Dodaj do ulubionych

Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo)

IP: *.uilenstede.casema.nl 22.04.09, 18:01

Ten clip jest w necie chyba od poczatku jego powstania. Gratulacje dla pana
'dziennikarza'!!
Obserwuj wątek
    • olias Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) 22.04.09, 18:18
      a czy on będzie też dobry na leopardy? bo wg sondaży coraz więcej
      Niemców pragnie sąsiedztwa z Rosją. Znowu nas razem napadną a
      Francja i Anglia wypowie im wojnę (tylko wypowie, nie żądajmy za
      dużo).
      Tylko że tym razem jak się znowu pożrą to wymusimy na Putinie koniec
      języka i genotypu niemieckiego.
      • zigzaur Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 22.04.09, 19:20
        Leopardy II są używane także przez Wojsko Polskie.

        Niemcy sobie mogą marzyć o samodzielnej polityce zagranicznej. Wojska NATO mają
        na swym terytorium już teraz.

        A i granica polsko-niemiecka nie przebiega dookoła Polski.

        Ducha wojennego jest w Niemczech 10 x mniej niż w Izraelu.
      • ffamousffatman Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 25.04.09, 11:43
        @olias: A czym i za co nas Niemce napadną? A genotyp mamy taki sam.
    • Gość: ksiunc Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: 195.187.143.* 22.04.09, 18:20
      Dokładnie. Wideo stare jak sam internet. Czyżby nie było pomysłów na artykuł?
      Ten można spokojnie zmieścić na 1/4. Tak się czasem zastanawiam, co za
      nieudacznicy w gazecie pracują.
    • Gość: xxx Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.acn.waw.pl 22.04.09, 18:34
      Stary to prawda, i na dodatek marketingowy, bo czołg został napchany caly materiałem wybuchowym żeby było ładne BUM
      • Gość: 444a Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: 89.108.222.* 22.04.09, 23:59
        bo czołg został napchany caly mater
        > iałem wybuchowym żeby było ładne BUM

        No wiesz, tak to już czołgi mają, że wożą w sobie materiały wybuchowe...
      • Gość: Rysiek Nie został napchany materiałem wybuchowym, tylko IP: *.xdsl.centertel.pl 23.04.09, 07:47
        eksplodował magazyn amunicji w T-72. Rosjanie nie przywiązują uwagi do życia
        swoich żołnierzy.
    • Gość: luki Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.xdsl.centertel.pl 22.04.09, 18:57
      Zasięg 2500m^2 dziwna jednostka długości.
      • Gość: Konrad Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.centertel.pl 22.04.09, 19:18
        Eee - dziennikarz policzył - 50m do przodu i po 25 na boki dało 2500m^2. Całe
        szczęście masy nie przeliczył z funtów na dolary;)
    • Gość: mrufek Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.range86-153.btcentralplus.com 22.04.09, 19:14
      "fachowcy" podaja zasieg wyrzutni w metrach kwadratowych :)
      • zigzaur Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 22.04.09, 19:21
        To się nazywa "humaniści".
      • Gość: ksiunc Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: 195.187.143.* 22.04.09, 19:23
        Bo to może zasięg jest w kole o promieniu 28m?
        • Gość: mroku Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.warszawa.mm.pl 22.04.09, 19:36
          zerknijcie na ten film w programie do montowania wideo to zobaczycie
          że to fotomontarz.
    • Gość: x Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: 92.251.179.* 22.04.09, 20:06
      T-72 starej wersji, zdjęty pancerz reaktywny no i uderzenie od góry... Nic
      dziwnego że nic z niego nie zostało. Pokazaliby test tej rakiety na nowszej i
      w pełni opancerzonej wersji z uderzeniem rakiety od przodu bądź z boku. To
      dopiero ciekawe.
      • Gość: dede Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.09, 20:25
        javelin uderza zawsze od góry nawet jakby nie zostały szczatki z czołgu to staje
        się on bezuzyteczny...
      • Gość: jaric Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.lublin.mm.pl 23.04.09, 00:59
        Nieważne czy zniszczy
        cały czołg, ważne czy zabije załoge i go wyeliminuje z akcji, to się liczy.
        nawet w nowszej wersji nie wierze żeby czołgiści to przeżyli! dystans
        technologiczny da się przeskoczyć tylko ilością (czołgów) a nie o tym rozmawiamy.
    • Gość: az Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.acn.waw.pl 22.04.09, 20:26
      Hehe, stary, rozebrany czołg, nafaszerowany materiałami wybuchowymi nie
      przetrwał spotkania z javelinem, no cuda po prostu! Co za cymbał wygrzebał ten
      stary, propagandowy filmik z otchłani netu i się nim podnieca?
      • Gość: Tom Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.gprs.plus.pl 22.04.09, 22:05
        To jest makieta czołgu używana do ćwiczeń, a nie czołg.
      • Gość: Rysiek Te stare czołgi to połowa naszej armii... IP: *.xdsl.centertel.pl 23.04.09, 07:49
        Twardy to też T-72 tylko "trochę" zmodernizowany. Nie jestem pewien, ale u
        ruskich te czołgi stanowią pewnie połowę wyposażenia armii.
    • intel-e-gent Trochę poprawek... 22.04.09, 20:28
      Nie kwestionuję tego, że pocisk mógł rozwalić czołg. Po to jest ;)

      Ale T-72 ma działo 125 mm i jego masa bojowa to 41 ton. Subtelna różnica
      między zamieszczonymi w artykule 45 tonami oraz działem 128 mm.

      pl.wikipedia.org/wiki/T-72
      • ignatz Re: Trochę poprawek... 22.04.09, 20:56
        Daj spokój, nie targujmy się o te kilka mm w te czy w wte, cóż to jest wobec
        wielkości czołgu no sam przyznasz :-)
        • intel-e-gent Re: Trochę poprawek... 23.04.09, 14:35
          Masz rację ;) Nie ma co się targować o te kilka milimetrów... Aczkolwiek
          powoduje to, że artykuł nie powinien przejść przez sito redaktora.
          • ignatz Re: Trochę poprawek... 23.04.09, 22:43
            Redaktorzy to na wojnie pogineli ;-)
    • zlorf_flanelostopy Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) 22.04.09, 20:35
      >O zaletach stingerów nasz "bratni naród" przekonał się podczas wojny
      >w Afganistanie.

      Co tu robi, niedouczony gryzipiórku, Stinger który jest bronią
      przeciwlotniczą?

      >Czołg, który miał przyjemność zawrzeć bliższą znajomość z wyrzutnią
      >Javelin to T72 (45 ton i działo 128mm).

      Po pierwsze waga czołgu, nie 45 ton a 41 ton
      Po drugie armata ma kaliber 125mm, a nie 128mm.

      Na drugi raz sprawdź źródła, zanim popełnisz następny artykuł.
      Dziś o rakietach, czołgach, jutro o samochodach. Po jutrze o pieleniu
      ogródka? I jak tu wierzyć w to co dziennikarzyny wypisują?

    • Gość: karrick Fake IP: *.p.lodz.pl 22.04.09, 21:02
      Ktoś kombinował z dźwiękiem, z takiej odległości huk byłby słyszalny kilka
      sekund po eksplozji, no chyba że zsynchronizowano dźwięk z drugiej kamery.
      • Gość: raf Re: Fake IP: *.connecta.pl 22.04.09, 22:34
        dokladnie to samo pomyslalem... a przy ujeciu z drugiej kamery nie ma zadnego dzwieku i dzwiek z kamery trzeciej brzmi raczej jak wystrzal z karabinu snajperskiego niz detonacja, hmmm....
    • Gość: paler Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.adsl.inetia.pl 22.04.09, 21:33
      zasięg 2500 metrów KWADRATOWYCH, co koorva, chory byłeś jak w podstawówce były
      metry kwadratowe? Po co się pchasz jak zadanie za trudne?
    • Gość: Jerry Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.chello.pl 22.04.09, 21:35
      A od kiedy Stinger jest bronią przeciwpancerną ? :]
    • Gość: gen. italia Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.globalconnect.pl 22.04.09, 21:59
      No i czym sie tutaj tak podniecać?? nie dość że film suchar jak ktos na poczatku zauwazył, to jeszcze nic nadzwyczajnego nie prezentuje... ten pocisk własnie po to jest żeby pojazdy pancerne niszczyć... a ten czołg po to zeby został zniszczony;P;>
      • Gość: electro Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi IP: *.compower.pl 22.04.09, 22:45
        FAKE!! FGM-148 Javelin posiada głowicę kumulacyjną która nie ma za zadanie
        rozerwać czołg na części tylko przepalić niewielki otwór w pancerzu strumieniem
        kumulacyjnym, a następne zabić załogę pojazdu za pomocą powstającej wewnątrz
        fali uderzeniowej. Czołg wypełniony materiałem wybuchowym. Pomijam już fakt
        braku opóźnienia dźwięku itp. Ewidentny FAKE do tego stary jak świat.
        • Gość: Rysiek Nie FAKE tylko wdzięczny cel. IP: *.xdsl.centertel.pl 23.04.09, 07:44
          Wiem, że większość komentujących nie była w wojsku, ale proszę przyjąć do
          wiadomości, że T-72 posiada na podłodze niczym nie osłonięty magazyn podręcznej
          amunicji, która w tym (i innych) zawsze musi eksplodować. Po prostu ruscy
          projektując cokolwiek związanego z wojskiem nie zwracają uwagi na tzw. czynnik
          przeżywalności załogi. Leopard trafiony Javelin-em też by padł, ale bez
          efektownej eksplozji amunicji dając minimalną szansę załodze na przeżycie
          (chociaż w przypadku Javelin-a tychże raczej nie ma). Pocisk zawsze uderza od
          góry bo pancerz tam jest najcieńszy i nie ma pojazdu, który by się mu oparł. Na
          pancerz reaktywny też jest sposób bo wystarczy, aby strumień energii powstający
          przy uderzeniu w pancerz został podzielony na dwie części. Pierwsze uderzenie
          (słabsze) powoduje eksplozję pancerza reaktywnego a drugie (główne) dobiera się
          do właściwej części pancerza. Tak czy tak, po takim uderzeniu załoga czołgu nie
          jest w stanie prowadzić dalej działań.
          • wielki_czarownik Ale 23.04.09, 11:59
            Primo mamy teraz pancerze ERA dwustopniowe. Secundo T-72 wybucha, ale raczej przy trafieniu w bok kadłuba a nie w strop wieży.
            A co do trafienia Javelinem? Podobno testy odpornościowe Twardego z pancerzem ERAWA wypadły bardzo obiecująco.
        • ffamousffatman Re: Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wi 25.04.09, 12:09
          Powtórzę wa innymi. Od kiedy czołg nie jest wypełniony materiałami
          wybuchowymi? T-72 i podobne łatwo wybuchają, efekt przyjętych założeń.

          Nie fake a podrasowanie dźwięku.
    • Gość: siostra bazylia Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.chello.pl 22.04.09, 23:43
      Tytuł powinien brzmieć: Niedouczony, niekumaty dziennikarz vs ludzie, których
      to wku***wia.

    • Gość: jaric Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.lublin.mm.pl 23.04.09, 00:49
      potrzebojemy w Polsce kupic w h... tych rakiet
    • Gość: Filim Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: 62.121.129.* 23.04.09, 01:19
      Tak BTW to zasięg podaje się w metrach kwadratowych??
      Zasięg: 2500 m2
    • Gość: Piroman Lipa. Oszustwo. IP: 74.81.224.* 23.04.09, 04:15
      W czołgu były materiały wybuchowe, bo od głowicy kumulacyjnej by się
      tak nie rozleciał. Wiem, bo się kiedyś bawiłem własnej roboty
      ładunkami kumulacyjnymi - one robią w metalu LEJEK z dziurą na
      końcu, a nie rozp... na kawałki.

      To akurat taka lipa jak słynna "demonstracja energii" pocisku .22LR
      na puszce Pepsi. Juści, rozlatuje się widowiskowo, ale dlatego, że
      jest napełniona nieściśliwym płynem, w dodatku gazowanym. Niechby
      strzelili do pustej puszki...
    • Gość: Piroman Lipa. Oszustwo. IP: 74.81.224.* 23.04.09, 04:15
      W czołgu były materiały wybuchowe, bo od głowicy kumulacyjnej by się
      tak nie rozleciał. Wiem, bo się kiedyś bawiłem własnej roboty
      ładunkami kumulacyjnymi - one robią w metalu LEJEK z dziurą na
      końcu, a nie rozp... na kawałki.

      To akurat taka lipa jak słynna "demonstracja energii" pocisku .22LR
      na puszce Pepsi. Juści, rozlatuje się widowiskowo, ale dlatego, że
      jest napełniona nieściśliwym płynem, w dodatku gazowanym. Niechby
      strzelili do pustej puszki...
      • Gość: kl Re: Lipa. Oszustwo. IP: *.stud.uni-potsdam.de 23.04.09, 06:54
        Niekoniecznie lipa. Ładunki kumulacyjne powodują detonację amunicji znajdującej
        się w pojeździe. Może w tym T72 po prostu zostawili standardową ilość amunicji.
        • wielki_czarownik Nie nie 23.04.09, 11:56
          Po pierwsze T-72 tak ładnie nie wybuchają przy normalnej ilości amunicji a po drugie magazyn amunicyjny tego czołgu rzadko wybucha przy trafieniu z góry.
          • ffamousffatman Re: Nie nie 25.04.09, 12:38
            a właśnie akurat odwrotnie
            wybucha i jest tego znany
    • wielki_czarownik Jedna wielka manipulacja 23.04.09, 11:53
      Pomijając żenujące błędy w artykule (zasięg w metrach kwadratowych, dane taktyczno-techniczne czołgu), to sam filmik jest po prostu sfałszowany. Czołg został wypełniony materiałami wybuchowymi i dlatego też tak pięknie eksplodował. W rzeczywistości współczesny T-72 (np. nasz PT-91) z pancerzem ERA by takie trafienie przetrzymał.
      • ignatz Re: Jedna wielka manipulacja 23.04.09, 22:50
        Czy przetrzymal to nie wiadomo, ale na pewno by tak widowiskowo nie eksplodowal.
      • ffamousffatman Re: Jedna wielka manipulacja 25.04.09, 12:41
        chyba merkava
        bo nie T-72
    • Gość: gosc Rosyjski czołg VS ręczna wyrzutnia rakiet (wideo) IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.05.09, 22:01
      a od kiedy zasieg mierzony jest w m2? to chyba mial byc kwadrat tak?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka