Gość: Emi IP: *.telkab.pl / 80.54.108.* 06.07.06, 22:38 Podpowiedzcie mi jak ustawić licznik rowerowy, chodzi tu dokładnie o ustawienie średnicy koła, by naliczał prawidłowo kilometry. Dzięki Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: Slav4 Re: Licznik rowerowy IP: 217.70.56.* 06.07.06, 22:51 Jaki rower ? Jaki masz rozmiar koła/opony ? Poszukaj dokładnie - na oponie powinno coś pisać w stylu: 26 x 1.95 albo 700 x 38C. To jest rozmiar. Jak go znasz, to potem już tylko wstukać odpowiednią liczbę z tabelki i pomiar masz (w miarę) dokładny. Link Zgłoś
Gość: dzoner Re: Licznik rowerowy IP: 212.106.169.* 07.07.06, 17:26 Po aptekarsku robi się to tak: na prostym (najlepiej odludnym) odcinku drogi ustawiasz przednie koło zaworkiem do dołu, robisz kredą linię, wsiadasz na rower, jedziesz i liczysz np. 10 pełnych obrotów koła. Zatrzymujesz się i ustawiasz zaworek na dole, robisz drugą linię, następnie mierzysz dokładnie (najlepiej taśmą) odległość między narysowanymi liniami i dzielisz przez 10, wtedy otrzymujesz dokładny obwód koła. W zależności od rodzaju licznika, zmierzoną odległość zamieniasz na centymetry lub milimetry i wpisujesz do licznika. Link Zgłoś
Gość: jackk3 Re: Licznik rowerowy IP: *.ptr.terago.ca 07.07.06, 17:48 Albo zrob tak: wypnij przednie kolo, wez tasme do mierzenia, opasaj nia kolo i zmierz obwod (metoda ta nie uwzglednia ciezaru cyklisty ale i tak jest b. dokladna). Pzdr Link Zgłoś