Dodaj do ulubionych

wasze ulubione seriale?

05.01.06, 22:47
mój od lat jest Soprano. Nie wiem jak oni to zrobili, że takie zbiry budzą i
odrazę i sympatię... cholery jedne. Będzie o 23:15 więc zmykam się myć, golić
i obejrzeć. Kiedy indziej napiszę więcej o moich ulubieńcach.
A jakie wy polecacie i za co?
ukłony, HO:)
Obserwuj wątek
    • nunebbia Re: wasze ulubione seriale? 05.01.06, 22:57
      Uwolniłam się od telewizji kilka lat temu. Ale kiedyś miałam takie fajne, np.
      Pan wzywał milordzie. Ostatnio odkryłam taki angielski o parodii ruchu oporu we
      Francji, swietny, angielski purnonsens...ale często zapominam. Teraz oglądam
      dokumentalne serie na Planete. Jak to wspominają wojnę i okupację Anglicy i
      Francuzi, że masło było na kartki i wędlina, i wino trudno było dostać i
      pończoszek jedwabnych nie było... ech...
      zatem przyjemnego oglądania i spokojnej nocy
    • hedonista.oswiecony Rodzina Soprano 06.01.06, 08:05
      to dobry serial psychologiczny, w gangsterskim przebraniu. Tony i jego banda to
      naprawdę źli ludzie, ale Tony i jego rodzina ma normalne ludzkie kłopoty, z
      dziećmi, z żoną itd. Koniec wczorajszego odcinka także mnie przyprawił o opad
      szczeny, kiedy żona Tonego weszła do domu i stanęła w pustce (separacja z
      mężem, córka zamieszkała sama, a syn się wyniósł do ojca).
      ukłony, HO
    • liberty_mike Re: wasze ulubione seriale? 06.01.06, 09:27
      mała regularność w funkcjonowaniu powoduje, że gubię rytm serialowy, kiedyś
      było inaczej, z tych, co czasem się przewijają to chyba - Sześć stóp pod
      ziemią, a nie tak dawno- Anioły w Ameryce. Kiedyś- Archiwum X, no i
      nieśmiertelny Hotel Zacisze. Właśnie czeka mnie rozprawa z kolejną produkcją
      Johna Cleese, coś o przetrwaniu w małżeństwie, co wcale nie jest taką sobie
      bułeczką z masełkiem, niech ktoś zresztą spróbuje zjeść taką n- letnią
      bułeczkę -))
      • christopher_frank Re: wasze ulubione seriale? 06.01.06, 11:28
        Ja nigdy nie potrafiłem żyć tak regularnie, by oglądać seriale. A może nie było
        na tyle ciekawych, by oglądać.
        Jedyny serial w życiu, jaki oglądałem - to znaczy widziałem więcej niż 2 odcinki
        wyrwane z kontekstu - "Przystanek Alaska". The best! :)
        • hedonista.oswiecony regularność 06.01.06, 11:57
          też mam z nią wielki problem. Nowa seria się Soprano zaczęła, a ja dopiero
          wczoraj na 4. odcinek trafiłem. Teraz już będę pamiętał, że czwartek po 23:00
          bo istotnie jest problem, ale serial ten uwielbiam
    • candycandy Re: wasze ulubione seriale? 12.01.06, 18:46
      baaardzo lubie Sex and the city - rewelacja!:) blyskotliwy, smieszny ale i nie
      oderwany od rzeczywistosci - nie znaczy, ze wszyscy maja miec te same problemy
      czy przezycia co bohaterki ale nie sa one wydumane! bardzo polecam;)))
      6 stop pod ziemia jakos mnie nie wciagnelo
      juz lepiej z Bez skazy - calkiem niezly
      Sopranos tez mnie nigdy nie zachwycili ale moze dlatego, ze widzialam 1-2
      odcinki. za to lubie odtworce Tony'ego Soprano jako killera-geja w Mexican (dla
      mniej wtajemniczonych: taki filmik z Brad'em P i Julia R.)
      • hedonista.oswiecony sex in the city 12.01.06, 19:02
        bardzo lubiłem wcześniejsze serie, które miały pazura, późniejsze się zbytnio
        sentymentalne zrobiły, ale zaiste niezła to rzecz
    • zettrzy Re: wasze ulubione seriale? 13.01.06, 21:57
      nie mam tivi bo jestem alergiczna
