Dodaj do ulubionych

"Mikołajki" 2007

05.11.07, 08:33
witajcie pomocnicy Św. Mikołaja :)
w związku z tym, że usłyszałam już kilkakrotnie pytanie "co z
mikołajkami w tym roku" zwracam się do Was z pytaniem czy robimy w
tym roku jakąś mikołajkową akcję? jeśli tak, to propozycje
dotyczącego dla kogo i co będą mile widziane :). pozdr.
Obserwuj wątek
    • reggie85 Re: "Mikołajki" 2007 05.11.07, 14:28
      Ja proponuje zaprzyjaźniony dom dziecka,w zeszłym roku był dobry pomysł z
      wpłacaniem pieniędzy na konto.Wszystko do ustalenia:)Ale tak powiem,że miło było
      rok temu poczuć się jak mikołaj i za akcją jestem całkowicie za!!!
    • goha66 Re: "Mikołajki" 2007 23.11.07, 13:25
      witajcie baby :)

Ponieważ „Mikołajki” lada moment, a u nas na forum nic konkretnego
      się nie urodziło, po porozumieniu się z niektórymi foremkami i z ks.
      Tomkiem oraz właścicielem Pizzerii "Desperado" w Zawierciu
      (zlotowiczki, pamiętacie smak tej pizzy? :D) uprzejmie informuję,
      że: pieniądze w wysokości 120 zł uzbierane pracowicie przez Agę
      Pszczołę podczas spotkania z M.Osikowiczem zostaną przelane na konto
      pizzerii, której właściciel został zobowiązany (po dołożeniu czegoś
      od siebie i po uzgodnieniu z księdzem Tomkiem daty i godziny) do
      zawiezienia do "Betanii" odpowiedniej dla 32 dzieciaków ilości pizzy
      (takie małe MikołajParty). Oprócz powyższego pierwszym możliwym
      transportem przed 6 grudnia na probostwo pojadą ubrania przywiezione
      przez Hanah i Vishę oraz zabawki różnej maści (od lalek Barbie,
      przez pluszaki po gry planszowe i kredki) które od znajomych wydarły
      Visha i Angie. Równocześnie wszystkim wymienionym powyżej
      koleżankom serdecznie dziękuję za pracę, którą włożyły w pozyskanie
      owych dóbr :)
      Jeżeli uważacie, że możecie i chcecie zrobić coś więcej (czyli na
      Święta Bożego Narodzenia) poniżej podaję odpowiednie dane
      (równocześnie przypominając, że wystarczy 1 czekolada lub
      kolorowanka wysłana zwykłym listem, ciuchy w których już nie
      chodzicie, lub wyrosły z nich dzieci Wasze czy znajomych itd.):
      - do paczek:
      Świetlica Betania
      przy Kolegiacie Św. Apostołów Piotra i Pawła
      ul. Kościuszki
      42-400 ZAWIERCIE

nr mojego konta:
      Małgorzata Dranikowska
      PKO Bank Polski o/Gliwice
      98 1020 2401 0000 0102 0070 8594

jeśli zbiorą się jakieś pieniądze to zostaną przeznaczone na
      zakup „mądrych” książek (typu słownik czy encyklopedia), żeby
      dzieciaki miały z czego korzystać odrabiając lekcje w Betanii (takie
      niepotrzebne Wam już, używane książki będą też bardzo mile widziane
      jeśli zechcecie je przesłać do Betanii)

P.S.
      dla przypomnienia tym co były z nami w ub. roku oraz informacyjnie
      dla tych których jeszcze z nami nie było - tak wyglądał "Mikołaj" w
      ubiegłym roku
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20544&w=50917662&v=2&s=0
      i takie były echa prasowe (egz. gazety przywiozłam Wam na
      ubiegłoroczną zimówkę do Łodzi)
      img201.imageshack.us/my.php?image=gazetazawiercia324skail7.jpg
      (jeśli linka nie chodzi to można wejść przez
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20544&w=55504033)
      pozdrawiam wszystkie pomocnice Św. Mikołaja ;)
        • goha66 Re: "Mikołajki" 2007 29.11.07, 10:25
          cześć Aniu (wieki Cię nie "widziałam") :)
          ponieważ "mądre" ksiązki przewidujemy jako prezent podchoinkowy,
          więc wpłaty będę przyjmowała do 15go grudnia. tydzień wystarczy mi
          na zakupienie i wysłanie książek (rekonesans cenowy robię juz
          teraz). Rachunki za te zakupy - czyli rozliczenie środków
          finansowych przywiozę ze sobą (jak rok temu) na zimówkę do Łodzi -
          do wglądu. pozdrawiam serdecznie :)
          • draka00 Re: "Mikołajki" 2007 29.11.07, 12:36
            No to dobrze, bo już myślałam, że się spóźniłam.
            Do Łodzi na razie się nie wybieram. Wogóle kiepsko mi idzie
            planowanie czegokolwiek z wyprzedzeniem, ale to też oznacza, że mogę
            zdecydować się w ostatniej chwili. Wtedy odezwę się, żeby choć
            zobaczyć na chwilę wasze buźki na motobazarze (zresztą tak, jak rok
            temu).
      • goha66 Re: "Mikołajki" 2007- I sprawozdanie :) 30.11.07, 15:05
        - maskotki i inne zabawki są juz na Betanii
        - pizzeria otrzymała przelew na 200 zł i za te pieniadze dzieci
        najedzą sie po same uszy (czy wiecie, że niektóre z nich NIGDY
        jeszcze nie próbowały pizzy? ... tak to jest w biednych domach)
        - stwierdzam na koncie ogólną kwotę wpłat w wysokości 530 zł :)
        na "mądre" ksiażki dla dzieci ... dzięki dziewczny :)
            • josss Re: "Mikołajki" 2007- I sprawozdanie :) 04.12.07, 00:43
              Już całkiem sensowna kaska się uzbierała :))))
              Dołożyłam tyle, ile na dzień dzisiejszy mogłam.

Jeżeli chodzi o księgarnie, to z doświadczenia wiem, że zazwyczaj
              najtaniej jest przez net. Osobiście polecam Merlina (merlin.com.pl).

Btw A kto będzie knigi wybierał? Czy to będzie coś w stylu słowników
              czy raczej lektury? Bo jak słowniki, to może na stronce PWNu
              zamówić? Tam są niezłe promocje. Własnie szukam "Wielkiego Słownika
              Poprawnej Polszczyzny" pod red. Markowksiego z 2007r. (podobno
              najlepszy) i widzę, że można zaoszczędzić nawet 10 zł, kupując przez
              net na stronce PWN, a w Merlinie też kilka złotych jest taniej niż w
              analogowych księgarniach.

• jean_nie Re: "Mikołajki" 2007- I sprawozdanie :) 04.12.07, 09:18
                Faktycznie dobry pomysl z tym merlinem. Maja bardzo duzy wybor, nizsze ceny niz
                w sklepach no i mozna zaoszczedzic na czasie. Przesylka tez jest za free od
                pewnej kwoty. Tylko trzeba ich kontrolowac, bo zdarzalo mi sie czekac na
                przesylke i 3 tygodnie, bo brakowalo jednej rzeczy w zamowieniu.
                Goha, mam pytanie: czy mniej madre ksiazki tez sie dzieciakom przydadza? Bo mam
                jakies komiksy, kilka tomow Harryego Pottera (tu kiedys papiez sie oburzal wiec
                nie wiem czy ryzykowac wysylke) i inne takie. Jak sadzisz, wysylac?
                • goha66 Re: "Mikołajki" 2007- I sprawozdanie :) 04.12.07, 09:44
                  jean_nie napisała:
                  czy mniej madre ksiazki tez sie dzieciakom przydadza? Bo mam
                  > jakies komiksy, kilka tomow Harryego Pottera

:D ... heh ... jako miłośnik Harrego Pottera nie będę obiektywna :D
                  ale tak całkiem serio to uważam, że nie można otworzywszy ksiażkę
                  czegoś sie nie nauczyć. nawet Papież wolałby żeby dzieciaki czytały
                  Pottera niż np. wąchały klej po piwnicach lub wyrywały kobietom
                  torebki na ulicy ;)
                  Przeprowadziłam rozmowę nt. ewentualnego zakupu mądrych ksiażek w
                  antykwariacie/księgarni, która znajduje sie w moim mieście
                  zaproponowano mi zakup nowej encyklopedii (rok wydania 2007) oraz
                  kilku (używanych, ale w dokonałym stanie) różnego typu słowników od
                  ortograficznego począwszy. do tego na każdą zakupioną ksiażkę 15%
                  rabat (jako że knigi udą do dzieci). decyzja należy do Was -
                  oczywiście zaraz w pierwszej wolnej minucie sprawdzę oferte Merlina
                  (moze rzeczywiście jest taniej :D). pozdrawiam :)
                  • cruk Re: "Mikołajki" 2007- I sprawozdanie :) 06.12.07, 18:29
                    mam an merlinie konto i nie place za przesylke, jakby co, moge
                    udostepnic :-) dostep, mozna wtedy zamowic ksiazki i wyslac je na
                    dowolny adres.

PS. ja bym byla za tym, zeby dzieciakom poza slownikami kupic pare
                    fajnych ksiazek, ktore by im frajde sprawily
                    • avocado67 Re: "Mikołajki" 2007- I sprawozdanie :) 07.12.07, 11:31
                      i jeszcze chciałam się trochę wtrącić - pracuję w branży (ja i moja druga połowa
                      też) i możemy kupić książki w hurtowni, to jest jakieś 25% taniej niż w
                      księgarniach. Paczkę do 30 kg mogę wysłać za niecałe 14 zł.
                      dawniej: a_virago535
                      • goha66 Re: "Mikołajki" 2007- I sprawozdanie :) 07.12.07, 13:34
                        avocado67 napisała:

> pracuję w branży (ja i moja druga połowa też)...

... toż z nieba spadacie ludzie :D dlaczego dopiero teraz sie
                        przyznajesz?
                        to ja bym prosiła o zorientowanie się w cenach (i podanie na forum
                        pozycji które proponowałabyś zakupić). Orientacyjnie podaję jak
                        jest "u mnie":
                        encyklopedia 1-tomowa PWN (2007) - tu u mnie ze zniżką = 169 zł
                        zestaw słowników PWN (ortograficzny, wyr. obcych, popr.polszcz.
                        synonimów, frazelologiczny) - u mnie cena każdego ze zniżką to 24,90.
                        wielki atlas - ze zniżką 99 zł

Wydaje mi się, że skoro "pracasz" w tej branży to nikt lepiej i
                        taniej sprawy nie załatwi. Tak jak pisałam wyżej pieniażki zbieramy
                        do 15go - ale kwotę 865 zł juz napewno masz do dyspozycji .... no to
                        do dzieła kobieto, coby zdążyć przed gwiazdką :D

• avocado67 Re: "Mikołajki" 2007 10.12.07, 11:30
        z miłą chęcią, ale prosiłabym o bliższe informacje, głównie na temat grupy
        wiekowej - bo przecież nie o to chodzi, żeby książki postawić, i żeby stały,
        tylko żeby się na coś przydały, no nie? Więc dobrze byłoby wiedzieć, czego
        naprawdę te dzieciaki tam potrzebują, czy encyklopedii i słowników do odrabiania
        lekcji, czy lepiej jakichś gier edukacyjnych albo po prostu fajnych książek do
        poczytania
    • kinderek Re: "Mikołajki" 2007 10.12.07, 15:53
      Jeżeli mogę coś od siebie dodać to polecam stronę:
      www.calapolskaczytadzieciom.pl/nowa/index.php?page=kp&forceme=1
      tam jest troche o książkach dla dzieci. Lista książek
      rekomendowanych jest przeze mnie sprawdzona :-)
        • goha66 Re: "Mikołajki" 2007 12.12.07, 10:57
          Zdecydowanie książki pomagające odrabiać lekcje - wiadomo, że ze
          szkolnej i miejskiej biblioteki nie da się wypożyczyć "na wynos"
          encyklopedii czy słowników, a w domach rodzinnych też nie mają
          takich źródeł wiedzy. Odrabianie zadań domowych (oraz douczanie)
          odbywa się w "Betanii" pod nadzorem i przy pomocy pracujących
          społecznie nauczycielek więc to właśnie podarowane przez foremki
          podręczniki są najbardziej potrzebne i bedą wykorzystywane. same
          dzieciaki w świetlicy to wiek podstawówkowo-gimnazjalny i "mądre
          ksiażki" przydałoby się zanabyć na ten poziom nauczania.
          P.S.
          Agata, jak będziesz już miała jakąś listę ksiąg, których zakup
          uważasz za włąsciwy, wrzuc ją proszę na forum do luknięcia :)
            • avocado67 Propzycje książek 13.12.07, 14:41
              Uważam, że skoro ksiązki mają pomóc odrabiać lekcje, powinny być wśród nich:

Encyklopedia powszechna PWN
              Słownik wyrazów obcych
              Słownik języka polskiego
              Słownik synonimów
              Słownik ortograficzny
              Atlas świata
              Słownik pol-niem, niem-pol i ang.-pol. i pol.-ang.

Słowniki te kupiłabym albo w PWN, albo ewentualnie w wyd. Langenscheidt (całkiem niezłe nowe słowniki). Ostrzegam przed tanimi słownikami różnych firemek, sprzedawanymi po parę złotych w marketach. Są zrobione beznadziejnie i więcej mogą zrobić szkód niż pożytku.
              Dziewczyny, czekam na inne propozycje, macie przecież dzieci w różnym
              wieku, więc wiecie, co im się przydaje w szkole.
              Jeśli kasa zostanie, myślę że nie ma co na siłę kupować jeszcze jakichś książek, może zapłacić jakiemuś dziecku obiady?
              • cruk Re: Propzycje książek 18.12.07, 10:24
                a moze jeszcze inne pomoce naukowe?
                skoro dzieci odrabiaja lekcje w swietlicy?

do matematyki: cyrkle, linijki, ekierki, katomierze? - z
                doswiadczenia wiem, ze to zawsze ginie, lamie sie etc.

do geografii: globus, atlas swiata, mapy polityczne etc?

aabsolutnie odradzam takze kupowanie byle taniej slownikow etc. na
                promocjach w supermarketach! tu sie w 200% zgadzam z avocado67

mysle ze ten pomysl na obiady dla dzieci, tez jest super! nie chodzi
                o to zeby nadwyzke za wszelka cene zaraz wydac, tylko madrze ja
                zagospodarowac. Jednorazowe zarzucenie dzieci pizzami, czekoladami
                etc. nie wydaje mi sie fajnym rozwiazaniem, ale takie oplacenie
                obiadow - na dluzej, czy paru najbardziej potrzebujacym dzieciom -
                dla mnie swietny pomysl, jak myslicie?
                • avocado67 Re: Propzycje książek 18.12.07, 11:37
                  Zamówiłam póki co Encyklopedię popularną PWN,
                  ksiegarnia.pwn.pl/6445_pozycja.html
                  komplet słowników
                  ksiegarnia.pwn.pl/6451_pozycja.htmlalbo
                  ksiegarnia.pwn.pl/5070_pozycja.html
                  Atlas świata Pascala, np. ten

ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1540
                  i słowniki ang i niem z Langenscheidta
                  www.langenscheidt.pl/sklep.php?kat=slow&do=show_item&id=419&podkat=3
                  Linki są do stron internetowych sklepów, ja powinnam mieć te książki
                  przynajmniej jeszcze 15% taniej. Myślę, że jeśli wydamy na ksiązki 500-600 zł,
                  to zaspokoimy potrzeby dzieciaków w kwestii odrabiania lekcji, a resztę
                  proponuję przeznaczyć właśnie na obiady, które można opłacić w szkole. Co do
                  zakupu bieżących materiałów typu cyrkle, linijki itd., to już musiałby się zająć
                  tym ktoś na miejscu (czytaj: Goha) ;-))) Mam dokładnie to samo zdanie co cruk,
                  że akcjonizm akcjonizmem, ale najwięcej dobrego zrobimy pomagając systematycznie :-)
                  pozdrówka
                  Agata
                  dawniej: a_virago535
                  • goha66 Re: Propzycje książek i ile mamy kasy ;) 18.12.07, 14:27
                    w kwestii wyboru książek poprostu zdaję się na Twoją fachową
                    wiedzę :)
                    stan pieniędzy na 18.12.2007 = 1.165,zł
                    jeśli zajdzie taka potrzeba deklaruję zajęciem się pozostałą po
                    zakupie ksiażek kwotą, najpierw jednak musimy dowiedzieć się co
                    znajduje się w kartonie, który nasza dzielna i pracowita Pszczoła
                    wyczarowała od sponsora handlującego artykułami papierniczymi (żeby
                    nie dublować np. zeszytów).
                    z tego co wiem dożywianie jest załatwiane na bieżąco (ksiądz
                    proboszcz jest bezkonkurencyjny w tym zakresie) :)
                    jeśli nikt nie protestuje, nie ma uwagi i innych pomysłów ...to
                    kupuj Agata, kupuj (i pisz ile pieniedzy i na jakie konto Ci słać).
                    pozdrawiam - Goha
                    • goha66 Re: KONIEC KOŃCÓW ustalono, że .. :) 07.01.08, 12:46
                      Ostateczna, końcowa kwota uzbierana mikołajkowo przez nas to
                      1.215 zł !!! :D:D:D

Agata przywiezie zakupione książki do Łodzi (żeby każda mogła sobie
                      pomacać o pooglądać co dajemy dzieciom, a przy okazji nie wydawać
                      niepotrzebnie grosza na przesyłki pocztowe), z Łodzi zabiorę je ja i
                      dostarczę do Betanii wraz z innymi przedmiotami, które po
                      konsultacji z Wami (i Waszej aprobacie) zostaną zakupione za
                      pozostałe pieniądze ... jak widzicie zostanie ich dość dużo :)
                        • goha66 Re: KONIEC KOŃCÓW ustalono, że .. :) 15.01.08, 08:16
                          cruk napisała:

> udalo sie? udalo?

Udało się dokonać "tradycyjnej wymiany gadżetów", tzn. ja dałam
                          Avocado odpowiednią kwotę pieniedzy a w zamian dostałam pudło z
                          książkami :D. Zostaje nam baby po wykonaniu powyższej operacji 690,-
                          zł !
                          Z tymi koleżankami, które były na zimówce i popijały niedzielną
                          poranną kawę w kuchni i świetlicy udało mi się porozmawiać i uzyskać
                          zgodę na zakup brystolu oraz 1-2 czajników bezprzewodowych ,żeby
                          dzieci mogły same robić sobie coś ciepłego do picia (obecnie do
                          kuchni z palnikami gazowymi biegają dorośli opiekunowie). Jeśli
                          któraś z koleżanek ma coś przeciwko zakupowi takiego "usprawniacza
                          życia codziennego" proszę o szybki wpis.
                          Książki kupione przez Agatę to cały zestaw słowników (w pięknych
                          różnokolorowych okładkach), encyklopedia (wydanie 2007) oraz dwa
                          opasłe słowniki (ang. i niem.).
                          Moja propozycja to uzupełnienienie ww. pozycji o jakiś dobry atlas.
                          pozdr. :)
                          • zaciszanka30 Re: KONIEC KOŃCÓW ustalono, że .. :) 15.01.08, 12:10
                            goha66 napisała:

> Z tymi koleżankami, które były na zimówce i popijały niedzielną
                            > poranną kawę w kuchni i świetlicy udało mi się porozmawiać i
                            uzyskać
                            > zgodę na zakup brystolu oraz 1-2 czajników bezprzewodowych (....)
                            > Moja propozycja to uzupełnienienie ww. pozycji o jakiś dobry atlas.
                            > pozdr. :)

M.in. to ja się dopytywałam jak się ma "nasza" akcja i rozmawiałyśmy
                            o tych czajnikach. Naprawdę takie "przyziemne" rzeczy często są
                            niezauważane ( bo dla nas to normalka ), a jak ułatwiają życie.
                            Pomysł bardzo dobry, a po takim zakupie jeszcze "spokojnie" starczy
                            na atlas, a może nawet 2 :)
                            Chyba brak sprzeciwów, będzie można uznać za wspólną zgodę..

Pzdr
                            Kasia
                            • cruk Re: KONIEC KOŃCÓW ustalono, że .. :) 15.01.08, 19:22
                              jestem za..

atlas tez bym dorzucila i... moze te przybory matematyczne: cyrkle,
                              ekierki, katomierze... o ile jeszcze dzieciaki nie maja, bo jesli
                              odrabiaja w swietlicy lekcje to moze sie przydadza..

czego jeszcze dzieciaki potrzebuja? bo i tak pewnie jeszcze cos
                              zostanie z tej sumy?
                                • avocado67 Re: KONIEC KOŃCÓW ustalono, że .. :) 16.01.08, 17:49
                                  myślę, że najważniejsze jest to, żeby te przedmioty rzeczywiście się dzieciakom
                                  przydały, a o tym najlepiej wiedzą ci, którzy się nimi (dzieciakami znaczy) na
                                  co dzień zajmują. A swoją drogą tak sobie myślę, że może byśmy się rozejrzały za
                                  jeszcze innym "kimś", komu nasza pomoc, niekoniecznie finansowa, mogłaby sprawić
                                  radość? Jakieś pomysły?
                                  • goha66 Re: UWAGA,UWAGA :) 19.01.08, 22:38
                                    kochane Foremki:)
                                    Po wcześniejszych ustaleniach telefoniczych z Panią Basią, opiekunką
                                    dzieci z Betanii oraz z tymi z Was którymi skonsultować się
                                    zdołałam) dokonałam "zakupów" za łączną kwotę 461,35 zł. Zgodnie z
                                    paragonem zostały zakupione nw. przedmioty:
                                    1. Termos-dzbanek (z dodatkowymi zabezpieczeniami przeciw wylaniu
                                    się płynów)- 3 szt. (na 36 dzieci wystarczy)
                                    2. Czajnik bezprzewodowy - 1 szt. (również z zabezpieczeniem)
                                    3.Zwykłe papierowe teczki - 15 szt. (dzieci przenosić będą w nich
                                    prace, żeby nie uległy uszkodzeniu)
                                    4.Bloki rys. techniczne A-3 i A-4 (z białymi i z kolorowymi
                                    kartkami) - ogólnie 21 szt.
                                    5. Ryza (500 ark.) papieru biurowego A4 (dużo tańsze niż bloki
                                    zwykłe, a wymiar i rodzaj papieru ten sam)
                                    6. Papier kolorowy A-3 i A-4 - ogólnie 10 szt.
                                    7.Klej w sztyfcie - 10 szt.
                                    8.Nożyczki szkolne - 5 szt.
                                    9.Farby plakatowe (12 kolorów) - 6 opak.
                                    10.Pędzle (komplety) - 6 szt.
                                    11.Kredki ołówkowe (12 kolor.) -10 kpl.
                                    12.Długopisy jednorazowe (4 op. x 10 szt. - po dwa czarne i nieb.)
                                    13.Kredki świecowe 24 kolor. - 5 opak.
                                    14.Cyrkle - 4 szt.
                                    15.Globus polityczny + globus fizyczny (po 1 szt.)
                                    16.Farby akwarelowe 24 kolory - 2 opak.
                                    17.Gumki (5 opak. x 5 szt.) .... to się często gubi ;)
                                    18.Ołówki (1 opak. x 10 szt.)
                                    19.Koszulki na dokumenty (1 opak. = 100 szt.) - ta pozycja dlatego,
                                    że wielu nauczycieli wymaga prac oddanych na oddzielnych kartkach, a
                                    żeby wyglądały estetycznie trzeba je opakowywać w koszulki.

.... no to by było tyle z zakupów (paragon pokażę lokalnym
                                    dziewczynom, niech porównają z listą ... tak dla porządku :) )
                                    oprócz powyższych dóbr do Zawiercia pojedzie karton książek
                                    załatwionych przez Avocado i Klaudiusza (Lista powyżej) powiększony
                                    o bardzo porządny Atlas Świata podarowany z z zapasów domowych mojej
                                    latorośli oraz wielki zestaw kredek i mazaków (w sumie 96 szt.)
                                    podarowany przez Olę i Mikołaja :)....

finansowo patrząc zostaje nam (po drobnym zaokrągleniu 690-460) 230
                                    zł !!!!!

DZIEWCZYNY - oczekuję na propozycje JAK i NA CO chcecie przeznaczyć
                                    pozostałą kwotę. Jeśli chodzi o mnie - poprostu wysłałabym ją do HML
                                    by wsparła gorzowskie schronisko bo uważam, że dzieciaki dostały już
                                    od nas naprawdę bardzo, bardzo dużo. Proszę o wpisywanie pomysłów, a
                                    sama serdecznie dziękuję za wszystko co zrobiłyście dla Betanii i
                                    jej podopieczych i obiecuję , że po powrocie z Zawiercia
                                    napiszę "sprawozdanie" z przekazania darów :)
                                    Jutro (tj. w niedzielę) jadę w jurajskie strony, więc zawiozę na
                                    Betanię
                                    • goha66 Re: UWAGA,UWAGA :) 20.01.08, 18:25
                                      napisałam wczoraj:
                                      obiecuję , że po powrocie z Zawiercia napiszę "sprawozdanie" z
                                      przekazania darów :)

a więc:
                                      WIELKIE I SERDECZNE podziękowania (ze zaszklonymi wzruszeniem oczami)
                                      ze strony Pani Basi oraz księdza Tomasza (mam każdą z Was oddzielnie
                                      wyściskać od tego ostatniego :)... więc szykujcie się na trudności w
                                      oddychaniu przy naszym najbliższym spotkaniu :D).
                                      Każdy przedmiot został pooglądany i wychwalony pod niebiosa, a
                                      szczególne wyrazy wdzięczności proszono przekazać (co też z radością
                                      czynię)za zakupienie termosów (do tej pory Betania posługiwała się 2
                                      plastikowymi dzbankami) oraz encyklopedii i słowników.Wysłuchałam
                                      wielu pięknych słów pod adresem naszego forum, dotyczących Waszej
                                      szczodrości, słowności, dobroci i tego, że zachciałyście pochylić
                                      się z pomocnymi dłońmi nad problemami garstki zupełnie obcych
                                      dzieciaków ... kiepski ze mnie pisarz i mówca, więc trudno mi oddać
                                      nastrój tego półgodzinego spotkania, ale wyszłam z niego pękając z
                                      dumy, że jestem jedną z Was :)
                                      P.S.
                                      Pani Basia obiecała wrzucić mi na maila zdjęcie dzieciaków z
                                      wycieczki do Krakowa (będzie dostępne na naszym motofoto).
                                      • cruk Re: UWAGA,UWAGA :) 23.01.08, 12:48
                                        ja bym wolala te pieniadze przekazac dzieciom czy placowce ktora sie
                                        nimi zajmuje niz schronisku, ale nie mam pomyslu konkretnego gdzie,
                                        wiec sie zgodze z wiekszoscia..

myslalam przez chwile o dzieciach niewidomych i slabowidzacych z
                                        Lasek, ktorym spalila sie szkola.. ale moze jest jakis dom dziecka
                                        lokalny ktory by potrzebowal tych pieniedzy.. a Betania nie
                                        przyjelaby ich i np. nie zafundowala dzieciom czegos do zjedzeni/
                                        picia w swietlicy?
                                      • zaciszanka30 Re: UWAGA,UWAGA :) 22.01.08, 13:41
                                        Czytając relację z przekazania prezentów ( jak dużo tego wyszło :),
                                        szklą się trochę oczy, że są pomocne i cieszą .. i że warto ... :)

Co do pieniędzy, które zostały, też się zgadzam z Gohą, że
                                        dzieciaczki już zostały obdarowane i warto wspomóc inny cel, czyli
                                        gorzowskie schronisko. Wiadomo, jak biednie jest w takich miejscach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka