Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Licznik rowerowy

    IP: *.telkab.pl / 80.54.108.* 06.07.06, 22:38
    Podpowiedzcie mi jak ustawić licznik rowerowy, chodzi tu dokładnie o
    ustawienie średnicy koła, by naliczał prawidłowo kilometry. Dzięki
    Obserwuj wątek
      • Gość: Slav4 Re: Licznik rowerowy IP: 217.70.56.* 06.07.06, 22:51
        Jaki rower ? Jaki masz rozmiar koła/opony ?
        Poszukaj dokładnie - na oponie powinno coś pisać w stylu: 26 x 1.95 albo 700 x
        38C. To jest rozmiar.
        Jak go znasz, to potem już tylko wstukać odpowiednią liczbę z tabelki i pomiar
        masz (w miarę) dokładny.
      • Gość: dzoner Re: Licznik rowerowy IP: 212.106.169.* 07.07.06, 17:26
        Po aptekarsku robi się to tak: na prostym (najlepiej odludnym) odcinku drogi
        ustawiasz przednie koło zaworkiem do dołu, robisz kredą linię, wsiadasz na
        rower, jedziesz i liczysz np. 10 pełnych obrotów koła. Zatrzymujesz się i
        ustawiasz zaworek na dole, robisz drugą linię, następnie mierzysz dokładnie
        (najlepiej taśmą) odległość między narysowanymi liniami i dzielisz przez 10,
        wtedy otrzymujesz dokładny obwód koła. W zależności od rodzaju licznika,
        zmierzoną odległość zamieniasz na centymetry lub milimetry i wpisujesz do
        licznika.
      • Gość: jackk3 Re: Licznik rowerowy IP: *.ptr.terago.ca 07.07.06, 17:48
        Albo zrob tak: wypnij przednie kolo, wez tasme do mierzenia, opasaj nia kolo i
        zmierz obwod (metoda ta nie uwzglednia ciezaru cyklisty ale i tak jest b.
        dokladna).
        Pzdr

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka