Dodaj do ulubionych

dziędobry

18.09.06, 12:27

Obserwuj wątek
    • tictac11 Re: dziędobry 18.09.06, 12:28
      bry wink
    • bzz_bzz Re: dziędobry 18.09.06, 12:29
      haj smile
    • raduch Re: dziędobry 18.09.06, 12:29
      A dobry, choć poniedziałek.
      • reniatoja Re: dziędobry 18.09.06, 12:34
        no, ja tez kroczek do przodu. I mam taki dylemat moralny: Pomoglam kolezance i
        koledze uzyskac prawie trzy tysiace erło. Moja pomoc polegała na złożeniu
        przysięgi na świeta ewangelię, w obliczu sędzi, że przysiegam, ze oni to oni,
        że ich znam, że spełniają te warunki co są konieczne, żeby te trzy koła dostac.
        No i dzięki tej mojej przysiędze, oni dostaną kupę kasy. Nawiasem mówiąc
        pierwszy raz w życiu byłam w sądzie, w roli świadek i przysiegałam trzymając
        rękę jedną na ewangelii, a drugą do góry otwartą dłonią do sędziego, ale czad,
        śmiać mi sie chciało smile I mój dylemat polega teraz na tym, czy mam sie razem z
        nimi cieszyc z tego, ze oni tą kasę dostają czy nie. Tez bym chciała dostac
        trzy koła.
        • mmagi moze niech teraz oni złoza taka sama i tez 18.09.06, 12:37
          dostanieszsmile))))
          • reniatoja Ale ja ku@#$% nie spełniam warunków 18.09.06, 12:38
            kuwamać.
            • mmagi Re: Ale ja ku@#$% nie spełniam warunków 18.09.06, 12:39
              to moze mniej dostaniesz?
          • reniatoja NAwiasem mówiąc właśnie się dowiedziałam 18.09.06, 12:41
            ze w Grecji można załatwić wszystko za pomocą przysięgi na Świętą Ewnagelię.
            Musisz mieć dwóch swiadków, którzy przysięgną przed sedzia na biblie, że ktoś
            costam i załatwione. Np. Jeśli znajdę dwóch świadków, którzy przysięgną, ze
            nazywam się Arletta Franklin z domu Sulivan, to dostanę dowód na to nazwisko.
            Albo cokolwiek.
            • mmagi Re: NAwiasem mówiąc właśnie się dowiedziałam 18.09.06, 12:46
              co kraj to obyczajsmile)
              • reniatoja Re: NAwiasem mówiąc właśnie się dowiedziałam 18.09.06, 12:51
                Ale przypuszczam, ze jakby sie potem okazało, ze to krzywoprzysięstwo było, to
                do pudła by wsadzili i świadków i kombinatora i jeszcze ksiądz by rozgrzeszenia
                nie dał, bo to w końcu na biblię. Ale dziwne takie uczucie skłądać taką
                przysięgę smile
        • tictac11 Re: dziędobry 18.09.06, 12:46
          ciesz sie smile) a postawia Ci chociaż winko z tej okazji?
          • reniatoja Re: dziędobry 18.09.06, 12:49
            No ma być impra, bo ogólnie mają oni rewolucję w życiu (nowa chata, nowe trzy
            kółka od państwa, to myślę, ze jakieś winko tez bedzie smile Koleżeńska przysługa,
            jakby nie ja, to ktoś inny by im przysiagł, bo nic nie kłamałam, prawdę
            rpzysięgałam smile
            • tictac11 Re: dziędobry 18.09.06, 12:50
              no a gdzie ten dylemat w takim razie????
              • reniatoja Re: dziędobry 18.09.06, 12:53
                dulemat, bo tez chce 3 koła od państwa smile Ale kuxwa nie należy mi się. jedni
                dostają, inni muszą zapracować smile
                • tictac11 Re: dziędobry 18.09.06, 13:22
                  No czasami tak bywa, jakby każdy mógł, to by każdy wyciągał rączunię do
                  państwa wink) Ja tam nie cierpie mimo że ominął mnie o włos (2 mieciace) dłuzszy
                  macierzyński (10 tygoni straty!!!) i nie załapałam sie na becikowe (za wczesnie
                  się urodziło smile)
                  • reniatoja Re: dziędobry 18.09.06, 13:30
                    tictac11 napisała:

