Gość: tea IP: *.border.infoland.int.pl 10.12.03, 14:27 Czy są produkowane sery żółte bez podpuszczki? Które to? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Krzysiek Re: sery żółte bez podpuszczki? IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 10.12.03, 14:35 O wlasnie! Dobry watek. Gdzies - kiedys widzialem liste takich producentow na stronie, ale zgubilem te stronke... Z tego co sie orientowalem, to zaden producent nie pisze, czy jego podpuszczka jest naturalna czy sztuczna (wegetarianska). Trzeba sie dopytywac samemu. Kiedys wyslalem do jednego maila, ale mi, buraki, nie odpisali. Optymistyczne jest to, ze ponoc (nie produkuje, to nie wiem dokladnie : P), naturalna podpuszczka jest drozsza od wegetarianskiej i tylko ok. 1/3 twardych serow jest robionych na bazie naturalnej. Te najdrozsze z nich. Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: sery żółte bez podpuszczki? 10.12.03, 15:42 A ja mam takie info: PRODUKTY WEGETARIANSKIE Sery żółte: - Elbląska SM: morski, bałtycki, salami, łowicki, zamojski, podlaski, jeziorański, młyński (podpuszczka mikrobiologiczna - optimo) - OSM Brzesko: salami, łowicki, zamojski, puławski, meksztyński - OSM Bartoszyce - OSM Kraśnik - Grebocińska SM: Rocpol - OSM Zambrów - Łowicz: rolada ustrzycka - Kościan: ser kościański - Kazimierz Wielkopolski: gouda, salami - Śrem: salami, puławski, łowicki - Biała Podlaska: edamski, gouda, zamojski, podlaski, łowicki, bielski, desprocki z przyprawami - Kurów: podlaski, puławski, zamojskie. - Spomlek z Radzynia Podlaskiego: wszystkie sery produkowane na rynek krajowy Sery białe: OSM: Brzesko, Bartoszyce, Mielec, Eko Milk-Łopanów, Szaflary, Łuków, Michów (również serek twarogowo-mleczny), Miechów, Biel-mar z Bielsko Białej (sery twarogowe Mocarz, Imperial), Kutno, Sokołów Podlaski, Złotowo (ser biały i śmietankowy), Nowy Tomysl (ser biały smażony), Środa Wlkp. (ser biały śmietankowy), Kazimierz Wlkp. (smażony ser biały), Śrem (ser śmietankowy, twaróg), Gostyń (twaróg), Jaźwiny, Opole Lubelskie, Kraśnik (twarogi homogenizowane), Kurów (twarogi homogenizowane), Mlekosz z Koszalina. Śmietany: Elbląska, Brzesko, Mielec, Grębocińska, EkoMilk - Łopanów, Magda z Szaflar, Michów, Skała, Kościan (gęsta 30%), Poznań Dąbie, Śrem, Złotów (gęsta), Lublin, Kurów, Opole Lub. Masła: Brzesko, Michów, Miechów, Kutno, Skała, Sokołów Podlaski, Łowicz, Monki, Laszczów, Łuków, Radomsko, masło "łaciate". Margaryny: Delma, Flora, Rama, Kasia z Brzegu - zwykła, Nowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tea Re: sery żółte bez podpuszczki? IP: *.border.infoland.int.pl 11.12.03, 10:10 dzięki za info - teraz z tą listą będę krążyć po nabiałowych!:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: sery żółte bez podpuszczki? IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 11.12.03, 11:35 To BIALY ser moze byc niewegetarianski?! : ----o Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Podpuszczka Wegetariańska IP: 217.153.16.* 11.12.03, 12:36 Fajne określenie na bakterie modyfikowane genetycznie . Większość serów jest tak produkowana bo szybciej i taniej. Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: Podpuszczka Wegetariańska 11.12.03, 19:38 Z Twojej stronki sevo:-) Odpowiedz Link Zgłoś
seva108 Podpuszczka wegetariańska i lista z mojej strony 12.12.03, 07:37 marchewunia napisała: > Z Twojej stronki sevo:-) Niestety tego się obawiałem. Lista jest nieaktualna, bo opisuje stan sprzed kilku lat. Wycofałem się z jej aktualzowania. Za to ciągle aktualne są informacje zawarte tu: www.seva.sotiko.pl/vege/mleko.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alispo Re: Podpuszczka wegetariańska i lista z mojej str IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.12.03, 21:39 oj nie rozumiem was ludzie,nie rozumiem..po co tyle strachu o podpuszczke skoro i tak te sery ikupione sa cierpieniem..rozumeim,ze zawsze lepszy taski bez naturalnej podpuszczki,owszem,ale czasem smieszy mnie to,ze sie tak tym przejmujecie,a nie widzicie ,ze caly przemysl mleczarski powiazany jest scisle z miesnym i ten ser okuiony jest cierpieniem...ten cielak zabijany jest dla Was,bo Wy chcecie mleka..ale jak juz pisalam dobt\re i to,ze doszukujecie sie podpuszczki,skoro nie stac was na zrezygnowanie z serow.wesolych swiat! Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: Podpuszczka wegetariańska i lista z mojej str 25.12.03, 10:49 Każdy robi tak jak lubi, ja jednak jestem osobiście za robieniem sobie samemu jedzenia, wtedy się wie co i jak, pozdrawiam:o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tramp Re: Podpuszczka wegetariańska i lista z mojej str IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.03, 15:18 > Każdy robi tak jak lubi, ja jednak jestem osobiście za robieniem sobie samemu > jedzenia, wtedy się wie co i jak Ciekawa teoria. Jak kupujesz marchew, to na pewno wiesz gdzie i na czyim cierpieniu ta marchew wyrosła? Jesteś pewna, że za pieniądze, które dałaś rolnikowi za tą marchew, nie kupił sobie nowego noża do poderżnięcia gardła świni, którą ten rolnik zabija aby mieć krew na świeżą kaszankę na świątecznym stole? Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: Podpuszczka wegetariańska i lista z mojej str 25.12.03, 19:51 Za dużo filmów? Marchewkę mam na działce kolego:o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tramp Re: Podpuszczka wegetariańska i lista z mojej str IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.03, 20:59 >Marchewkę mam na działce kolego:o) Ciekawe... Cytryny, pomarańcza, arbuzy, paprykę, oliwki też? Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: Podpuszczka wegetariańska i lista z mojej str 25.12.03, 21:13 paprykę mam:-) Ej czy ja powiedziałam że mam produkcję papieru toaletowego w domu?? Bosze...co za czepiające się ludzie;p po prostu staram sie sobie na tyle sama gotować ile da, ok? no ;p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tramp Re: Obsesja na punkcie podpuszczki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.03, 19:46 >co za czepiające się ludzie Właśnie. Co ludzie czepiające się podpuszczki. To po prostu świry, które cierpią na obsesję na jakimś punkcie i żyją z tym swoim obłędem stając się uciążliwi dla rodziny, przyjaciół... wyobcowani ze społeczeństwa... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: masala dosa Re: Obsesja na punkcie podpuszczki IP: *.teleton.pl 26.12.03, 21:21 wyluzuj koluniu i nie napinaj sie tak-swieta sa-siadz sobie do stolu i zarzuc pasztetu zagryz schabikiem i dopraw rybka-nikt ci nie broni-pelny luz-jedz co chcesz tylko daj zyc innym jak chca-co to tobie szkodzi ze ktos sie martwi jaka je podpuszczke? miales jakies traumatyczne przezycia z jaroszem w roli przesladowcy? ktos cie przymusowo karmil samymi warzywami? zajrzyj sobie do slownika i sprawdz haslo 'tolerancja'-i nie rzucaj tak beztrosko slow obrazliwych-'swir' badz takich ktorych nie rozumiesz-'obsesja' albo 'obled'... aha i nie martw sie ze ktos jest wyobcowany ze spoleczenstwa-jezeli spoleczenstwo tworza w wiekszosci tacy jak ty to tez wolalbym sie trzymac jak najdalej... Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: Obsesja na punkcie podpuszczki 27.12.03, 10:05 Nic dodać nic ująć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tramp Re: Obsesja na punkcie podpuszczki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.03, 16:13 > Nic dodać Dodać to by trzeba rozumu tym, co się czepiają podpuszczki w serze > nic ująć Ująć by trzeba straszliwego fanatyzmu, jaki nimi kieruje Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: Obsesja na punkcie podpuszczki 27.12.03, 17:29 Cholera no:o) Jesteś taki uparty jak ja;p...ej to, ze Ciebie nie interesuje czy Ci do chleba wrzucają gówno to Twoja sprawa! Mnie to interesuje, więc jak chcę wiedzieć czy w serze jest podpuszczka to jest moja zakichana sprawa nie Twoja, rozumiesz? Czy mam Ci to głośniej powiedzieć? Przestań być debilem i daj ludziom żyć!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tramp Re: Obsesja na punkcie podpuszczki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.03, 21:54 > Przestań być debilem i > daj ludziom żyć!!! Debilami to są właśnie tacy, którzy czepiają się drobiny podpuszczki dodawanej do ogromnej kadzi podczas produkcji sera, a wcale nie przejmują się brudem i rożnymi bakteriami czy innymi świństwami, które towarzyszą krowom w oborach i podczas ich dojenia ani tym co się dzieje z cielakiem po odstawieniu go od krowiego wymiona... Odpowiedz Link Zgłoś
marchewunia Re: Obsesja na punkcie podpuszczki 28.12.03, 12:41 Mów za siebie, nie wiesz czym ja się przejmuję i na pewno się tym z Tobą niepodzielę, więc kończe ta dyskusję,pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amciak Re: Obsesja na punkcie podpuszczki IP: *.fordon.INTELINK.pl / *.n.INTELINK.pl 06.01.04, 16:26 Ja mysle, ze taka dyskusja nie ma sensu, chociaz sama wlasnie oddaje swoj glos ;P ;). Czesto ludzie, na wiesc, ze jestem wege, od razu atakuja : a bol roslin cie nie obchodzi??? Heh... Oczywisice, ze obchodzi, ale czy to, ze jem rosliny, chociaz uwazam, ze w pewien sposob cierpia, upowaznia mnie do jedzenia miesa? Czy to, ze ktos kradnie upowaznia go do zabijania? Czy jesli ktos zabil jedna osobe to juz bez poczucia winy moze zabic nastepna? To po co w takim razie sa wiezienia? Kazdy z nas stara sie zyc tak, jak umie najlepiej. Ja uwazam, ze jesli cos robie to chce to robic jak bajbardziej konsekwentnie. Dlatego nie jem serkow homo z zelatyna np, a takze wielu innych rzeczy. I dlatego tez bardzo wazna jest dla mnie kwestia podpuszczki. Nie chce jej jesc i nie dlatego, ze jestem fanatyczka, czy jak kolwiek ktokolwiek bedzie chcial mnie zaszufladkowac, czesto dlatego, ze mnie nei rozumie i sie mnie boi, bo w glebi podswiadomosci wie, ze mam racje, ale dlatego, ze czuje, ze to jest dobre i sluszne. Chetnie odlozylabym w ogole wszystko, co nie jest owocami i zyla z daleka od wszystkiego i nie zadawala nikomu cierpien itd... Ale dopoki, jesli w ogole, mi sie to nie uda, to chce byc jak najbardziej konsekwentna. To samo tyczy sie alkoholu - nie wezme do ust starszego niz 5 lat, bo im starszy tym wieksze prawdopodobienstwo, ze przy jego produkcji uzywano rzeczy nievege. Nikomu niczego nie narzucam, nie oburzam sie na wegetarian jedzacych sery zolte bez zastanowienia. Kazdy z nas ma wlasna droge... i nikt nie powinien nam zarzucac tego, ze chcemu robic cos dokladnie, konsekwentnie, szczegolnie, jesli wynika to z naszej milosci i zrozumienia wobec cierpienia. Wiem, ze nie robie dobrze jedzac mleko itd... ale to nie znaczy, ze z powodzeniem moge objadac sie serami z podpuszczka zwierzeca. Kazda najmneijsza rzecz, ktora zrobimy dla dobra innych (tu: zwierzat) cos znaczy ! Co do serow, ktore mozemy jesc, to wiem o: Mlekowita, Ostrowia, ICC PAsłęk, TSM (torunska spoldzielnia mleczarksa), hochland (serki topione sa na mikro, ale wsystkie plesniowe sa na zwierzecej), garwolin (z wyjatkiem jogurtow smakowych i maslanek smakowych - sa z zelatyna), toska. Nie mozemy jesc z sierpca (ale tylko zoltych, biale sa ok) i serow holenderskich (www.seryholenderskie.com.pl). Te liste systematycznie powiekszam, w koncu bedzie na necie. jesli ktos chce miec ze mna kontakt - amciak@teczka.com Trzymajcie sie wszyscy vege i nievege! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adamus Re: Obsesja na punkcie podpuszczki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.04, 17:23 synku! a ty wiesz chociaż co to podpuszczka i z czego jest robiona? Gdy byłem dzieckiem , a było to dawno, na wieść o tym co to, przestałem jeść sery,chociaż wegetarianinem nie byłem (wtedy) chodzi tu tylko o pewną dozę wrażliwości. nie ma to nic wspólnego z fanatyzmem. przyznaję, czasem moja wrażliwość mnie wkurza, bo zamiast pójść do sklepu i zgarniać do koszyka wszystko jak leci, trzeba czytać:co,kto,z czego. Nieświadomość jest całkiem wygodna nie ma się wtedy wyrzutów sumienia... pozdrawiamn noworocznie Odpowiedz Link Zgłoś