Dodaj do ulubionych

Aluzyjna 17

13.11.16, 15:34
Witam, zakładam wątek dla przyszłych mieszkańców Aluzyjna 17, z myślą o zamieszczaniu wszelkich informacji dotyczących tej lokalizacji, dewelopera, problemów i zwykłych sąsiedzkich spraw.
Ja osobiście dopiero zamierzam kupić tam mieszkanie i chciałbym poznać opinie osób, które już kupiły bądź są zdecydowane na zakup mieszkania u tego dewelopera. Co prawda nie znalazłem w sieci niepokojących informacji o Yuniversal Podlaski bądź samej inwestycji ale może coś, ktoś wie i może ostrzec potencjalnych nabywców.

Liczę na owocną dyskusję.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • balansik93 Re: Aluzyjna 17 13.07.17, 15:16
   witam,
   mam pytanie do osób które kupiły lub mają zamiar kupić mieszkanie przy Aluzyjnej 17. Chcemy wziąć z mężem kredyt na mieszkanie, natomiast Deweloper z góry narzuca doradcę finansowego z firmy FINAMAX. Czy to normalne?

   I dodatkowe pytanie o ile udało Wam się obniżyć cenę za m2?
  • mavado122 Re: Aluzyjna 17 08.01.18, 22:00
   Czy przyszli lokatorzy na Aluzyjnej 17 będą korzystać z fachowca przy odbiorze mieszkań? Jeśli tak, to proszę o informację, od 3 mieszkań jest znacznie taniej. Koszt ok 180PLN
   Pozdrawiam
   • Gość: karolink Re: Aluzyjna 17 IP: 95.160.158.* 21.06.18, 07:07
    Poczytaj opinie o developerze z aluzyjną 17 ludzi, którzy kupili tam lokale. Ode mnie jako mieszkańca nieopodal. coś potwornego, budują i budują na aluzyjnej i nie mogą skończyć. Słyszałam o jakiś przekrętach z przedłużaniem oddania budowy przez firmy developerskie, pewnie to właśnie ich dotyczy. Jak można ponad rok spóźniać się z oddaniem budynku? Jest 21.06.2018 równo o 6 zaczęli. Przez nich mam migreny, zapalenia uszu, znacznie pogorszył się mój stan zdrowia, a także widok za oknem. Goście mówią, że wybudowali tak, że okno wchodzi mi w okno więc to nie tylko moje spostrzeżenie. Potworna firma. Prawnik powiedział, że powinny były być jakieś powiadomienia o rozpoczęciu budowy, a nic takiego nie było.
  • Gość: karolink Re: Aluzyjna 17 IP: 95.160.158.* 21.06.18, 07:12
   coś potwornego, budują i budują na aluzyjnej i nie mogą skończyć. Słyszałam o jakiś przekrętach z przedłużaniem oddania budowy przez firmy developerskie, pewnie to właśnie ich dotyczy. Jak można ponad rok spóźniać się z oddaniem budynku? Jest 21.06.2018 równo o 6 zaczęli. Przez nich mam migreny, zapalenia uszu, znacznie pogorszył się mój stan zdrowia, a także widok za oknem. Goście mówią, że wybudowali tak, że okno wchodzi mi w okno więc to nie tylko moje spostrzeżenie. Potworna firma. Prawnik powiedział, że powinny były być jakieś powiadomienia o rozpoczęciu budowy, a nic takiego nie było.
  • yuniversaldevelopment Re: Aluzyjna 17 02.03.19, 14:14
   Szanowni Państwo,
   Spółka Yuniversal Development sp. z o.o. chciałaby odpowiedzieć na Państwa zarzuty dotyczące opóźnienia w realizacji Inwestycji przy ul. Aluzyjnej 17 w Warszawie.
   W trakcie realizacji przedmiotowej Inwestycji powstały nowe okoliczności które spowodowały utratę płynności finansowej przez Generalnego Wykonawcę czego skutkiem było ogłoszenie upadłości.
   W następstwie czego doszło do opóźnienia w realizacji inwestycji. Wskazujemy, że zaawansowanie prac na datę ogłoszenia upadłości wskazywało, że gdyby nie problemy finansowe i upadłość Generalnego Wykonawcy nie byłoby opóźnień w realizacji budowy. Informujemy, że po ogłoszeniu upadłości Generalnego Wykonawcy, Spółka w pierwszej kolejności podjęła intensywne starania w celu znalezienia innego podmiotu jako generalnego wykonawcy. Z uwagi na sytuację rynkową, w szczególności w branży budowlanej nie było możliwe znalezienie podmiotu który by podjął się realizacji inwestycji w rozsądnym i satysfakcjonującym Spółkę terminie. Pomimo takiej sytuacji Yuniversal Development sp. z o.o. przy pomocy Spółki matki – Yuniversal Podlaski sp. z o.o. dokończył realizację przedmiotowej inwestycji oraz rzetelnie rozliczył się ze wszystkimi podwykonawcami którzy pracowali na zlecenie Generalnego Wykonawcy – Pribo sp. z o.o.
   Jednocześnie informujemy, że od stycznia bieżącego roku Spółka zawiera już umowy ostateczne sprzedaży – akty przeniesienia własności z Nabywcami lokali mieszkalnych i usługowych przedmiotowej inwestycji.
   Naszą podstawą przy wyborze generalnego wykonawcy zawsze było doświadczenie, fachowość i terminowość w oddawaniu kolejnych etapów realizowanej inwestycji budowlanej. Spółka przed przystąpieniem do robót budowlanych przy ulicy Aluzyjnej 17 w Warszawie i wyborem Generalnego Wykonawcy prowadziła negocjacje z wieloma podmiotami specjalizującymi się w realizacji inwestycji -budynków mieszkalnych. "PRIBO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego" ostatecznie wybrane przez Spółkę, był podmiotem z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej i w dacie zawarcia z nim umowy, jego sytuacja nie wskazywała na jakiekolwiek niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej. W tej sytuacji Spółce Yuniversal Development nie można zarzucić winy wyborze. Podkreślamy, że opóźnienie w realizacji przez Yuniversal Development inwestycji jest pierwszym przypadkiem takiej sytuacji w wieloletniej działalności Spółki na rynku budowlanym i deweloperskim.
   Spółka zauważa, że nie jest jej znany przypadek by w sytuacji gdy Generalny Wykonawca ogłasza upadłość, nie doszłoby do opóźnienia w realizacji inwestycji. Jest to fakt powszechnie znany z sytuacji które wydarzyły się w przeszłości na rynku deweloperskim. Jednocześnie tytułem przykładu podajemy, że w 2018 roku nastąpił wzrost upadłości o 10 % w stosunku do 2017 roku , a w województwie Podlaskim (Suwałki) wzrost 76% w stosunku do 2017 roku. Powyższe uzmysławia, że sytuacja związana z upadłości Generalnego Wykonawcy wbrew niektórym sugestiom na forum nie wydaje się niczym nadzwyczajnym.
   Pozostajemy z poważaniem i w ufności, że przedstawiane przez nas informacje, pozwolą Państwu obiektywnie ocenić zaistniałą sytuację.

   Yuniversal Development sp. z o.o.
   • Gość: krzysiek78 Re: Aluzyjna 17 IP: *.jmdi.pl 15.04.19, 11:59
    Z tego co wiem w tym nowowybudowanym bloku jest mnóstwo usterek, co chyba należy wiązać z okolicznościami w jakich budynek powstawał. Jeśli firmie rzeczywiście zależy na dobrej opinii to będzie chciała te usterki szybko naprawić. Ale na razie jest tak, że wielu klientów Yuniversalu czuje się przez dewelopera oszukanych, bo zapłacili 100%, a nie otrzymali pełnowartościowego "produktu"...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka