Gość: BBQ IP: *.uilenstede.casema.nl 22.04.09, 18:01 Ten clip jest w necie chyba od poczatku jego powstania. Gratulacje dla pana 'dziennikarza'!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
olias Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) 22.04.09, 18:18 a czy on będzie też dobry na leopardy? bo wg sondaży coraz więcej Niemców pragnie sąsiedztwa z Rosją. Znowu nas razem napadną a Francja i Anglia wypowie im wojnę (tylko wypowie, nie żądajmy za dużo). Tylko że tym razem jak się znowu pożrą to wymusimy na Putinie koniec języka i genotypu niemieckiego. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 22.04.09, 19:20 Leopardy II są używane także przez Wojsko Polskie. Niemcy sobie mogą marzyć o samodzielnej polityce zagranicznej. Wojska NATO mają na swym terytorium już teraz. A i granica polsko-niemiecka nie przebiega dookoła Polski. Ducha wojennego jest w Niemczech 10 x mniej niż w Izraelu. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 25.04.09, 11:43 @olias: A czym i za co nas Niemce napadną? A genotyp mamy taki sam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksiunc Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: 195.187.143.* 22.04.09, 18:20 Dokładnie. Wideo stare jak sam internet. Czyżby nie było pomysłów na artykuł? Ten można spokojnie zmieścić na 1/4. Tak się czasem zastanawiam, co za nieudacznicy w gazecie pracują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.acn.waw.pl 22.04.09, 18:34 Stary to prawda, i na dodatek marketingowy, bo czołg został napchany caly materiałem wybuchowym żeby było ładne BUM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 444a Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: 89.108.222.* 22.04.09, 23:59 bo czołg został napchany caly mater > iałem wybuchowym żeby było ładne BUM No wiesz, tak to już czołgi mają, że wożą w sobie materiały wybuchowe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek Nie został napchany materiałem wybuchowym, tylko IP: *.xdsl.centertel.pl 23.04.09, 07:47 eksplodował magazyn amunicji w T-72. Rosjanie nie przywiązują uwagi do życia swoich żołnierzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luki Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.xdsl.centertel.pl 22.04.09, 18:57 Zasięg 2500m^2 dziwna jednostka długości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konrad Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.centertel.pl 22.04.09, 19:18 Eee - dziennikarz policzył - 50m do przodu i po 25 na boki dało 2500m^2. Całe szczęście masy nie przeliczył z funtów na dolary;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mrufek Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.range86-153.btcentralplus.com 22.04.09, 19:14 "fachowcy" podaja zasieg wyrzutni w metrach kwadratowych :) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 22.04.09, 19:21 To się nazywa "humaniści". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksiunc Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: 195.187.143.* 22.04.09, 19:23 Bo to może zasięg jest w kole o promieniu 28m? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mroku Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.warszawa.mm.pl 22.04.09, 19:36 zerknijcie na ten film w programie do montowania wideo to zobaczycie że to fotomontarz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: 92.251.179.* 22.04.09, 20:06 T-72 starej wersji, zdjęty pancerz reaktywny no i uderzenie od góry... Nic dziwnego że nic z niego nie zostało. Pokazaliby test tej rakiety na nowszej i w pełni opancerzonej wersji z uderzeniem rakiety od przodu bądź z boku. To dopiero ciekawe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dede Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.09, 20:25 javelin uderza zawsze od góry nawet jakby nie zostały szczatki z czołgu to staje się on bezuzyteczny... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaric Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.lublin.mm.pl 23.04.09, 00:59 Nieważne czy zniszczy cały czołg, ważne czy zabije załoge i go wyeliminuje z akcji, to się liczy. nawet w nowszej wersji nie wierze żeby czołgiści to przeżyli! dystans technologiczny da się przeskoczyć tylko ilością (czołgów) a nie o tym rozmawiamy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: az Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.acn.waw.pl 22.04.09, 20:26 Hehe, stary, rozebrany czołg, nafaszerowany materiałami wybuchowymi nie przetrwał spotkania z javelinem, no cuda po prostu! Co za cymbał wygrzebał ten stary, propagandowy filmik z otchłani netu i się nim podnieca? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.gprs.plus.pl 22.04.09, 22:05 To jest makieta czołgu używana do ćwiczeń, a nie czołg. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek Te stare czołgi to połowa naszej armii... IP: *.xdsl.centertel.pl 23.04.09, 07:49 Twardy to też T-72 tylko "trochę" zmodernizowany. Nie jestem pewien, ale u ruskich te czołgi stanowią pewnie połowę wyposażenia armii. Odpowiedz Link Zgłoś
intel-e-gent Trochę poprawek... 22.04.09, 20:28 Nie kwestionuję tego, że pocisk mógł rozwalić czołg. Po to jest ;) Ale T-72 ma działo 125 mm i jego masa bojowa to 41 ton. Subtelna różnica między zamieszczonymi w artykule 45 tonami oraz działem 128 mm. pl.wikipedia.org/wiki/T-72 Odpowiedz Link Zgłoś
ignatz Re: Trochę poprawek... 22.04.09, 20:56 Daj spokój, nie targujmy się o te kilka mm w te czy w wte, cóż to jest wobec wielkości czołgu no sam przyznasz :-) Odpowiedz Link Zgłoś
intel-e-gent Re: Trochę poprawek... 23.04.09, 14:35 Masz rację ;) Nie ma co się targować o te kilka milimetrów... Aczkolwiek powoduje to, że artykuł nie powinien przejść przez sito redaktora. Odpowiedz Link Zgłoś
ignatz Re: Trochę poprawek... 23.04.09, 22:43 Redaktorzy to na wojnie pogineli ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
zlorf_flanelostopy Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) 22.04.09, 20:35 >O zaletach stingerów nasz "bratni naród" przekonał się podczas wojny >w Afganistanie. Co tu robi, niedouczony gryzipiórku, Stinger który jest bronią przeciwlotniczą? >Czołg, który miał przyjemność zawrzeć bliższą znajomość z wyrzutnią >Javelin to T72 (45 ton i działo 128mm). Po pierwsze waga czołgu, nie 45 ton a 41 ton Po drugie armata ma kaliber 125mm, a nie 128mm. Na drugi raz sprawdź źródła, zanim popełnisz następny artykuł. Dziś o rakietach, czołgach, jutro o samochodach. Po jutrze o pieleniu ogródka? I jak tu wierzyć w to co dziennikarzyny wypisują? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karrick Fake IP: *.p.lodz.pl 22.04.09, 21:02 Ktoś kombinował z dźwiękiem, z takiej odległości huk byłby słyszalny kilka sekund po eksplozji, no chyba że zsynchronizowano dźwięk z drugiej kamery. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: raf Re: Fake IP: *.connecta.pl 22.04.09, 22:34 dokladnie to samo pomyslalem... a przy ujeciu z drugiej kamery nie ma zadnego dzwieku i dzwiek z kamery trzeciej brzmi raczej jak wystrzal z karabinu snajperskiego niz detonacja, hmmm.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paler Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.adsl.inetia.pl 22.04.09, 21:33 zasięg 2500 metrów KWADRATOWYCH, co koorva, chory byłeś jak w podstawówce były metry kwadratowe? Po co się pchasz jak zadanie za trudne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerry Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.chello.pl 22.04.09, 21:35 A od kiedy Stinger jest bronią przeciwpancerną ? :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gen. italia Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.globalconnect.pl 22.04.09, 21:59 No i czym sie tutaj tak podniecać?? nie dość że film suchar jak ktos na poczatku zauwazył, to jeszcze nic nadzwyczajnego nie prezentuje... ten pocisk własnie po to jest żeby pojazdy pancerne niszczyć... a ten czołg po to zeby został zniszczony;P;> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: electro Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.compower.pl 22.04.09, 22:45 FAKE!! FGM-148 Javelin posiada głowicę kumulacyjną która nie ma za zadanie rozerwać czołg na części tylko przepalić niewielki otwór w pancerzu strumieniem kumulacyjnym, a następne zabić załogę pojazdu za pomocą powstającej wewnątrz fali uderzeniowej. Czołg wypełniony materiałem wybuchowym. Pomijam już fakt braku opóźnienia dźwięku itp. Ewidentny FAKE do tego stary jak świat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek Nie FAKE tylko wdzięczny cel. IP: *.xdsl.centertel.pl 23.04.09, 07:44 Wiem, że większość komentujących nie była w wojsku, ale proszę przyjąć do wiadomości, że T-72 posiada na podłodze niczym nie osłonięty magazyn podręcznej amunicji, która w tym (i innych) zawsze musi eksplodować. Po prostu ruscy projektując cokolwiek związanego z wojskiem nie zwracają uwagi na tzw. czynnik przeżywalności załogi. Leopard trafiony Javelin-em też by padł, ale bez efektownej eksplozji amunicji dając minimalną szansę załodze na przeżycie (chociaż w przypadku Javelin-a tychże raczej nie ma). Pocisk zawsze uderza od góry bo pancerz tam jest najcieńszy i nie ma pojazdu, który by się mu oparł. Na pancerz reaktywny też jest sposób bo wystarczy, aby strumień energii powstający przy uderzeniu w pancerz został podzielony na dwie części. Pierwsze uderzenie (słabsze) powoduje eksplozję pancerza reaktywnego a drugie (główne) dobiera się do właściwej części pancerza. Tak czy tak, po takim uderzeniu załoga czołgu nie jest w stanie prowadzić dalej działań. Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Ale 23.04.09, 11:59 Primo mamy teraz pancerze ERA dwustopniowe. Secundo T-72 wybucha, ale raczej przy trafieniu w bok kadłuba a nie w strop wieży. A co do trafienia Javelinem? Podobno testy odpornościowe Twardego z pancerzem ERAWA wypadły bardzo obiecująco. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 25.04.09, 12:09 Powtórzę wa innymi. Od kiedy czołg nie jest wypełniony materiałami wybuchowymi? T-72 i podobne łatwo wybuchają, efekt przyjętych założeń. Nie fake a podrasowanie dźwięku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siostra bazylia Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.chello.pl 22.04.09, 23:43 Tytuł powinien brzmieć: Niedouczony, niekumaty dziennikarz vs ludzie, których to wku***wia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaric Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.lublin.mm.pl 23.04.09, 00:49 potrzebojemy w Polsce kupic w h... tych rakiet Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Filim Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: 62.121.129.* 23.04.09, 01:19 Tak BTW to zasięg podaje się w metrach kwadratowych?? Zasięg: 2500 m2 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piroman Lipa. Oszustwo. IP: 74.81.224.* 23.04.09, 04:15 W czołgu były materiały wybuchowe, bo od głowicy kumulacyjnej by się tak nie rozleciał. Wiem, bo się kiedyś bawiłem własnej roboty ładunkami kumulacyjnymi - one robią w metalu LEJEK z dziurą na końcu, a nie rozp... na kawałki. To akurat taka lipa jak słynna "demonstracja energii" pocisku .22LR na puszce Pepsi. Juści, rozlatuje się widowiskowo, ale dlatego, że jest napełniona nieściśliwym płynem, w dodatku gazowanym. Niechby strzelili do pustej puszki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piroman Lipa. Oszustwo. IP: 74.81.224.* 23.04.09, 04:15 W czołgu były materiały wybuchowe, bo od głowicy kumulacyjnej by się tak nie rozleciał. Wiem, bo się kiedyś bawiłem własnej roboty ładunkami kumulacyjnymi - one robią w metalu LEJEK z dziurą na końcu, a nie rozp... na kawałki. To akurat taka lipa jak słynna "demonstracja energii" pocisku .22LR na puszce Pepsi. Juści, rozlatuje się widowiskowo, ale dlatego, że jest napełniona nieściśliwym płynem, w dodatku gazowanym. Niechby strzelili do pustej puszki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kl Re: Lipa. Oszustwo. IP: *.stud.uni-potsdam.de 23.04.09, 06:54 Niekoniecznie lipa. Ładunki kumulacyjne powodują detonację amunicji znajdującej się w pojeździe. Może w tym T72 po prostu zostawili standardową ilość amunicji. Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Nie nie 23.04.09, 11:56 Po pierwsze T-72 tak ładnie nie wybuchają przy normalnej ilości amunicji a po drugie magazyn amunicyjny tego czołgu rzadko wybucha przy trafieniu z góry. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Nie nie 25.04.09, 12:38 a właśnie akurat odwrotnie wybucha i jest tego znany Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Jedna wielka manipulacja 23.04.09, 11:53 Pomijając żenujące błędy w artykule (zasięg w metrach kwadratowych, dane taktyczno-techniczne czołgu), to sam filmik jest po prostu sfałszowany. Czołg został wypełniony materiałami wybuchowymi i dlatego też tak pięknie eksplodował. W rzeczywistości współczesny T-72 (np. nasz PT-91) z pancerzem ERA by takie trafienie przetrzymał. Odpowiedz Link Zgłoś
ignatz Re: Jedna wielka manipulacja 23.04.09, 22:50 Czy przetrzymal to nie wiadomo, ale na pewno by tak widowiskowo nie eksplodowal. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Jedna wielka manipulacja 25.04.09, 12:41 chyba merkava bo nie T-72 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.05.09, 22:01 a od kiedy zasieg mierzony jest w m2? to chyba mial byc kwadrat tak? Odpowiedz Link Zgłoś