Dodaj do ulubionych

BrzydUla 2

13.05.10, 17:17
Uwaga wszyscy Brzydulomaniacy, fani, sympatycy, pozytywnie zakręceni!

Akcja jest!

Dokrętka BRZYDULI
MOŻE RUSZYĆ. POTRZEBNE POPARCIE!!!!


Prosimy o poparcie w imieniu wszystkich Brzydulomaniaków .
Chcemy „ruszyć bryłę z posad świata” – no a przynajmniej spróbować to zrobić ;) .

Teraz szybko :

O co chodzi.

1. Chcemy wiedzieć, czy możemy mieć jeszcze nadzieję na kontynuację BrzydUli (wiadomo że wystąpiono o licencję, ale brak jest kompletnie dalszych informacji)
2. Chcemy pokazać „decydentom”, że nadal zależy nam na „dokrętce” – na dokrętce z udziałem tej samej obsady aktorskiej jak i realizacyjnej. Na dokrętce, którą nam – widzom obiecano, w przypadku wygrania przez serial choć jednej Telekamery.
Myślimy, że uczucie rozczarowania zaistniałą ciszą, jest nie tylko naszym i waszym udziałem, że jest nieobce również twórcom naszego serialu.

W czym możecie nam pomóc:

W ukazaniu naszej liczby i naszej determinacji. Jak?

I. Od 15-go do 20-go maja wysyłajmy
maile
listy
faxy

Dokąd?:

adresy mailowe:
1) Kontakt @ iti.pl,
2) widzowie @ tvn.pl,
3) ddtvn @ tvn.pl,
4) sk @ tvn24.pl,
5) szymon @ tvn.pl ,
6) windab2 @ gmail.com
Piszemy na KAŻDY adres osobno </B

adresy pocztowe:

TVN S.A.
Ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa,
Polska
1) FREMANTLE Polska Sp. z o.o.
ul. Wołodyjowskiego 63
WARSZAWA
02-724
Polska

Fax- Dział Współpracy z Widzami TVN-u

nr faxu +48 22 453 3478

II. zasypujmy SMS-ami Szkło Kontaktowe


kiedy?
Wysyłamy w dniu 20 maj około godz. 21.50-22.40 –synchronizujmy zegarki.

numer: 7124
treść: SK.Chcemy Brzyduli. Co z dokrętką? (treść może być inna –musi być poprzedzona literami SK.)
Koszt sms-a : 1,22 zł ( z Vatem)
Liczymy na Was i Waszych znajomych.
Za pomoc z góry dziękujemy.
Może się uda pojechać Windą do BrzydUlonieba ;)


Co znaczy „MY”:


Poparcie dla akcji i udział w niej potwierdzają członkowie dwóch największych portali BrzydUlowych : seriale.com.pl oraz brzydula.socjum.pl.
Ponadto występujemy o poparcie i umieszczenie informacji o planowanej akcji (wraz z apelem o przyłączenie się do niej) do około 30-tu blogów o tematyce BrzydUlowej. Działamy także poprzez facebook, naszą-klasę, grono, youtube, a także inne blogi, stronki i znajomych.
Wychodzi na to, że przyłączając się do akcji WY zmieniacie się w MY.
Zapewniamy że fajnie jest być MY ;)

Nie jesteśmy wariatami. Jeszcze nie.
Chcemy by nas, widzów nie traktowano marginalnie, nie informując nas o zapadających decyzjach i traktując jak dzieci, przy których nie mówi się o interesach. Chcemy zyskać wewnętrzny spokój, by sobie potem nie wyrzucać że nie spróbowaliśmy wszystkiego.
Lubimy czuć wiatr we włosach w czasie pędu do wspólnych celów.

Za pomoc będziemy wdzięczni

POMÓŻCIE rozpowszechnić tę akcję –dołączcie –blogami, portalami, i indywidualnie – liczymy na WSZYSTKICH
Treść instrukcji można kopiować, przesyłać, wklejać >.. :)

Informacje drobnym drukiem ;) – znaczy się dla wytrwałych ;) :

1. maile:
• proponowana treść

Prosimy o informację: czy mamy szanse na ziszczenie marzeń? Na dokrętkę Brzyduli?
Czy możemy mieć choć cień nadziei?
Czy mamy ruszyć tłumnie do Poradni Leczenia Uzależnień?
bo sami z nałogu nie wychodzimy , mimo że piąty miesiąc bez Brzyduli mija…
i podpis : swój nick – kto chce nazwisko i imię, a blogowcy koniecznie: adres bloga
Jeśli jednak ktoś wolałby coś osobiście stworzyć – przeszkód nie ma
• organizacyjnie:
- chcemy być wiarygodni – z jednej skrzynki puszczamy meile jeden raz. Jak ktoś ma 5, 10 adresów to już inna sprawa. Może z każdego ;)
- tematy maili proponujemy wpisywać różnie - by musieli kasować dopiero po otworzeniu meila. Jak damy ten sam temat, to będą od razu po otwarciu pierwszych paru resztę kasowali.
- meil: windab2 @ gmail.com należy do organizatorów akcji. Będzie robił za licznik wysłanych meili – komu to przeszkadza może go pominąć

2. listy
- meile można druknąć i puścić przez Pocztę Polską

- kto chce, może wysyłać listy z dodatkiem krówek i napisem na kopercie „łapówka -wspomóż akcję” – aby się krówki nie rozdusiły, wystarczą koperty z folią bąbelkową –do kupienia na poczcie. A krówek symbolicznie wystarczyłoby po 2-3.
najmniejsza koperta bąbelkowa – 40 gr
list zwykly do 50g 1,55
od 50-100 g – 1,70
100-150 – 1,90

- można też w listy wkładać wycięte z papieru okulary BrzydUli, z napisem: „Dla lepszego zobaczenia naszego problemu” , albo: „dla lepszego przypatrzenia się, kto morduje kurę znoszącą złote jajka”
3. inne : poza wyżej podanymi akcjami podejmujemy inne działania.
Jakie? M.in. wysyłamy listy otwarte do Dyrektora Programowego TVN-u p. Edwarda Miszczaka, myślimy nad ogłoszeniem w prasie ogólnopolskiej, itp. itd.

I polecamy filmik koleżanki z socjum:
youtube.com/watch?v=AAVReVJ0rpE
i adres :
facebook.com/pages/WINDA-B/121057921247841?v=info

POMÓŻCIE!!!!! :)Każdy mail, list i faks się liczy.
Obserwuj wątek
  • el-ce-ef Re: BrzydUla 2 13.12.21, 20:44
   No to widzimy, że nie zawsze warto prosić o kontynuacje. Niestety ale ta nowa seria po 10-11 latach realizowana nie jest takim hitem jak pierwsza seria sprzed dekady. Obecnie mamy inne realia telewizji, do tego sam serial jest tak poprowadzony, że wkurza dosłownie widzów.

   Wyrażę moją opinię o kontynuacji "Brzyduli".

   Mnie natomiast brak osobiście klimatu serialu sprzed ponad 10 lat. Oczywiście byłem młodszy, inaczej patrzyłem, z pewnością na świat i telewizję, nie było tak powszechnego internetu i konkurencji w postaci płatnych telewizji bez reklam. Jednak na siłę mojej słabej opinii bronić warunkami własnymi nie będę z całych sił. Stąd fakty i moje spostrzeżenia jak poniżej. Nie pasuje mi nie tylko sama konwencja obecnej kontynuacji "Brzyduli" ale też pewne fakty wynikające z fabuły - odrealnienie.

   Po pierwsze serial jest za krótki... 22 minuty, nie licząc reklamy to za mało, wolno się akcja posuwa, przez te długość odcinka i przez "powolność" rozwoju akcji przez osoby pracujące przy tworzeniu fabuły kolejnych odcinków. Mogli by nadawać po 2 odcinki 45-cio minutowe, co 2-gi dzień - tylko w dni powszednie z przerwą na reklamy w przerwie pomiędzy.

   Dajmy na przykład ochroniarza w F&D. Który realny ochroniarz pracuje w jednej firmie ponad 10 lat, z reguły ochrona działa na obsadzeniu danego posterunku i często po czasie są zmiany między obiektami, więc jeden pracownik ochrony nie pracował by tyle czasu w jednym miejscu. Nawet taki na samozatrudnieniu z własną działalnością co jest rzadkością w tej branży. Dodatkowo większość mniej znaczących pracowników - patrząc jakie firma ma kłopoty - odeszła by szukać innej pewniejszej pracy w swojej profesji.

   Kolejna kwestia to [znając współczesne kobiety] ile by wytrzymała taka realna Urszula z takim mężem jak Marek, który od początku ma tajemnice, nie informuje jakie są kłopoty w firmie, do tego na początku zatrudnia asystentkę Nadię w tajemnicy do pomocy, co już mogłoby się każdemu wydawać dziwne. Co ciekawe Ula siedzi na początku kontynuacji serialu w domu przy najmłodszym dziecku i nie wie co się dzieje w firmie, nie możliwe z racji, że miała tam sporo swoich znajomych, jak np. pomocnica dawnego projektanta [tutaj szkoda, że w formie występu cameo nie zaprosili np. na pokaz mody Pshemko - na krótki występ może by się jednak Pan Braciak zgodził].

   Następna sprawa... dlaczego nikt nie podjął prawnych kroków przeciwko Aleksowi za incydent z grzybem? Policja w serialu widać działa wybiórczo, jak trzeba było zaaresztować Marka i Violettę to działali szybko ale jak przyszło do Pana Hu i jego tłumaczki [scena w hotelu gdzie jest monitoring i teoretyczne zeznania boya hotelowego i recepcjonisty], nagle Sebastian nie miał dowodów, jak wyglądała sytuacja z przetrzymywaniem Violi.

   Z odcinka na odcinek akcja się toczy na podstawie dużej ilości niedopowiedzeń i nieporozumień między bohaterami. Wydaje się, że miło że pojawili się wszyscy główni starzy bohaterowie ale za dużo jest postaci pobocznych i 2-3 główne wątki się ślimaczą przez taką fragmentaryzację akcji, a w tych 22 minutach trudno jest wcisnąć wszystkie sceny i posuwać do przodu tyle jednoczesnych niezależnych "mini fabuł". Część postaci, czy wątków wydaje się znikać bez ich "dokończenia". Powinni prowadzić może z 3 plany filmowe (oddzielne miejsca akcji) i po kolei rozwijać akcję, a tutaj jakby wszystko chcieli na raz, za dużo tego zdecydowanie [jak dla mnie].

   Co do ostatnich wydarzeń, po negatywnych recenzjach w prasie i sieci o pokazie mody rozwodowej, zastanawiam się czy tylko jest 5 tytułów prasowych o modzie i tylko 2-3 krytyków mody w kraju, z reguły na takie poważne pokazy zaprasza się cała masę osób związanych z modą, też innych projektantów, znanych fotografów i czasami znane osoby z wybiegów.

   Na koniec - być może tak to wszystko wygląda z racji CV-19 i tego, że aktorzy nie mogą się wszyscy widywać, za często razem w scenach, najwięcej postaci w scenie to najczęściej 2-3 osoby. Stąd może te zniknięcia Nadii [tutaj może z racji fabuły], Maćka, czy Marka albo Pauliny na wiele odcinków. Co do Nadii, to jestem ciekaw, czy autorzy fabuły nie wpadną na pomysł na powrót Nadii z dzieckiem Aleksa.

   Mam nadzieję, że w końcu w ostatnim odcinku okaże się, że to wszystko co się ostatnio wydarzyło działo się tylko w głowie Uli, kiedy była w śpiączce w szpitalu, po upadku ze schodów we wstępie w pierwszym odcinku nowej serii. Jeżeli nie mam racji, to aby się to jakoś dobrze skończyło, bo niektóre nowsze wątki jak spotkania młodej siostry Uli z synem Dąbrowskiej, to już jest lekka parodia.


   [pisane 22 października na forum o Brzyduli w sieci]
   Mnożą nowe wątki, nowe postacie a nie kończą starych wątków.
   Jak tak dalej pójdzie to wróżę wątki miłosne młodszej siostry Brzyduli z synem Dąbrowskiej i wątek miłosny "babci" Uli (żony ojca Uli) z dziadkiem tego dzieciaka (nie pamiętam imienia) skoro zdrada Uli z lekarzem rodziny była możliwa. Wszyscy będą się spotykać w tym parku?

   Księgowy całuje znowu Bożenkę a jej niedoszły niechciany kochanek dostaje w głowę pod biurkiem (te sceny urywkowe z zapowiedzi tygodniowej Brzyduli w TVN7 z dnia 22 października).

   Do tego czeka nas kolejne zawirowanie miłosne u Uli i Marka, Marek pozna na tym wyjeździe z Sebastianem nową babkę (na to wychodzi z tych zapowiedzi też), a Ulę będzie dalej adorował ten Marek "Dwa", jak to już prawie widzimy.

   Brakuje, żeby się okazało, że Nadia wróci do serialu pod koniec z dzieckiem Aleksa, żeby uspokoić jego wątek i jego samego ustatkować. Viola ciągle ma pretensje do Sebastiana o te ceregiele, z ich związkiem a przecież sama go zdradziła i odeszła do Pana Hu, a zachowuje się tak jak by to była wina Sebka.

   Także zobaczymy, co jeszcze ciekawego nam zaserwują. Oby to wszystko na końcu okazało się złym snem Uli po upadku i śpiączce szpitalnej przez tydzień czy dwa, wtedy co była pokazana jak się przechyla i spada ze schodów.

   [inna moja wypowiedź na innym wątku o Brzyduli (nowej)]
   To jeszcze nic drodzy widzowie, że znikają dzieci - najmłodszy Uli (nie tylko o dzieciach się wspomina, że znikają nagle - ze starej obsady: Paulinę czy Izę [urlop w fabule] albo Sławomira z duetu projektantów [czyżby P. Rogucki miał już dość?]).

   Wszystkich obsługuje ten sam prawnik, co jeszcze można zrozumieć (o ile nie są sprzeczne interesy osób) ale to, że paczkę do Bożenki do domu Szymczyków przywozi ten sam kurier, co wpada do F&D, to już są żarty. Nie tylko tego serialu, to dotyczy.

   Lekki Off-top: kiedyś w "Pierwszej Miłości" była scena, że niby prąd padł w domu a jednak mała lampka się świeciła przy kanapie czy łóżku dalej. Także różne takie wpadki są oczywiście zrozumiałe ale bez przesady.

   Tutaj opinie z FB:
   [img]https://forum.media2.pl/download/file.php?id=12689&t=1[/img]
   • el-ce-ef Re: BrzydUla 2 13.12.21, 20:49
    Nie wskoczył obrazek, więc wrzucam z dysku (w razie czego sam link pomiędzy znacznikami IMG działa, po wklejeniu w przeglądarce w nowej karcie).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka