Dodaj do ulubionych

Śmieci od 1 lipca

17.03.13, 21:38
Mam pytanie do władz Białołęki o to w jaki sposób będzie się odbywał odbiór śmieci dla Zielonej Białołęki (okolice ul Lewandów)? Czy wybrano już operatora i kto to jest? Niewiele jest informacji na stronie dzielnicy i miasta. Rozumiem, że zgodnie z ustawą dzielnica przejmie odbiór i poślizgu tu nie będzie?
Obserwuj wątek
    • bucksik Re: Śmieci od 1 lipca 17.03.13, 22:04
      Dodatkowe pytania: \
      1. Co z pojemnikami na śmiecie dla mieszkających w domkach? Dotychczas to była dzierżawa od operatora? Czy tak pozostanie? Czy jak mi zabiorą pojemnik np 28 czerwca to dostanę nowy 1 lipca?
      2. Kto i w jaki sposób będzie sprawdzał segregcję śmieci?
      3. Czy będą pojemniki zbiorcze na segregowane odpady? Czy woreczki na segregowane odpady rozdaje dzielnica, czy kupuje sobie obywatel?
      4. Z niejasnych przekazów prasowych wynika, że obywatel sam ma zadbać o opłacenie, będzie szukał danych do przekazów i kont pocztowych, czy też otrzyma stosowne pismo/umowę od dzielnicy?
      5. Czy i jak dzielnica / miasto będą sprawdzać, kto płaci za śmieci?

O ile osoby poruszające się w sieci (stosunkowo młode) poradzą sobie z dostępem do informacji, to starsze już chyba nie. Ufam, że dzielnica jakąś akcję informacyjną zrobi?
    • kazik_1983 Re: Śmieci od 1 lipca 19.03.13, 09:51
      witam
      nikt nic nie wie,to pewne.
      za wczesnie na takie pytania
      z informacji jaka uzyskalem od firmy BYS wynika ze przetarg na wybor firmy/firm, ktora bedzie obslugiwala Bialoleke jeszcze sie nie odbyl.
      przypuszczam ze odpowiedz na wszystkie zadane pytania najwczesniej uslyszymy dopiero w czerwcu.
      przy okazji BYS ma 1en miesiac na rozwiazanie umowy
      pozdrawiam
      Kazik
    • ogrodnik2 Re: Śmieci od 1 lipca 19.03.13, 10:18
      Czy ktoś mógłby podrzucić link do wzoru rozwiązania umowy na wywóz śmieci - GW coś takiego zamieszczało, przypominając, że bez rozwiązania obecnej umowy mamy dużą szansę zapłacić podwójnie ...
    • mdancio Re: Śmieci od 1 lipca 26.03.13, 07:40
      Czy ktoś, najlepiej z Radnych, może się wypowiedzieć na temat nowych cen za odpady komunalne.
      Przewidywany koszt wywozu odpadów z jednej posesji to coś około 89 zł.
      W chwili obecnej płacę za wywóz odpadów komunalnych razem z segregacją śmieci za 4 osobową rodzinę około 60 zł.
      Nowe regulacje są po to aby wszyscy mieszkańcy płacili za wywóz odpadów, również ci co w chwili obecnej odpady wyrzucają do lasów. Czyli przy założeniu że wszyscy będą płacili, co wiąże się z większą ilością wpływów niż w chwili obecnej, to jak to do JASNEJ ................. jest że opłaty mają być większe niż w chwili obecnej. I niech mi radni nie mówią że te 89 zł to tylko projekt. Skoro już taka stawka została zaproponowana to zapewne cena będzie zbliżona do niej.
      Przecież to jest grabież w biały dzień!!!!!!!!

Proszę o wypowiedź głównie RADNYCH z PO, na których moja rodzina głosowała, I NIE WIEM CZY TO POWTÓRZYMY po raz kolejny.
      • slavecky4 Re: Śmieci od 1 lipca - segmenty... 26.03.13, 22:35
        Drodzy,

Miasto ewidentnie próbuje "ukarać" właścicieli domków i odbić sobie na nich koszty "rewolucji" śmieciowej.
        Teoretycznie wszyscy właściciele domków,segmentów etc. powinni od 1 lipca płacić miastu 89zł. (przy założeniu, że śmieci będą przez właściciela posesji sortowane).
        W Uchwale jednak znalazła się zapis, którą możemy wykorzystać. Otóż mówi on, iż jeśli w domu jednorodzinny znajdują się 2 lokale mieszkalne to każdy lokal płaci 45zł. W naszym przypadku, segmenty to dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej.
        O fakcie, że w owym domu są dwa lokale mieszkalne świadczy choćby nasz układ adresowy - w każdym domu jest lokal 1 i 2.
        IMO tego warto się trzymać jeśli ktoś ma podobny układ!
        Traktuje o tym paragraf 4 pkt 2
        Uchwała

Pozdr smile
        S.
      • bartek742 Re: Śmieci od 1 lipca 27.03.13, 09:00
        > A co jeżeli w domu nikt nie jest zameldowany?

W mieszkaniach nie płaci się według ilości osób zameldowanych, w domu w ogóle się nie płaci według ilości osób więc nie ma znaczenia.
        • lucka6 Re: Śmieci od 1 lipca 27.03.13, 15:33
          bartek742 napisał:

> > A co jeżeli w domu nikt nie jest zameldowany?
          >
          > W mieszkaniach nie płaci się według ilości osób zameldowanych, w domu w ogóle s
          > ię nie płaci według ilości osób więc nie ma znaczenia.

No tak, ale jeżeli nikt nie będzie zameldowany, to nikt tam nie mieszka. Jak płaci się więc za dom mieszkalny bez mieszkańców?
          • bartek742 Re: Śmieci od 1 lipca 28.03.13, 11:19
            > No tak, ale jeżeli nikt nie będzie zameldowany, to nikt tam nie mieszka. Jak pł
            > aci się więc za dom mieszkalny bez mieszkańców?

Za dom płaci się niezależnie od ilości mieszkańców, nie wiem czy można wyrejestrować dom spod działania ustawy argumentując, że jest niezamieszkany. Nie wiem, ale wątpię.
    • mdancio Re: Śmieci od 1 lipca 28.03.13, 11:28
      Ale są również takie przypadki, że zarówno nie jest nikt zameldowany jak i nikt w domu nie przebywa. Czyli nie generowane są śmieci. Zapewne haracz i w takich przypadkach będzie trzeba płacić.
      • lucka6 Re: Śmieci od 1 lipca 29.03.13, 10:42
        No właśnie, jest dom, jest wybudowany, odebrany przez PINB, ale póki co nikt w nim nie mieszka (przypadek A). A może tylko nie jest zameldowany (przypadek B)? I co w takich przypadkach?
        • mdancio Re: Śmieci od 1 lipca 03.04.13, 12:49
          A czy ktoś orientuje się czy oprócz wypowiedzenia umowy na odbiór odpadów komunalnych z dotychczasowym odbiorcą, trzeba jeszcze składać jakieś deklaracje lub inne dokumenty do urzędu gminy?
            • mdancio Re: Śmieci od 1 lipca 04.04.13, 08:25
              Istna parodia. Własnie dzwoniłem na infolinię Urzędu Miasta. Powiedzieli mi że do końca maja mam wypełnić deklarację i złożyć w Gminie. W deklaracji mam zaznaczyć czy będę segregował śmieci czy nie. Ale na czym ma polegać segregacja, jakie pojemniki itd. to nikt nic nie wie. dodatkowo na pytanie że chciałbym wiedzieć jakie będą pojemniki, ponieważ śmietnik mam przystosowany na jeden, i jak wybiorę segregację odpadów to chyba na ulicy postawię te pojemniki, jak zresztą 99% moich sąsiadów, Pani nie potrafiła odpowiedzieć.
              Składam serdeczne GRATULACJE politykom i urzędnikom za nowe regulacje!!!! Oby tak dalej.
                  • jogger007 Re: Śmieci od 1 lipca 13.06.13, 17:25
                    No to mamy jasność (względną oczywiście ba nadal do końca nic nie wiadomo). Nie dość, że jeszcze raz trzeba jechać do ratusza składać deklarację to dodatkowo przez pół roku będziemy płacić "obniżone" stawki co HGW przedstawiła jako wyjątkową łaskę i swoje wybitne osiągnięcie. Ta sama firma z tą samą częstotliwością będzie odbierać śmieci tylko, że np. ja zapłacę miesięcznie 20 zł drożej. Dziekuję pani haniu, a zważywszy, iż w Wilanowie chandryczyła się pani jedynie o 5 zł to powiem tak: ODWOŁAĆ SZKODNIKA. NIECH ŻYJE REFERENDUM!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka