Dodaj do ulubionych

Gofrownica

22.05.20, 01:00
Chodzi za mną od kilku lat. Miałam kupić w Polsce Dezal, ale nie zebrałam się.
Mam taki uniwersalny opiekacz ze zmienianymi płytkami. Próbowałam zrobić gofry, ale nie nadaje się. Któraś z was ma gofrownicę i jest zadowolona? Jeśli tak, to proszę o podanie modeli. Zaczynam się intensywnie rozglądać. Dzięki.
Obserwuj wątek
    • glasscraft Re: Gofrownica 22.05.20, 10:32
      Mam te: smile.amazon.co.uk/gp/product/B074KFQR97/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1
      Mysle, ze duzo zalezy rowniez od przepisu i troche czasu tez zajmuje wykombinowanie ile nalac, zeby byly akurat - nie wylewaly sie poza gofrownice i nie byly za male. Poniewaz porcja zawsze wychodzi za duza, nadmiar zamrozilam, byly troche przyklapniete, nie poszly w gore tak jak swieze ale po pogrzaniu w tosterze daly sie zjesc (u mnie z reguly z syropem klonowym, w werji uberyczno niezdrowej z lodami waniliowymi na dodatek :-P).
      Chcialam bym zrobic belgijskie takie z grudkami cukru, ale podobno trzeba miec gofrownice z regulacja temperatury, bo inaczej cukier sie spali zanim gofry upieka, moja nie ma.
      Normalnie uzywam tego przepisu (zmniejszajac proporcje, bo to na 8 osob) www.womansday.com/food-recipes/recipes/a50558/buttermilk-waffle-bacon-egg-sandwich-recipe-wdy0615/
    • wiwi1 Re: Gofrownica 22.05.20, 11:43
      Ja mam ta:
      www.johnlewis.com/cuisinart-waf1u-waffle-maker/p447632
      Tez chodzila za mna gofrownica od dawna i dopeiro jak oglosili lockdown to kupilam, bo stwierdzilam, ze bede miec wiecej czasu, zeby te gofry robic. Jestem bardzo zadowolona, dzieci tez:) Przepis tez dostalam jakis fajny od kolezanki, jak bylabys zainteresowana to moge podac linka. I tak jak glasscraft pisze, trzeba pokombinowac troche na poczatku ile nalac zeby byly idealne:) Te wklady u mnie (nie wiem czy tak jest we wszystkich) mozna wyciagnac i wrzucic do zmywarki. Ta gofrownica jest mala, nie zajmuje duzo miejsca na blacie jesli to dla Ciebie ma jakies znaczenie.
      • plain-vanilla Re: Gofrownica 22.05.20, 13:25
        Właśnie na tę patrzyłam w necie. Możesz mi napisać, ile ona ma watów? I jak długo pieczesz gofra? Bo mój opiekacz ma 750W. Gofry wchodzą dwa kwadratowe. Piekę około 7-8 minut te dwa. Dla mnie to bardzo długo. A i tak dół jest wypieczony a góra nie. Może to wynikać z zza małej ilości ciasta. Ale wrzuciłam trochę więcej, to wyciekło pod obudowę, więc nabawiłam się czyszcząc to wszystko.
        • wiwi1 Re: Gofrownica 22.05.20, 16:08
          moja ma 1000W i dwa gofry robia sie 5 minut. Z tego przepisu sa super chrupiace z wierzchu i pyszne w srodku. Czasem jak zostanie mi ze sniadania to sobie zjem po kilku godzinach i wtedy juz nie sa takie chrupiace ale dalej pyszne...
    • elle-joan Re: Gofrownica 22.05.20, 13:30
      Czy z tych Waszych gofrownic gofry wychodzą chrupiące (a nie gumowate)? Czytałam, ze to zalezy od mocy, powinno być ponad 1000W. Czy tez chrupkość jest inna w zaleznosci od przepisu?
    • lucasa Re: Gofrownica 22.05.20, 19:50
      Ja jak swoja szukalam to caly internet przekopalam. W koncu sciagnelam z Polski gofrownice firmy Dezal. Ma duzo wieksza moc niz te powyzej linkowane. Jestem bardzo zadowolona.
    • niyaa Re: Gofrownica 22.05.20, 19:52
      Mam z asdy taka wlasnie z wymienianymi wkladami na gofry i cieple kanapki, przrpisy robie rozne, piewsze z Google. Wychodza gofry pyszne. Przed zalaniem ciastem rozgrzewam porzadnie I pedzelkiem z olejem traktuje. Okazjonalnie naprawde rzadko nie wychodza I nie wiem Co moze byc przyczyna bo czasem 2 pierwszej sa do wyrzucenia a kolejnych 8 pyszne.
    • yuka12 Re: Gofrownica 23.05.20, 11:41
      Mamy gofrownicę z Lidla, starą, prawie 10- letnią. Odradzam. Wkład niewymienny, za płytki, gofry wychodzą smaczne, ale przypominają bardziej tosty. Gofrownicę mam z tzw. drugiej ręki. Wtedy pamiętam nic nie mogliśmy znaleźć online w rozsądnej cenie.
      Dzisiaj chętniej bym kupiła gofrownicę z funkcją opiekacza/tostera czyli z wymiennymi wkładami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka