Dodaj do ulubionych

Zapowiedź specyjalna

06.08.06, 21:50
Dla ludzi nieuzaleznionych od lektury programu TV, podpowiadam, że jutro o
23:05 na TVP 1 absolutny masterpis Louissa Malle'a, czyli Zazie w metrze.
(A we wtorek inny doskonały film - Usual suspect z panem Spacey'em:)
Normalnie chyba polubię Wildsteina:)

P:)
Obserwuj wątek
    • dr.krisk A już za półtorej godziny... 06.08.06, 22:30
      .. mój ulubiony film polski: "Ostatni dzien lata". Taki jak lubię - nic się nie
      dzieje, tylko aktorzy przeżywają. Obejrzę sobie po raz niewiadomoktóry.
      • dr.krisk Znowu obejrzałem.... 07.08.06, 01:18
        .. i znpowu mi się podobało. Posępna uroda Ireny Latkowskiej i młodzieńczy
        Machulski. A teraz idę spać, bo dziś wielkie mam zamiary i przedsięwzięcia.
        • jakotakot Re: Znowu obejrzałem.... 09.08.06, 13:33
          Bardzo lubie ten film :).
    • kubissimo Re: Zapowiedź specyjalna 06.08.06, 23:50
      pamietaj, ze ten program ukladala jeszcze poprzednia ekipa
      Bronka hołub od wejścia jesiennej ramówki ;)
    • ash3 Re: Zapowiedź specyjalna 09.08.06, 10:06
      Obejrzalam Zazie (wprawdzie nie od samego poczatku) i bardzo mi sie podobalo.
      Przemowa wuja na wiezy Eiffla (calosc, tekst plus obraz) przypomniala mi w jakis
      zabawny sposob druga czesc Rytmow Reznikoffa - jakby jeden parodiowal drugiego,
      a w ogole cala ta przemowa byla przeciez pastiszem filozoficznego czy
      religijnego ujecia egzystencji. Poszukam ksaizki.

      Aha, widzialam tez w tv (po raz pierwszy) western Red River i olsnilo mnie, ze
      slowa, ktore Dunson wypowiada na widok dwoch jezdzcow zostaly potem
      sparafrazowane przez Williamsa w "Tramwaju zwanym pozadaniem" (ostatnie slowa
      Blanche o zaufaniu do obcych)! Takie to przyjemnosci.
      • itek1 Re: Zapowiedź specyjalna 09.08.06, 10:23
        A ja nie widzialem, gdyz w tym samym czasie lecial w tiwi Wielki sen z Bogartem
        & Bacall i nie potrafilem sobie odmowic kolejny raz tej przyjemnosci ogladania
        filmu z otwarta szczena przez ok.2h, jakbym znow mial ok.10lat. BTW to najlepszy
        filmowy kryminal jaki zdarzylo mi sie ogladac, Bogart to idealny
        Marlowe-czytajac Chandlera caly czas mam go przed oczami (jest rownie idealny
        jak Wolodykowski w wykonaniu Lomnickiego-kolejni aktorzy w tej roli sprawiac
        musza smutne wrazenie), nie przeszkadza, a mam wrazenie, ze pomaga b&w wersja.
        Co ciekawe scenariusz pisal sam William Faulkner-jest doskonaly.
        Z wyzej wymienionych wzgledow Zazie nie miala niestety zadnych szans:)
    • mamarcela apropo Zazie 09.08.06, 10:24
      to posiadam wersję oryginalną (bez napisów i lektora) więc gdyby ktoś to sie
      podzielę :)
      • braineater Re: apropo Zazie 09.08.06, 10:28
        No ja juz posiadam TV ripa by TVP1 z lektorem, tylko to pierwszy TV rip jaki
        robiłem, więc jakość se taka jest, ale jest. A ponoc Zazie była w jakiejś
        gazecie dlapań ambitnych - w Zwierciadle chyba, jak robili serie 3x Malle, więc
        może da się dopaść jeszce gdzieś.

        P:)
    • amber.mhm Re: Zapowiedź specyjalna 09.08.06, 10:51
      braineater napisał:

      > Dla ludzi nieuzaleznionych od lektury programu TV, podpowiadam, że jutro o
      > 23:05 na TVP 1 absolutny masterpis Louissa Malle'a, czyli Zazie w metrze.
      > (A we wtorek inny doskonały film - Usual suspect z panem Spacey'em:)
      > Normalnie chyba polubię Wildsteina:)

      A ja polubię jak w końcu ciekawe filmy będą pokazywane w godzinach, które nie
      będą groziły mi "kołowatością" z niewyspania przez kilka kolejnych dni.
      Jako nieposiadaczka maszyny nagrywającej znowu nic nie widziałam :(
      • wqrwiony Re: Zapowiedź specyjalna 09.08.06, 12:52
        ja polecam TV Torrent i TV Emule
        znakomite kino

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka