Dodaj do ulubionych

Ulica przy SP112 vs. ul. Chudoby - absurd!

15.09.13, 20:57
Post ten kieruje do naszych Radnych, a także Miłościwie Panujących nam Władz Gminy, wiedząc, że czytają to Forum. Mam nadzieję, że zostanie ten temat mi, ale i setkom (nie przesadzam) innych zainteresowanych tym tematem Mieszkańców.

Punkt 1. O fatalnym stanie infrastruktury wokół Szkoły Podstawowej Nr. 112 przy ul. Zaułek wiemy wszyscy .Tematy te były tutaj, ale i na forach Skarbka z Gór, czy lokalnych mediach poruszane:
- brak bezpiecznego dojścia do Szkoły dla dzieci
- fatalny stan nawierzchni wokół skrzyżowania
- długie korki, jakie tworzą się na ulicy Zaułek w godzinach zawożenia/odbierania dzieci do/ze szkoły
- brak miejsc do parkowania dla rodziców (niewielka ilość miejsc na dziedzińcu szkoły ma się nijak wobec potrzeb - w tej szkole uczy się 1200 uczniów)
Oczywiście podejmowane są "inicjatywy" niektórych z radnych, które do żadnego rozwiązania nie prowadzą.
PATRZ: forum.gazeta.pl/forum/w,36264,133117372,133117372,skrzyzowanie_Berensona_Zaulek.html
- sprawa następna, to jakość nawierzchni na ulicy Zaułek (wzdłuż płotu SP112)
A właściwie brak jakiejkolwiek nawierzchni.
Ogromne dziury jak leje w nawierzchni niszczą zawieszenia samochodów rodziców.
W okresie opadu deszczu, ulica zamienia się w błotniste koryto, przez które musza przedostać sie dzieci przywożone przez rodziców.
Jak jest sucho, tumany kurzu unoszą się nad scenerią.
Problem był tematem apelów, i pism Rodziców, ale i Mieszkańców ulicy Zaułek.
PATRZ: sp112.wordpress.com/category/odpowiedzi-na-nasze-pisma/
Władze Gminy wymawiają się brakiem pieniędzy w budżecie, i jedyne co oferują, to "naprawę" nawierzchni dwa razy w roku. Ta NAPRAWA, polega na przejechaniu przez spychacz, który miesza resztki destruktu bitumicznego z błotem, i piachem. Po tygodniu, i 2-3 dniach deszczu wszystko wraca do stanu, przed NAPRAWY.

Czyli co? Brakuje pieniędzy, na zwiększenie bezpieczeństwa naszych dzieci, i stworzenie jako-takiej infrastruktury komunikacyjnej wokół szkoły.
Innymi słowy, zbudowana szkołę, która jawi się jak ta perła cudna, wrzucona w potoki błota i gnoju. Ot co.

Ale, ale! Nie jest tak źle!
2. W tym samym czasie, pięknie i malowniczo położona ulica Chudoby, przy której stoi kilka domków jednorodzinnych, i która miała już asfaltową nawierzchnię, cieszy się niesamowitym bumem inwestycyjnym!
Szybko ogłoszony, i rozstrzygnięty przetarg na roboty przy ulicy Chudoby (700.000PLN),
www.przetargi.egospodarka.pl/311062_Kompleksowa-przebudowa-ulicy-Chudoby-na-odcinku-od-ul-Berensona-do-Kanalu-Markowskiego-wraz-z-robotami-towarzyszacymi_2013_2.html
wraz z "Robotami Dodatkowymi" (rozstrzygnięte bez przetargu)

firma.pb.pl/3322120,23389,roboty-dodatkowe-nie-objete-zamowieniem-podstawowym-w-ramach-przedsiewziecia-przebudowa-ulicy-chudoby-na-odcinku-od-ul-berensona-do-kanalu-markowskiego-wraz-z-robotami-towarzyszacymi-zamowienie-dodatkowe
... błyskawicznie "ulepszy" tą arterię, ta "dojazdowa tętnicę" Zielonej Białołęki o nowe zjazdy do posesji, chodniki, nawierzchnię, zatokę, parking....

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tutaj chodzi?
Kto mieszka przy Chudoby, że 7 lat temu błyskawicznie znalazł się destrukt na utwardzenie nawierzchni, a dzisiaj 700.000PLN na rozbuchana inwestycję.
W tym samym czasie, my lata musieliśmy czekać na chodnik wzdłuż Zaułka, aby dzieci nie musiały asfaltem chodzić do szkoły, a o załatwieniu spraw ze skrzyżowaniem, parkingiem, czy utwardzeniem nawierzchni wokół SP112 jest nierealne?
Co powoduje, że kilka domów jednorodzinnych jest ważniejsze od bezpieczeństwa 1200 dzieci?
Ot takie pytanie...Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka