majoo
06.02.03, 19:48
Od pewnego czasu intryguje mnie bardzo odmiana takich słów jak "agent"
i "klient", która zupełnie inaczej wygląda w czasopismach i publikacjach
poświęconych ogólnie rzecz biorąc komputerom. Otóż stosuje się tam
odmianę "agenty" i "klienty" przy czym słowa te oznaczają - agent-
>"czynnik","środek","mały programik w sieci", zaś klient to zazwyczaj program
np. pocztowy.
Czy formy te są poprawne?