                    > No czasami tak bywa, jakby każdy mógł, to by każdy wyciągał rączunię do
                    > państwa wink)


                    Osobiście akurat tego nie potępiam, głupotą byłoby nie wyciagać rączuni po coś,
                    co sie należy, co państwo samo daje. A ze każdy kombinuje jak moze i deklaruje
                    mniejsze dochody od rzeczywistych - tez trudno to tak jednoznacznie potępić,
                    pewnie, ze to oszustwo, ale rzedko kto jest taki do bólu uczciwy tylko dla
                    idei, zeby państwa nie oszukać przypadkiem.
                    • tictac11 Re: dziędobry 18.09.06, 14:05
                      Ja nie zaniżam ale tylko ze strachu smile
        • raduch Re: dziędobry 18.09.06, 12:56
          reniatoja napisała:

          > no, ja tez kroczek do przodu. I mam taki dylemat moralny: Pomoglam kolezance
          i
          > koledze uzyskac prawie trzy tysiace erło.

          To jakiś zasiłek na zagospodarowanie czy co?
          • reniatoja Re: dziędobry 18.09.06, 13:00
            Praktycznie tak. Jak masz dochody ponizej pewnego jakiegos tam limitu na
            członka rodziny to dostajesz kase od panstwa na wyrównanie, czy jakos tak. Oni
            dostaja ok 3 tysiecy. Niestety my sie nie lapiemy, moj stary deklaruje za duze
            dochody. Ślag jasny. Rzecz jasna chodzi o dochody deklarowane w zeznaniu
            podatkowym, które z rzeczywistymi jmaja tyle wspólnego co ja z Hillary Clinton.
            • raduch Re: dziędobry 18.09.06, 13:10
              Ahaaaaaa. Masz pomysły coś jak Shirley od Pawlaków, co to chciała niszczyć
              kapitalizm kradnąc?
              Lepiej nie. smile
        • six_a Re: dziędobry 18.09.06, 13:17
          to niech Ci teraz ten kredyt podżyrują smile))
          • reniatoja Re: dziędobry 18.09.06, 13:31
            Juz sobie poradziłam z kredytem smile
    • kasitza Re: dziędobry 18.09.06, 12:33

    • sjena1 Re: dziędobry 18.09.06, 12:35
      bardzo dobry, dobry żeby cos zacząć
    • hatige wcale nie dobry :( 18.09.06, 12:44
      siedze w chacie, deszcz pada, maz wroci po 21 a ja nie wiem co ze soba zrobic :
      (

      A propos - Renia czekam na rewanz! wink Wiesz jaki...
      • mmagi Re: wcale nie dobry :( 18.09.06, 12:47
        a u nas taaakie latosmile
        • hatige Re: wcale nie dobry :( 18.09.06, 12:51
          wredota!!!! U nas tez bylo - do wczoraj. Ale jeszcze 3tyg. i bede "u Was" i
          moze nawet do Wawki wpadne, bo moj przyjaciel mnie zaprosil smile)))
      • reniatoja Re: wcale nie dobry :( 18.09.06, 12:48
        Aaaaa, Hatige, sorry, zapomniałam, Po pierwsze dzięki, bo chyba nie
        podziękowałam, a po drugie obiecuje sie zrewnżyc essunespasibol wink
        • hatige Re: wcale nie dobry :( 18.09.06, 12:51
          dziekowac juz dziekowalas, nie ma za co! wink No wiec czekam!
    • grogreg Do widzenia 18.09.06, 12:58
      smile
    • aguszak Re: dziędobry 18.09.06, 13:09
      Jak się skończy, to będzie dobry sad
    • aasiula1 Re: dziędobry 18.09.06, 13:36
      .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka