Dodaj do ulubionych

Automat do pieczenia chleba z programem glutenfree

03.01.12, 12:21
jak w tytule musze kupić automat do pieczenia chleba z programem glutenfree ze względu na diete synka i prosze doradzcie mi jakiej firmy automat wypieka najlepiej chleb bezglutenowy
Obserwuj wątek
    • mhr2 no na co te osoby nie wpadna, 03.01.12, 12:34
      mamcia809 napisała:

> jak w tytule musze kupić automat do pieczenia chleba z programem glutenfree ze
      > względu na diete synka i prosze doradzcie mi jakiej firmy automat wypieka najle
      > piej chleb bezglutenowy
    • linn_linn Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 03.01.12, 12:57
      Watki o maszynach do chleba sa na forum Wyposazenie kuchni, ale o programie bezglutenowym bedzie chyba niewiele: jesli w ogole, to za malo, aby wyrobic sobie zdanie. Ma taki program Panasonic i jest raczej chwalony, ale czy najlepiej piecze?
    • annjen Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 03.01.12, 14:57
      mój moulinex ma, ale nie używam tego programu. inne wypieki są ok, automat ogólnie chwalony.
    • roseanne Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 03.01.12, 17:10
      tez by mnie zainteresowal
      wypiekam na razie w piekarniku, w keksowce - niestety to jak loteria, czasami z wierzchu spieczony na kamien, a w srodku wciaz za wilgotny
      • momas Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 03.01.12, 17:26
        Mam Clatronica z tym programem (nie uzywalam go). Ale starymodel, chyba juz nie w sprzedazy. Jednak skoro ten model ma, to podejrzewa, ze obecnie dostepne tez ten program maja...
        • linn_linn Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 03.01.12, 17:33
          Chyba jednak lepiej pytac na "forach bezglutenowych". Duzo osob moze miec ten program, ale w ogole go nie uzywac, wiec trudno o opinie.
      • toya666 Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 04.01.12, 09:14
        roseanne napisała:
        > wypiekam na razie w piekarniku, w keksowce - niestety to jak loteria, czasami z
        > wierzchu spieczony na kamien, a w srodku wciaz za wilgotny

Na początku mojej "kariery" też mi się tak działo. Na forum doradzono mi, aby wstawiać chleb do piekarnika nagrzanego do 220*C i piec w tej temp. około 10-15 min, potem zmniejszyć temp. do 180*C i tak piec kolejne 45 min.
        Dodatkowo przed włożeniem chlebka do piekarnika wierzch smaruję rozmąconym jajkiem a w trakcie pieczenia co jakiś czas (jak mi się przypomni big_grin) spryskuję chlebek i ogólnie piekarnik wodą ze spryskiwacza. Ostatni raz spryskuję nie później niż 10 min przed końcem pieczenia.
        Chlebek wychodzi przepyszny.
        • roseanne Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 04.01.12, 14:24
          te wszystkie sztuczki co do temperatury piekarnika znam i stosuje
          mam za soba kilka lat pieczenia zwyklego chleba

jednk beglutek zachowuje sie zupelnie inaczej sad
    • kosmopolitesiorbut Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 04.01.12, 17:31
      Rozśmieszają mnie pytania o specjalistyczne programy w maszynach do chleba. Tak jakby bez maszyny własne ręce wyrabiające ciasto były zaprogramowane na gluten lub jego brak. Sam używam dwóch programów: zagniatanie i wyrastanie i pieczenie. Czas wyrastania regulują moje oczy.
      • roseanne Re: Automat do pieczenia chleba z programem glute 04.01.12, 17:51
        tez mam te programy opracowane, czasami jednak mam ochote sobie odpuscic, ale gotowce ze skladnikami dopuszczonymi sa trudno dostepne sad
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka