Dodaj do ulubionych

Słownik ślonski

12.04.04, 20:35
Przido wom sie słownik ślonski
Przeca tymat to niywonski.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=8707774
Obserwuj wątek
    • edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 20:47
      o, witaj Bronek! dzięki za słowniczek, chętnie zajrzę.. i jeszcze bym prosiła o
      przypisy z tłumaczeniem, bo znaczenia niektórych wyrazów mogę się jedynie
      domyślać ;)
      • miltonia Re: Słownik ślonski 12.04.04, 20:58
        Wlasnie, Bronek. Nie moglbys ze slaskiego na polski tlumaczyc a nie ze
        slaskiego na slaski. Bo jak z Eda zle zrozumiemy, a bedziemy chcialy sie w
        towarzystwie popisac znajomoscia gwary slaskiej to jeszcze jakis wpadunek
        gotowy.
        • edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:15
          edukowałam się swego czasu w tajemnych gwarach przestępczych - właściwie była
          to mieszanka wszelakich językowych regionalizmów w połączeniu z żargonem
          uczniowskim;)
          • miltonia Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:17
            Chcialas do jakiegos gangu wstapic czy jak?
            • edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:23
              ależ Ty niedomyślna, na gitwoman się szkoliłam ;)
              • miltonia Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:49
                Jak spotkasz na swej drodze linoskoczka, to bedziesz po linie nad przepascia
                chodzila?
                • edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 22:05
                  przecie prokuratora poszukuję listem gończym.. najtrudniej mieszkać z fakirem,
                  a już na pewno udawać na spoczynek ;)
                  • oldpiernik Re: Słownik ślonski 13.04.04, 08:02
                    Z psem gończym będzie szybciej.
                    Co do fakira, to jego gwara nie jest mi znana, spoczynek w towarzystwie kosza z
                    kobrą i na gwoździanym posłanku... to takie ekscytujące ;)
                    • broneknotgeld Re: Słownik ślonski 13.04.04, 23:06
                      Joch we szkole mioł złe noty
                      Durś czepali mi galoty
                      Bych na polski tuplikowoł
                      Ciynżko idzie - dowom słowo.
                      • miltonia Re: Słownik ślonski 14.04.04, 09:37
                        Bronek, ze ciezko to zadne wytlumaczenie. Postaraj sie i juz.
                        • broneknotgeld Re: Słownik ślonski 14.04.04, 22:53
                          Przidzie jeszcze na to czas
                          Na pyndzyji to "w sam raz"
                          Teroz trza mi wiela sioć
                          By sie bawić i fest śmioć.
                          • broneknotgeld Re: Słownik ślonski 14.04.04, 22:54
                            Pyndzyjo - emerytura.
                            • brezly Re: Słownik ślonski 14.04.04, 23:37
                              Tu jest
                              www.republikasilesia.com/RS/slownik/
                              • pejsaty Re: Słownik ślonski 15.04.04, 08:39
                                oj brezly przeciez nie o to chodzi, by zlowic kroliczka, ale by gonic go! co
                                komu z gotowego slownika? przeciez cala frajda to jego pisanie...
                                • broneknotgeld Re: Słownik ślonski 09.07.04, 22:35
                                  "Krolika" sami se tu chycicie
                                  A jo lekciejsze byda mioł życie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka