcji
      przez dealerów na całym świecie. Wszystkie aplikacje są
      angielskojęzyczne,reuters, kondor, bloomberg. Na pewno powinieneś mieć wiedzę na
      temat funkcjonowania rynku tak pieniężnego jak i kapitałowego, a przede znać
      instrumenty, zwłaszcza tego pierwszego. Jeśli chcesz być spotowcem silny
      charakter i mocne nerwy będą bardzo przydatne. Na mm jest trochę spokojniej.
      Praca interesująca i ciekawa. Proponuje abyś złożył cv nie tylko w PKO, tym
      bardziej, że powstaje kilka nowych banków. Nie zrażaj się gdy na początku
      zaproponują bycie sellsem. Większość tak zaczyna :) Powodzenia-Dealer(ka).
      • jondo Re: dealing room 09.08.08, 10:33
        Dziękuję Pani Madko:) Skoro jest Pani dealerem, chciałbym zapytać, czy może Pani
        polecić jakąś książkę do analizy i wyceny instrumentów rynków pieniężnych,
        walutowych i stopy procentowej? Ja zastanawiam się nad kupnem książki Roberta
        (tudzież Boba) Steinera "Kalkulacje finansowe" (2000) albo nowsze wydanie (2002)
        "Rynki finansowe - przewodnik encyklopedyczny". Czy te książki są czegoś warte?
        • madka05 Re: dealing room 09.08.08, 16:11
          Daj spokój z tą Panią :)). Steiner jest jak najbardziej ok. Polecam także
          książkę Paula Roth'a "Rynki walutowe i pieniężne". Praktycznie te dwie pozycje
          to taka "mała biblia". Pisane są pod egidą ACI (międzynarodowego stowarzyszenia
          dealerów)i są dobre.Przewodnik, o którym piszesz moim zdaniem mozesz sobie
          podarować. Są jeszcze wydania reutersa na temat instrumentów na rynkach, ale
          Roth napisał moim zdaniem zdecydowanie lepszą.
          Pozdrawiam :)
        • jeeva Re: dealing room 09.08.08, 18:10
          Będziesz miał kolego twarde lądowanie jak do nas trafisz. To jest
          bank z poprzedniej epoki, tak jak kraje trzeciego świata, 50 lat do
          tyłu. Jesteś ambitny więc może najpierw to przemyśl.
          • jondo Re: dealing room 10.08.08, 13:07
            Madka, jeszcze raz dzięki za pomoc:) Z tego, co szukałem w internecie Roth to
            chyba faktycznie najlepsza pozycja, ale niestety wszystkie księgarnie
            internetowe, w których można ten tytuł znaleźć informują o wyczerpaniu nakładu:/
            Koniec końców chyba pozostanie mi tylko Steiner. A Reutersa obiecałem sobie, że
            już w życiu nie kupię po tym jak nabyłem książkę o instrumentach pochodnych tej
            serii:))

Jeeva, ciężko mi wybrzydzać jeśli chodzi o banki - będę pracował tam, gdzie mnie
            przyjmą:P Oprócz praktyk studenckich nie mam żadnego doświadczenia, nie mogę być
            zbyt wybredny, bo nie znajdę pracy i będę musiał się doktoryzować;))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka