Dodaj do ulubionych

Z Dublina do Anglii

06.04.18, 10:24
Witajcie Dziewczyny od 1,5 roku mieszkam z mężem i 7 letnią córkąw Dublinie. Moj mąz prawdopodbnie wkrótce straci swoją prace redukcje. Zastanawiamy sie nad wyjazdem do Anglii. Nie mamy niestety tam nikogo. Tutaj w okolicach Dublina mieszkania są w strasznych cenach za nasze 2pokojowe placimy teraz 1300. Najgorsze jednak jest to ze jak stracisz mieszkanie to nie można nic znależć. ponadto ubezpieczenie samochodu to tez nie maly wydatek okolo 2000 euro. Generalnie jest tutaj drożej niż w Anglii. Chciałabym zasięgnac Waszej opinii. Czy mamy sie bać Brexitu. Jak wyglada rynek wynajmu w Anglii nie chemy mieszkać w Londynie Myslelismy o Liverpoolu albo Birmingham bo tam maz będzie szukał pracy jest handlowcem stali. Jak wyglada kwestia dostania sie do szkoły. Nasz corka chodzi teraz do senior infants. Czy macie jakieś namiary na dobre agencje pracy. Wszelkie informacje sa dla nas cenne bo to decyzja zyciowa. następna zreszta. Pozdrawiam Was ciepło i dziekuje za kazdą informacje. Gdybyscie chciały mozecie też napisać do mnie na maila joanna3791@interia.pl
Obserwuj wątek
    • plain-vanilla Re: Z Dublina do Anglii 06.04.18, 12:59
      Skoro i tak nie macie rodziny, to jeszcze zastanówcie się nad Szkocja. Central belt. Okolice Edynburga albo Glasgow. Wynajem mieszkania 2 bed w mojej gminie to £500-£650 na miesiąc. Miasteczko z bardzo dobrymi szkołami. W moim miasteczku (ta sama gmina) jest taniej - wynajem od £375 nieumeblowane do £575 (2 bed mieszkania). Domki będą droższe. Domyślam się, że okolice Edynburga mogą być droższe. Zobacz na stronach Rightmove, s1 homes I zoopli.
      Koszty życia na pewno będą tańsze niż w Dublinie. My płacimy za ubezpieczenie samochodu £301 za rok. Samochód 3-letni.
    • plain-vanilla Re: Z Dublina do Anglii 06.04.18, 13:03
      Jeśli chodzi o szkoły, to jest rejonizacja. Do wyboru szkoła świecka albo katolicka w odległości poniżej 1 mili od domu. Jeśli córka ma 7 lat to od sierpnia by poszła do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Rok szkolny zaczyna się 15 sierpnia.
      Co do pracy, to się nie wypowiem. Trzeba poprzeglądać ogłoszenia.
      • niyaa Re: Z Dublina do Anglii 06.04.18, 17:53
        hmmm mysle ze cena ubezpieczenia zalezy od wielu czynnikow i jeden moze placic 2k a drugi 300 w tym samym miejscu wiec sprawdzilabym dokladnie ... ceny mieszkan w dublinie tez zaleza gdzie , sa tansze niz 1300 euro napewno, ogolnie to wolalabym zostac w dublinie niz pchac sie teraz do uk gdzie nie wiadomo jak zaraz bedzie ...
        • plain-vanilla Re: Z Dublina do Anglii 06.04.18, 18:02
          Mam bliska rodzinę w Dublinie, więc słyszę od 15 lat, jakie są ceny i koszty życia.
          Ja nie namawiam, że mają rzucać wszystko i się przeprowadzać. Skoro chcą do Anglii, to sugeruje rozejrzenie się w Szkocji też.
          Co do Brexitu, to nikt nie wie, jak to w końcu będzie. Jakbym miała wybór płacenie mniej za mieszkanie, życie w spokojnym miejscu i dobrze płatną pracę, to bym to wybrała ponad luksus psychiczny mieszkania w państwie, które jest członkiem UE.
          Tego nikt nie powie założycielce wątku, że warto się przeprowadzić i będzie super. Z tego, co napisała, to nie są zadowoleni z obecnych warunków życia. Jeśli nie ma żadnej lepszej perspektywy, to dobrze, że się rozglądają dokoła. Ze względu na dziecko, wiadomo że łatwiej i mniej stresująco przeniesc je do angielskojęzycznej szkoly niż planować przeprowadzkę do Holandii czy Niemiec.
          • niyaa Re: Z Dublina do Anglii 06.04.18, 19:19
            No to napewno, choc dziecko jeszcze male... ja jakis czas temu rozwazalam Dublin bo bardzo dobrze sie tam czuje, mysle ze ceny zycia sa adwkwatne do zarobkow ... choc slyszalam opinie ludzi wracajacych stamtad do pl ze Irlandia sie skonczyla i ze zyja ba takim poziomie jakby zyli w pl to wola juz u siebie ...
    • kokojojo Re: Z Dublina do Anglii 08.04.18, 18:12
      Dziewczyny dziękuje Wam bardzo za wszystkie wpisy oczywiście ze nie oczekuje tutaj że będziecie pisac mi przeprowadz sie będzie super.Wiem jak to jest zaczynać wszystko od nowa przeszlam juz to. Tutaj mam juz jakieś koleżanki, które jak trzeba pomoga. chodzi o to że nie wiem czy damy radę sie tutaj utrzymać. oczywiście ze 100 km od Dublina można wynając coś taniej ale wtedy jest tam gorzej z pracą. Myśle poprostu ze Anglia jest krajem większych możliwości. Zobaczymy co zycie przyniesie mąz zacznie aplikowac o pracę do Anglii zobaczymy czy ktos wogole odpowie pozdrawiam Was cieplo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka