Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Gdzie na narty...

06.09.11, 19:23
    Wybieramy się ok. lutego, marca w składzie:
    - ja narciarz bardzo zaawansowany i wymagający, lubię jeździć po czarnych trasach lub freeride.
    - mąż średniozaawansowany, czerwone trasy.
    - dziecko 4 lata, fajnie byłoby ją oddać do polskojęzycznej szkółki
    - babcia do opieki nad 1,5 rocznym dzieckiem - byłaby zadowolona z placów zabaw, aquaparku, jakiś bawialni pod dachem w miasteczku.
    Jedziemy z Wisły. Dzieci nie wytrzymają w samochodzie dłużej niż 6-7 godzin.
    W zeszłym roku byliśmy w Kaprun, ale nie byliśmy w pełni zadowoleni (za daleko do wyciągu).
    Teraz myślimy np. o Dachsteinie.
    Mozecie polecić jakieś ośrodki, które by pozwolily każdemu z nas na udany urlop?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Piotr_89 Re: Gdzie na narty... IP: *.static.korbank.pl 03.11.11, 18:05
        Szczyrk to największy kurort narciarski w Polsce. Ośrodek jest położony na południu Polski w malowniczej, górskiej scenerii Beskidu Śląskiego. Jego usytuowanie pozwala nawet zza okna podziwiać wspaniałą panoramę beskidzkich szczytów. Obiekt znajduje się ok. 4 km od najbliższego wyciągu narciarskiego - Skrzyczne podzielonego na dwie główne trasy: Szczyrk Hala Jaworzyna (długość 1592m) i Hala Jaworzyna Skrzyce (długość 1181m). Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska znajdują się w ośrodku.
        Do kolejnej stacji narciarskiej - Czyrna - Solisko jest również ok. 4 km. Stacja narciarska jest wyposażona w aż 13 wyciągów oraz rynnę snowboardową.

I do tego 8 dniowy pobyt już od 750 zł

Naprawdę polecam ten kurort. Jeżdżę tam co roku i jestem bardzo zadowolony. Podkreślam jeszcze raz, że Szczyrk to największy kurort narciarski w Polsce. Wszelkich informacji o innych kurortach i ofertach szukajcie na stronie www.nartywpolsce.com.pl/ . Warto zaglądać na tą stronie bo co jakiś czas dorzucane są różne promocję i dość ciekawe oferty warte uwagi.
      • simon_r Re: Gdzie na narty... 03.11.11, 23:01
        Dachstein nie będzie dobry... będzie problem z babcią i z offroadem dla Ciebie..
        proponuję Neustift i Stubaital... Babcia z dzieckiem na basenie albo na sankach na Elferze a Ty z małżem na lodowcu i Wildegrubenie :)
      • milenka88888 Re: Gdzie na narty... 05.11.11, 20:06
        ola napisała:

> Wybieramy się ok. lutego, marca w składzie:
        > - ja narciarz bardzo zaawansowany i wymagający, lubię jeździć po czarnych trasa
        > ch lub freeride.
        > - mąż średniozaawansowany, czerwone trasy.
        > - dziecko 4 lata, fajnie byłoby ją oddać do polskojęzycznej szkółki
        > - babcia do opieki nad 1,5 rocznym dzieckiem - byłaby zadowolona z placów zabaw
        > , aquaparku, jakiś bawialni pod dachem w miasteczku.
        > Jedziemy z Wisły. Dzieci nie wytrzymają w samochodzie dłużej niż 6-7 godzin.
        > W zeszłym roku byliśmy w Kaprun, ale nie byliśmy w pełni zadowoleni (za daleko
        > do wyciągu).
        > Teraz myślimy np. o Dachsteinie.
        > Mozecie polecić jakieś ośrodki, które by pozwolily każdemu z nas na udany urlop
        > ?

Nie widzę żadnego problemu, zawsze zostaje wyjazd z biurem podróży, dojazd do lotniska, godzinka samolotem i możecie być w każdym kurorcie w europie. Watro Poszukać opinii i wyjazdów na różnych portalach. Zalerzy też czy koniecznie chcecie w Polsce czy zagranicą. Wystaczy Poszukać:) Pozdrawiam.
          • ola Re: Gdzie na narty... 06.11.11, 18:53

wcale się nie zraziłam Alpami. Pytam właśnie wyraźnie o dobre miejsce w Alpach. Najchętniej austiackich lub włoskich, ale gdzieś bliżej Veneto niz Piemontu (dojazd!)
            O miejsca w Polsce nie pytam, bo, co chyba nie do końca jasno wynika z mojego pierwszego postu, sama mieszkam w górach, więc narty w Szczyrku to dla mnie żadna atrakcja ;)
            • Gość: Kistella Re: Gdzie na narty... IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.11, 19:43
              To może polecicie na narty samolotem z jakimś biurem do Włoch? Podobno przy niektórych ośrodkach są szkółki dla dzieci, 4-latek spokojnie może tam śmigać. No i np w takim hotelu Solaria masz też:
              Do dyspozycji gości: recepcja, winda, jadalnia, restauracja à-la-carte, bar, amfiteatr z dyskoteką, jak również butik, supermarket i salon fryzjerski. Dodatkowo w hotelu znajduje się tenis stołowy, bilard (za opłatą), sala z konsolami do gier (za opłatą), mini klub dla dzieci i strefa wellness z basenem krytym (28 x 12 m), sauną (za opłatą) i jaccuzzi (za opłatą), taras słoneczny, wydzielona strefa z WiFi (za opłatą). Pomieszczenie na sprzęt narciarski (ogrzewane) i miejsca parkingowe są do dyspozycji gości. Hotel organizuje wieczorne animacje w języku włoskim, a nasi animatorzy w języku polskim.
              :)
      • Gość: Izza Re: Gdzie na narty... IP: *.play-internet.pl 09.11.11, 15:54
        Może rozwiązaniem dla Was była by możliwość szusowania po stokach dla narciarzy o róznym stopniu zaawansowania, a oddanie malca do alpejskiego przedszkola? Daje ono mozliwosc rodzinnego wyjazdu przy korzysciach wypoczynku dla kazdego :)
        odbywa się przez ono 6 dni i przeznaczone jest dla dzieci w wieku: 4 – 12 lat. Zajęcia podzielone są na trzy, następujące po sobie bloki:
        I blok - zajęcia na stoku, prowadzone w godzinach 9:00 - 14:00* (4h szkolenia z rozgrzewką prowadzone 2 x po 2 h, pomiędzy nimi 1h przerwy na odpoczynek i lunch pakiet).
        II blok – dla chętnych, polega głównie na opiece nad dziećmi, to głównie zajęcia świetlicowe prowadzone w hotelu bezpośrednio po szkoleniu lub śnieżne zabawy na stoku, dzieci pozostają pod opieką instruktora do godz. 16:00/16:30.
        III blok – 1,5-2-godzinne wieczorne zajęcia świetlicowe i nie tylko, odbywające się w porze wieczornej, w zależności od godzin obiadokolacji w danym obiekcie
        *podane godziny są orientacyjne i mogą być nieco inne w zależności od miejsca i okręgu

Szczegółowe info:
        www.tramp.gda.pl/index.php/Trampek/
      • piotrv1 Re: Gdzie na narty... 20.11.11, 09:27
        Zachęcam do odwiedzenie Jaworzyny Krynickiej oraz tras narciarskich na Słotwinach
        super przygotowane i zróżnicowane trasy więcej informacji o trasach na stronie www.jaworzynakrynicka.pl

Polecam nocleg w AVANTI w Krynicy Górskiej - dogodna komunikacja do obu centrów narciarskich.

AVANTI - zapewnia jakość w parze z doskonałą ceną.

więcej na: www.naszakrynica.pl
      • Gość: pompon Re: Gdzie na narty... IP: *.ghnet.pl 28.11.11, 02:03
        a rozważaliście jechanie nie samochodem, a samolotem? bo pierwsze, co mi przyszło na myśl po tym opisie to włochy lub francja, nie jestem pewna, czy nie będzie wam szybciej właśnie samolotem, no i na zorganizowanym wyjeździe macie zazwyczaj opiekę, jakąś szkółkę z polskimi animatorami czy coś w ten deseń...
        • Gość: maniak Re: Gdzie na narty... do Francji polecam! IP: 95.175.5.* 14.12.11, 01:59
          Ja Ci polecam biuro www.memotravel.pl, już kilka razy z nimi jechałam i zawsze byliśmy zadowolenia. Po rozmowie z obsługą o naszych predyspozycjach i wymaganiach zawsze doradziła nam ciekawe miejsce zgodne z naszymi oczekiwaniami. Jechałem raz sam wyszaleć się to powiedzieli gdzie to zrobię a jak jechałem z rodziną to było miło spokojnie i każdy znalazł coś dla siebie a przy tym ceny mają przyzwoite. Pozdrawiam
      • marecka.1 Re: Gdzie na narty... 15.12.11, 16:21
        Ja od lat jeżdżę w zimę m.in. do ośrodku Geovita w Zakopanem. Hotel odsunięty od zgiełku turystycznego, jednak blisko kompleksów narciarskich takich jak: Nosal,Gubałówka,Kasprowy Wierch,wyciągi w Poroninie, Bukowinie i Białece Tatrzańskiej. Jedzenie bardzo dobre, wszystko pod ręką, polecam na wypoczynek dla narciarzy :)
        • Gość: TT Re: Gdzie na narty... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.13, 14:14
          Witam!
          Ostatnio odkryłem świetne miejsce w Beskidach, koło Ustronia i Wisły.
          Średniowieczny zameczek rycerski. Świetny zamkowy klimat, piękne pokoje, obok zamku znajduje się serwis narciarski, wypożyczalnia i sklep - ostrzą narty.

Dokładne informacje są na stronie: www.zamek-dziegielow.pl
          • ola Re: Gdzie na narty... 16.02.13, 20:56
            No jasne. Jadę na urlop z Wisły do Dzięgielowa ;)
            Przynajmniej nie będzie problemu, jak szczoteczki do zębów zapomnę. Będę mogła na piechotę do domu skoczyć i sobie przynieść do hotelu ;))
            Dzieki za radę
        • Gość: nester Re: Gdzie na narty... IP: *.dynamic.mm.pl 05.08.14, 13:05
          Można ewentualnie rozważyć jeszcze kierunki zagraniczne - na przykład można polecieć do Gruzji:
          www.qtravel.pl/inspiracje/narty-w-gudauri-gruzja-id211 - tutaj znajduje się opis ich najsłynniejszego kurortu Gudauri. Do niedawna był praktycznie nieznany, teraz dopiero biura podróży zaczynają organizować tam wczasy ( nie jest również tanio). Niemniej jest to ciekawa opcja ponieważ stoki są bardzo dobre oraz można liczyć na odpowednią pogodę.
        • Gość: :) Re: Gdzie na narty... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.13, 12:05
          Opłaca się. Jeśli zdecydujesz się na to, żeby zmienić stację, to nie płacisz kolejny raz za karnet. A jeśli postanowisz jednak zjeżdżać w tym samym miejscu to nic nie tracisz, bo koszt wspólnego skipassu jest porównywalny z ceną zwykłego karnetu. Tylko na takie objazdowe wycieczki warto się wybrać swoim samochodem, codzienne jeżdżenie busem np. od Spytkowic do Krynicy może być trochę męczące.
      • paczus88 Re: Gdzie na narty... 12.12.12, 13:05
        Jak polskojęzyczna szkółka dla dzieci, to raczej do wyboru zostają tylko Polskie stoki. Małego dzieciaczka warto nauczyć na łagodnym przyjaznym dzieciom stoku w Polsce a póżniej wybrać się gdzieś dalej - sprawdzone :) niektóre stoki są już otwarte w tej chwili, można spróbować przed wyjazdem :) Jest wiele ośrodków prowadzących fajne szkółki dla dzieci np. nauka z Kubusiem Puchatkiem :P
      • franco55 Re: Gdzie na narty... 16.02.13, 19:19
        W tym roku do Szpindlerowego Młyna się wybieram z moją drużyną, lokalizacja sprawdzona, blisko z Wrocławia, warunki do jeżdżenia super, wyjazd z biurem podróży margotravel, ale też sprawdzone, żeby tylko pogoda dopisała:) bo tego sprawdzić w 100% się nie da, pozdrawiam
      • bazylea1 Re: Gdzie na narty... 17.02.13, 13:50
        jak chcesz polskojęzyczną szkółkę (bo inne warunki to spełnia dużo ośrodków) to popatrz na oferty firm takich jak Dimbo, Let's Go, Wikaro, Rozwiń skrzydła, są też inne których nazw nie pamiętam. z nimi jest tylko ten kłopot że oferują pakiet z hotelem z wyżywieniem i przeważnie są to drogie oferty. kilka biur podróży oferuje też w niektórych miejscowościach polskie szkółki a zakwaterowanie dowolnie z ich oferty.
        moi znajomi posyłali też dzieci w tym wieku do szkółek austriackich/włoskich które są w każdym ośrodku narciarskim. bariera językowa w tym wieku nie jest taka duża jak u starszych. ale to juz od dziecka zależy czy nie będzie się bało/wstydziło.
        jest też opcja Słowacja, niedawno opisywałam wrażenia z Chopoka, ale tutaj brak atrakcji dla niejeżdzących, aquaparki są w Mikulaszu ale trzeba do nich dojechać. jest szkółka dla maluchów z własną oślą łączką.
          • Gość: Agaaa Re: Gdzie na narty... IP: 91.225.135.* 11.07.13, 09:14
            Ja raz do roku wybieram się na kilka dni do Francji, jednak przez resztę sezonu korzystam z Polskich stoków, jak jest ładna pogoda też bywają urocze :) Sprawdzam wcześniej widoki z kamer na www.skigo.pl i ilość śniegu na trasach, aby się nie naciąć że np. zamknięte albo sniegu nie ma :)
              • 0panpawlik Re: Gdzie na narty... 15.07.13, 09:44
                Chyba wszędzie w Polsce jak jest pogoda to stoki są "urocze". Ja bym powiedział, że atrakcyjne. Kurde przecież mamy tak piękne tereny zielone, że same sobie nadają urok. Szczególnie tereny górskie...Szczawnica, Krynica Zdrój, Bukowina Tatrzańska...wystarczy znaleźć obrazki w googlu i mówią one same za siebie.
                • Gość: szyymon Re: Gdzie na narty... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.13, 22:03
                  polecam wyjazd na Słowacje, gdzie co roku inwestowane są bardzo duże piniżdze w rozwój infrastruktury narciarskiej, pojawiają się nowe gondole i kolejki linowe. Poza narciarstwem można również skorzystać z termalnych basenów - świetne sprawa, można się zrelaksować i odpocząć, ciekawe oferty wyjazdowe znajdziecie w familytour.pl/slowacja-termalne-wody-s-189.html?PHPSESSID=fa3994d7bf016af57b70726ed5c4db85
      • jan-e-k Zillertal 29.10.13, 09:32
        Polecam Zillertal www.zillertal.at/
        Największy problem może być z polskojęzycznym instruktorem. Na górze widziałem szkółki z dziećmi. Czy są tam polscy instruktorzy. Nie wiem. Najlepiej zadzwonić albo napisać I zapytać. Kontakty na stronie. Jeżeli chodzi o ciebie I męża to macie tam ponad 600 km różnych tras.

• Gość: zjazdomaniak Re: Gdzie na narty... IP: *.dynamic.chello.pl 18.11.13, 21:28
        Ja polecam Aprica- Włochy. Apartamenty, hotel położone blisko stoków. Basen, place zabaw puby i dobrze przygotowane stoki. Wyjazd niekomercyjny, prorodzinny. Super cena- 1149zł i uwzględnia szkolenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Instruktorzy z uprawnieniami PZN. Poczytaj więcej na stronie www.sportmaniak.org
        • Gość: kalle Re: Gdzie na narty... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.13, 19:16
          Jak widzę dzisiaj sa same wpisy pracowników biuir. Polecają tu i w innym wątku te same biura turystyczne. A może to wasze biura? Z doświadczenia - nie korzystajcie z takich biur, które oferują szkolenie narciarskie. Zrobiłem mały test i w dużym mieście zadzwoniłem do 20 biur organizujących szkolenie. Powiedziałem, że jestem instruktorem PZN i zaoferowałem swoje usługi. Wszędzie/ !!! / odpowiedziano mi, że mają swoich. Na drugi dzień do tych samych biur zadzwonił kolega pytając się jakich szkół są ci instruktorzy. Okazało się, że nikt nie chciał udzielić odpowiedzi. Z rozmowy wynikało, że większość buir w ogóle nie orientuje się, że instruktorzy są zrzeszeni w SITN oraz w licencjonowanych szkołach narciarskich i właśnie z tych organizacji można kontraktować kadrę instruktorską.
          Szkół takich jest ponad 30 i same organizują wiele wyjazdów. Od 5 lat korzystam tylko z ich usług. Nie piszę z których., żeby nie być posądzonym o jakąś reklamę. Kto dużo jeździ po Alpach i patrzy jak szkolą polscy instruktorzy, to sam przyzna mi rację.
      • ehschool Re: Gdzie na narty... 20.11.13, 17:13
        Zapraszam do zapoznania się z ofertą wyjazdu do Włoch-Aprica, gdzie hotel położony jest przy stoku. Ciekawa oferta w dobrej cenie: www.ehschool.pl/index.php/wyjazdy/snow-fiesta-aprica.html, pozdrawiam i życzę śnieżnej i udanej zimy :)
      • Gość: frak1 Re: Gdzie na narty... IP: *.elk.mm.pl 10.12.13, 19:45
        ale fajna stronka

ale też ma przekłamania ;)
        np. Białka 5 czarnych tras o łącznej długości [3540 m]
        Tak szukam w pamięci (in nie mogę sobie przypomnieć) gdzie są te trudne trasy ...

W Białce zazwyczaj długość "czarnych tras" była zdecydowanie krótsza od długości kolejek (ale może coś się zmieniło i nie jestem "na czasie")
        ;)
        • Gość: olo Re: Gdzie na narty...supplement IP: *.dsl.bell.ca 25.01.14, 17:14
          Nie chcialem byc zlosliwy ale wymagania sa extremalne. W takim przypadku zawsze musi dojsc do kopromisu. Po drugiej stronie spektrum w/w linku jest np BAcia z dziecmi na Kalatowki a z mezem rano albo spacer na Goryczkowa albo zjazd do Kuznic do kolejki na Kasprowy. Pod koniec dnia zjazd na Klatowki na lono rodziny
      • Gość: Babik Re: Gdzie na narty... IP: *.xshells.net 12.09.14, 14:45
        Z żoną jesteśmy pasjonatami zimy i kochamy narty. Byliśmy z Karlikiem w Chamrousse we Francji. Bardzo nam się podobało, trasy rewelacyjne, hotel też w porządku. Generalnie korzystaliśmy z Hotelu tylko po to, żeby wysuszyć ciuchy, zjeść coś i dalej na miasto. No czasami zdażyło nam się korzystać z sauny. Pozdrawiam.
      • lib.69 Re: Gdzie na narty... 24.09.14, 15:38
        Ja zdecydowanie polecam Val Thorens. Tam znajdziecie na miejscu wszystko czego Wam potrzeba tylko podróż troszkę długa, chyba, że zarezerwujecie sobie jakiś charter do Mediolanu. Najlepsza miejscówka na świecie moim zdaniem :)
      • Gość: klient Re: Gdzie na narty... IP: *.play-internet.pl 24.09.14, 21:56
        Witam, jeżeli interesuje was rodzinny wyjazd z fajną atmosferą, szkoleniem i dobrą zabawa to polecam wyjazd z Ehschool. Wyjazdy są z przedszkolem narciarskim, szkoleniami i animacjami w Austrii i we Włoszech
        www.ehschool.pl/index.php/wyjazdy/kitzbuehel/winter-camp-kitzbuhel.html
        www.ehschool.pl/index.php/wyjazdy/claviere-wlochy/winter-camp-claviere.htmlpozdrawiam
      • Gość: Skimaniaczka Re: Gdzie na narty... IP: *.free.aero2.net.pl 16.10.14, 00:24
        Witaj :)

Mogę Wam śmiało polecić wyjazdy ze Skimaniakiem np. do Aprici we Włoszech (terminy styczeń i luty), który oferuje wyjazdy na narty ze szkoleniem dla każdego typu narciarza, od początkującego po zaawansowanego. Wejdź sobie na stronę www.skimaniak.org (zakładka wyjazdy narciarskie) lub www.skimaniak.org/wyjazdy-na-narty i tam dobierz wyjazd na miarę swych potrzeb i oczekiwać. Niewygórowane, naprawdę fajne ceny, różne terminy, wyjazdy do Włoch i Austrii też. Można na ich stronie podglądnąć również filmy z wyjazdów czy relacje. Dostępne tez galerie z poprzednich sezonów. Warto warto.. spójrzcie zresztą sami. :) Pozdrawiam
            • fraaakt Re: Gdzie na narty... 30.10.14, 11:38
              No a ja właśnie szukałem nie tylko z polskim instruktorem, ale i w Polsce. Na innym forum ludzie polecają mi Hotel Wierchomla i pobliski stok. Podobno dobry do nauki dla dzieci, w której pomaga też jedna z najlepszych szkółek narciarskich. Wiesz coś o tym? Potwierdzasz?
              • matylda87 Re: Gdzie na narty... 30.10.14, 12:41
                Gdzie Ci tak polecają? Dobrze wiedzieć, gdzie warto zaglądać :) Bo Wierchomla to naprawdę bardzo dobre miejsce na mapie polskich gór. Hotel bardzo, bardzo w porządku, a szkółka faktyczne jedna z lepszych w Polsce.
          • smaniak Re: Gdzie na narty... 05.11.14, 00:11
            @Fraaakt - najlepiej się dołączyć do takiego wyjazdu ze szkoleniem dla dzieci (ii nie tylko dla dzieci) np. jakieś ferie rodzinne - tu znajdziesz kilka opcji ze szkoleniem w Alpach na ferie i to wszystko zamknie ci się w koszcie 1300 - 1500zł (zależnie od terminu) :

www.skimaniak.org/
          • austria.info-pl Re: Gdzie na narty... 05.11.14, 09:36
            W Austrii, w różnych ośrodkach narciarskich jest kilkanaście szkółek zatrudniających polskojęzycznych instruktorów. Jeśli ktoś poszukuje tam instruktora dla dzieci lub dla siebie, to prosimy o kontakt, prześlemy dane adresowe.

Pozdrawiamy serdecznie,
            austria.info
      • Gość: Hanka32 Re: Gdzie na narty... IP: *.icpnet.pl 06.11.14, 11:31
        Byliśmy w zeszłym roku na nartach w Alpach jak Julka miała dokładnie 4 latka i cześć miesięcy. Na miejscu są specjalne szkółki narciarskie dla dzieci. Niektóre biura oferują już takie oferty dla rodzin z dziećmi. Julka przez 3 godziny dziennie była w szkółce a my z mężem w tym czasie na stoku ;) Na jafisport.pl oferują takie wyjazdy w raz z szkółkami jak chcesz to możesz doczytać jak to wygląda.
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka