kubanika1 14.10.13, 23:27 gdzie mozna obejrzec w internecie? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kalpa Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 00:02 Do mie do firmy przyszedł gostek, który przyjechał do Angli kilka tyg. temu, bo jak twierdzi glosno do każdego, kto zechce sluchać, że w d.. ma pierd... Polskę i brak perspektyw. Bo tu z żoną się urzadzą. I co? Poszli do councilu, powiedzieli, że mieszkaja z dwójka malych dzieci w malutkim pokoiku, nie sa w stanie zebrać na depozyt, łazienkę i kuchnię dzielą z kilkoma innymi obcymi doroslymi i dzieci sa w stresie. I potrzebuja mieszkanie. I co? Pani wpisała ich na listę oczekująca najpilniejsza, maja coś dostac w ciagu najblizszych tygodni. A moi angielscy koledzy... skwitowali jednoznacznie- oni nie maja szans na takie załatwienie sprawy, bo mieszkają w tym kraju od zawsze i raczej w tak dramatycznym położeniu sie nie znajdą z dziećmi... bo nikt na pokój nie wpusci dorosłego z dziećmi. To możliwe tylko dla emigranta... Odpowiedz Link
najma78 Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 08:56 To mozliwe w zaleznosci od warunkow, a Brytyjczycy (pewna czesc z nich oczywiscie) mieszkajacy tu od zawsze tez niezle loja system a potem neszcze maja pretensje ze pracodawcy wola zagdudniac emigrantow. A co do mieszkan z councilu to Polacy przynajmniej o nie zadbaja, bo przecietny benefitobiorca od pokolen doprowadzi do tego ze mu sie na glowe bedzke walic, firana latami brudna bedzie wisiec a jak w koncu spadnie to moze ja powiesi taka usyfiona zpowrotem. W ogrodach konie i ich odchody a z przodu domu zabawki wywalane przezdzieckaki na chodniki i ulice. Wystarczy przejechac sie przez taka dzielnice albo pospacerowac...:/ Odpowiedz Link
petuniasta Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 10:04 Nie wiem, skąd ta pewność, że Polacy to zadbają - ja mam takich sąsiadów, co chyba w councilowskim bungalowie mieszkają, imprezy non stop, policja raz w miesiącu bo grubsza awantura, ostatnio na przykład telewizor przez (zamknięte) okno wyrzucili... Odpowiedz Link
najma78 Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 14:59 petuniasta napisała: > Nie wiem, skąd ta pewność, że Polacy to zadbają - ja mam takich sąsiadów, co ch > yba w councilowskim bungalowie mieszkają, imprezy non stop, policja raz w miesi > ącu bo grubsza awantura, ostatnio na przykład telewizor przez (zamknięte) okno > wyrzucili... Bo wiekszosc dba w przeciwienstwie do British ktorzy od poolen w councilach mieszkaja. Wyjatki to sie po kazdej stronie znajda. We czorajszym odcinku pan zmeczony zyciem na zasilkach narzekajacy na dom nie wpadl na to ze mozna pomalowac sciany, poprawic, przybic itd wolal zmienic dom, zmeczyl sie targaniem sofy ze az wakacji mu potrzeba bylo - to tez powinno mu sie zapewnic. Odpowiedz Link
jaleo Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 09:21 Widzialam tylko zapowiedz tego programu, i to mi wystarczylo. Kolejna propaganda i manipulacja umyslow, wzniecajaca nienawisc do pobierajacych zasilki. Tacy ludzie, jak Ci pokazani w tym programie, sa mniejszoscia, ale te programy maja na celu przekonanie naiwnej publiki, ze to wiekszosc. I ze mamy dzieki nim kryzys ekonomiczny. Nawet biorac pod uwage calkowity koszt zasilkow (lacznie z emeryturami) to jest to kropla w morzu jak sie porowna z bilionami, ktore wyciekaja z kraju z powodu unikania podatkow i lokowania funduszy offshore. No ale to sa kolesie Camerona i Osbourna i ich bron boze nie mozna sie czepiac. Az stach bierze, jak wiele ludzi daje sie w ta manipulacje wciagnac, nie zadajac sobie nawet podstawowych pytan, dlaczego program jest edytowany w taki a nie inny sposob, dlaczego jest emitowany wlasnie teraz itd. Odpowiedz Link
kaka-llina Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 09:51 jaleo szkoda, ze nie można postawić "like" zgadzam się w całej rozciagłości...... Wiem, że są skrajności ale większości ludzi na benefitach na to przysłowiowe piwo nie stać i go nie kupują... Gdzieś słyszałam, ze benefity+emerytury to ile z budżetu?2-3%? jakoś tak.... Odpowiedz Link
aniaheasley Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 11:07 Jaleo, nie demonizujmy na kazdym kroku tych strasznych politykow. Idac tym torem, masz teorie polityczna dlaczego 'akurat teraz' nadawane sa finaly British bake off? Takich ludzi wcale nie jest tak znowu malo w skali kraju. Kazda z nas jak sie dobrze zastanowi to w swojej okolicy znajdzie rodzine beneficiarzy podobna do tych z programu. Nawet jezeli byloby takich rodzin tysiac (a na pewno jest wiecej) to juz o tysiac za duzo. Jezeli programy takie jak ten nastawia opinie publiczna negatywnie a wrecz wrogo do takich rodzin, to juz warto je pokazywac. Poza tym wiadomo ze takie programy maja na celu poprawic samopoczucie osob stojacych nieco, ale nieduzo wyzej 'moralnie' od bohaterow takich programow. Taki socjologiczny profil gosci Jeremy Kyle. Odpowiedz Link
ta_ruda Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 11:33 dokladnie, zgadzam sie z Toba. Politycy staraja sie turn us against each other, pozwolic nam walczyc miedzy soba po to aby oni sobie spokojnie dalej panowali... Odpowiedz Link
izabelski Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 11:36 jesli ktos chcialby sie dowiedziec jak media manipuluja wizerunkiem grup spolecznych polecam www.amazon.co.uk/Chavs-Demonization-Working-Owen-Jones/dp/1844678644 Odpowiedz Link
kubanika1 Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 12:00 interesuje mnie odpowiedz na pytanie zawarte w temacie jesli ktos sie orientuje, prosze o udzielenie jej dzieki Odpowiedz Link
izabelski Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 12:20 a wiesz na ktorym kanale byl ten program? Odpowiedz Link
jofin Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 12:32 No tak , na emigrantow psiocza, ale zaraz za rogiem planuja wpuscic tlumy Chinczykow. Moze trzeba dla nich zrboic miejsce, kto wie. I Jaleo zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci z tym co napisalas. MAnipulacji w obecnej postaci,jaka obecne media uskuteczniaja w zasadzie kazdego dnia nie widzialam nawet chyba w Polsce. A moze wtedy bylam za mala , zeby to widziec i zrozumiec. Kto wie. Tak Aniu. Cameron i Osborn i Hunt i ich klika sa cacy. Nic zlego na ich temat nie mozna powiedziec, bo przeciez gospodarka nam zaczela rosnac ( ha, ha ) i nagle nieoczekiwanie dane znowu zaczely spadac ( ale nie, o tym glosno sie nie mowi) i zastanawiaja sie dlaczego. Wiec wszsytkiemu winni sa emigranci. A jakze. Odpowiedz Link
ta_ruda Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 15:07 wszystkiemy sa winni ci bezrobotni (przeciez to zawsze ich wina), biedni na benefitach (tez ich wina, przeciez mogliby zdobyc lepsza prace i lepiej platna a takiej jest wszedzie duzo, a zamiatac drog, ulic itd przeciez nikt ni musi); niepelnosprawni i imigranci (ktorzy jednoczesnie zabieraja prace Brytyjczykom i pobierja benefity).... Odpowiedz Link
kaka-llina Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 12:57 Tez chciałam obejrzeć (ciekawość) jaki tytuł był i jaki kanał? Odpowiedz Link
kaka-llina Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 13:06 Chyba znalazłam: www.channel5.com/shows/on-benefits-proud/episodes/on-benefits-proud Odpowiedz Link
kobylczusia Re: ten dzisiejszy serial o beneficiarzach w ang 15.10.13, 13:19 ja widziałam wczoraj 15 min, sfrustrowałam sie i wyłączyłąm. Btw ja nie wiem jak się ogólnie ludzie na tych benefitach niby dorabiają i skąd te super historie. Ja sama mam i ledwo, ledwo mi starcza. Niedawno mój znajomy, samtny ojciec z dwójka małych dzieci został wyrzucony z mieszkania, kilka dni spał w osrodku dla uchodźców a council mu tyle pomogł ze powiedzieli ze moga mu co najwyzej bilet do PL kupic. Odpowiedz Link
kubanika1 a ten poniedzialkowy serial z channel 4? 29.01.14, 00:51 chyba na channel4... gdzie mozna obejrzec w internecie? Odpowiedz Link
dorcian Re: a ten poniedzialkowy serial z channel 4? 29.01.14, 09:37 Mowicie o dwoch roznych programach: channel 4 - benefits street, channel 5 (chyba) - on benefits and proud. Chyba w internecie mozna obejrzec. Odpowiedz Link
botu Re: a ten poniedzialkowy serial z channel 4? 29.01.14, 10:38 > chyba na channel4... > gdzie mozna obejrzec w internecie? Sama sobie odpowiedziałaś, właśnie na stronie kanału 4. www.channel4.com/programmes/benefits-street A poprzednie odcinki na 4oD www.channel4.com/programmes/benefits-street/4od Odpowiedz Link