broneknotgeld 12.04.04, 20:35 Przido wom sie słownik ślonski Przeca tymat to niywonski. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=8707774 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 20:47 o, witaj Bronek! dzięki za słowniczek, chętnie zajrzę.. i jeszcze bym prosiła o przypisy z tłumaczeniem, bo znaczenia niektórych wyrazów mogę się jedynie domyślać ;) Odpowiedz Link Zgłoś
miltonia Re: Słownik ślonski 12.04.04, 20:58 Wlasnie, Bronek. Nie moglbys ze slaskiego na polski tlumaczyc a nie ze slaskiego na slaski. Bo jak z Eda zle zrozumiemy, a bedziemy chcialy sie w towarzystwie popisac znajomoscia gwary slaskiej to jeszcze jakis wpadunek gotowy. Odpowiedz Link Zgłoś
edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:15 edukowałam się swego czasu w tajemnych gwarach przestępczych - właściwie była to mieszanka wszelakich językowych regionalizmów w połączeniu z żargonem uczniowskim;) Odpowiedz Link Zgłoś
miltonia Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:17 Chcialas do jakiegos gangu wstapic czy jak? Odpowiedz Link Zgłoś
edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:23 ależ Ty niedomyślna, na gitwoman się szkoliłam ;) Odpowiedz Link Zgłoś
miltonia Re: Słownik ślonski 12.04.04, 21:49 Jak spotkasz na swej drodze linoskoczka, to bedziesz po linie nad przepascia chodzila? Odpowiedz Link Zgłoś
edzioszka Re: Słownik ślonski 12.04.04, 22:05 przecie prokuratora poszukuję listem gończym.. najtrudniej mieszkać z fakirem, a już na pewno udawać na spoczynek ;) Odpowiedz Link Zgłoś
oldpiernik Re: Słownik ślonski 13.04.04, 08:02 Z psem gończym będzie szybciej. Co do fakira, to jego gwara nie jest mi znana, spoczynek w towarzystwie kosza z kobrą i na gwoździanym posłanku... to takie ekscytujące ;) Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: Słownik ślonski 13.04.04, 23:06 Joch we szkole mioł złe noty Durś czepali mi galoty Bych na polski tuplikowoł Ciynżko idzie - dowom słowo. Odpowiedz Link Zgłoś
miltonia Re: Słownik ślonski 14.04.04, 09:37 Bronek, ze ciezko to zadne wytlumaczenie. Postaraj sie i juz. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: Słownik ślonski 14.04.04, 22:53 Przidzie jeszcze na to czas Na pyndzyji to "w sam raz" Teroz trza mi wiela sioć By sie bawić i fest śmioć. Odpowiedz Link Zgłoś
brezly Re: Słownik ślonski 14.04.04, 23:37 Tu jest www.republikasilesia.com/RS/slownik/ Odpowiedz Link Zgłoś
pejsaty Re: Słownik ślonski 15.04.04, 08:39 oj brezly przeciez nie o to chodzi, by zlowic kroliczka, ale by gonic go! co komu z gotowego slownika? przeciez cala frajda to jego pisanie... Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: Słownik ślonski 09.07.04, 22:35 "Krolika" sami se tu chycicie A jo lekciejsze byda mioł życie. Odpowiedz Link Zgłoś