      mam za to Tygrysy Europy na tasmie i Blackaddera i pare takich na dyskach, ale
      nie wiem czy to liczy sie jeszcze jako seriale czy juz jako powazna
      kinematografia dla kolekcjonerow
      • hedonista.oswiecony nie masz tv? 14.01.06, 00:03
        czemu? przecież mają wyłączniki?
        • zettrzy Re: nie masz tv? 14.01.06, 01:45
          a nie lubie ustrojstwa, nawet gdyby mialo same wylaczniki
          • hedonista.oswiecony Re: nie masz tv? 14.01.06, 01:46
            no skoro... a ja sobie mogę oglądać kolorowe migające obrazki i jak tańczą :)
            Takie mulę róż ;) na ten przykład :)
            • zettrzy Re: nie masz tv? 14.01.06, 02:08
              e, ja tam moge mulic w kazdym kolorze, i nie musi byc obrazka, sama ramka mi
              wystarczy
              • hedonista.oswiecony ramka? 14.01.06, 08:46
                eeee, to ja chyba wolę wypełnienie... byle nie kanałowe ;)
                • zettrzy Re: ramka? 14.01.06, 17:46
                  no ale w tym tivie to same kanaly nie?
                  • hedonista.oswiecony Re: ramka? 14.01.06, 17:48
                    słusznie kanał na kanale ;) Ale i tak częściej coś z płyt oglądam niż tv ;)
                    • zettrzy Re: ramka? 14.01.06, 18:11
                      no wlasnie ja tylko z plyt ogladam, to znaczy nie tylko bo sa pozycje na tasmie
                      ktore chyba nie beda wydane na plytach, wiec ogladam z plyt lub tasm
                      ale tak, zeby mi jakies Sex&thecity ktos wciskal do mieszkania, to nie ma
                      mocnych, nie pozwole
                      • hedonista.oswiecony jak wolisz 14.01.06, 18:14
                        a nie żal Ci, że czasem z góry skazujesz coś na niebyt?
                        • zettrzy Re: jak wolisz 14.01.06, 18:28
                          nie, bo dzisiaj problem polega na selekcji, nie na uzyskaniu dostepu
    • kusiciel_dusz Re: wasze ulubione seriale? 14.01.06, 08:47
      Dla mnie serialem numer jeden od zawsze i nie zmiennie jest Czterej pancerni i
      pies i wcale nie żartuję:)
      • zettrzy Re: wasze ulubione seriale? 14.01.06, 17:47
        o tak! o tak!
        i jeszcze - nie pamietam dobrze, to sie "Czarne chmury" nazywalo czy jakos tak -
        o Janosiku bodajze?
        • hedonista.oswiecony Re: wasze ulubione seriale? 14.01.06, 18:15
          Czarne chmury i Janosik to dwa różne, ale konwecja podobna. W Czarnych był
          jakiś Olgierd... przez mgłę pamiętam to nie lubię oglądać tego co znam... bo
          usypiam z nudów ;)
          • zettrzy Re: wasze ulubione seriale? 14.01.06, 18:30
            musialam pomylic bo chyba zadnego nie ogladalam, ale pamietam ze byly i nawet
            bardzo lansowane
            tak mi sie skojarzylo z Czterema Pancernymi
            no i chyba nikt nie wymienil Stawki wiekszej niz zycie, to dopiero super-serial,
            nawet nie trzeba go ogladac aby wiedziec kto to taki Kapitan Kloss
            • konstancja16 Re: wasze ulubione seriale? 18.01.06, 20:11
              wlasnie dojrzewam do tego, aby nabyc TELEWIZOR. po 10 latach wolnosci.
              pamietam MASHa. i Wojne Domowa.
              • sereni Trudno uwierzyć 18.01.06, 20:42
                że ludzie nie mają telewizora
                • zettrzy Re: Trudno uwierzyć 18.01.06, 21:27
                  dlaczego?
                  ja nie mam odkad zaczelam samodzielne zycie, a ile to juz lat
                  • sereni Re: Trudno uwierzyć 18.01.06, 21:29
                    zettrzy napisała:

                    > dlaczego?
                    > ja nie mam odkad zaczelam samodzielne zycie, a ile to juz lat


                    Bo sobie nie wyobrażam, sama rzadko właczam ale sobie nie wyobrażam bez
    • tamara_s Re: wasze ulubione seriale? 26.01.06, 15:40
      "Desperate housewives" za "drugie dno" i smaczki, na które nie mogę się doczekać.
      Nie znoszę tylko przerw reklamowych. Czy ktoś wie, gdzie można ściągnąć to w necie?
      "Przystanek Alaska" za prostotę. Już ściągnęłam kilka odcinków "wyczyszczonych"
      z reklam, ale pewnie wkrótce kupię sobie pełne wydanie, dalibóg :-).
      • orinoko.73 Re: wasze ulubione seriale? 26.01.06, 22:20
        Nie uwierzysz, oglądałam WSZYSTKIE odcinki, oprócz dzisiejszego - ostatniego. Po
        raz pierwszy zapomniałam... i teraz nie wiem, o co chodziło? czy byłabyś tak
        dobra i streściła mi króciótko tutaj lub na maila??? Z góry wielkie dzięki
        • tamara_s Re: wasze ulubione seriale? 27.01.06, 10:18
          orinoko.73 napisała:

          > Nie uwierzysz, oglądałam WSZYSTKIE odcinki, oprócz dzisiejszego - ostatniego. P
          > o
          > raz pierwszy zapomniałam... i teraz nie wiem, o co chodziło? czy byłabyś tak
          > dobra i streściła mi króciótko tutaj lub na maila??? Z góry wielkie dzięki
          *********************************

          Jak To????
          To był ostatni??
          Wielka szkoda.

          Gabrielle uratowała męża z opresji w sądzie (pobicie gejów) w zamian za
          obietnicę znacznej pomocy przy dziecku; jednocześnie John jednoznacznie
          zasugerował Carlosowi dlaczego jego trawniki były zawsze tak zadbane.
          Cięcie...
          Umarł mąż Bree. Po tym jak się dowiedział tuż przed operacją serca (był w
          szpitalu), że gwałtownie podniósł mu się poziom potasu w organizmie (szkodliwe w
          jego stanie), a lekarz zasugerował, że to mogła być sprawka jego żony. Bree
          rozpacza, pierwszy raz bez maski...
          Cięcie...
          Mąż Linnettte rzucił pracę obarczając żonę odpowiedzialnością za to, że zamiast
          niego awansowano koleżnkę w pracy. Żąda aby Linnette zaczęła zarabiać na dom.
          Linnette podejmuje wyzwanie.
          Cięcie...
          Mary Alice wyjawia swoją tajemnicę ustami męża (Paula) , który klęczy przed
          Mikiem, który ma go właśnie zastrzelić . Mary Alice przyznaje sie, że zabiła
          Deidrę, kiedy ta przyszła odebrać swoje dziecko (Danę/Zacka).
          Cięcie...
          Mike wraca do domu, tam czeka na niego oszukany Zack z pistoletem... Zack
          dowiedział się, że Mike miał zabić jego przybranego ojca.
          Cięcie...

          Nie sądziłam, że to mógłby być ostatni odcinek, chociaż faktem jest, że
          większość wątków, w tym główny, się zakończyła - niejednoznacznie, ale to
          właśnie siła tego serialu. Nie znoszę mielenia i przeżuwania w kółko tych samych
          pytań, vide "M jak miłość".

          Z tego co wiem, Desperate..." będą powtarzane w niedziele na Polsacie. Będziesz
          mogła za jakiś czas sama zobaczyć ostatni odcinek.

          Ja też może sobie jeszcze raz obejrzę - już w celach bardziej zawodowych niż dla
          przyjemności :-)
          Pozdrawiam.
          • orinoko.73 Re: wasze ulubione seriale? 27.01.06, 22:04
            Dzięki... To był ostatni odcinek pierwszej serii. Mam nadzieję, że Polsat zakupi
            następne.
            A o co chodziło z tą nową czarną rodziną, która wprowadzilą się w przedostatnim
            odcinku? Nie pociągnęli dalej tego wątku?
            • tamara_s Re: wasze ulubione seriale? 30.01.06, 13:24
              Nie, nie pociągnęli. Widocznie to jakiś wątek na następną serię.
              Wyglądają dość tajemniczo.
              Wystarczająco aby zainteresować Edie ;-)...
    • mallard Re: wasze ulubione seriale? 30.01.06, 15:11
      Nosz kuchnia! A Lost-ów nikt nie ogląda?! Tacy ambitni? :):):)
      Pozdr.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka