Dodaj do ulubionych

problem ze wzdęciami i gazami, pomocy!

28.01.20, 21:17
hej, słuchajcie mam problem.. pomimo zdrowej diety, regularnych posiłków, odpowiednim nawodnieniu, mam ogromny problem z gazami i wzdęciami.. czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na ich wyeliminowanie?
Obserwuj wątek
    • pedrooo Re: problem ze wzdęciami i gazami, pomocy! 01.04.22, 15:34
      takie rzeczy najlepiej przebadać - badanie krwi, wizyta u gastrologa. czasem, na mniejsze dolegliwości pomagają tez suplementy diety, najlepiej coś roślinnego, na bazie ziół. wzdęcia mogą wiązać się np. z jakimiś niedostatkami w pracy wątroby albo trzustki. Ostropest plamisty w kapsułkach dobrze pobudza produkcję enzymów trawiennych. Tak samo ekstrakt z karczocha, mięta, imbir... są też takie suplementy z samymi enzymami roślinnymi.
    • damianw174 Re: problem ze wzdęciami i gazami, pomocy! 10.11.22, 13:46
      Może spróbuj popić aloes w małych ilościach. Ja pije sobie 50 ml dziennie od jakiegoś czasu i pozytywnie wpłynął na układ trawienny . Ja kupuje taki sok z dużą zawartością. aloepremium.pl/produkt/forever-aloe-vera-gel/
    • zannia Re: problem ze wzdęciami i gazami, pomocy! 22.12.22, 13:37
      Wyeliminuj te produkty, które Ci szkodzą. Obniż znacznie podaż węglowodanów. Jedz więcej zdrowego tłuszczu i białka. Jedz mniej posiłków, ale jedz tylko zdrowe rzeczy, nieprzetworzone. Nie powinno się jeść więcej posiłków niż 3 i nie trzeba jeść w regularnych odstępach. Może szkodzi Ci nabiał?
    • nataania Re: problem ze wzdęciami i gazami, pomocy! 11.05.23, 23:11
      Musisz wyeliminować te produkty, które powodują te dolegliwości. Zazwyczaj pomaga dieta niskowęglowodanowa / keto.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka